شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نازک شدن موها و ریزش شدید

1. درود بر دوستان عزيز

1- فکر ريزش مو ، ريزش مو رو بيشتر می کنه.
    2- تغذيه خوب لازم هست.
    3- خواب عميق و کافی لازم هست.
    4- می تونيد از بالانس يعنی سر روی بالش و پا بالا برای خون رسانی بهتر به ريشه موهای سر هر روز بهره بگيريد.
    5- برای پوست خشک و جوش به پزشک هوميوپاتی نيز می توانيد مراجعه کنيد.
    6- ورزش عامل بسيار مهمی برای حفظ شادابی پوست و مو می باشد.

در نهايت اينکه ويتامين ها برای پوست و مو مهم هستند. ويتامين ها رو بشناسين.

شاداب باشيد

2. سلام
    زن دایی بنده چند سال پیش میخواست که موهاشو رنگ کنه بعد که رنگ گذاشته بودن وقتی شستن موهاش رنگ نگرفته بود بعد دوباره رنگ گذاشتن این بار رنگ گرفت ولی از رنگشش خوشش نیومد و باز یه رنگ دیگه گذاشت روی اون بعد از اون روز به بعد موهای سرش شروع کرد به ریزش در حدی که الان بیچاره نمیتونه روسریش را برداره و ر حالت معمول پوست سرش خیلی خیلی مشخص شده خیلی دارو مصرف کرده ولی نتیجه ای ندیده به نظرتون خوب شدنی نیست ؟یعنی چرا اینجوری شده ایا پیاز موهاش سوخته؟کسی راه حلی داره؟

3. با سلام به دوستان عزیز
    کچلی در خانواده ما ارثی است و پدرم و برادر بزرگترم و عموهایم در حال حاضر کچل هستند وقتی که برادرم هم سن من بود قسمت زیادی از سرش کچل شده بود ولی من با وجود این که ریزش مو دارم هنوز قسمت خیلی کمی از گوشه های پیشانی ام کچل شده که نسبت به عموم مردم خیلی طبیعی است.
    می خواستم بدانم که آیا من هم در اینده کچل خواهم شد یا نه
    لازم به ذکر است که من از لحاظ جسمانی به خانواده مادری ام رفته ام که در این خانواده هنوز پدر بزرگم تمام موهایش سر جایشان قرار دارد.

4. سلام
    هر چی گشتم جای مناسبی پیدا نکردم واسه پرسیدن سوالاتم، همیشه واسه پرسیدن سوالاتم تو این فروم مشکل داشتم!!

چند تا سوال داشتم

من 22 سالمه حدود دو سال پیش روی صورتم "آلوپشی اره آتا" داشتم که دکتر با تزریق چندتا آمپول روی صورتم موقتاً خوبش کرد، از پمادهای بتامتازون و هیدروکورتیزون و پمادهای از این دست زیاد استفاده کردم، البته خدا رو شکر خوب شده الان. ولی صورتم خیلی سفید شده، بیشتر اونجاهایی که از این کرم ها و اون آمپول ها استفاده شده اینطوری شده
    وقتی هم که صورتم رو اصلاح می کنم با تیغ یا ژیلت سفیدیش خیلی بیشتر تابلو میشه
    به نظرتون پوست اون قسمت مرده؟ یعنی دیگه درست نمیشه؟
    اصلاً یه مدت هس افسردگی گرفتم واسه همین موضوع

قرص سیپروهپتادین چقدر روی اشتها تاثیر داره؟

سوال اخرم هم اینکه کرم یا پودر های موبر می تونن موهای زاید رو نازک یا کم پشت کنن؟ یه مدت هس موهای بدنم رشد عجیبی داشته!!

5. من جند وقته پیش ازمایش دادم و هنوز پیش دکتر نرفتم
    oh_progesteron 1.3 ng/ml , dhea_s 2.3micg/ml بوده پریودم منظمه و اکنه هم دارم  وپر مویی دارم در ضمن کیست تخمدان هم ندارم
    مشکله من چی میتونه باشهر لطفا راهنماییم کنید

6. سلام من مدت سه سال بود که موخوره ی شدیدی داشتم ولی با استفاده مداوم ازشامپو وسرم وماسک مو بلاخره بعد سه سال از شر موخوره ها خلاص شدم.ولی حالا یه مشکل دیگه واسم بوجود اومده .تار موهام هر چقدر که بسمت پایین میاد نازک و نازک ترمیشه(البته من موهای بلندی دارم تقریبا تا پایین کمر) یا مثلا بعضی از تار موهام یه قسمتش نازک و دوباره کلفت شده و این قضیه تا پایین تار مو ادامه داره.نمیدونم مشکل چیه؟؟؟؟؟ باورکنید دیگه ازدست محصولات مختلف مو که خیلیم زمان بره خسته شدم از طرفی هم نمیخوام حتی یه سانت ازموهامو کوتاه کنم چون واسه بلند شدنش خیلی زحمت کشیدم. اگه میشه راهنماییم کنید

7. سلام
    22 سالمه از5-6 سال پیش ریزش موی شدید داشتم و رشد موهای زائد زیر چانه و بین دو سینه به دکتر زنان مراجعه کردم ازمایش نوشت و بعد دیدن آزمایشا قرص دیان و سیپترون 50 رو داد
    تا یه سال مصرف کردم توی ریزش موهام و کم شدنشون اثری نداشت به یه دکتر دیگه مراجعه کردم علاوه بر اینا متفورمین و اسپیرونولاکتون 25 داد اون هم افاقه نکرد
    بعد به یه دکتر دیگه رفتم اسپیرونو رو 100 کرد و متفورمین رو هم قطع کرد سیپترون 50 رو هم همین طور
    یه مدت خیلی خوب بود اما تقریبا یک ساله موهام دوباره به شدت می ریزه نه منطقه ای نه سکه ای کلی ریزش داره
    دوباره آزمایش هورمون و خون دادم و همچنین تیروئید
    LDL 150
    HDL 94
    توی آزمایشای هورمونی هم
    T4 16.8و FT4 16.8
    TSH 2.1
    تستوسترون هم 0.7
    با اینکه دارو مصرف می کنم اما باز فایده نداره
    من رو موهام خیلی حساسم چیکار کنم
    یه جا شنیدم اسپیرنورو می شه روزی 200 میلی گرم مصرف کرد
    ماینوکسیدیل هم فایده نداره
    در ضمن من روزانه اسیدفولیک و زینک پلاس رو هم می خورم شامپم هم معمولیه البته یه مدت آلپسین کافئنه هم مصرف کردم اما فایده نداشت
    فک کم خیلی قاطی پاتی شده!!!!!!!
    در هر صورت کمکم کنید استرسم روزانه به خاطر ریزش موهام داره زیاد می شه

8. دوست عزیز سلام
    اینطور مشکلات پوستی اغلب از استفاده نادرست ویا نابجا از داروها ویا صابونها ناشی میشه . درضمن نباید داروهایی که استفاده می کنید درهم تداخل داشته باشه یعنی شما فقط زیر نظر یک پزشک و فقط مصرف کننده همان داروها باشید ولی درکل پوسته پوسته شدن پوست مخصوصا کنار بینی از کم بودن رطوبت پوست وعدم داشتن چربی کافی برای پوست ناشی میشه . که میتونی هر روز صبح پوست صورتت رو با عرق کاسنی به آرامی ماساژ بدی وچندین بار این کار رو تکرار کنی البته باید بگم درمان های گیاهی اغلب دیر نتیجه میدن ولی نتیجه ی سالمی دارند . در ضمن تو تابستونها از زدن کرم ضد آفتاب مناسب برای پوستت هم نباید غافل بشی

9. saye20 نوشته است: سلام
    22 سالمه از5-6 سال پیش ریزش موی شدید داشتم و رشد موهای زائد زیر چانه و بین دو سینه به دکتر زنان مراجعه کردم ازمایش نوشت و بعد دیدن آزمایشا قرص دیان و سیپترون 50 رو داد
    تا یه سال مصرف کردم توی ریزش موهام و کم شدنشون اثری نداشت به یه دکتر دیگه مراجعه کردم علاوه بر اینا <a>متفورمین</a> و <a>اسپیرونولاکتون</a> 25 داد اون هم افاقه نکرد
    بعد به یه دکتر دیگه رفتم اسپیرونو رو 100 کرد و <a>متفورمین</a> رو هم قطع کرد سیپترون 50 رو هم همین طور
    یه مدت خیلی خوب بود اما تقریبا یک ساله موهام دوباره به شدت می ریزه نه منطقه ای نه سکه ای کلی ریزش داره
    LDL 150
    HDL 94
    توی آزمایشای هورمونی هم
    T4 16.8و FT4 16.8
    TSH 2.1
    تستوسترون هم 0.7
    در ضمن من روزانه اسیدفولیک و زینک پلاس رو هم می خورم شامپم هم معمولیه البته یه مدت آلپسین کافئنه هم مصرف کردم اما فایده نداشت

سلام

مقدار T3 و FT3 رو ننوشتید؟
    با اینکه TSH نرماله اما T4 نرمال نیست و میشه به هایپر تیروئیدی مشکوک بود.
    توصیه ی من اینه که به متخصص غدد مراجعه کنید در صورتی که هایپرتیروئیدی وجود داشته باشه این داستان دلیل خوبی برای ریزش موهای شماست استرس های دامنه دار شما رو هم که به این مجموعه اضافه کنیم دلایل ریزش موهاتون تقریبا کامل میشه.
    استرس رو از خودتون دور کنید و توسط متخصص غدد ویزیت بشید شاید یه اسکن از تیروئید هم لازم باشه شاید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. m1989 نوشته است:
    saye20 نوشته است: سلام
    تا یه سال مصرف کردم توی ریزش موهام و کم شدنشون اثری نداشت به یه دکتر دیگه مراجعه کردم علاوه بر اینا <a><a>متفورمین</a></a> و <a><a>اسپیرونولاکتون</a></a> 25 داد اون هم افاقه نکرد
    بعد به یه دکتر دیگه رفتم اسپیرونو رو 100 کرد و <a><a>متفورمین</a></a> رو هم قطع کرد سیپترون 50 رو هم همین طور
    LDL 150
    HDL 94
    توی آزمایشای هورمونی هم
    T4 16.8و FT4 16.8
    TSH 2.1
    تستوسترون هم 0.7

سلام

توصیه ی من اینه که به متخصص غدد مراجعه کنید در صورتی که هایپرتیروئیدی وجود داشته باشه این داستان دلیل خوبی برای ریزش موهای شماست استرس های دامنه دار شما رو هم که به این مجموعه اضافه کنیم دلایل ریزش موهاتون تقریبا کامل میشه.
    استرس رو از خودتون دور کنید و توسط متخصص غدد ویزیت بشید شاید یه اسکن از تیروئید هم لازم باشه شاید.

سلام
    میزان Ft3 رو نزده اما میزان f3 رو 1.8 نوشته
    در ضمن من دو سال پیش رفتم پیش دکتر غدد الان هم تحت نظرم و از غدد فوق کلیه هم MRI گرفتم که چیز خاصی هم نشون نداده
    دوماه پیش هم ازمایش تیروئید دادم سالم بوده
    اون زمان هم وقتی بود که ریزش موی شدید داشتم

11. saye20 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    saye20 نوشته است: سلام
    تا یه سال مصرف کردم توی ریزش موهام و کم شدنشون اثری نداشت به یه دکتر دیگه مراجعه کردم علاوه بر اینا <a><a><a>متفورمین</a></a></a> و <a><a><a>اسپیرونولاکتون</a></a></a> 25 داد اون هم افاقه نکرد
    بعد به یه دکتر دیگه رفتم اسپیرونو رو 100 کرد و <a><a><a>متفورمین</a></a></a> رو هم قطع کرد سیپترون 50 رو هم همین طور
    LDL 150
    HDL 94
    توی آزمایشای هورمونی هم
    T4 16.8و FT4 16.8
    TSH 2.1
    تستوسترون هم 0.7

سلام

سلام
    میزان Ft3 رو نزده اما میزان f3 رو 1.8 نوشته
    در ضمن من دو سال پیش رفتم پیش دکتر غدد الان هم تحت نظرم و از غدد فوق کلیه هم MRI گرفتم که چیز خاصی هم نشون نداده
    دوماه پیش هم ازمایش تیروئید دادم سالم بوده
    اون زمان هم وقتی بود که ریزش موی شدید داشتم

سلام

منظورتون T3 بود دیگه، F3 که نداریم!
    T3 نرماله اما به هر حال T4 نرمال نیست و بد نیست بررسی بیشتری انجام بشه.
    ژنتیک و وراثت هم جنبه هایی هستن که میتونن در ریزش موی شما موثر باشه.
    پروسه ی درمان ریزش مو زمان بر هست و باید به دور از استرس مراحل رو ادامه بدید تا اوضاع بهبود پیدا کنه و همچنان تاکید دارم که استرس رو کم کنید.

12. سلام خسته نباشید من چند ماهه قرص یاسمین استفاده میکنم موهام ریزش شدید گرفته قرص زینک و پودر جوانه گندم هم میخورم البته تازه شروع کردم ولی هیچ تاثیری نذاشته میشه بگین چی کار باید انجام بدم ممنون میشم

13. ch_e62 نوشته است: سلام خسته نباشید من چند ماهه قرص یاسمین استفاده میکنم موهام ریزش شدید گرفته قرص زینک و پودر جوانه گندم هم میخورم البته تازه شروع کردم ولی هیچ تاثیری نذاشته میشه بگین چی کار باید انجام بدم ممنون میشم

سلام

بعید می دونم قرص یاسمین عامل زمینه ای در مورد ریزش موهای شما باشه.
    به متخصص غدد یا پوست مراجعه کنید تا تست هورمونی، تیروئید، جنسی و ... درخواست بشه، معاینه ی بالینی صورت بگیره و بعد از تشخیص گذاشتن درمان دارویی مناسب برای توقف ریزش مو انجام بشه.
    نتیجه‌ی تست رو در تاپیک خودش برامون بذارید.

14. سلام من 21 سالمه.قد 162 و وزنم 46 کیلو.از موقع کنکور ریزش مو پیدا کردم.و دکتر پوست و غدد رفتم. پدرم و دایی هام هم کچل هستن و یکی از خاله هامم موهایش کم است.اما مامانم مشکلی ندارد
    من یک سالو نیمه قرص اسپرنولاکتون 100 میخورم.همچنین قرص ZINK PLUS  هم میخورم.البته سروم موی آلوپکسی قبلا میزدم و الان سروم CERITA herbal hair tonic رو هرشب به سرم میزنم.اوایل میدیدم موهای بلند از سرم ریزش میکنند.اما الان میبینم موهای ریز به اندازه ی یک یا یکو نیم بند انگشت ریزش میکند.من همراه این قرص دو ماه سیپروترون هم خوردم.چون باعث شده بود قاعدگی من که قبلا کاملا منظم بود، در یک ماه سه بار پریود شم.البته بعد خوردن دو ماه سیپروترون دوباره مثل قبل شدم.
    آیا کسی با مشکل من، خوب شده؟؟؟ میترسم.اگه کچل شم منم دق میکنم.البته اوایل فکر میکردیم بخاطر وزن کمم ریزش میکنه.بعدن فهمیدیم که بخاطر هورمون هستش.دوباره موهام مثل قبل میشه؟؟؟ ممکنه با این مشکلم حامله نشم بعدن؟؟آخه امروز دکتر غدد ی چیز جدید گفت که جا خوردم.گفت تنبلی تخمدان داری.آخه منکه پریودم منظمه.هر 25 روز میشم.فقط همیشه 6روزه بودم این ماه 9 روزه. البته بعد اینکه گفت تنبلی تخمدان داری هیچ قرص اضافه تری نداد.بعدشم گفت سپروترونو تا 6 ماه بخور.گفت منظم شدنت دلیل نمیشه که دیگه نخوریش.باید همراه اسپرنولاکتون بخوری.بعدشم وقتی پرسیدم که حامله میشم بعدن ،گفت احتمالشم هست که بعدن حامله نشی.الان من باید چیکارکنم.کاملا ناامید شدم.از ی طرف کچلی.از ی طرف نازایی.یعنی واقعا مشکل دارم؟؟؟

15. سلام من موهای ضعیفی دارم به دکتر مراجعه کردم و برام یه سری ازمایش نوشت.یکیش آزمایش هورمونی بود تحت عنوان TSH که بالاتر از حده نرمال بود.کسی اطلاع داره این پارامتر چیو توو بدن نشون میده و چی توو بدن من بالاست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید