شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 34 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. yasi72 نوشته است: سلام  خسته نباشید.آیابعدازدوسال جلوگیری با کاندوم امکان حاملگی درهمان ماه اول بعدازقطع جلوگیری هست؟
    پریودم این ماه 13 بوده.

اگه مشکلی نباشه چرا که نه
    اما بهتره قبل از بارداری چک بشید و مراقبت های لازم پیش از بارداری رو انجام بدید

2. morijun نوشته است: با سلام و خسته نباشید:
    من 4 ماهه که قصد بارداری دارم و تا الان که خبری نیست، تو آزمایشم اندازه پرولاکتینم 35 زده شده بود، میخوام بدونم اندازش نرماله یا نه؟ و اینکه حین استفاده از قرص <a>داستینکس</a> باید موقع نزدیکی جلوگیری داشته باشیم؟ آخه قصدم بارداریه و دوست ندارم چند ماه بدون تلاشو هیچ نتیجه ای بگذره!!!
    ممنون از پاسخگوییتون میشه لطفا زود جواب بدین، بازم ممنونم...

سلام

اگه واحد اندازه گیری هورمون پرولاکتین ng/ml بوده این تیتر 35 نرمال نیست و مادامی که پرولاکتین نرمال نباشه باردار شدن واقع مشکله.
    حین مصرف داستینکس نیازی به جلوگیری نیست! شما نزدیکی محافظت نشده رو در ایام تخمک گذاری به صورت روز در میان داشته باشید شاید بارداری صورت گرفت.

3. سلام

شاید جای مطرح کردن این سوال اینجا نباشه. اما بعد از اینکه برای باز شدن سایت وسوال پرسیدن مشکل پیدا کرده بودیم ومن هم مدتی از سایت دور بودم نتونستم موفق بشم جایی که قبلا سوالاتم رو می پرسیدم رو پیدا کنم بنابراین ترجیح دادم اینجا سوالم رو مطرح کنم.امیدوارم که مشکلی پیش نیاد.
    من قبلا در مورد یائسگی زودرسم سوال کرده بودم اما الان می خوام بدونم بعد از ازمایشاتم بهم گفتن دارم یائسه میشم یعنی هنوز نشدم با توجه به این موضوع من هیچ تخمکی ندارم که بخوان از اون برای تشکیل جنین استفاده کنن وIVF انجام بدن  که حتما باید از تخمک اهدایی باشه؟اگه میشه خیلی کاملتر یائسگی رو برام توضیح بدین؟می خوام بدونم شامل حال کدوم دسته از زنها میشه؟
    با تشکر از وقتی که برای جواب دادن میذارین

4. kiyana4123 نوشته است: سلام

شاید جای مطرح کردن این سوال اینجا نباشه. اما بعد از اینکه برای باز شدن سایت وسوال پرسیدن مشکل پیدا کرده بودیم ومن هم مدتی از سایت دور بودم نتونستم موفق بشم جایی که قبلا سوالاتم رو می پرسیدم رو پیدا کنم بنابراین ترجیح دادم اینجا سوالم رو مطرح کنم.امیدوارم که مشکلی پیش نیاد.
    من قبلا در مورد یائسگی زودرسم سوال کرده بودم اما الان می خوام بدونم بعد از ازمایشاتم بهم گفتن دارم یائسه میشم یعنی هنوز نشدم با توجه به این موضوع من هیچ تخمکی ندارم که بخوان از اون برای تشکیل جنین استفاده کنن وIVF انجام بدن  که حتما باید از تخمک اهدایی باشه؟اگه میشه خیلی کاملتر یائسگی رو برام توضیح بدین؟می خوام بدونم شامل حال کدوم دسته از زنها میشه؟
    با تشکر از وقتی که برای جواب دادن میذارین

سلام

در مورد سوال شما اینجا پاسخ داده شده.
    لینک زیر رو هم که مربوط به یائسگی هست بخونید.

يائسگي: هورمون ها، میل جنسی و شما

پزوهشگاه رویان رو هم اگه اشتباه نکنم سر زدید به هر حال سایتش رو لینک دادم.

پزوهشگاه رویان

5. با سلام
    چند تا سوال داشتم که اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم.
    1- اونطوری که من توسایت مطالعه کردم برای اینکه نطفه مرد قابلیت باروری داشته باشه باید سه ویژگی 1- سرعت و جهش 2- تعداد اسپرم و 3- شکل ظاهری اسپرم مناسب باشه. حالا اگه سرعت اسپرم پایین باشه (منظورم mutility هست) و تعداد و شکل ظاهری خوب باشه آیا باز هم امکان باروری زن وجود داره؟

2- آیا درمان دارویی برای افزایش mutility نطفه وجود داره؟ اگه هست اسمشون و هزینه اونها چقدره؟

3- واریکوسل چجوری باعث کاهش mutility  نطفه میشه؟

4- شنیدم که یک راه برای باروری زن لقاح مصنوعی هست. اگه mutility کم باشه برای باروری زن آیا باید از لقاح مصنوعی استفاده کرد؟

5- روش انجام لقاح مصنوعی چجوری؟ منظورم اینه که با چه دستگاهی و چجوری این کار انجام میشه؟

6- واکنش خانمها به روش لقاح مصنوعی چیه؟ آیا حاضر میشن این روش رو انجام بدن یا تا زمان درمان سرعت کم نطفه مرد ترجیح میدن صبر کنن؟

با تشکر از سایت بسیار خوب و آموزندتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام ، من از وضعیتم قبلا (توی ماه آذر) گفتم ، فک کنم کاربر m1989 منو یادش باشه ، دکترم 2 ماه واسم قرص روکین تجویز کرده بود هم واسه قطع شدن خونریزی که بعد حاملگی خارج رحمی یا شایدم سقط داشتم و هم به خاطر درمان 2 تا کیستی که توی تخمدان راستم بود ،
    به درخواست دکترم بعد تموم شدن بسته آخر و بعد پریودم سونو انجام دادم که خوشبختانه کیستهام از بین رفته بودن و همه چیز نرمال بود . من 3 بهمن پریود شدم و 12 بهمن سونو دادم که ضخامت آندومتر 3 میلیمتر و توی هر دو تخمدانم 4-5 عدد فولیکول 7 - 8 میلیمتری وجود داشت ، میخواستم بدونم ضخامت آندومتر و اندازه فولیکولها توی این روز طبیعیه؟ بعدش من توی این مدتی که قرص میخوردم گاهی وقتها توی کشاله ران سمت راستم یه حسی داشتم که همش فکر میکردم واسه خاطر اینه که کیستهام خوب نشدن ولی اینطور نبود ، این حالت میتونه بخاطر آسیب لوله هام باشه ؟ هنوز عکس رنگی نگرفتم
    .

7. hesam_65 نوشته است: با سلام
    چند تا سوال داشتم که اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم.
    1- اونطوری که من توسایت مطالعه کردم برای اینکه نطفه مرد قابلیت باروری داشته باشه باید سه ویژگی 1- سرعت و جهش 2- تعداد اسپرم و 3- شکل ظاهری اسپرم مناسب باشه. حالا اگه سرعت اسپرم پایین باشه (منظورم mutility هست) و تعداد و شکل ظاهری خوب باشه آیا باز هم امکان باروری زن وجود داره؟

2- آیا درمان دارویی برای افزایش mutility نطفه وجود داره؟ اگه هست اسمشون و هزینه اونها چقدره؟

3- واریکوسل چجوری باعث کاهش mutility  نطفه میشه؟

4- شنیدم که یک راه برای باروری زن لقاح مصنوعی هست. اگه mutility کم باشه برای باروری زن آیا باید از لقاح مصنوعی استفاده کرد؟

5- روش انجام لقاح مصنوعی چجوری؟ منظورم اینه که با چه دستگاهی و چجوری این کار انجام میشه؟

6- واکنش خانمها به روش لقاح مصنوعی چیه؟ آیا حاضر میشن این روش رو انجام بدن یا تا زمان درمان سرعت کم نطفه مرد ترجیح میدن صبر کنن؟

با تشکر از سایت بسیار خوب و آموزندتون

سلام

1. اسپرموگرام غیرنرمال دال بر ناباروری مرد نیست و احتمال بارداری وجود داره، ممکنه این احتمال کم باشه اما صفر نیست.
    2. برای افزایش تحرک اسپرم (Motility) از خط درمان هایی مانند پنتوکسی فیلین، زادیتن، ال کارنیتین و ... استفاده میشه.
    3. تاثیر منفی واریکوسل بر فاکتورهای باروری اسپرم گزارش شده. فردی که درگیر واریکوسل هست رشته های در هم تنیده و طناب مانند رو در فضای اسکروتوم داره و این رشته ها میتونن موجب فشار به وریدهای بیضه و اختلال در حرکت اسپرم ها بشن.
    4. در مواردی که تعداد اسپرم ها کم باشه از روش های تلقیح آزمایشگاهی مانند IUI، میکرو، زیفت و IVF استفاده میشه.
    5. بسته به نوع تلقیح نحوه ی انجام روش فرق میکنه مثلا در میکرو اسپرم از مرد گرفته میشه و به صورت مستقیم در تخمک زن تزریق میشه.
    6. واکنش خاصی نیست! زمانی که روش طبیعی نتیجه بخش نباشه به ناچار راضی به انجام روش های آزمایشگاهی میشن.

8. l3itaa نوشته است: سلام ، من از وضعیتم قبلا (توی ماه آذر) گفتم ، فک کنم کاربر m1989 منو یادش باشه ، دکترم 2 ماه واسم قرص روکین تجویز کرده بود هم واسه قطع شدن خونریزی که بعد حاملگی خارج رحمی یا شایدم سقط داشتم و هم به خاطر درمان 2 تا کیستی که توی تخمدان راستم بود ،
    به درخواست دکترم بعد تموم شدن بسته آخر و بعد پریودم سونو انجام دادم که خوشبختانه کیستهام از بین رفته بودن و همه چیز نرمال بود . من 3 بهمن پریود شدم و 12 بهمن سونو دادم که ضخامت آندومتر 3 میلیمتر و توی هر دو تخمدانم 4-5 عدد فولیکول 7 - 8 میلیمتری وجود داشت ، میخواستم بدونم ضخامت آندومتر و اندازه فولیکولها توی این روز طبیعیه؟ بعدش من توی این مدتی که قرص میخوردم گاهی وقتها توی کشاله ران سمت راستم یه حسی داشتم که همش فکر میکردم واسه خاطر اینه که کیستهام خوب نشدن ولی اینطور نبود ، این حالت میتونه بخاطر آسیب لوله هام باشه ؟ هنوز عکس رنگی نگرفتم
    .

سلام

سونوی شما در روز 10 ام سیکلتون بوده و ضخامت آندومتر و سایز فولیکول ها برای این روز کافی نیست.
    طی دوره ی درمان و با تحلیل رفتن کیست ها ممکنه دردی هم ایجاد شده باشه.
    آسیب به لوله ها صرفا با درد مشخص نمیشه نیاز به HSG هست.

9. سونومو امروز به دکترم نشون دادم گفت که تنبلی تخمدان داری ، واسم عکس رنگی رحم نوشت واسه ماه بعد ، گفت این ماه نمیتونی انجام بدی ،بعدش  اگه مشکلی نباشه واسه تحریک تخمک گذاری قرص میده ،  10 تا کپسول داکسی سایکلین 100 ، نوشت که از یه روز قبل عکس و  ژلوفن که 1 ساعت قبل عکس بخورم ، واسه بررسی اینکه عفونت دارم یا نه معاینم نکرد ،مشکلی پیش نمیاد؟

10. l3itaa نوشته است: سونومو امروز به دکترم نشون دادم گفت که تنبلی تخمدان داری ، واسم عکس رنگی رحم نوشت واسه ماه بعد ، گفت این ماه نمیتونی انجام بدی ،بعدش  اگه مشکلی نباشه واسه تحریک تخمک گذاری قرص میده ،  10 تا کپسول <a>داکسی سایکلین</a> 100 ، نوشت که از یه روز قبل عکس و  ژلوفن که 1 ساعت قبل عکس بخورم ، واسه بررسی اینکه عفونت دارم یا نه معاینم نکرد ،مشکلی پیش نمیاد؟

سلام

آنتی بیوتیک های تجویزی که مشکل خاصی رو در پی نداره
    اما خب اگه واقعا سوزش، خارش و ترشحات غیرطبیعی ندارید، اینکه بی دلیل و جهت خالی نبودن عریضه! تجویز بشه رو حداقل من نمی پسندم.
    به هر حال اولویت با پزشک معالج شماست.

11. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سونومو امروز به دکترم نشون دادم گفت که تنبلی تخمدان داری ، واسم عکس رنگی رحم نوشت واسه ماه بعد ، گفت این ماه نمیتونی انجام بدی ،بعدش  اگه مشکلی نباشه واسه تحریک تخمک گذاری قرص میده ،  10 تا کپسول <a><a>داکسی سایکلین</a></a> 100 ، نوشت که از یه روز قبل عکس و  ژلوفن که 1 ساعت قبل عکس بخورم ، واسه بررسی اینکه عفونت دارم یا نه معاینم نکرد ،مشکلی پیش نمیاد؟

سلام

اما خب اگه واقعا سوزش، خارش و ترشحات غیرطبیعی ندارید، اینکه بی دلیل و جهت خالی نبودن عریضه! تجویز بشه رو حداقل من نمی پسندم.

توی سایتها خوندم که اگه زمان عکس رنگی عفونت داشته باشی ، عفونت پخش میشه و دردسرساز میشه ، من خودم هیچوقت سوزش یا خارش نداشتم ولی قبلا هربار که معاینه میشدم میگفتن که کمی عفونت داری نه از نوع بدش ! ولی این دکتر که الان یه ساله پیشش میرم حتی ازم نپرسید که سوزش و خارش داری یا نه ،خیلی نگرانم الان ، میتونم خودم از پماد مترونیدازول و کلوتریمازول استفاده کنم ؟

یه چیز دیگه که خیلی فکرمو مشغول کرده اینه که ، اگه لوله هام چسبندگی داره و علت حاملگی خارج رحمی این باشه ، چطور اسپرم از لوله گذشته ؟ ولی جنین نمیتونه بگذره و اونجا گیر میفته ؟ مگه اسپرم از همین لوله نمیگذره تا به تخمک برسه ؟

و  با وجود اینکه من حاملگی خارج رحمی داشتم پس لوله هام یه مشکلی دارن ، و احتمالا درد موقع عکس گرفتن زیاد باشه ، خوردن یه ژلوفن قبل عکس کم نیست ؟خیلی میترسم .
    ممنون از جوابهاتون

12. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سونومو امروز به دکترم نشون دادم گفت که تنبلی تخمدان داری ، واسم عکس رنگی رحم نوشت واسه ماه بعد ، گفت این ماه نمیتونی انجام بدی ،بعدش  اگه مشکلی نباشه واسه تحریک تخمک گذاری قرص میده ،  10 تا کپسول <a><a><a>داکسی سایکلین</a></a></a> 100 ، نوشت که از یه روز قبل عکس و  ژلوفن که 1 ساعت قبل عکس بخورم ، واسه بررسی اینکه عفونت دارم یا نه معاینم نکرد ،مشکلی پیش نمیاد؟

سلام

توی سایتها خوندم که اگه زمان عکس رنگی عفونت داشته باشی ، عفونت پخش میشه و دردسرساز میشه ، من خودم هیچوقت سوزش یا خارش نداشتم ولی قبلا هربار که معاینه میشدم میگفتن که کمی عفونت داری نه از نوع بدش ! ولی این دکتر که الان یه ساله پیشش میرم حتی ازم نپرسید که سوزش و خارش داری یا نه ،خیلی نگرانم الان ، میتونم خودم از پماد <a>مترونیدازول</a> و <a>کلوتریمازول</a> استفاده کنم ؟

یه چیز دیگه که خیلی فکرمو مشغول کرده اینه که ، اگه لوله هام چسبندگی داره و علت حاملگی خارج رحمی این باشه ، چطور اسپرم از لوله گذشته ؟ ولی جنین نمیتونه بگذره و اونجا گیر میفته ؟ مگه اسپرم از همین لوله نمیگذره تا به تخمک برسه ؟

و  با وجود اینکه من حاملگی خارج رحمی داشتم پس لوله هام یه مشکلی دارن ، و احتمالا درد موقع عکس گرفتن زیاد باشه ، خوردن یه ژلوفن قبل عکس کم نیست ؟خیلی میترسم .
    ممنون از جوابهاتون

سلام

تا جایی که من یادم میاد شما HSG ندادید! انوقت از کجا متوجه چسبندگی لوله های رحمی شدید!؟
    با توجه به اینکه برای شما درخواست HSG شده اون آنتی بیوتیک ها برای رفع هر گونه عفونت احتمالی در دستگاه تناسلی شماست تا میزان خطای تست حداقل بشه.
    اون بارداری شما به طور دقیق مشخص نشد چه نوعی بوده و اینکه از این داستان بخواید نتیجه بگیرید لوله های فالوپ مشکل دارن ابدا درست نیست.
    شما HSG رو انجام بدید تا وضعیت مشخص بشه. دیگه اون تاپیکی که چند بار لینک دادم رو لینک نمیدم! خودتون خواستید سرچ کنید "هیستروسالپنگوگرافی" و بخونیدش.

13. سلام
    من این ماه واسه بارداری اقدام کردم ی سوال واسم پیش اومده
    بعد از نزدیکی 30دقیقه پاهامو زدم به دیوار ولی بعد از اون خیلی معذرت میخوام وقتی میرم دستشویی همه مایع اسپرم از بدنم خارج میشه میخوام بدونم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ شوهرم میگه همون مقدار کم هم که به رحم برسه کافیه   این حرف درسته؟ کار خاصی هست که باید انجام بدم یا نه؟ ممنون از راهنمایی هاتون

14. pari197 نوشته است: سلام
    من این ماه واسه بارداری اقدام کردم ی سوال واسم پیش اومده
    بعد از نزدیکی 30دقیقه پاهامو زدم به دیوار ولی بعد از اون خیلی معذرت میخوام وقتی میرم دستشویی همه مایع اسپرم از بدنم خارج میشه میخوام بدونم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ شوهرم میگه همون مقدار کم هم که به رحم برسه کافیه   این حرف درسته؟ کار خاصی هست که باید انجام بدم یا نه؟ ممنون از راهنمایی هاتون

سلام

منی بعد از یه تایم محدودی و حدودا 15 - 20 دقیقه به مایع تبدیل میشه و طبیعی هست که از واژن خارج میشه و این ابدا مشکلی نداره.
    اگه اسپرم ها از نظر تحرک مشکلی نداشته باشن طی 90 ثانیه خودشون رو به سرویکس رحم و سپس محیط داخلی رحم میرسونن بنابراین شما بعد از نزدیکی و تخلیه ی منی یه متکی زیر باسن تون بذارید و 10 - 15 دقیقه دراز بکشید اگه مشکلی نباشه اون اتفاق خوبه میفته. اصلا جای نگرانی وجود نداره.
    مصرف اسید فولیک قبل از بارداری فراموش نشه.

15. با سلام و  خسته نباشید از همه باید ازاینکه د
    اول از همه باید از اینکه در این مدت با صبر و شکیبایی من رو راهنمایی کردید تشکر میکنم
    میخاستم بگم بالاخره بعد از مدتی انتظار منم مامان شدم و در این مدت از راهنمایی های ارزشمندتون خیلی استفاده کردم که بینهایت از این بابت از شماممنونم فقط یک سوال داشتم اینکه من قبل از اینکه متوجه بشم که باردارشدم چون یک از خون داده بودم که منفی بود یک بسته قرص پروژسترون مصرف کردم (شبی دو عدد) برای اینکه پریود بشم حالا که از خون دادم ومثبت بوده این بسته قرصی که من هفته قبل خوردم برای جنین ضرر نداره؟یا اگه داره باید الان چیکار کنم؟
    باز هم ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 34 از 58
رفتن به صفحه :    ... 34 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید