شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چیکار کنم که لاغر شوم

1. با سلام
    دختری 22 ساله هستم قدم159  و وزنم 64 اول میخواستم بدونم چقد لاغر باید بکنم؟
    دوم مخصوصا برای لاغری شکم و سینه چیکار کنم؟
    خواهش میکنم جواب بدید من هر وقت میخوام برم عروسی از بزرگی سینه هام خجالت میکشم چون سایزش 80 هست و دخترانه نیست

2. سلام

80 خوبه خیلی مشکلی نداره .
    بهترین راه ورزش هست ، من چند ساله دارم ورزش میکنم اونم ایروبیک، هم لاغر میشی هم برای یه دختر یاد گرفتن حرکاتش زیبا و به درد بخوره Smile

اینکه  گفتی وزنه نرمال : من تا حالا قد رو از 100 کم میکردم ،باقیمانده وزن بود .
    اما چند وقت پیش دکتر زنان بهم گفت قد رو از 110 کم کن .
    اول از همه  قبل از شروع هر ورزش و رژیمی شرایط هورمونی بدنت رو بررسی کن.( ترتیب پریود هات و ... )

3. zahrajoon22 نوشته است: با سلام
    دختری 22 ساله هستم قدم159  و وزنم 64 اول میخواستم بدونم چقد لاغر باید بکنم؟
    دوم مخصوصا برای لاغری شکم و سینه چیکار کنم؟
    خواهش میکنم جواب بدید من هر وقت میخوام برم عروسی از بزرگی سینه هام خجالت میکشم چون سایزش 80 هست و دخترانه نیست

سلام

شما یه 10 کیلویی اضافه وزن داری
    و برای رسیدن به BMI مطلوب بایستی برنامه ریزی کنی.
    علاوه بر صحبت های دوست مون، من به شما توصیه می کنم

- حداقل هفته ای یه مرتبه شنا رو انجام بدید در زیبایی و سفت شدن پستان ها تاثیر بسزایی داره.
    - برای چربی سوزی هم جاگینگ ناشتای صبحگاهی به مدت 30 دقیقه به طوری که ضربان قلب افزایش پیدا کنه بسیار موثره.
    - حرکات دراز و نشست برای کوچک کردن شکم مناسبه.

سایز پستان ها مناسبه اما اگه همچنان نگران سایزشون هستید تنها راه برای نتیجه گرفتن جراحی پلاستیکه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. نه تنها راه جراحی نیست.
    کار با ومبل و وزنه های مناسب باعث میشه تدریجاً سایز سینه تغییر کنه و هر جا که خواستی استاپ کنی و ادامه ندی، این بهتره تا هم هزینه کنی هم گاهاً بعد از عمل راضی نباشی گذشته از عوارض عمل.
    استفاده از حلقه های لاغری هم سایز شکم و هم پهلو رو کم میکنه.
    دراز و نشست هم که یه حرکت قدیمی و ثابت شده هست .

چای سبز رو هم در طول روز مصرف کن .
    چربی و شیرینی جات رو هم که همه میدونن کم مصرف کن.

ورزش توی باشگاه اگر طبق برنامه بری و غیبت نداشته باشی غذات رو هم نظارت داشته باشی توی ماه اول راحت 3 کیلو حداقل کم میکنی.

5. سلام
    وزن مطلوب برای اشخاص ربطی به سن ودرشت وریزی استخوان بندی ویااحتمالا زایمان داشتن و عوامل دیگه از جمله ژنتیک وجنسیت نداره؟؟؟
    اگه ربط داره چطوری میشه یه حد وسط براش تعیین کرد ؟
    چون باصحبت دوستان که قدرومنهای 110 کنیم خیلی باید وزن رو بیاریم پایین واین برای قلب وبقیه دستگاههای بدن ضرری نداره؟؟؟

6. سلام دوست عزیز

همون طور که دوستان گفتن سایز سینه ی شما نرمال هست
    شما نباید به دختر بودن فکر کنید ، باید فکر کنید که 22 سالتونه
    همچنین به ژنتیک و خانواده ربط داره ، اینکه خانواد تون چه جورین

در ضمن ، شما حدودا 7 _8 کیلویی اضافه دارین
    فکر می کنم بهتررررین راه مراجعه به پزشک متخصص هست
    متخصص های خوبی هستن

انشالله به هیکل مناسبتون برسید

7. roshana نوشته است: سلام
    وزن مطلوب برای اشخاص ربطی به سن ودرشت وریزی استخوان بندی ویااحتمالا زایمان داشتن و عوامل دیگه از جمله ژنتیک وجنسیت نداره؟؟؟
    اگه ربط داره چطوری میشه یه حد وسط براش تعیین کرد ؟
    چون باصحبت دوستان که قدرومنهای 110 کنیم خیلی باید وزن رو بیاریم پایین واین برای قلب وبقیه دستگاههای بدن ضرری نداره؟؟؟

سلام
    ببین گفتی قد 159 و وزن 64 هست.
    110-159=49 با این حساب 15 کیلو اضافه داری، اگر به این وزن برسی وزن خودت هست اما همیشه 2 یا 3 کیلو بالاتر از این حد باشی بهتر و اندام زیبا تر هست .
    درشت وریزی استخوان بندی من جایی خوندم موثر هست اما نمیدونم توی این شیوه محاسبه این قضیه در نظر گرفته شده یا نه.
    برای قلب که وزن متناسب ضرر نداره ممکنه اضاقه وزن 10000 تا مشکل برات ایجاد کنه اما لاغری و البته وزن مطلوب نه لاغری بیش از حد، مشکلی نداره. مگر اینکه سابقه مشکل قلب داشته باشی که اون موقع هم لاغری ضرر نداره انتخاب شیوه ی لاغری مهم میشه و باید با مشورت پزشک انجام بشه ( مثل مصرف مواد غذایی در رژیم و یا سنگین و سبک و با شدتی انجام دادن حرکات ورزشی و ...)

در کنار رژیم استفاده از قرص ، آمپول و شربت های مکمل غدایی میتونه کمکت کنه کهبدنت دیرتر احساس گرسنگی یا خستگی و ضعف کنه.

مکمل های آنچنانی نه ها، همین قرص های آهن (خیلی مهمه) قرص  مولتی دیلی (multy daily) آمپول های معمول ( ویتامین ، نوروبیون ) شربت ها هم همینجور (ویتامین و ..).

در کل رعایت اعتدال در رژیم و فعالیت هات ضرری به بدنت نمیزنه.
    ورزش یادت نره (ببین چند بار گفتم )

پیروز باشید

8. h1987

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان وزن من 56 هست و قدم 170 یا 169 به نظر شما نرماله؟اگه نه باید چی مصرف کنم که زود به نتیجه برسم  ؟
    در ضمن پسرم 25 ساله
    مچکر

9. سلام دوستان من قدم 147 ووزنم 200/57است چقدر اضافه وزن دارم
    ممنوم ميشم راهنماييم كنين

10. sima_65 نوشته است: نه تنها راه جراحی نیست.
    کار با ومبل و وزنه های مناسب باعث میشه تدریجاً سایز سینه تغییر کنه و هر جا که خواستی استاپ کنی و ادامه ندی، این بهتره تا هم هزینه کنی هم گاهاً بعد از عمل راضی نباشی گذشته از عوارض عمل.
    استفاده از حلقه های لاغری هم سایز شکم و هم پهلو رو کم میکنه.
    دراز و نشست هم که یه حرکت قدیمی و ثابت شده هست .

چای سبز رو هم در طول روز مصرف کن .
    چربی و شیرینی جات رو هم که همه میدونن کم مصرف کن.

ورزش توی باشگاه اگر طبق برنامه بری و غیبت نداشته باشی غذات رو هم نظارت داشته باشی توی ماه اول راحت 3 کیلو حداقل کم میکنی.

سلام

مجددا تاکید می کنم
    تنها راه علمی (پزشکی) کوچک و بزرگ کردن پستان ها به سایز دلخواه جراحی پلاستیک هست
    و وزنه و دمبل و ... ابدا تاثیرات چشمگیری نداره همچنین کرم ها و ژل ها و ... هم جز هدر دادن وقت چیزی رو در پی نداره. تصاویر زیر رو ببینید.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

11. h1987 نوشته است: سلام دوستان وزن من 56 هست و قدم 170 یا 169 به نظر شما نرماله؟اگه نه باید چی مصرف کنم که زود به نتیجه برسم  ؟
    در ضمن پسرم 25 ساله
    مچکر

سلام

دوست من،
    برای اندازه گیری وزن مناسب شاخص BMI مورد ملاک هست و اون صحبت دوستمون که  "110 رو از قد کم کنیم تا وزن مطلوب به دست بیاد"!! من چیزی در موردش نمی دونم.
    با توجه به وزن 56 کیلوگرم و قد 170 سانتیمتر، برای رسیدن به BMI مطلوب شما 6 - 7 کیلویی کم داری.
    اگه به متخصص تغذیه مراجعه می کنی که هیچ اگه نه پیشنهاد من به شما ورزشه.
    من بادی بیلدینگ رو توصیه می کنم به همراه مصرف سیب زمینی، گوشت، سویا و سفیده تخم مرغ آب پز بعد از تمرین.

12. sabori نوشته است: سلام دوستان من قدم 147 ووزنم 200/57است چقدر اضافه وزن دارم

سلام

با توجه به قد 147 سانتی متر و وزن 57 کیلوگرم، شما شیرین 16 - 17 کیلویی اضافه وزن داری و به خودت لطف می کنی اگه توصیه هایی که برای کاربر zahrajoon22 نوشتم رو انجام بدی و مصرف چای سبز رو در برنامه غذاییت بگنجونی (فعلو!).
    به متخصص تغذیه هم مراجعه کنی دیگه چه بهتر.

13. m1989 نوشته است:
    sabori نوشته است: سلام دوستان من قدم 147 ووزنم 200/57است چقدر اضافه وزن دارم

سلام

با توجه به قد 147 سانتی متر و وزن 57 کیلوگرم، شما شیرین 16 - 17 کیلویی اضافه وزن داری و به خودت لطف می کنی اگه توصیه هایی که برای کاربر zahrajoon22 نوشتم رو انجام بدی و مصرف چای سبز رو در برنامه غذاییت بگنجونی (فعلو!).

با درود
    روشهاي زيادي براي محاسبه ميزان اضافه وزن وجود داره اما روش محاسبه توده بدني يا BMI بهترين و كم خطا ترين روشه. BMI به اين صورت محاسبه ميشه:
    "وزن خودتون رو بر حسب کیلوگرم بر مجذور قدتون بر حسب متر تقسیم می کنید . عددی که بدست مياد BMI نام داره."
    BMI=W kg/(M*M) m

حالا چه اطلاعاتي از اين BMI ميتونيم بدست بياريم؟
    اگر BMI بدست اومده:

کمتر از 19 باشه، کمبود وزن دارید و لاغر هستید.
    بین 19 تا 25 باشه، وزن طبیعی دارید و در محدوده سلامت وزنی هستید.
    بین 25 تا 30 باشه، اضافه وزن دارید.
    بیشتر از 30 باشه، چاق هستید.
    در بند دوم در صورتي كه بخوايد تيپ مانكني داشته باشيد بايد BMI تون به 19 نزديكتر باشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. sogol_my نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sabori نوشته است: سلام دوستان من قدم 147 ووزنم 200/57است چقدر اضافه وزن دارم

سلام

با درود
    روشهاي زيادي براي محاسبه ميزان اضافه وزن وجود داره اما روش محاسبه توده بدني يا BMI بهترين و كم خطا ترين روشه. BMI به اين صورت محاسبه ميشه:
    "وزن خودتون رو بر حسب کیلوگرم بر مجذور قدتون بر حسب متر تقسیم می کنید . عددی که بدست مياد BMI نام داره."
    BMI=W kg/(M*M) m

حالا چه اطلاعاتي از اين BMI ميتونيم بدست بياريم؟
    اگر BMI بدست اومده:

کمتر از 19 باشه، کمبود وزن دارید و لاغر هستید.
    بین 19 تا 25 باشه، وزن طبیعی دارید و در محدوده سلامت وزنی هستید.
    بین 25 تا 30 باشه، اضافه وزن دارید.
    بیشتر از 30 باشه، چاق هستید.
    در بند دوم در صورتي كه بخوايد تيپ مانكني داشته باشيد بايد BMI تون به 19 نزديكتر باشه.

سلام

دلیل این پست رو متوجه نشدم! اما چون پست من کوت شده خودمو موظف می دونم پاسخگو باشم.
    این اضافه وزن و کمبود وزن در پست های بالا رو از خودم ننوشتم! با چرتکه‌ی معروفم و با استفاده از فرمول دقیقا چرتکه انداختم!

پست سوگل خانم رو با یه نکته‌ی کوچولو کامل می کنم:

- BMI مطلوب برای آقایون 20 - 25 و برای خانم ها 19 - 24 گزارش شده.

مثال عددی و نحوه‌ی محاسبه رو در لینک زیر ببینید.

کیست تخمدان، اسپرم و ناباروری

15. سلام ممنون از سايت خوبتون
    من قبلا يعني چند ماه پيش وزنم حدود 54 كيلو بود از وقتي عقد كردم شدم 60 كيلو قدمم 168 هست خوراكم زياد نيست فعاليتمم بد نيست الان حس چاقي ميكنم به خصوص در پهلوها و شكمم چيكار بايد بكنم در ضمن من حدود سه دفعه تا حالا قرص لوونوزسترول مصرف كردم ميتونه مال اون باشه؟اندامم خوبه ولي پهلوهام يكم بد فرمه لطفا راهنماييم كنيد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید