شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیحس کننده موضعی جهت اپیلاسیون

1. Lantern00 نوشته است: سلام ممنون از راهنمایی شما.
    از 16 سالگی چند بار مومک کردم تو خونه. ولی چون پیگیر نبودم و هر دفعه ولش کردم، در واقع هر دفعه انگار بار اوله! و درد دارم.

همین بگم لیدوکایین کافیه؟ درصد ، انواع مختلف یا مارک خوب و بد نداره؟
    در مورد این لوسیون که گفتید بیشتر راهنمایی میکنید؟ کاربردش چیه؟ و انواع داره؟ توی حساسیت و جوش موثر هستش؟

ناحیه تناسلی هم که روم نمیشه اصلا !! مامانمم تا حالا تو اون بخش کمکم نکرده. یه بار خودم با پارچه ها ی کوچک آروم آروم انداختم. خیلی سفت بود و به زور در میود با اینکه من ناگهانی و سریع مینداختم.( با موم معمولی)

برا همین هنوز شک دارم اونجارو بسپارم دست اپیلاسیون کار!! هم برا درد شدید و خجالت. هم اینکه ناحیه حساسیه و من کلا مستعد عفونت زنانه هستم. همینجوری زود مشکل پیدا میکنم چه برسه یه نفر هم تو محیط بیرون دستشو بهم بزنه !!!
    Sad

راستی دستکش یه بار مصرف که دارن؟ درسته؟

برا جاهایی که موهاش نازکه احتمال میدم جوش قرمز بزنه، مثل بازو - پشت- شکم و ...

اینارو بهتره چه کار کنیم که جوشش زود خوب شه و همیشگی نمونه؟؟!

چون با ژیلت که دستامو میزدم جوش ریز رو بازوم میزد که همیشه هست ( یا خودش یا جاش ) و حالت بدی داره. نمیخوام یه جای دیگه ام هم به این وضع دچار شه!!

یه مسئله پزشکی هم برام سواله : اینکه میگن این روشها مثل موم و ... بعد از مدتی پوستو شل میکنه درسته؟ مثلا چه زمانی؟ تو میانسالی شل و آویزون میشه ؟؟!!

ممنون بابت راهنماییها.

امیدوارم بتونم دونه دونه جواباتونو بدم
    اول از همه بگم که خیلی حساسید واقعا! که خیلی هم لزومی نداره ها!

اسپری لیدوکائین برای بی حسی دندان به کار می ره عموما، ولی خب از اونجایی که ما ایرانی ها از هر چیزی استفاده های بهینه ی زیادی داریم و این جزئی از خلاقیتمون به حساب می یاد لیدوکائین رو برای مصارف دیگه هم به کار می بریم. اسپری لیدوکائین از ژل لیدوکائین بهتره، منظورم توی اثر بی حس کننده بودنش هست. درصد خاصی هم نداره و گرون هم نیست. اسپری رو روی موضع اپیلاسیون پاف کنید و بزارین چند دقیقه ی کوتاه بمونه تا هم خشک بشه و هم تاثیر بی حسیش رو بزاره و بعد برای اپیلاسیون اقدام کنید. بهتون هم گفتم که صد در صد موثر نیست، من خودم قبلنا برای اپی لیدی ازش استفاده کردم و دیدم اصلا انگار نه انگار! یعنی بی حس نشد اصلا! و اینکه در این سایت هم کاربرایی که استفاده کردن به نسبت، نظرات مختلفی دادن ولی چیزی که روشن تره اینه که نمی تونه تاثیر خیلی فوق العاه ای در بی حسی و کاهش درد اپیلاسیون برای همه ی افراد داشته باشه.
    این از این.

لوسیون بدن یه چیزی تقریبا مثل افتر شیو می مونه یعنی همون لطافت و نرمی رو به پوست می ده که استفاده از افتر شیو می ده. مارک های مختلفی داره و توی برندهای ایرانی هم می تونید خوبش رو با قیمتی حدود 8-9 هزار تومن تهیه کنید. برای تمام نقاط بدن یعنی از گردن به پایین می تونه مورد استفاده قرار بگیره، پوست رو نرم می کنه و خاصیت روشن کنندگی هم داره البته نه در حد یه کرم سفید کننده!!!! و شما می تونید هر روز یا هر شب، و یا بعد از شیو کردن موهای بدنتون ازش استفاده کنید. نمی دونم روی جوش هم تاثیری داره یا نه!

راجع به اپیلاسیون ناحیه ی تناسلی:
    بهترین کاربردی که اپیلاسیون کردن داره و بهترین هدیه ای که می تونید از این عمل به دست بیارین، اپیلاسیون ناحیه ی تناسلی هست. نمی گم درد نداره، چرا داره! اما فقط دفعه ی اولش. اونم بعد از کشیدن اولین و دومین پد درد براتون عادی می شه و چون سعی در این دارین که تمیز و بی مو بشه و به اپیلاسیون کار هم دارین با کشیدن پوست اون ناحیه کمک می کنید حواستون می ره به سمت این چیزا و تا اون بیاد پد رو بکشه شما یادتون می ره که دردتونم می یاد. معمولا هم حواستون رو پرت می کنن یا وقتی که شما منتظرش نیستین پد ها رو می کشن، چون اینجوری موها کاملا از ریشه خارج می شن. بعد از دفعه ی اول دیگه دردی ندارین. مطمئن باشین. بعد از تقریبا دو هفته موها شروع به رشد می کنن و در مراتب اولیه ی شروع اپیلاسیون ناحیه ی تناسلی باید تقریبا هر ماه یکبار برای این کار اقدام کنید، اما کم کم که بگذره از تعداد و حجم موها کم می شه و این فاصله ی زمانی به 2 ماه می رسه و کم کم اگه یکی دوسالی بگذره دیگه شاید سالی 3 یا 4 بار اپیلاسیون رو انجام بدین چون وقتی هم موها به طور کامل در می یان انقدر نرم و نازک هستن که اصلا شما با حجم زیاد موها روبرو نیستین، در حالیکه که وقتی با ژیلت شیو می کنید بعد از 4-5 روز که موها همگی در اومدن با مو و پوست زبری مواجهید که حتی دست زدن بهش براتون جالب نیست اما وقتی اپیلاسیون می کنید انقدر پوست اون ناحیه نرم و لطیف و در عین حال سفید و بی مو خواهد بود که از نگاه کردن و لمس نرمیش به شدت حس خوبی خواهید داشت.
    من خودمم انجام می دم و انقدر که راضی ام بهتون پیشنهاد جدی می کنم که حتما برین سراغش!

خجالتش هم همون لحظه ی اوله که می خواین جلوی یه هم جنس لباس زیرتونو در بیارین و پاهاتونو باز کنید، باور کنید برای اونا این کار انقدر عادی شده که انگار دارن بازو یا زیر بغل رو می بینن و واقعا با این قضیه که یکی لخت کنارشونه و مشغول اپیلاسیونش هستن خیلی راحت و عادی برخورد می کنن.

اپیلاسیون ربطی به عفونت زنانه نداره. پارچه ی تمیزی که برای هر فرد جداگانه خواهد بود بهتون می دن که زیرتون می اندازین. پد ها و موم که فقط داره برای شما استفاده می شه. دستکش یکبار مصرف دیگه می خواین چی کار آخه؟ اگه دستکش دستش کنه که موم می چسبه و اصلا نمی تونه پد رو بکنه. اون شخص خودش قبل و بعدش دستشو با بتادین شستشو می ده، بیشتر نگران دستای خودشه تا شما، خیالتون راحت که کثیف و غیربهداشتی نخواهد بود! شما هم بعد می تونید موضع رو با آب سرد شستشو بدین و اگه خیلی حساسین با سرکه سفید خودتونو بشورید.
    اینم بگم که بار اولی که اپیلاسیون ناحیه ی تناسلی انجام می شه تا 2 روز پوست اون ناحیه قرمزه و یه کمی می سوزه اونم به خاطر موم و کشیدن پد ها روی پوست اونجاست، که اینم مساله ای نیست و زودی برطرف می شه.

شما سعی کن موهای دستت رو هم با ژیلت نزنی.خوب نیست که! پوست رو نازک می کنه. ژیلت وقتی داره موها رو برمی داره یه لایه ی نازک رو هم از پوست برمی داره که همین باعث اون سفیدی پوست بعد از شیو کردن می شه! امروزم بزنی فرداش در می یاد! پس چه فایده داره؟ اپی لیدی خیلی خوبه، من خودم 7-8 ساله دستام و پاهام و زیر بغلم رو با اپی لیدی می زنم و خیلی راضی ام، یه کمی وقت می گیره اما تا 1 ماه راحتم.
    راجع به جوش زدن شما، می تونم بگم که احتمالا پوست حساسی داری. اول سعی کن با ژیلت نزنی، یه روش راحت تر دیگه پیدا کن، و اگه خیلی نسبت به جوش ها مشکل پیدا کردی اول اینکه توی حمام از کیسه و صابون (کیسه ای که آغشته به کف شده) استفاده کن، قبل و بعد شیو کردنت مواد بهداشتی قبل و بعد شیو کردن رو استفاده کن، و حتما تاپیک های مرتبط با این مساله رو جستجو و مطالعه کن.

اپیلاسیون نمی تونه پوست رو شل کنه و آویزون!
    حداقل اینکه من راجع به این مساله بی اطلاعم، ولی واسه من که تا حالا شل و آویزون نشده. آخه عقلی هم که بهش نگاه کنی نمی تونه مرتبط باشه. بالاخره توی هر سنی پوست نواحی مختلف بدن یه کمی از طراوت در می یان و شل می شن!

فکر نمی کنم جای سوال گذاشته باشم توی حرفام
    کامل بود؟

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  2. سلام
    پوست من خیلی نازکه وقتی موم میندازم احساس میکنم پوستم از روی گوشتم بلند میشه و دوباره بر میگرده سرجاش!!!!!!!!!! یعنی واقعا دردم میگیره ولی همه بهم میگن اپیلاسیون درد نداره! مگه اپیلاسیون با همون موم نیست؟!

3. اندازه مناسب مو برای موم انداختن چقد هست ؟

4. H3NGAM3H نوشته است: اندازه مناسب مو برای موم انداختن چقد هست ؟

سلام
    حداقل 1سانت باید باشه اما یه کم بلندتر باشه اشکالی ایجاد نمیکنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام

لطفا منو راهنمایی کنید ، من میخوام به مراکز زیبایی مراجعه کنم و موهای زائد ناحیه تناسلیم رو اپیلاسیون کنم اما متاسفانه یه مشکلی دارم ک باعث میشه هر بار از رفتن خودداری کنم اونم اینه که من همیشه ترشح دارم و بعضی وقتها این ترشحات یه بوی خاصی میده ،علائم عفونت رو نداره ولی خیلی اذیتم میکنه روی لبهای کوچک آلتم هم گاهی پوسته پوسته های سفیدی میزنه که البته دائمی نیست ، هربار که به این مراکز مراجعه کردم نتونستم این کارو انجام بدم و فقط به اپیلاسیون دست و پا بسنده کردم ، الان خیلی استرس دارم چون دوباره برای چن روز دیگه نوبت گرفتم ولی میترسم که بازم نتونم برم ، بهم بگید چکار کنم،مرسی.

6. Tahna2020 نوشته است: سلام

لطفا منو راهنمایی کنید ، من میخوام به مراکز زیبایی مراجعه کنم و موهای زائد ناحیه تناسلیم رو اپیلاسیون کنم اما متاسفانه یه مشکلی دارم ک باعث میشه هر بار از رفتن خودداری کنم اونم اینه که من همیشه ترشح دارم و بعضی وقتها این ترشحات یه بوی خاصی میده ،علائم عفونت رو نداره ولی خیلی اذیتم میکنه روی لبهای کوچک آلتم هم گاهی پوسته پوسته های سفیدی میزنه که البته دائمی نیست ، هربار که به این مراکز مراجعه کردم نتونستم این کارو انجام بدم و فقط به اپیلاسیون دست و پا بسنده کردم ، الان خیلی استرس دارم چون دوباره برای چن روز دیگه نوبت گرفتم ولی میترسم که بازم نتونم برم ، بهم بگید چکار کنم،مرسی.

سلام نزدیک دوره تخمک گذاری نرو. احتمالا شما هم بعد از پریود میخای بری که دیگه راحت شی. ولی اون موقع خیلی ترشحات بیشتره! چند روز قبل از پریود برا من که خوبه.

بعد یه ژل شستشوی دوشیزه هم بگیری و صبح قبل از رفتن خودتو با اون بشوری دیگه بوی بد که نمیده هیچ، رایحه مطبوعی هم بواسطه ژل ایجاد میشه که تا چند ساعت میمونه! ترشحات همه یه بویی داره مخصوصا تا وقتی مرطوبه و رو لباس میمونه ولی وقتی رو لباس هم خشک بشه بویی نداره تقریبا البته.

اون پوسته پوسته ها هم همون ترشحات سفید و لزج هستن که اونجا موندن و تقریبا رو به خشک شدن میرن . یا خشک شدن.

میتونی تو حمام فقط با آب دستتو مرطوب کنی و مثل حالت لیف کشیدن، بکشی رو اون ناحیه و میبینی که راحت اون پوسته ها جدا میشن و رنگ اون ناحیه به همون حالت صورتی برمیگرده.

یه راه دیگه هم میتونی وقتی داری با همون ژل میشوری خودتو و ناحیه کاملا مرطوب و آماده ست با انگشت سبابه ( یا با دو انگشت اول . هر طور بهتره) آروم روی اون ناحیه رو بکشی و پوسته ها خیلی راحت جدا میشه و کامل تمیز میشه و به رنگ صورتی خودش برمیگرده.

همه اینا رو کافیه یه ساعت قبل از اپیلاسیون رفتن انجام بدیو کاملا تمیز بری!

اما مسئله اینه که مگه تا کجا رو برا اپیلاسیون بررسی میکنن؟؟!!!! من نرفتم ولی شنیدم بعضیها حتی با لباس زیر یه طوری میگن بگیری و کارشونو انجام میدن!

رفتی بیا برا منم بگو. ذهنم درگیرشه!

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. Tahna2020 نوشته است: سلام

دوستمون خیلی خوب راهنماییت کردن
    منم یه چیزی رو می گم
    ترشحات رو همه دارن! این یه چیز عادیه
    همون خانمی که داره شما رو اپیلاسیون می کنه مگه نداره؟
    موقع کار اگه ترشحات شما و لیزی، مانع از انجام کارش بشه که نتونه به خوبی موم رو بماله، خودش خیلی نرمال یه پارچه ی تمیز از همونی که می ده زیرت می اندازی می ده و می گه خوذتو پاک کنی. نه خجالت داره و نه زشته!
    یه چیز دیگه ام اینکه، طبق گفته ی چند نفری که اینجا ازشون شنیدم و به شدت شاخ درآوردم شما اگه دوست داشتی برو و بزار با همون لباس زیرت برات اپیلاسیون رو انجام بدن، ولی با اون هزینه ای که می خوای بدی بعد که برگشتی خونه نگی چرا تمیز نیست و اطراف لبهای کوچیک موها مونده و اینا!
    هر که طاووس خواهد...
    خب یه ربع لباس زیر رو در می یارین و اون خانم هم می یاد کارشو ترتمیز انجام می ده و می ره. همچین چیز عجیب و خاصی هم نیس براش!
    و مورد آخر اینکه، اگه همیشه بعد از ادرار خودتونو با دست، تمیز بشورین، اون پوسته های سفید که دائمی هم نیستن دیگه وجود نخواهند داشت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. haale نوشته است:
    Tahna2020 نوشته است: سلام

دوستمون خیلی خوب راهنماییت کردن
    منم یه چیزی رو می گم
    ترشحات رو همه دارن! این یه چیز عادیه
    همون خانمی که داره شما رو اپیلاسیون می کنه مگه نداره؟
    موقع کار اگه ترشحات شما و لیزی، مانع از انجام کارش بشه که نتونه به خوبی موم رو بماله، خودش خیلی نرمال یه پارچه ی تمیز از همونی که می ده زیرت می اندازی می ده و می گه خوذتو پاک کنی. نه خجالت داره و نه زشته!
    یه چیز دیگه ام اینکه، طبق گفته ی چند نفری که اینجا ازشون شنیدم و به شدت شاخ درآوردم شما اگه دوست داشتی برو و بزار با همون لباس زیرت برات اپیلاسیون رو انجام بدن، ولی با اون هزینه ای که می خوای بدی بعد که برگشتی خونه نگی چرا تمیز نیست و اطراف لبهای کوچیک موها مونده و اینا!
    هر که طاووس خواهد...
    خب یه ربع لباس زیر رو در می یارین و اون خانم هم می یاد کارشو ترتمیز انجام می ده و می ره. همچین چیز عجیب و خاصی هم نیس براش!
    و مورد آخر اینکه، اگه همیشه بعد از ادرار خودتونو با دست، تمیز بشورین، اون پوسته های سفید که دائمی هم نیستن دیگه وجود نخواهند داشت

مرسی از راهنماییتون

من با نداشتن لباس زیر مشکلی ندارم حتی الان برای اولین بار شنیدم که میشه بالباس هم اینکارو انجام داد مسئله اصلی من فقط همون ترشحات بود که گفتم ، در مورد ژل های شستشو هم اینو شنیدم که باعث خارش و حساسیت میشن بعضی هاشون ،و بعضی هایی که استفاده کردن ناراضی بودن ، نمیدو.نم به درد مشکل من میخوره یا نه و سوال دیگه هم اینکه من چه مدت باید استفاده کنم تا اثر خودشو بذاره؟اگه از فردا استفاده کنم تا 3شنبه میتونم برم اپیلاسیون؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. نقل قول:
    مرسی از راهنماییتون

من با نداشتن لباس زیر مشکلی ندارم حتی الان برای اولین بار شنیدم که میشه بالباس هم اینکارو انجام داد مسئله اصلی من فقط همون ترشحات بود که گفتم ، در مورد ژل های شستشو هم اینو شنیدم که باعث خارش و حساسیت میشن بعضی هاشون ،و بعضی هایی که استفاده کردن ناراضی بودن ، نمیدو.نم به درد مشکل من میخوره یا نه و سوال دیگه هم اینکه من چه مدت باید استفاده کنم تا اثر خودشو بذاره؟اگه از فردا استفاده کنم تا 3شنبه میتونم برم اپیلاسیون؟

ببین دوست من
    چیزی که من می دونم اینه که این ژل ها معمولا حساست زا نیستن، مگه در موارد خاصی که طرف مثلا حتی به پوشیدن لباس زیرم حساسه و اینا
    توی برندهای ایرانی مارک های خوبی هستن که ژل هاشون روی هر بدنی جواب مثبتی داده و معمولا حساست هایی هم به دنبال نداشته
    زیاد نگران ترشحات و بوش نباش
    بعضی از اپیلاسیون کارها ماسک می زنن به دهنشون. این یه چیز عادیه که هر خانمی ترشح داره و شاید بوی ترشحاتش وقتی لباس زیرشو دربیاره قابل حس کردن باشه. این موضوع چیز اصلا عجیبی نیست که! کاملا هم برامون افتخاره که بدنمون این ترشحات رو داره که یه فاکتور موثر توی رابطه هاست
    شما ژل شستشو رو بگیر بزن، امیدوارم که نگرانیت کمتر می شه
    من خودم صبحش می رم حمام، بعدش هم افترشیو یا لوسیون بدن می زنم به اون موضع. بوی خوبی می گیره (هرچند که معمولا هم بوی بدی نداره) و یه تمیزی لطیفی می ده به ناحیه ی تناسلی
    همین فقط!
    برو و بدنتو تمیز کن و تا یک ماه و شایدم بیشتر ازش لذت ببر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. سلام یه سری داروی گیاهی هست که توی عطاری ها میتونید پیدا کنید
    اما لیدوکائین فقط یه حالت بی حسی به پوست میده اما درد همچنان برقراره

11. m1989 نوشته است:
    jesikajoon نوشته است: سلام. میخواستم بدونم اصلا اپیلاسیون در نواحی حساس مثل آلت تناسلی و زیر بغل خطرناک نیست؟

سلام

زیر بغل که ناحیه ی حساسی نیست و خطری نداره.
    در ناحیه ی آلت تناسلی هم اگه منظورتون آسیب به پرده ی بکارت باشه باید بگم که نه خطری نداره. آخه آلت نیست که بخواد وارد واژن بشه!!
    بنابراین در کل خطری نیست
    تا ببینیم تعریف شما از خطر چی باشه!

شنیدم اپیلاسیون زیر بغل به خاطر وجود غدد لنفاوی خطرناکه و بهشون آسیب میزنه؟؟
    شما منیع دقیقی دارید که نشون بده خطرناک نیست؟؟

12. mari_1365 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    jesikajoon نوشته است: سلام. میخواستم بدونم اصلا اپیلاسیون در نواحی حساس مثل آلت تناسلی و زیر بغل خطرناک نیست؟

سلام

زیر بغل که ناحیه ی حساسی نیست و خطری نداره.
    در ناحیه ی آلت تناسلی هم اگه منظورتون آسیب به پرده ی بکارت باشه باید بگم که نه خطری نداره. آخه آلت نیست که بخواد وارد واژن بشه!!
    بنابراین در کل خطری نیست
    تا ببینیم تعریف شما از خطر چی باشه!

شنیدم اپیلاسیون زیر بغل به خاطر وجود غدد لنفاوی خطرناکه و بهشون آسیب میزنه؟؟
    شما منیع دقیقی دارید که نشون بده خطرناک نیست؟؟

سلام

غدد لنفاوی در سرتاسر بدن وجود داره و اگه قرار باشه waxing (اپیلاسیون) ضرر داشته باشه برای ناحیه‌ی آلت تناسلی و سایر قسمت ها هم مضر خواهد بود.
    غدد لنفاوی زمانی متورم میشن که عفونت در اون قسمت رخ بده و اگه شخصی که اپیلاسیون رو انجام میده کار بلد نباشه ممکنه به پوست هر قسمتی از بدن که تحت اپیلاسیون هست آسیب وارد کنه و به دنبال اون عفونت ایجاد بشه و تورم غدد لنفاوی رو نتیجه بده و این تنها به زیر بغل محدود نخواهد شد.
    بنابراین در صورتی که به سالنی مراجعه می کنید و افراد اونجا در کارشون مهارت کافی رو دارن، از این جهت جای نگرانی وجود نداره.

13. سلام
    اگه خودم بدون کمک کسی بخوام از مومک استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟ اخه یک بار از موم سرد استفاده کردم که اصلا موهای قسمت تناسلیما نمیکند یعنی یکی دو تا شو کند همین ولی زیر بغلمو خیلی عالی کند

14. ziba71 نوشته است: سلام
    اگه خودم بدون کمک کسی بخوام از مومک استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟ اخه یک بار از موم سرد استفاده کردم که اصلا موهای قسمت تناسلیما نمیکند یعنی یکی دو تا شو کند همین ولی زیر بغلمو خیلی عالی کند

سلام

بارها به صورت تجربی به سوال مشابه شما پاسخ داده شده
    فردی که مهارت لازم و کافی در انجام اپیلاسیون رو نداره قادر نخواهد بود این کارو به تنهایی انجام بده و اگه انجام داد از نتیجه و کیفیت کار راضی نخواهد بود!

15. ziba71 نوشته است: سلام

سلام

بارها به صورت تجربی به سوال مشابه شما پاسخ داده شده  
    فردی که مهارت لازم و کافی در انجام اپیلاسیون رو نداره قادر نخواهد بود این کارو به تنهایی انجام بده و اگه انجام داد از نتیجه و کیفیت کار راضی نخواهد بود!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید