شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش شدید مو!!!

1. با سلام من پسری 22 ساله هستم حدودا 2 ماهی میشه که ریزش شدید مو پیدا کردم و موهام به شدت میریزه که بسیار باعث نگرانیم شده. علتش چیه؟چیکار باید بکنم؟ و الآن هم به دلیل مشغله ای که دارم امکان مراجعه به پزشم رو ندارم آیا روشی هست که بتونم ریزش مو کنترل کنم یا قطعش کنم؟
    با تشکر.

2. slimshady نوشته است: با سلام من پسری 22 ساله هستم حدودا 2 ماهی میشه که ریزش شدید مو پیدا کردم و موهام به شدت میریزه که بسیار باعث نگرانیم شده. علتش چیه؟چیکار باید بکنم؟ و الآن هم به دلیل مشغله ای که دارم امکان مراجعه به پزشم رو ندارم آیا روشی هست که بتونم ریزش مو کنترل کنم یا قطعش کنم؟
    با تشکر.

سلام

یه نکته ای هست که میگه ریزش 100 تار مو در روز طبیعی هست. این از نکته ی کنکوری!
    در ادامه باید بگم که
    الگوی ریزش مو در تشخیص گذاشتن مهمه اما به طور کلی دلایل ریزش مو زیاده دوست من

- و دم دست ترینش استرس، تشویش های ذهنی و مشکلات عصبی هست؛ بعد
    - کمبود آهن
    - کمبود روی
    - مشکلات تیروئیدی
    - وراثت
    - ژنتیک
    - و ...

شما باید به متخصص غدد مراجعه کنی تا در اولین اقدام عملکرد تیروئید چک بشه اگه مشکلی نبود و استرس های روزانه رو کم کردی و عامل زمینه ای دیگری وجود نداشت اونوفت میتونی زینک پلاس رو شبی یه دونه امتحان کنی. اوضاع بهتر خواهد شد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. m1989 نوشته است:
    slimshady نوشته است: با سلام من پسری 22 ساله هستم حدودا 2 ماهی میشه که ریزش شدید مو پیدا کردم و موهام به شدت میریزه که بسیار باعث نگرانیم شده. علتش چیه؟چیکار باید بکنم؟ و الآن هم به دلیل مشغله ای که دارم امکان مراجعه به پزشم رو ندارم آیا روشی هست که بتونم ریزش مو کنترل کنم یا قطعش کنم؟
    با تشکر.

سلام

در ادامه باید بگم که

- کمبود آهن
    - کمبود روی
    - مشکلات تیروئیدی
    - وراثت
    - ژنتیک
    - و ...

شما باید به متخصص غدد مراجعه کنی تا در اولین اقدام عملکرد تیروئید چک بشه اگه مشکلی نبود و استرس های روزانه رو کم کردی و عامل زمینه ای دیگری وجود نداشت اونوفت میتونی زینک پلاس رو شبی یه دونه امتحان کنی. اوضاع بهتر خواهد شد.

خدمتون گفتم که ریزش موهتم خیلی شدید شده!! از 100 تا در روز و اینا هم گذشته!
    استرس و تنش هم یه مدته که زیاد دارم.
    دارویی که میشه جلوگیری کرد از ریزش معرفی کنید.

4. slimshady نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    slimshady نوشته است: با سلام من پسری 22 ساله هستم حدودا 2 ماهی میشه که ریزش شدید مو پیدا کردم و موهام به شدت میریزه که بسیار باعث نگرانیم شده. علتش چیه؟چیکار باید بکنم؟ و الآن هم به دلیل مشغله ای که دارم امکان مراجعه به پزشم رو ندارم آیا روشی هست که بتونم ریزش مو کنترل کنم یا قطعش کنم؟
    با تشکر.

سلام

در ادامه باید بگم که

- کمبود آهن
    - کمبود روی
    - مشکلات تیروئیدی
    - وراثت
    - ژنتیک
    - و ...

خدمتون گفتم که ریزش موهتم خیلی شدید شده!! از 100 تا در روز و اینا هم گذشته!
    استرس و تنش هم یه مدته که زیاد دارم.
    دارویی که میشه جلوگیری کرد از ریزش معرفی کنید.

سلام

همونطور که چند خط بالاتر هم نوشتم شما باید به متخصص غدد مراجعه کنی
    ماینوکسیدیل از جمله اولین خط درمان ها در مورد ریزش مو هست.
    اگه مشکلی در تیروئید باشه داروی مناسب رو می گیری و معمولا در مورد هیپوتیروئیدیسم ----> لووتیروکسین و در مورد هایپرتیروئیدیسم ----> متی مازول تجویز خواهد شد.
    اگه استرس عامل ریزش مو باشه که منم همین رو علت اصلی میدونم ----> پروپرانولول در کاهش اضطراب کمکت میکنه.
    اگه مشکل کمبود روی داشته باشی ----> زینک پلاس اوضاع رو بهبود میبخشه.
    و ...

از اینترنت و از پشت مانیتور اون چیزی که لازم بود رو مطلع شدی و دیگه اینکه چقدر مشکلت رو جدی بگیری و پیگیر باشی به خودت بستگی داره.
    تکرار می کنم که باید به متخصص غدد مراجعه کنی دوست من.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. 1981

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من قبلا موهای بسیار پرپشتی داشتم ولی به خاطر اینکه موهامو بامواد شیمیایی صاف کردم دچار ریزش شدید شده واز حجم موهایم کم شده لطفا راهنمایی کنید چه داروییمصرف کنم تا هم ریزشم قطع شود هم خوش حالت وپرپشت شود در ضمن موهای من دچار موخوره هم میباشد باتشکر

6. 1981 نوشته است: با سلام من قبلا موهای بسیار پرپشتی داشتم ولی به خاطر اینکه موهامو بامواد شیمیایی صاف کردم دچار ریزش شدید شده واز حجم موهایم کم شده لطفا راهنمایی کنید چه داروییمصرف کنم تا هم ریزشم قطع شود هم خوش حالت وپرپشت شود در ضمن موهای من دچار موخوره هم میباشد باتشکر

سلام

با مصرف اون مواد شیمیایی ممکنه به ریشه ی مو آسیب رسیده باشه
    اولین قدم قطع اون مواد شیمیایی هست
    بعد ضمن اینکه موهاتونو کمتر می کشید! (چون کشیدن مو هم به ریشه ی مو آسیب میزنه) به متخصص غدد یا متخصص پوست مراجعه کنید تا تشخیص مناسب گذاشته بشه و درمان دارویی مناسب (منجمله ماینوکسیدیل 2 درصد) صورت بگیره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید