شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عد م تشکیل لقاح زمانی که تخمک آزاد شده

1. سلام و خسته نباشید
    آیا امکان دارد که در یک دوره ماهیانه تخمک آزاد شود و اسپرم هم در موعد مشخص با تخمک آزاد شده برخورد کند ولی لقاح  صورت نگیرد؟اگر جواب مثبت است لطف می کنید دلیل آن را برایم توضیح دهید که چرا لقاح صورت نمی گیرد؟
    مرسی از راهنماییتون.

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    عدم باروری دلایل بسیار زیادی دارد مثل ناقص بودن اسپرم یا تخمک یاآماده نبودن شرایط محیطی و........

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام
    من حدود 1 سال هست که اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نتیجه ای نگرفته ام  به دلیل منظم نبودن پریودم و تخمدان پلی کیستیک .سوالی که داشتم این بود که من می توانم  از طریق تست تخمک گذاری که مثبت می شود همان روز نزدیکی داشته باشم تا شانس بارداریم بیشتر شود؟ در ضمن دکترم به من گفتتند یک شب در میان نردیکی داشته باشم ولی این سوال برایم پیش آمده که وقتی تخمک گذاری صورت نگرفته چرا پس تاکید بر نزدیکی یک شب در میان هست؟آیا دلیل خاصی داره و من باید حتما این و رعایت کنم یا نه؟
    مرسی از راهنماییتون.

4. niloofar1360 نوشته است: سلام
    من حدود 1 سال هست که اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نتیجه ای نگرفته ام  به دلیل منظم نبودن پریودم و تخمدان پلی کیستیک .سوالی که داشتم این بود که من می توانم  از طریق تست تخمک گذاری که مثبت می شود همان روز نزدیکی داشته باشم تا شانس بارداریم بیشتر شود؟ در ضمن دکترم به من گفتتند یک شب در میان نردیکی داشته باشم ولی این سوال برایم پیش آمده که وقتی تخمک گذاری صورت نگرفته چرا پس تاکید بر نزدیکی یک شب در میان هست؟آیا دلیل خاصی داره و من باید حتما این و رعایت کنم یا نه؟
    مرسی از راهنماییتون.

سلام،
    شما باید به فکر درمان منظم نبودن و تخمدان پلی کیستیک باشید، چون ممکن است اصلا تخمک گذاری رخ ندهد. حالا اگر تخمک گذاری رخ دهد ، در صورت وجود اسپرم لقاح رخ خواهد داد. نزدیکی یک شب درمیان به این خاطر است که اگر تخمکی آزاد شد، از لحاظ وجود اسپرم مشکلی وجود نداشته باشد -عمر اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود 48 ساعت است- پس با نزدیکی یک شب درمیان در طول مدتی که این روش اجرا می شود از لحاظ حضور اسپرم مشکلی وجود ندارد و در صورتی که تخمک گذاری رخ دهد و مشکل دیگری وجود نداشته باشد بارداری رخ خواهد داد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام niloofar 1360
    همان طوری که اقای دکتر گفتند شما اول باید به فکر درمان پریود نامنظم و کیستتون باشید.
    البته باید بگم که بی شک تخمدان پلی کیستیک باعث نامنظم شدن پریود شما شده و شما وقتی که کیست ها از بین برن ، پریودتون هم منظم میشه و حتی احتمال حاملگی هم وجود داره ، چرا که بنده بیمارانی شبیه به شما را داشته ام که مشکلشون دقیقا مثل شما بوده و پس از استفاده از گیاهان داروئی جهت درمان کیستشون نه تنها پریود آنها منظم شده بلکه حامله هم شدن.
    در ضمن باید بگم با توجه به اینکه اگر مشکل کیست شما حل نشه و یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید ، ممکنه با این کارتون حتی اسپرم های شوهرتون هم ضعیف بشه .

با سپاس
    گلبرگ

6. golbargRose نوشته است:
    در ضمن باید بگم با توجه به اینکه اگر مشکل کیست شما حل نشه و یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید ، ممکنه با این کارتون حتی اسپرم های شوهرتون هم ضعیف بشه .

سلام،
    با چه مکانیسمی اسپرم
    «ضعیف» می شود؟

7. سلام آقای دکتر صادقی
    وقتی سد وجود داره ، چرا باید بیهوده آب به اون طرف بپاشیم !
    منظور از سد همون کیست ها و پریود نامنظم هستن.

با سپاس
    گلبرگ

8. golbargRose نوشته است: سلام آقای دکتر صادقی
    وقتی سد وجود داره ، چرا باید بیهوده آب به اون طرف بپاشیم !
    منظور از سد همون کیست ها و پریود نامنظم هستن.

با سپاس
    گلبرگ

سلام،
    جواب سوال من را ندادید؟ شما فرمودید اسپرم ضعیف می شود و من مکانسیم ضعف اسپرم را جویا شدم! وگرنه در مورد عدم تخمک گذاری و به دنبال آن نازایی در بالا هم توضیح دادم.

9. سلام
    بنده طبق تجربه ای که دارم با چنین موردی برخورد کرده ام و مرد دچار ضعف اسپرم شده بود . چرا که نزدیکی در حالت نرمال قرار نداشت.

با سپاس
    گلبرگ

10. golbargRose نوشته است: سلام
    بنده طبق تجربه ای که دارم با چنین موردی برخورد کرده ام و مرد دچار ضعف اسپرم شده بود . چرا که نزدیکی در حالت نرمال قرار نداشت.

با سپاس
    گلبرگ

سلام،
    پزشکی و طبابت در درجه اول احتیاج به تحصیلات آکادمیک دارد و سپس بر پایه آن تجاربی بدست می آید که برای بیمار بسیار مفید است. تجربیات و تحصیلات جنابعالی را نمی دانم ولی در این سایت سعی می شود اطلاعات صحیح و تا حد امکان علمی به کاربران ارائه شود پس شما لطف کنید از لحاظ علمی برای من عبارت «ضعف اسپرم»  به دنبال نزدیکی را توضیح دهید.

11. سلام
    بنده دقیقا با چندین مورد مشابه که دقیقا مثل مشکل همین خانم بوده  برخورد کردم و طبق گفته خودشان گفتند که دکتر معالجشان به آنها گفته که یک شب در میان نزدیکی داشته باشند ، اما طبق اظهارت خودشان به بنده گفتند که در شب سوم مایع منی اصلاً حالت نرمال نداشت و  رقیق بود.
    در مورد نظر علمی که شما می فرمائید ، همان طور که جنابعالی می دانید نزدیکی زیاد از تعداد و تراکم اسپرم ها می کاهد و مسلما این قضیه حداقل به اثبات رسیده و نه تنها بنده می گویم بلکه خیلی از پزشکان متخصص به این مسئله  صحه گذاشته اند.

با سپاس
    گلبرگ

12. golbargRose نوشته است: سلام
    بنده دقیقا با چندین مورد مشابه که دقیقا مثل مشکل همین خانم بوده  برخورد کردم و طبق گفته خودشان گفتند که دکتر معالجشان به آنها گفته که یک شب در میان نزدیکی داشته باشند ، اما طبق اظهارت خودشان به بنده گفتند که در شب سوم مایع منی اصلاً حالت نرمال نداشت و  رقیق بود.
    در مورد نظر علمی که شما می فرمائید ، همان طور که جنابعالی می دانید نزدیکی زیاد از تعداد و تراکم اسپرم ها می کاهد و مسلما این قضیه حداقل به اثبات رسیده و نه تنها بنده می گویم بلکه خیلی از پزشکان متخصص به این مسئله  صحه گذاشته اند.

با سپاس
    گلبرگ

سلام،
    با توجه به اینکه شما خود را درمانگر می دانید حتما از تحقیقات و استفاده واژه ها هم مطلع هستید، واژه «ضعیف» یک واژه است که برای مقادیر «کیفی» به کار می رود و وقتی شما آن را به متغیری اطلاق می کنید کیفیت آن را نشان می دهد یعنی وقتی می گویید «اسپرم ضعیف می شود» این منظور به خواننده القا می شود که از کیفیت اسپرم کاسته می شود پس همانطور که گفتید بهتر بود از واژه کاهش تعداد و تراکم استفاده می کردید که نشاندهنده معیار «کمی» برای متغیر باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید