شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تکرر ادرار واقعی

1. سلام،
    چند وقتی هست که تعداد مراجعه من به دستشویی!! زیاد شده
    میخاستم بدونم علت تکرر ادرار چی میتونه باشه؟؟ میتونه علائم مثلا یه بیماری باشه؟
    منظور من از تکرر فقط احساس ادرار نیست، واقعیه!!
    با جستجو به نتیجه ای نرسیدم

2. mari_1365 نوشته است: سلام،
    چند وقتی هست که تعداد مراجعه من به دستشویی!! زیاد شده
    میخاستم بدونم علت تکرر ادرار چی میتونه باشه؟؟ میتونه علائم مثلا یه بیماری باشه؟
    منظور من از تکرر فقط احساس ادرار نیست، واقعیه!!
    با جستجو به نتیجه ای نرسیدم

سلام

مصرف زیاد مایعات
    استرس
    همین سرمای زمستون
    مصرف بعضی از داروها
    گاهی عفونت ادراری
    مشکلات کلیوی
    و ...
    میتونه باعث تکرر ادرار بشه.
    در صورتی که همراه با سوزش هست یا خونی در ادرار دید میشه حتما به ارولوژیست مراجعه کنید تا بررسی بیشتری صورت بگیره.

3. سلام.

من هم تکرر ادرار دارم تقریبا هر 3 ساعت نهایت 4 ساعت باید به دستشویی برم.

این زمستون و تابستون هم نداره و همیشه همینطوری بوده.تا حالا بابتش دکتر نرفتم.

اصلا به این مورد میشه گفت تکرر ادرار؟

باید به پزشک مراجعه کنم؟ و چه پزشکی؟

4. hamid0001 نوشته است: سلام.

من هم تکرر ادرار دارم تقریبا هر 3 ساعت نهایت 4 ساعت باید به دستشویی برم.

این زمستون و تابستون هم نداره و همیشه همینطوری بوده.تا حالا بابتش دکتر نرفتم.

اصلا به این مورد میشه گفت تکرر ادرار؟

باید به پزشک مراجعه کنم؟ و چه پزشکی؟

سلام

اگه فرض کنیم شما 8 ساعت شب رو میخوابی و حین خواب بیدار نمیشی و دستشویی نمیری
    اونوقت در روز و طی 16 ساعت 4 - 5 مرتبه ادرار کردن تکرر ادرار محسوب نمیشه.
    اگه 4 - 5 مرتبه رو تایید میکنی که هیچ، در غیر اینصورت چند خط بالاتر نوشتم که باید به ارولوژیست مراجعه کرد تا در مورد عوامل فوق تشخیص بذاره و حتی اگه اپسیلون درصد (خیلی خیلی ناچیز) احتمال بده که دچار بزرگی پروستات شدی تست PSA درخواست میکنه تا بررسی بیشتری انجام بشه. این موردی که نوشتم در آقایون بالاتر از 50 سال معمولا رخ میده و در مورد شما به نظرم همون احتمال ناچیز هم زیاده! اما در اینجا نوشتم که برای واریکوسلت باید به ارولوژیست مراجعه کنی وقتی رفتی میتونی این موضوع رو هم مطرح کنی.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. با سلام

من یه جایی توی سایت چند ماه پیش مشکل تکرر ادرار در پریودی رو نوشتم و دوستان نظر دادن به پزشک زنان مراجعه کنم .

30 ساله و مجرد هستم که چندماه مشکل تکرر ادار داشتم و دارم این ماه دوره ی پریودی دیگه قابل تحمل نبود هر 10 دقیقه یکبار به دستشویی میرفتم و درد ناحیه مثانه و شکم شدیدی داشتم  نمیتونم رو ی شکم دراز بکشم چون بلافاصله باید برم دستشویی ( هر بار هم کلی تخلیه ادار به معنای واقعی دارم )دیروز به پزشک زنان مراجعه کردم که با سونوگرافی متوجه شد مثانه من کیست داره به اندازه ی 6.4 سانت . دکتر گفته به احتمال خیلی قوی داخل کیست مو چربی فراوانی وجود داره و ما از 8 سانت به بالا عمل میکنیم ولی احتمالا مال شما هم عمل نیاز داره و من از این نگرانم که چون مجردم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ با دارو مشکلم برطرف نمیشه؟؟؟و باید پیش دکتر زنان درمان بشم یا دکتر دیگه ای ؟؟؟؟؟
    واقعا ناراحتم اصلا علت تشکیل کیست مثانه چی هست؟؟؟؟؟

6. rayeh نوشته است: با سلام

من یه جایی توی سایت چند ماه پیش مشکل تکرر ادرار در پریودی رو نوشتم و دوستان نظر دادن به پزشک زنان مراجعه کنم .

30 ساله و مجرد هستم که چندماه مشکل تکرر ادار داشتم و دارم این ماه دوره ی پریودی دیگه قابل تحمل نبود هر 10 دقیقه یکبار به دستشویی میرفتم و درد ناحیه مثانه و شکم شدیدی داشتم  نمیتونم رو ی شکم دراز بکشم چون بلافاصله باید برم دستشویی ( هر بار هم کلی تخلیه ادار به معنای واقعی دارم )دیروز به پزشک زنان مراجعه کردم که با سونوگرافی متوجه شد مثانه من کیست داره به اندازه ی 6.4 سانت . دکتر گفته به احتمال خیلی قوی داخل کیست مو چربی فراوانی وجود داره و ما از 8 سانت به بالا عمل میکنیم ولی احتمالا مال شما هم عمل نیاز داره و من از این نگرانم که چون مجردم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ با دارو مشکلم برطرف نمیشه؟؟؟و باید پیش دکتر زنان درمان بشم یا دکتر دیگه ای ؟؟؟؟؟
    واقعا ناراحتم اصلا علت تشکیل کیست مثانه چی هست؟؟؟؟؟

سلام خانوم
    عفونت میتونه باعث کیست بشه و عوالمل زیادی اما اصلا جای نگرانی نیست چونکه به باکره بودن و ازدواج کردنتون کاری نداره حالا چون کیست مثانه هست از 1اورولوژیست هم نظر بخاین اما خودسر کاری انجام ندین اول خوب مطمئن بشین بعدش عمل کنین بسیار ساده یا برشون میدارن یا میکشنشون
    موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. ممنونم دوستان امروز بعداز ظهر دوباره یه سونوگرافی دیگه که دقیقتر بود رفتم انجام دادم  . دکتر سونوگرافی بهم گفته تخمدان سمت راستم کیست همورویید به اندازه 6 سانت داره و مثانه نیست یعنی هنوز خودم تو شوک هستم و ایشون هم میگن عمل بهتره.
    یعنی دکتر زنان باید انقدر حواسش نباشه که درست جواب بده !!!! البته مطمئنم خودش مقصر هست چون دوتا دستیار داره و همزمان 5تا6تا بیمار رو یکی پشت هم بهشون سر میزنه پس باید هم بهم اشتباه جواب بده .
    الان به نظرتون من چیکار کنم به حرف دکتر سونوگرافی اطمینان کامل دارم چون زمانی که دکتر زنان داشت به دستیارش میگفت رو برگه ی سونوگرافی بنویسه تخمدان سمت راست کیست داره شنیدم ولی به من یه چیز دیگه گفت .
    حالا منتظر دوستانم تا بیه من راهکار بدهند با تشکر

8. rayeh نوشته است: ممنونم دوستان امروز بعداز ظهر دوباره یه سونوگرافی دیگه که دقیقتر بود رفتم انجام دادم  . دکتر سونوگرافی بهم گفته تخمدان سمت راستم کیست همورویید به اندازه 6 سانت داره و مثانه نیست یعنی هنوز خودم تو شوک هستم و ایشون هم میگن عمل بهتره.
    یعنی دکتر زنان باید انقدر حواسش نباشه که درست جواب بده !!!! البته مطمئنم خودش مقصر هست چون دوتا دستیار داره و همزمان 5تا6تا بیمار رو یکی پشت هم بهشون سر میزنه پس باید هم بهم اشتباه جواب بده .
    الان به نظرتون من چیکار کنم به حرف دکتر سونوگرافی اطمینان کامل دارم چون زمانی که دکتر زنان داشت به دستیارش میگفت رو برگه ی سونوگرافی بنویسه تخمدان سمت راست کیست داره شنیدم ولی به من یه چیز دیگه گفت .
    حالا منتظر دوستانم تا بیه من راهکار بدهند با تشکر

با سلام
    خب دوست عزیز بهترین کار مراجعه به متخصص زنان دیگه ای هست که سرش شلوغ نباشه! در ضمن منم فکر میکردم مشکل در تخمدانهاتون باشه چون کیست بیشتر در این ناحیه است و کمتر تویه مثانه!! از طرفی گفته بودید به شکم که میخوابیددرد دارید این نشون میده چیزی در داخل شکم معضلی هست!
    بگذریم بهتره که به متخصص ماهر به غیر ز این پزشکانی که رفتید سری بزنید اگر همه گفتن جراحی کنید اونوقت نگران نباشید و انجامش بدید
    موفق باشید

9. ممنون دوست عزیز
    علت این کیست چی میتونه باشه ؟؟؟؟
    البته میدونم اکثر زنان کیست دارند ، ولی چرا من اصلا از اول متوجه نشدم (آنقدر بزرگ شده)چرا علائم خاصی نشون نداد صرفا بخاطر تکرر ادار و گرفتگی زیر شکم هنگام ادرار متوجه شدم ، علایم خاصش چی هست؟؟؟؟

10. rayeh نوشته است: ممنون دوست عزیز
    البته میدونم اکثر زنان کیست دارند ، ولی چرا من اصلا از اول متوجه نشدم (آنقدر بزرگ شده)چرا علائم خاصی نشون نداد صرفا بخاطر تکرر ادار و گرفتگی زیر شکم هنگام ادرار متوجه شدم ، علایم خاصش چی هست؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
    خب تکرر ادرار به علل مختلفی رخ میده که میتونه اینها باشه:
    1- بالا بودن قند خون
    2- استفاده از مواد مدر(ادرار آور)
    3- استرس بیش از اندازه
    4- بنظرم ترشحات هورمون جنسی که اغلب بعد از تماسهای جنسی درجهت تمیز شدن مجاری تناسلی رخ میده دردو جنس
    5- سرما خوردگی کلیه ها و مثانه! و کل بدن
    6- بیماریهای دستگاه ادراری
    و...
    در مورد گرفتگی زیر شکم هم میشه دلیلشو یا التهاب مجاری ادرار و یا تنگی این مجاری،یا وجود سنگ نام برد باید متخصصین اورولوژی با معاینات معمولشون پاسختونو بدن
    در مورد کیست شما هم باید بگم شاید علاوه بر تخمدان هاتون ،در مثانه اتون هم توده ای باشه باید بنظرم تستی دقیق زیر نظر اورولوژیست بدید !
    و اما از عوارض کیست تخمدان ،میشه به پریودهای نامنظم،پریودهای ناگهانی، لکه بینهای بین سیکلی و... اشاره کرد
    در هر حال بهترین توصیه مراجعه به متخصصین اورولوژی و زنان ماهر و انجام تستهای مخصوص این اعضاست در ضمن از میزان قند خونتونم هم حتماً آگاهی پیدا کنید
    موفق باشید

11. rayeh نوشته است: ممنون دوست عزیز

سلام دوست عزیز
    خب تکرر ادرار به علل مختلفی رخ میده که میتونه اینها باشه:
    1- بالا بودن قند خون
    2- استفاده از مواد مدر(ادرار آور)
    3- استرس بیش از اندازه
    4- بنظرم ترشحات هورمون جنسی که اغلب بعد از تماسهای جنسی درجهت تمیز شدن مجاری تناسلی رخ میده دردو جنس
    5- سرما خوردگی کلیه ها و مثانه! و کل بدن
    6- بیماریهای دستگاه ادراری
    و...
    در مورد گرفتگی زیر شکم هم میشه دلیلشو یا التهاب مجاری ادرار و یا تنگی این مجاری،یا وجود سنگ نام برد باید متخصصین اورولوژی با معاینات معمولشون پاسختونو بدن
    در مورد کیست شما هم باید بگم شاید علاوه بر تخمدان هاتون ،در مثانه اتون هم توده ای باشه باید بنظرم تستی دقیق زیر نظر اورولوژیست بدید !
    و اما از عوارض کیست تخمدان ،میشه به پریودهای نامنظم،پریودهای ناگهانی، لکه بینهای بین سیکلی و... اشاره کرد
    در هر حال بهترین توصیه مراجعه به متخصصین اورولوژی و زنان ماهر و انجام تستهای مخصوص این اعضاست در ضمن از میزان قند خونتونم هم حتماً آگاهی پیدا کنید
    موفق باشید

12. ممنون از پاسخگوییتون
    این چیزایی که نوشتین هیچکدوم رو ندارم فقط:
    نامنظمی تا حالا نداشتم یعنی 25 روز میشدم این چندماه هم که متوجه مشکلم شد30 ،30، 27 و دوباره همون 25 شدم (به این میگن بی نظمی؟؟؟خودم نمیدونم) این رو میدونم که بدنم چربی ساز هست و در سرم کیست زیرپوستی دارم
    و در خوردن هم خیلی دقت میکنم. البته الان خوابم زیاد شده و و قد و وزنم هم یکی شده یعنی 77 شده و داره میره بالا در حای که خوردنم مثل قبل هست به نظرتون اینا ربطی داره ؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید