شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد سینه و احتمال سرطان

1. با سلام
    من 28 سالمه که 3 سال ازدواج کردم
    نزدیک 5 ماه پیش سینه هام به صورت انرمال سفت شده بودن (به مدت 20روز) به پزشک مراجعه کردم و سونگرافی انجام شد که هیچ مشکلی دیده نشد.و نزدیک 1 ماه پیش هم دردی در زیر بغلم احساس می کردم که بعد از  هفته خود به خود خوب شد.و الان هم نزدیک 10 روز که در همون سمت(سینه راست) دردهای عصبی احساس میکنم که دچار استرس شدید شدم و باز به دکتر زنان مراجعه کردم که بعد از معاینه گفت که به نظرشون بافت سینه راست ضخیم تر به نظر می رسه و گفت که بهتره ماموگرافی کنم و موقعی که رفتم ماموگرافی عکس العمل کارنان غیر عادی بود (گفتند که تو این سن ماموگرافی تو شرایط اثتثنا انجام میشه و اینا...)خلاصه من منصرف شدم وشبش کلی تو نت سرچ کردم و به این نتیجه رسیدم که ماموگرافی واسه زیر 35 سال کاملا مضره مگر در شرایطی که در فامیا درجه 1 سابقه سرطان باشه وتصمیم گرفتم به یه دکتر دیگه هم برم که ایشون هم بعد از معاینه گفتند که سینه هام کاملا طبیعیه و هیچ مشکلی نداره حتی سونگرافی هم نیازی نیست.
    البته
    1- خاله من سابقه سرطان سینه (خوش خیم) داشته که الان درمان شده.
    2-در اواخر استرس خیلی زیادی داشتم و تجربه ترس شدید
    3-ارتروز خفیف گردن هم دارم.

الان خیالم اصلا راحت نیست و همش فکرهای منفی میکنم (سرطان سینه) که از لحاظ روحی واقعا اذیتم میکنه
    اگه ممکنه راهنماییم کنید.

2. parisa85 نوشته است: با سلام
    نزدیک 5 ماه پیش سینه هام به صورت انرمال سفت شده بودن (به مدت 20روز) به پزشک مراجعه کردم و سونگرافی انجام شد که هیچ مشکلی دیده نشد.و نزدیک 1 ماه پیش هم دردی در زیر بغلم احساس می کردم که بعد از  هفته خود به خود خوب شد.و الان هم نزدیک 10 روز که در همون سمت(سینه راست) دردهای عصبی احساس میکنم که دچار استرس شدید شدم و باز به دکتر زنان مراجعه کردم که بعد از معاینه گفت که به نظرشون بافت سینه راست ضخیم تر به نظر می رسه و گفت که بهتره ماموگرافی کنم و موقعی که رفتم ماموگرافی عکس العمل کارنان غیر عادی بود (گفتند که تو این سن ماموگرافی تو شرایط اثتثنا انجام میشه و اینا...)خلاصه من منصرف شدم وشبش کلی تو نت سرچ کردم و به این نتیجه رسیدم که ماموگرافی واسه زیر 35 سال کاملا مضره مگر در شرایطی که در فامیا درجه 1 سابقه سرطان باشه وتصمیم گرفتم به یه دکتر دیگه هم برم که ایشون هم بعد از معاینه گفتند که سینه هام کاملا طبیعیه و هیچ مشکلی نداره حتی سونگرافی هم نیازی نیست.
    البته

الان خیالم اصلا راحت نیست و همش فکرهای منفی میکنم (سرطان سینه) که از لحاظ روحی واقعا اذیتم میکنه

سلام

اینکه در خانم های زیر 40 سال (یه صورت عمومی نه فقط شما) ماموگرام بایستی با درخواست متخصص باشه و یه حالت خاصه مورد تاییده اما
    وقتی که به دو سه متخصص دیگه هم مراجعه کردید و گفتن مشکلی نیست شما باید به نظرشون اعتماد کنید.
    به هر حال اگه نگرانی شما رفع نمیشه به یه متخصص زنان دیگه مراجعه کنید تا ایشون هم سلامت پستان های شما رو تایید کنن چون از پشت مانیتور نمیشه این نگرانی شما رو کم کرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. parisa85 نوشته است: با سلام
    البته

عزیزم یک دلیل اینکه گفته میشه ماموگرافی در سن پایین انجام نشه اینه که سینه ها وبافت اون برای مامو در سن پایین کوچک تر است وبافت سفت تری داره در مامو بافت سینه را لا ی دو صفحه با کمی فشردگی قرار میدن وماموگرافی رو انجام میدن اگر پستانها کوچک باشه اصلا نمیشه انجام داد ودقیق نیست وبهتره اول سونوانجام بشه اگر لازم شد بعد مامو.اگر شما فرد درشت اندامی هستید وچربی وسایز پستان بزرگ است مامو رو هم میتونید انجام یدید. در لمس ومعاینه با دست تمام توده ها پیدا نمیشه وچون سابقه ی فامیلی دارید خصوصا از طرف مادر .بهتره حتما سونو جهت چکاب پستان بدید اینطوری مجبورنیستی استرس بیخود تحمل کنی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام به دوستان خوبم من نزديك پريود كه ميشه نوك سينمو كه دست ميزنم دردناك هست كلا سينمو دست ميزنم يه حالت دردناكي داره  الان هم در دوران پريودي هستم البته اخرهاش هست ديروز تو حموم احساس كردم يه مايعي روي نوك سينم هست سينمو كه فشار دادم يه مايع نسبتا زرد رنگ از سينم اومد امروز هم با فشار سينم اون مايع اومد ولي نه زياد با هر بار فشار چند قطره مياد  و فقط سينه چپم هست.البته من تو ماه مهر يه رابطه جنسي داشتم دخولي نبود و فقط پيش اب كه نميدونم اصلا به واژن برخورد كرده يا نه! تا حالا هم 4 بار پريود شدم ربطي كه نداره به حاملگي؟ممنون ميشم علتشو بگين؟

5. [quote="arefeh110"]با سلام به دوستان خوبم من نزديك پريود كه ميشه نوك سينمو كه دست ميزنم دردناك هست كلا سينمو دست ميزنم يه حالت دردناكي داره  الان هم در دوران پريودي هستم البته اخرهاش هست ديروز تو حموم احساس كردم يه مايعي روي نوك سينم هست سينمو كه فشار دادم يه مايع نسبتا زرد رنگ از سينم اومد امروز هم با فشار سينم اون مايع اومد ولي نه زياد با هر بار فشار چند قطره مياد  و فقط سينه چپم هست.البته من تو ماه مهر يه رابطه جنسي داشتم دخولي نبود و فقط پيش اب كه نميدونم اصلا به واژن برخورد كرده يا نه! تا حالا هم 4 بار پريود شدم ربطي كه نداره به حاملگي؟ممنون ميشم علتشو بگين؟[/quote

سلام دوست من این که در دوران پریود سینه درد میگیرد که چیز خیلی طبیعیه برای همه به این صورته چون رحم و پستان با هم رابطه دارند و آن ترشح به احتمال زیاد به دلیل بالا بودن هورمون پرولاکتین شماست به دکتر متخصص زنان مراجعه کنید و آزمایش بدهید که جواب قطعی به شما داده شود و اگر پرولاکتین خون شما بالا باشد با قرص کنترل میشود و پایین می آید اصلا نگران کننده نیست

6. سلام
    من 21 ساله هستم
    من هم یک هفته ای میشه که درد سینه دارم
    و سفت هستش
    کل سینم
    و حتی تا نزدیک زیر بغلم درد میکنه
    نزدیک پریودم هم نیستم و الان در روز24 سیکلم هستم سیکلممم 34 روز به بالاس این رو هم باید عرض کنم کلا هیچ موقع نزدیک پریودم درد سینه نداشتم هر چند الان نزدیک هم نیس
    طی سونو گرافی ماه قیل کیست  فولیکولی کوچکی در تخمدان دارم!
    وماه قبل هم  مدت طولانی این درد هارو داشتم بعد چند روز خوب شد و الان دوباره اومده سراغم!
    معاینه ای هم که خودم انجام میدم توده ای حس نمیکنم
    هر کسی میتونه در تشخیص علت این درد به من کمک کنه
    ممنونم

7. taranome_eshgh نوشته است: سلام
    من 21 ساله هستم
    و سفت هستش
    کل سینم
    نزدیک پریودم هم نیستم و الان در روز24 سیکلم هستم سیکلممم 34 روز به بالاس این رو هم باید عرض کنم کلا هیچ موقع نزدیک پریودم درد سینه نداشتم هر چند الان نزدیک هم نیس
    وماه قبل هم  مدت طولانی این درد هارو داشتم بعد چند روز خوب شد و الان دوباره اومده سراغم!
    ممنونم

با سلام اگر شما سونو گرافی کردید وجز یک کیست ساده مشکل دیگه ای نداشتین میتونین یه مدت کوتاه ویتامینE مصرف کنید ومصرف چای قهوه نمک کاکائو و مواد کافئین دارو کم کنید بهتر خواهید شد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. taranome_eshgh نوشته است: سلام
    من 21 ساله هستم
    و سفت هستش
    کل سینم
    ممنونم

باید سونوی پستان بدید کیست تخمدان به درد سینه ربطی نداره تمام توده ها رو هم در لمس نمیشه تشخیص داد وگرنه کسی سونو نمیرفت اگه سونوی پستان بدید خیالتون راحت میشه وبعد ممکنه دردهای عصبی باشه

9. با سلام وخسته نباشید
    من یه مدتی میشه که گاهی اوقات با فشار دادن نوک سینه ام مایعی بی رنگ البته خیلی کم از سینه هام خارج میشه. موقعی متوجه این وضعیت شدم که نا خداگاه احساس میکردم نوک سینه ام در یه لحظه سرد میشه همون لحظه به نوک سینه ام نگه میکردم ولی از چیزی خبری نبود همون لحظه وقتی سینه ام رو خیلی فشار که میدم مایع ایی بی رنگ شبیه آب ازش خارج میشه.
    خیلی نگرانم به نظرتون از چی میتونه باشه؟!!!

میتونه به خاطر پرولاکتین بالا باشه؟

10. morijun نوشته است: با سلام وخسته نباشید
    من یه مدتی میشه که گاهی اوقات با فشار دادن نوک سینه ام مایعی بی رنگ البته خیلی کم از سینه هام خارج میشه. موقعی متوجه این وضعیت شدم که نا خداگاه احساس میکردم نوک سینه ام در یه لحظه سرد میشه همون لحظه به نوک سینه ام نگه میکردم ولی از چیزی خبری نبود همون لحظه وقتی سینه ام رو خیلی فشار که میدم مایع ایی بی رنگ شبیه آب ازش خارج میشه.
    خیلی نگرانم به نظرتون از چی میتونه باشه؟!!!

میتونه به خاطر پرولاکتین بالا باشه؟

سلام

فشار دادن پستان ها اونم با این توصیف شما! ابدا توصیه نمیشه.
    در صورتی که اختلال در قاعدگی هم دارید بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید تا برای سنجش میزان پرولاکتین خون تست درخواست کنن. بالا بودن این هورمون باعث ترشح از پستان و اختلال در قاعدگی میشه.
    توصیه می کنم مکیدن و تحریک پستان (احتمالا توسط همسرتون) رو هم کاهش بدید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید