شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 34   

پرده بکارت (نوع، شکل، آسیب، پارگی و ترمیم)

1. shaverma

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    پرده ی من از نوع حلقوی است ارتجاعیشو نمیدونم!!
    نامزدم چند باری انگشتشو وارد کرده و یه هفته ای هست احساس خارش دارم از دیروز تاحالا احساس سوزش دارم و کمی هم قرمز شده و احساس میکنم پرده یکمی اومده بیرون یکم اذیتم میکنه انگار یه چیزی جا به جا شده باشه . از لحاظ ظاهریم آسیبی ندیده . 1)اینکه امکانش هست عفونت کرده باش؟و باید برم دکتر؟
    2) در این شرایط که دخول تا حالا صورت نگرفته فقط انگشت بوده اگه آسیبی دیده باشه گواهی سلامت میدن؟ مامانم اصرار داشت و من تا حالا نرفتم بگیرم.
    این نوع پرده اصلا چجوری میخواد پاره بشه؟ امکانش هست که پاره نشه؟

2. shaverma نوشته است: پرده ی من از نوع حلقوی است ارتجاعیشو نمیدونم!!
    نامزدم چند باری انگشتشو وارد کرده و یه هفته ای هست احساس خارش دارم از دیروز تاحالا احساس سوزش دارم و کمی هم قرمز شده و احساس میکنم پرده یکمی اومده بیرون یکم اذیتم میکنه انگار یه چیزی جا به جا شده باشه . از لحاظ ظاهریم آسیبی ندیده . 1)اینکه امکانش هست عفونت کرده باش؟و باید برم دکتر؟
    2) در این شرایط که دخول تا حالا صورت نگرفته فقط انگشت بوده اگه آسیبی دیده باشه گواهی سلامت میدن؟ مامانم اصرار داشت و من تا حالا نرفتم بگیرم.
    این نوع پرده اصلا چجوری میخواد پاره بشه؟ امکانش هست که پاره نشه؟

دوست عزیز
    بدون معاینه که نمیشه نظر داد
    اما اگه نوعش حلقوی بوده و با توجه به توضیحاتتون ممکنه کمی آسیب دیده باشه و اون سوزش هم بخاطر همین باشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. shaverma

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آخه من تو این چند روزه رابطه نداشتم.تو رابطه ها هم دردی احساس نکردم و اصلاخونی هم نیومده. و انگشت از یک سمت وارد شده چون دو طرف باز است و فقط وسطش یه تیکه است. ترشحات پنیری دارم و این نشونه های عفونته تا اونجایی که من میدونم. با این اوصاف بازم فکر میکنید که پارگی رخ داده؟
    برای گواهی سلامت میشه پیش ماما هم رفت؟ و همینطور اگه عفونت کرده باشه حتما باید برم پیش متخصص یا ماما هم میشه؟

4. elnaz1992 نوشته است:
    سلام من احساس میکنم اصلا پرده بکارت ندارم چون راحت موقع شتن خودم انگشتم رو میکنم تو و فقط دهنه دهم رو حس میکنم اصلا پرده نیست و انگشتم راحت میره تو من تا حالا اصلا خون ندیدم فقط بچه که بودم بر اثر پرتاب تیله اهنی بهم خون ریزی کرد و مامانم دید که فقط زخم شده بود و تا دو روز سوزش ادرار داشتم و اصلا دکتر نرفتم ببینم سالمه یا نه الانم چند وقتیه وقتی پریود میشم دهانه رحمم رو حس میکنم که باز شده و وقتی هم پاک میشم بسته میشه با انگشتم حس میکنم اما پرده ایی وجود نداره و راحت انگشتم به داخل میره چون حساسم انگشتم رو داخل میکنم تا تمریز خودمو بشورم اما هیچی حس نمیکنم پس پرده من کجاست /؟

آخه دختر خوب! انتظاری که از پرده ی بکارتت داری چه جوریه؟ این لفظ پرده داره به اشتباه می اندازتت! قرار نیست پرده باشه که، یه بافت نازک از همون ماهیچه ها و بافت داخلی ورودی واژنه، خیلی خیلی هم نازکه اصلا هم شبیه پرده نیست.
    تا برای معاینه اقدام نکنی نمی تونی نوعش و محل دقیقش رو بدونی. دوستمون درست گفتن، توی صفحه ی اول همین پست پرده ی بکارت شرح حال کامل و جامعی از بکارت و انواع و اقسامش داده شده. اصلا کاری به اینکه بچه بودی چی شده و دستتو داخل می کنی و اینا نداشته باش. بالاخره که باید به عنوان یه دختر از نوع بکارتت آگاه بشی! خب؟ برای معاینه اقدام کن و همین حرفایی که برای ما گفتی به پزشک بگو. بگو که انگشتتو وارد می کنی!
    چون حساس هستی نیازی نیست انگشتتو وارد کنی تا تمیزتر بشوری ها! چه باکره باشی چه نباشی همون آب پاک کننده ی واقعی خواهد بود. شاید ترشحاتت و لیز بودن اون ناحیه اذیتت می کنه و هی با انگشت سعی در پاک کردنش داری! آدم که همیشه ترشح نداره خب! توی دوره ی تخمک گذاری که ترشحاتت زیاد و شاید غلیظ تر می شه، اگه یه کم عجول نباشی و از انگشتت استفاده نکنی در حین ادرار یا بعدش ترشحات خودشون خارج می شن. پس کاریشون نداشته باش. به کار بردن انگشت اصلا درست نیست اونم وارد واژن!
    وقتی هم که پریود می شی و باز شدن دهانه ی رحمت رو احساس می کنی، تقریبا طبیعیه اما نه با این شدتی که می گی! یه جور سرد شدن و باز شدن رحم از داخل احساس می شه و وقتی هم پریود تموم می شه یه جور گرم شدن داخلی و حس اینکه یه چیزی بسته می شه. یه حس خیلی ساده و کوچیک. این ربطی به بکارت نداره اصلا.
    برای بار سوم می گم، برای معاینه ی بکارتت اقدام کن و ما رو هم در جریان بذار. اصلا هم سعی نکن به روش خیلی ها با آینه بازی بکارتت رو موشکافی کنی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. shaverma نوشته است: آخه من تو این چند روزه رابطه نداشتم.تو رابطه ها هم دردی احساس نکردم و اصلاخونی هم نیومده. و انگشت از یک سمت وارد شده چون دو طرف باز است و فقط وسطش یه تیکه است. ترشحات پنیری دارم و این نشونه های عفونته تا اونجایی که من میدونم. با این اوصاف بازم فکر میکنید که پارگی رخ داده؟
    برای گواهی سلامت میشه پیش ماما هم رفت؟ و همینطور اگه عفونت کرده باشه حتما باید برم پیش متخصص یا ماما هم میشه؟

سلام دوست عزیز با این توضیحاتی که میدید بر فرض اگر هم آسیب دیده باشه به طور کامل پرده پاره نشده چون خودتون میگید وسطش یه تیکه مانع وجود داره شما به متخص زنان مراجعه کنید هم برای معاینه پرده بکارت هم برای درمان عفونتتون چون به احتمال خیلی زیاد عفونت دارید بعدشم مگه شما با نامزدتون رابطه نداشتید پس چرا دیگه انقدر خودتونو اذیت میکنید احتیاجی به برگه سلامت نیست

6. shaverma

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آخه جفتمونم میخواستیم این اتفاق تا بعد عروسی نیافته واسه همین نگران بودیم.بالاخره رفتم دکتر. گفت آسیب ندیده و گفت از نوع حلقوی هلالی کنگره داره. یعنی چند نوع همزمان با هم؟ بعدش پرسید که رابطه داشتی با نامزدت گفتم نه در حد دخول دکتر گفت پردت از نوع حساسیه ممکنه با انگشت هم پاره بشه .من دیگه بهش چیزی نگفتم اما انگشت وارد کرده نامزدم پس چرا پرده سالمه هنوز؟ گیجم!! نمیدونم واقعا سالمه یا دکتر یه چیزی پرونده یا واقعا من خوش شانس بودم!!!

7. shaverma نوشته است: آخه جفتمونم میخواستیم این اتفاق تا بعد عروسی نیافته واسه همین نگران بودیم.بالاخره رفتم دکتر. گفت آسیب ندیده و گفت از نوع حلقوی هلالی کنگره داره. یعنی چند نوع همزمان با هم؟ بعدش پرسید که رابطه داشتی با نامزدت گفتم نه در حد دخول دکتر گفت پردت از نوع حساسیه ممکنه با انگشت هم پاره بشه .من دیگه بهش چیزی نگفتم اما انگشت وارد کرده نامزدم پس چرا پرده سالمه هنوز؟ گیجم!! نمیدونم واقعا سالمه یا دکتر یه چیزی پرونده یا واقعا من خوش شانس بودم!!!

تشخیص نوع کنگره دار سالم از نوع هلالی که آسیب مختصر فقط روی لبه های پرده باشه مشکله شبیه همه.توصیه میکنم یک نفر دیگه هم شما رو ببینه.با توجه به دستکاری همسرتون , التهاب وخارش ایجادمیشه وپمادهای موضعی لازمه.گواهی چه متخصص بده چه ماما ارزش قانونی نداره وفقط به درد اطلاع خودتون وخانوادتون میخوره .معاینه ی پرده بستگی به تجربه ی متخصص یا ماما داره هم ماماهای بی تجربه در این رابطه هستند هم متخصصین وپزشکان عمومی بی تجربه.اگر 2نفر نظر مثل هم دادند میتونید مطمئن باشید درسته وگرنه فقط افرادی که در پزشک قانونی هستند مطمئن ترین افرادند واونها هم در موارد مشکوک دو نفر همزمان معاینه میکنند

8. سلام خسته نباشید من یه دختر 22 سالم میخاستم یه سوال در مورد دستگاه تناسلیم بپرسم لبهای کوچیک دستگاه تناسلیم یکیشون بزرگ تر اون یکیه به صورتی که از لبه های بزرگ دستگاه تناسلیم زده بیرون من قبلا خود ارضایی هم میکردم شاید هم به خاطر این بوده نمیدونم میخاستم ببینم این وضعیت من احتیاج به جراحی داره؟شکل ظاهریش مشکلی برای ازدواج کردنم پیش نمیاره؟خودارضاییم بدون دخول بوده میخاستم ببینم پرده بکارتم احتمال داره اسیب دیده باشه؟ممنون میشم جواب همه سوالهامو بدید بازم ممنون

9. bahar_70 نوشته است: سلام خسته نباشید من یه دختر 22 سالم میخاستم یه سوال در مورد دستگاه تناسلیم بپرسم لبهای کوچیک دستگاه تناسلیم یکیشون بزرگ تر اون یکیه به صورتی که از لبه های بزرگ دستگاه تناسلیم زده بیرون من قبلا خود ارضایی هم میکردم شاید هم به خاطر این بوده نمیدونم میخاستم ببینم این وضعیت من احتیاج به جراحی داره؟شکل ظاهریش مشکلی برای ازدواج کردنم پیش نمیاره؟خودارضاییم بدون دخول بوده میخاستم ببینم پرده بکارتم احتمال داره اسیب دیده باشه؟ممنون میشم جواب همه سوالهامو بدید بازم ممنون

سلام

از آخر جواب میدم:
    در خودارضایی ها اگه چیزی وارد واژن نکردید بکارت سالمه.
    اما دوست من،
    بزرگ بودن لب های کوچیک به جنبه ی وراثت و ژنتیک مربوط میشه و رابطه ی خاصی با خودارضایی های شما نداره.
    بارها در مورد این موضوع اینجا لکچر دادم و روی تمام منبرهایی که رفتم! تاکید موکدی داشتم که این وضعیت مشکلی برای ازدواج نداره و نمونه ای اینجا داشتیم که طرف اذعان داشته که همسرش از بزرگ بود لب ها راضی هم هست و صراحتا گفته که "اینجوری بهتر میشه مکیدشون!"
    اگه صرفا برای همسر آینده نگران هستید که به خاطر این موضوع شما رو ترک کنه!! که من باید بگم نگرانی تون بی مورده، اونی که شما رو دوست داشته باشه و همسفر زندگیش میکنه کمترین بها رو به این داستان نمیده و من هم لابیوپلاستی (جراحی لب های کوچک) رو با این رویکرد توصیه نمیکنم.
    اما اگه خودتون با این قضیه مشکل دارید اون یه بحث دیگه س و می تونید به متخصص زنان مراجعه کنید و در مورد عمل جراحی با ایشون مشورت کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر

10. من میترسم برم دکتر مامایی چند هفتست افسرده شدم چرا من میتونم انگشتم رو به راحتی داخل واژن کنم قسمت بالای واژن یه چیزی رو حس میکنم که محکمه اما نمیدونم پرده بکارته یا دیواره رحم من حتی میتونم دهنه رحمم رو حس کنم وقتی پریود میشم قشنگ حس میکنم که دهنه رحمم باز شده با انگشتم من دارم سکته میکنم میترسم برم مامایی وقتی دستشویی میرم راحت انگشتم میره داخل واژن اما حالت وابیده میشم یه چیزی مانعش میشه میشه بیشتر راهنماییم کنید من کل انگشت اشارم میره داخل واژن ....آخه چراااااااااا؟؟؟؟؟؟یه بار یه ضربه محکم بهم خورد خونم اومد اون موقعه 8سال بیشتر نداشتم ....خواهش میکنم کمکم کنید ...من این دوهفته کلی راجع به پرده مطالعه کردم اما من هیچی ندارم اصلا عین عکس ها نیست ....من از کجا باید بدونم که پرده ام سالمه /؟یا پاره شده میخوام خودم بدونم ...؟؟تو رو خدا کمکم کنید .....

11. elnaz1992 نوشته است:
    من میترسم برم دکتر مامایی چند هفتست افسرده شدم چرا من میتونم انگشتم رو به راحتی داخل واژن کنم قسمت بالای واژن یه چیزی رو حس میکنم که محکمه اما نمیدونم پرده بکارته یا دیواره رحم من حتی میتونم دهنه رحمم رو حس کنم وقتی پریود میشم قشنگ حس میکنم که دهنه رحمم باز شده با انگشتم من دارم سکته میکنم میترسم برم مامایی وقتی دستشویی میرم راحت انگشتم میره داخل واژن اما حالت وابیده میشم یه چیزی مانعش میشه میشه بیشتر راهنماییم کنید من کل انگشت اشارم میره داخل واژن ....آخه چراااااااااا؟؟؟؟؟؟یه بار یه ضربه محکم بهم خورد خونم اومد اون موقعه 8سال بیشتر نداشتم ....خواهش میکنم کمکم کنید ...من این دوهفته کلی راجع به پرده مطالعه کردم اما من هیچی ندارم اصلا عین عکس ها نیست ....من از کجا باید بدونم که پرده ام سالمه /؟یا پاره شده میخوام خودم بدونم ...؟؟تو رو خدا کمکم کنید .....

ترس نداره!
    شما هم مثل هزاران نفر دیگری که بهشون مراجعه کردند
    تنهاراه حل شما معاینه هستش و اینجوری نمیشه نظر داد

12. سلام
    من توضیحات تاپیکو خوندم . ولی یه مطلبی برام سواله. ورودی واژن دخترخانم از چه حدی کوچکتر باشه آنرمال میشه؟!
    جدی این برام یه مساله شده! در حالت عادی یه قطری حدود 0.5 سانت حتی کمتر مشکل نداره؟ و بعدها به مشکل برنمیخوره؟!

همه اینارو میدونم که خیلی اونجا نرمه. مرطوبه و انعطاف پذیره. در زایمان سر نوزاد ازش خارج میشه... همه این داستانارو میدونم.
    خودم فکر میکنم خندم میگیره ولی واقعا نمیفهمم! بذارید به حساب اینکه رشتمون تجربی نبوده و درک موضوع سخته!!

هرچی فکر میکنم فیزیک این مساله رو با یه قطر کاملا کوچک که اصلا از بیرون انگار مسدوده متوجه نمیشم!
    هرچقدر هم در موقع نزدیکی مرطوب و گشاد بشه دیگه نمیتونه تحمل ضخامت 4-5 سانتو داشته باشه!!

آیا از نظر پزشکی این حفره به شدت کوچک مشکل داره و در آینده باید به دنبال راهی مثل جراحی بود؟!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. Lantern00 نوشته است: سلام
    من توضیحات تاپیکو خوندم . ولی یه مطلبی برام سواله. ورودی واژن دخترخانم از چه حدی کوچکتر باشه آنرمال میشه؟!
    جدی این برام یه مساله شده! در حالت عادی یه قطری حدود 0.5 سانت حتی کمتر مشکل نداره؟ و بعدها به مشکل برنمیخوره؟!

همه اینارو میدونم که خیلی اونجا نرمه. مرطوبه و انعطاف پذیره. در زایمان سر نوزاد ازش خارج میشه... همه این داستانارو میدونم.
    خودم فکر میکنم خندم میگیره ولی واقعا نمیفهمم! بذارید به حساب اینکه رشتمون تجربی نبوده و درک موضوع سخته!!

هرچی فکر میکنم فیزیک این مساله رو با یه قطر کاملا کوچک که اصلا از بیرون انگار مسدوده متوجه نمیشم!
    هرچقدر هم در موقع نزدیکی مرطوب و گشاد بشه دیگه نمیتونه تحمل ضخامت 4-5 سانتو داشته باشه!!

آیا از نظر پزشکی این حفره به شدت کوچک مشکل داره و در آینده باید به دنبال راهی مثل جراحی بود؟!

بله نرماله موقع رابطه درسته بیشتر از دو تا حداکثر 3انگشت بازتر نمیتونه بشه بارداری وزایمان مسئله ی جداییست وهورمونها باعث شل شدن عضلات به مرور زمان وفاصله گرفتن غضروف ها ونرم شدن وحتی تغییر سایز لگن و....میشه واصلا قابل مقایسه بازمان غیر بارداری نیست .در بارداری یک جنین 3کیلویی هم داخل شکم قرار میگیره ومشکلی نیست اگه یک توده ی 3کیلویی رو در غیر زمان بارداری در رحم کسی قرار بدهندفکر میکنید میتونه تحمل کنه؟در حالت عادی ممکنه ورودی واژن حتی نیم تا 1سانت به نظر برسه نیازی به جراحی هم نیست فقط مواردی که پرده کلا ورودی رو میبنده وخون پریود هم نمیتونه بیرون بیاد جراحی میکنن

14. سلام میشه بگید چرا جراحی لبه کوچک دستگاه تناسلی رو پیشنهاد نمیکنید؟مشکلی برام پیش میاد یا اینکه چون برا ازدواج مشکلی نداره میگید جراحی نکنم؟اگه بخام جراحی کنم درمانش چقدر طول میکشه ؟جراحیش سخته یا نه؟جراحی کنم جای جراحی مشخص میشه؟ممنون میشم جواب همه سوالهامو بدید

15. سلام میشه بگید چرا جراحی لبه های کوچیک رو پیشنهاد نمیکنید؟مشکای برام پیش میاد یا چون میگید برا ازدواج مشکلی نداره جراحی نکنم؟اگه بخام جراحی کنم جرایش چقدر طول میکشه؟جراحیش سخته یا نه؟جای جراحیش معلوم میشه یا نه ممنون میشم جواب همه سوال هامو بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 34 از 35
رفتن به صفحه :    ... 34   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید