شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

در باره عمل واریکوسل باید بدونم

1. با سلام. دکتر گفته سمت چپ باید عمل واریکوسل انجام بدم. میخواستم پاسخ این سوالا رو بدونم. مرسی

1. آیا امکان عود کردن داره؟
    2. آیا برای این که عود نکنه باید به شیوه میکروسکوپیک یا همچین چیزی انجام بشه؟ (توهمین انجمن یه نفر چنین چیزی نوشته بود)
    3. آیا بعد از عمل اون حالت ریشه ریشه از بین نمیره ؟
    4. متاسفانه خود ارضایی میکنم... آیا بعد از عمل نخواهم توانست یا نباید این کارو بکنم؟
    5. این که با بیهوشی عمومی انجام بدم یا موضعی تفاوتی داره؟
    6. آیا این عمل عوارضی هم خواهد داشت؟

2. siiib نوشته است: با سلام. دکتر گفته سمت چپ باید عمل واریکوسل انجام بدم. میخواستم پاسخ این سوالا رو بدونم. مرسی

1. آیا امکان عود کردن داره؟
    2. آیا برای این که عود نکنه باید به شیوه میکروسکوپیک یا همچین چیزی انجام بشه؟ (توهمین انجمن یه نفر چنین چیزی نوشته بود)
    3. آیا بعد از عمل اون حالت ریشه ریشه از بین نمیره ؟
    4. متاسفانه خود ارضایی میکنم... آیا بعد از عمل نخواهم توانست یا نباید این کارو بکنم؟
    5. این که با بیهوشی عمومی انجام بدم یا موضعی تفاوتی داره؟
    6. آیا این عمل عوارضی هم خواهد داشت؟

سلام

1. آره.
    2. مراقبت های بعد از عمل باید انجام بشه. اینجا رو بخونید.
    3. بعد از انجام عمل اون رشته های در هم تنیده و طناب مانند اصلاح میشن.
    4. تا یکی دو هفته بعد از عمل انزال نباید رخ بده.
    5. نه.
    6. خود عمل عارضه ی خاصی نداره اما اگه مراقبت های بعد از عمل به خصوص "عدم انجام کار سنگین" رو توجه نکنی امکان عود بیشتر میشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. آیا خودارضایی باعث عود کردنش میشه؟

4. سلام m1989
    خسته نباشین.
    من عمل واریکوسل انجام دادم ولی اون رشته ای در هم تنیده از بین نرفتن!ولی طبق گفته ی شما که میگین اصلاح میشن؟؟
    آخه دکتر هم به من گفت همون حالت میمونه.

5. siiib نوشته است: آیا خودارضایی باعث عود کردنش میشه؟

سلام

خود ارضایی رابطه‌ی خاصی با عود واریکوسل نداره.
    همون دوره‌ی نقاهت شما خودارضایی رو انجام ندی و صبر کنی به خودت لطف می کنی.
    هر چند که ممکنه طی همون دوره هم محتلم بشی اما با خودارضایی ممکنه به بیضه ها و محل جراحی شده فشار وارد کنی و این ابدا توصیه نمیشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. yazdan1 نوشته است: سلام m1989
    خسته نباشین.
    من عمل واریکوسل انجام دادم ولی اون رشته ای در هم تنیده از بین نرفتن!ولی طبق گفته ی شما که میگین اصلاح میشن؟؟
    آخه دکتر هم به من گفت همون حالت میمونه.

سلام

تصاویر زیادی از واریکوسل رو در سایت های دیگه آپلود کردم و اینجا اینزرت کردم (در سایت خودمون امکان آپلود وجود نداره) که متاسفانه یه تعدادیش با تغییر سرور سایت حذف شدن و یه تعدادیش هم admin سایت مربوطه حذف کرده.
    اما در این پست دوباره تصویر اینزرت می کنم و توضیح میدم:
    در واریکوسل بسته به گرید اون، رشته های طناب مانند و در هم تنیده در فضای اسکروتوم قابل لمس و یا با سونو قابل رویت هستن.
    در عمل جراحی اون رشته ها اصلاح خواهند شد نه اینکه چیزی قابل لمس نباشه! به هر حال وریدهای طبیعی در اون ناحیه وجود دارن و صد البته موفقیت عمل به جراح و مهارتش هم بستگی داره. تصویر اولی که اینزرت کردم به نظرم گویای این ماجرا باشه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام
    من روز 5 شنبه یعنی 24/12/91 عمل واریکوسل 2 طرفه انجام دادم.حدودا 2 سال بود که میدونستم واریکوسل دارم ولی چون فهمیده بودم گرید 3 معافی داره تحمل کردم درد رو تا باش معافیت پزشکی گرفتم ولی با آزمایش اسپرم هر 6 ماه وضعیتم رو چک میکردم

سوالم اینه که الان که 4 روز از عمل میگذره من حس میکنم اون دردی که قبل از عمل در بیضه سمت چپ و وریدهای چپ داشتم کمتر شده ولی کاملا از بین نرفته ,1- آیا 4 روز زمان کمی هست واسه بهبودی کامل و من عجله دارم یا اینکه این احتمال وجود داره که من این درد رو همیشه داشته باشم ؟چون فکر میکنم قبلا تو همین انجمن و جاهای دیگه خونده بودم که معلوم نیست حتما بعد از عمل واریکوسل درد مریض تمام بشه , روشی که من عمل کردم نمیدونم میکروسجری بوده یا نه ولی 2 برش 3 سانتی در 2طرف ایجاد شده
    2-آیا نیازی به عمل جراحی دوباره هست ؟روشی که من عمل کردم نمیدونم میکروسجری بوده یا نه ولی 2 برش 3 سانتی در 2طرف ایجاد شده
    3-دوران لقاحت بهد از بیماری واسه بهبودی کامل چند روز است
    ممنون میشم کامل توضیح بدید , آخه درد بسیار بدی هست , ضمن اینکه به مهارت جراح شک ندارم
    با سپاس

8. mila_kunis69 نوشته است: با سلام
    من روز 5 شنبه یعنی 24/12/91 عمل واریکوسل 2 طرفه انجام دادم.حدودا 2 سال بود که میدونستم واریکوسل دارم ولی چون فهمیده بودم گرید 3 معافی داره تحمل کردم درد رو تا باش معافیت پزشکی گرفتم ولی با آزمایش اسپرم هر 6 ماه وضعیتم رو چک میکردم

سوالم اینه که الان که 4 روز از عمل میگذره من حس میکنم اون دردی که قبل از عمل در بیضه سمت چپ و وریدهای چپ داشتم کمتر شده ولی کاملا از بین نرفته ,1- آیا 4 روز زمان کمی هست واسه بهبودی کامل و من عجله دارم یا اینکه این احتمال وجود داره که من این درد رو همیشه داشته باشم ؟چون فکر میکنم قبلا تو همین انجمن و جاهای دیگه خونده بودم که معلوم نیست حتما بعد از عمل واریکوسل درد مریض تمام بشه , روشی که من عمل کردم نمیدونم میکروسجری بوده یا نه ولی 2 برش 3 سانتی در 2طرف ایجاد شده
    2-آیا نیازی به عمل جراحی دوباره هست ؟روشی که من عمل کردم نمیدونم میکروسجری بوده یا نه ولی 2 برش 3 سانتی در 2طرف ایجاد شده
    3-دوران لقاحت بهد از بیماری واسه بهبودی کامل چند روز است
    ممنون میشم کامل توضیح بدید , آخه درد بسیار بدی هست , ضمن اینکه به مهارت جراح شک ندارم
    با سپاس

سلام

1، 2 و 3. دوست من، شما خیلی عجله داری! 2 - 3 ماه بعد از عمل، اسپرموگرام باید تکرار بشه و در صورت نیاز سونوگرافی انجام بشه تا نتیجه‌ی عمل مشخص بشه. طول زمان نقاهت این عمل 1 - 2 هفته‌ست اما انجام کارهای سنگین برای فرد مبتلا به واریکوسل منع میشه و محدودیت زمانی هم نداره.
    خلاصه
    شما این 2 - 3 ماه رو به خودت مهلت بده بعد اسپرموگرام و سونویی که احتمالا میدی رو برامون بذار تا اون موقع در مورد نتیجه‌ی عمل فعلی و نیاز به جراحی مجدد و ... با هم صحبت کنیم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید