شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 14 ...   

احتمال بارداری ..

1. سلام
    خسته نباشید
    می خوام بدونم اگه (در پریود نسبتا نا منظم) بعد از تاخیر 10 روز از زمان پریود مثلا 19 زمان پریود بوده و29 آزمایش  beta hcg
    انجام بشه و جواب منفی باشه دیگه احتمال بارداری وجود ندارد؟ یعنی میشه به جواب آزمایش اعتماد داشت (10 روز گذشت کافیه)؟ ودیگه اینکه درصورت صحت جواب پس علت عقب انداختن زمان پریود چه چیزهایی می تونه باشه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید.

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    liiiiiiiizzzaaa نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    می خوام بدونم اگه (در پریود نسبتا نا منظم) بعد از تاخیر 10 روز از زمان پریود مثلا 19 زمان پریود بوده و29 آزمایش  beta hcg
    انجام بشه و جواب منفی باشه دیگه احتمال بارداری وجود ندارد؟ یعنی میشه به جواب آزمایش اعتماد داشت (10 روز گذشت کافیه)؟ ودیگه اینکه درصورت صحت جواب پس علت عقب انداختن زمان پریود چه چیزهایی می تونه باشه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید.

بله-اختلال در هورمونها میتواند باعث این موضوع شود

3. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    sepideh12 نوشته است: سلام

من هنوز هیچ جوابی نگرفته ام لطفا راهنمایی کنید :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(

سوال مشابه شما بارها جواب داده شده - ضمنآ یک هفته بعد از نزدیکی در صورتیکه حاملگی رخ داده باشد قطعاٌ سطح بتا اچ سی جی خون افزایش پیدار میکند

4. souteh_dellan نوشته است: با سلام
    من در روز پنجم پریودی نامزدم رابطه جنسی داشتم و نامزدم در این روز نیز خونریزی کمی داشت و من منی را کاملا در رحم نامزدم ریختم . 3 ساعت بعد از نزدیکی مقداری از منی و خون از رحم خارج شد . و تا 2روز بعد خونریزی قطع شده. با این تفاسیر میخواستم بدونم که حامله شدن نامزدن من امکان داره یا نه؟ و اگر امکان داره برای جلوگیری این موضوع چه کار باید بکنم . (الان 3روز از این ماجرا میگذره) ...  Confused  Crying or Very sad

سلام،
    در شرایط طبیعی با توجه به تاریخها و علایمی  که ذکر کردید ، احتمال بارداری پایین است ولی مطالبی که در پست بعدی تان نوشتید هم درست و احتمال دارد به وقوع بپیوندد، این شرایط به نظم دوره های قاعدگی قبلی فرد بستگی دارد.

5. help_please نوشته است: سلام یه سوال داشتم لطفا کمکم کنید
    من پریودم 35 روز طول میکشه معمولا
    12 اردیبهشت من عادت ماهانم تموم شد
    14 اردیبهشت یه رابطه جنسی با نامزدم بدون دخول داشتم من پرده بکارت هم دارم یعنی فقط مقداری از منی روی واژن من ریخت منم بلا فاصله شستم . الان هم که 27 اردیبهشت هستش فکر کنم تخمک گذاری شروع شده
    ما نمی دونستیم با توجه به باکره بودن امکان حاملگی هست .قرصی هم مصرف نکردم
    آِیا من احتمال داره حامله بشم؟
    راهی که مطمئن بشم وجود داره که بعد 2 هفته بگه حاملگیو؟

سلام،
    اگر قاعدگیهای منظم دارید، با این زمانبندی احتمال بارداری بسیار ضعیف است. بهترین زمان برای ارزیابی یک هفته تا 10 روز پس از عدم خونریزی در زمان مشخص است.

6. با سلام،علائم شایع شروع بارداری با توجه به اینکه پنج روز هم تاخیر در پریود میباشد چیست؟

7. سلام دقیقا برای منهم این مشکل پیش آمد یعنی با کاندوم بود که  متوجه شدیم کاندوم در آمده  و قبلش قرصی مصر نکرده بودم و طبق اطلاعات قبلی 4 ال دی  یا 2 تا اچ دی باید مصرف کرد  و من 4 تا ال دی مصرف کردم و خیلی حالم بد شد اگر امکان دارد راهنمایی کنید که 1.درست مصرف کردم و 2. تا چند روز باید مصرف بشه 3. چکار کنم که حالم بد نشه4. اگر دوباره این شرایط پیش آمد چکار کنم  Question  Neutral مرسی

8. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    hengameh_sayyad نوشته است: با سلام،علائم شایع شروع بارداری با توجه به اینکه پنج روز هم تاخیر در پریود میباشد چیست؟

افزایش سطح بتا در خون که با آزمایش مشخص میشود ولی لز نظر بالینی هیچ

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  9. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    marjanjahane نوشته است: سلام دقیقا برای منهم این مشکل پیش آمد یعنی با کاندوم بود که  متوجه شدیم کاندوم در آمده  و قبلش قرصی مصر نکرده بودم و طبق اطلاعات قبلی 4 ال دی  یا 2 تا اچ دی باید مصرف کرد  و من 4 تا ال دی مصرف کردم و خیلی حالم بد شد اگر امکان دارد راهنمایی کنید که 1.درست مصرف کردم و 2. تا چند روز باید مصرف بشه 3. چکار کنم که حالم بد نشه4. اگر دوباره این شرایط پیش آمد چکار کنم  Question  Neutral مرسی

سوال شما قبلاٌ جواب داده شده جستجو کنید

10. سلام

من آزمایش بتا دادم که عدد آن 0.1 بود می خواهم ببینم این عدد عادی است یا نه؟ چون به نظرم خیلی پایین بوده

11. با سلام و خسته نباشی

من از اول فروردین قرص ldمصرف کردم تا 29 فروردین 2 اردیبهشت پریود شدم تا 7 اردیبهشت . 2روز بهداز آن با  نامزدم  نزدیکی داشتم منی روی واژن ریخته شد هیچ  پیشگیری هم نکردم. امروز 4خرداد هنوز پریود نشدم البته امروز تست انجام دادم منفی بود احتمال بارداری من هست 2روز شظ پریود نشدنم میگذرد (البته زمان پریود من قبل از استفاده از قرص 14 هر ماه بوده)لطفا جواب من خودتون بدین آقای دکتر  زود جواب بدین نگرانم[code]

12. sallixi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    احتمال حاملگی خارج از رحمی برای خانمی که 1 ماه پیش نزدیکی داشته و سر موقع 1 هفته بعد از نزدیکی 7 روز کامل پریود شده ( پریود کامل بوده و همه شرایط را داشته ) و چند روز بعد از پاک شدن خونریزی خفیفی داشته که الانم که نزدیکه دوره بعدیشه ادامه داره چقدره.
    من مطلبی رو که تو این سایت در این مورد بود خوندم. این خانم پریود نامنظم داره . تا حالا باردار نشده و بعد از نزدیکی همینطور که در بالا گفتم پریود شده و الان اصلا درد نداره . اگه حاملگی خارج رحمی بود بعد از 1 ماه الان درد داشت ؟
    آیا با حاملگی خارج رحمی پریود اتفاق میفته ؟
    در کل احتمال این نوع حاملگی چقدره ؟
    در هنگام نزدیکی منی نه توی واژن ریخته شده و نه روی واژن .
    در نزدیکی از وسایل جلوگیری استفاده نشده ولی منی در واژن و اطراف آن ریخته نشده .
    آیا ممکن خونریزی مربوط به دوره بدون تخمک گذاری باشه ؟

13. sepideh12 نوشته است: سلام

من آزمایش بتا دادم که عدد آن 0.1 بود می خواهم ببینم این عدد عادی است یا نه؟ چون به نظرم خیلی پایین بوده

سلام،
    با ایم میزان شما باردار نیستید، اعداد ممکن است با توجه به کیتهای مختلف متفاوت باشد اما مقادیر زیر در ارزیابی حاملگی از روی مقدار هورمون کمک کننده است:
    اگر مقدار هورمون BhCG كمتر از 10 باشد شخص باردار نيست .
    اگر مقدار هورمون BhCG بيشتر از 25 باشد فرد باردار است .
    اگر مقدار هورمون BhCG بين 10 تا 25 باشد نمي توان با قاطعيت گفت شخص باردار است ويا خير.

14. elina9399 نوشته است: با سلام و خسته نباشی

من از اول فروردین قرص ldمصرف کردم تا 29 فروردین 2 اردیبهشت پریود شدم تا 7 اردیبهشت . 2روز بهداز آن با  نامزدم  نزدیکی داشتم منی روی واژن ریخته شد هیچ  پیشگیری هم نکردم. امروز 4خرداد هنوز پریود نشدم البته امروز تست انجام دادم منفی بود احتمال بارداری من هست 2روز شظ پریود نشدنم میگذرد (البته زمان پریود من قبل از استفاده از قرص 14 هر ماه بوده)لطفا جواب من خودتون بدین آقای دکتر  زود جواب بدین نگرانم

سلام،
    اگر سیکلهای منظم دارید، احتمال بارداری با شرایطی که ذکر کردید بسیار پایین است. اگر آزمایش خون دادید، الان هم باید افزایش هورمون را نشان بدهد ولی برای جواب قطعی باید 10 روز از زمان مقرر برای خونریزی بگذرد تا بتوان به آن استناد کرد، تا 12 خرداد صبر کنید اگر باز هم خونریزی رخ نداد، آزمایش خون برای ارزیابی هورمون بارداری انجام دهید.

15. sallixi نوشته است: احتمال حاملگی خارج از رحمی برای خانمی که 1 ماه پیش نزدیکی داشته و سر موقع 1 هفته بعد از نزدیکی 7 روز کامل پریود شده ( پریود کامل بوده و همه شرایط را داشته ) و چند روز بعد از پاک شدن خونریزی خفیفی داشته که الانم که نزدیکه دوره بعدیشه ادامه داره چقدره.
    من مطلبی رو که تو این سایت در این مورد بود خوندم. این خانم پریود نامنظم داره . تا حالا باردار نشده و بعد از نزدیکی همینطور که در بالا گفتم پریود شده و الان اصلا درد نداره . اگه حاملگی خارج رحمی بود بعد از 1 ماه الان درد داشت ؟
    آیا با حاملگی خارج رحمی پریود اتفاق میفته ؟
    در کل احتمال این نوع حاملگی چقدره ؟
    در هنگام نزدیکی منی نه توی واژن ریخته شده و نه روی واژن .
    در نزدیکی از وسایل جلوگیری استفاده نشده ولی منی در واژن و اطراف آن ریخته نشده .
    آیا ممکن خونریزی مربوط به دوره بدون تخمک گذاری باشه ؟

سلام،
    با توجه به شرح حالی که دادید، احتمال بارداری چه داخل و چه خارج رحمی وجود ندارد. حاملگی خارج رحمی آمار بسیار کمی از بارداری ها را به خود اختصاص می دهد. خونریزی به صورت لکه بینی علل مختلفی دارد که شایعترین آن تغییرات هورمونی است و با توجه به دوره های نامنظمی که بیمار دارد نمی توان دقیق اظهار نظر نمود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 14 از 57
رفتن به صفحه :    ... 14 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید