شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 67   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. iman_prs نوشته است:
    a_mezda نوشته است: باسلام!
    من 1-2هفته بعد از عادت ماهانم نزدیکی داشتم ولی دوستم منیشو رویه شکمم خالی کرد ولی شک داشت که پیش آبش اسپرم داشت باشه بخاطر همین من از شبش دوتا قرص لوونورژسترول با 12 ساعت فاصله مصرف کردم و حالا بظرم دوهفته از زمان مقرر عادت ماهانم گذشته ولی هنوز کامل و درست پریود نشدم و فقط هفته ی پیش لکه بینی داشتم و به توصیه یکی از دوستان چندتا قرص مصرف کردم که بعدش به مدت 3روز پریود شدم و بعد قطع شد و دیگه پریود نشدم!
    تست بتا اچ سی جی دادم و جواب منفی بود!
    در ضمن من در 3هفته ی اخیر فشار عصبی بسیار زیادی رو تحمل کردم!
    الان هم فقط کمر درد میشم ولی خبری از پریود نیست!
    ممکنه بادار باشم؟

شما روش اورژانسی رو درست انجام دادید و با مصرف لونوژسترول بارداریتون منتفیه.
    ولی اون چند تا قرص که مصرف کردید و نگفتید چی بوده، به همراه فشار عصبی و ... سیستم بدنتون رو به هم ریخته و این حالت رو پیش آورده.

راستش اصلا حواسم نبود به اسم قرصش نگاه کنم!
    تویه این دوره من دوباره نزدیکی داشتم و فقط دفعه آخر لوونورژسترل خوردم!میترسم پیش آب دوستم کار دستمون داده باشه!
    آقایه صادقی ممکنه آزمایشی که دادم و جوابش منفی بود اشتباه بوده باشه؟!
    آزمایش بارداری زمان خاصی از روز نداره؟من ساعت 11 صبح آزمایش دادم ((همونجور هم که گفته بودن از 12 ساعت قبلش چیزی نخوردم))

اینم چیزایه که توبرگه آزمایشم نوشته :
    Reference Range

1st week 15-40
    2nd week 40-100
    3rd week 100-1000
    4th week 1000-10000
    2nd month 30000-100000
    2nd trimester 10000-30000
    3rd trimester 5000-15000

هنوز پریود نشدم و امکانش نیست به این زودیا برم ذکتر!
    با این تفاسیر که من گفتم مطمئنین حامله نیستم؟

2. a_mezda نوشته است:
    iman_prs نوشته است:
    a_mezda نوشته است: باسلام!
    من 1-2هفته بعد از عادت ماهانم نزدیکی داشتم ولی دوستم منیشو رویه شکمم خالی کرد ولی شک داشت که پیش آبش اسپرم داشت باشه بخاطر همین من از شبش دوتا قرص لوونورژسترول با 12 ساعت فاصله مصرف کردم و حالا بظرم دوهفته از زمان مقرر عادت ماهانم گذشته ولی هنوز کامل و درست پریود نشدم و فقط هفته ی پیش لکه بینی داشتم و به توصیه یکی از دوستان چندتا قرص مصرف کردم که بعدش به مدت 3روز پریود شدم و بعد قطع شد و دیگه پریود نشدم!
    تست بتا اچ سی جی دادم و جواب منفی بود!
    در ضمن من در 3هفته ی اخیر فشار عصبی بسیار زیادی رو تحمل کردم!
    الان هم فقط کمر درد میشم ولی خبری از پریود نیست!
    ممکنه بادار باشم؟

شما روش اورژانسی رو درست انجام دادید و با مصرف لونوژسترول بارداریتون منتفیه.
    ولی اون چند تا قرص که مصرف کردید و نگفتید چی بوده، به همراه فشار عصبی و ... سیستم بدنتون رو به هم ریخته و این حالت رو پیش آورده.

راستش اصلا حواسم نبود به اسم قرصش نگاه کنم!
    تویه این دوره من دوباره نزدیکی داشتم و فقط دفعه آخر لوونورژسترل خوردم!میترسم پیش آب دوستم کار دستمون داده باشه!
    آقایه صادقی ممکنه آزمایشی که دادم و جوابش منفی بود اشتباه بوده باشه؟!
    آزمایش بارداری زمان خاصی از روز نداره؟من ساعت 11 صبح آزمایش دادم ((همونجور هم که گفته بودن از 12 ساعت قبلش چیزی نخوردم))

اینم چیزایه که توبرگه آزمایشم نوشته :
    Reference Range

1st week 15-40
    2nd week 40-100
    3rd week 100-1000
    4th week 1000-10000
    2nd month 30000-100000
    2nd trimester 10000-30000
    3rd trimester 5000-15000

هنوز پریود نشدم و امکانش نیست به این زودیا برم ذکتر!
    با این تفاسیر که من گفتم مطمئنین حامله نیستم؟

سلام

تستی که گذاشتی ناقصه!
    بایستی مقدار تیتراژ یعنی BetaHCG رو میذاشتی. اما مهم نیست بارداری در مورد شما منتفیه.
    برای تست بتا نیازی به ناشتا بودن و 12 ساعت چیزی نخوردن!! نیست و هر ساعتی در روز تست بدی تفاوتی نمیکنه.
    جای نگرانی نیست دوست من.
    نمیدونم این 18 سالی که نوشتی چقدر درسته اما
    به خودت لطف می کنی اگه هر نوع رابطه ی جنسی اعم از ناقص، کامل، تفریحی، اجتماعی!، ورزشی!! و ... رو به بعد از 18 سالگی موکول کنی و در روابطتت از کاور استفاده کنی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. swan_dream نوشته است:
    samijon68 نوشته است: سلام - من حدود 60 روز پیش و تقریبا 3-4 روز بعد از اتمام پریودم که دوره 28-32 روز و 5 روز پریودی ، یک رابطه بدون دخول کامل ولی احتمال ورود منی بوده داشته ام
    و این که 2 ماه بعد در زمان مناسب دوره ام پریود شده ام  یعنی 7/28 که قبل از رابطه بوده8/6 رابطه داشتم و 8/28 اولین پریود بعد رابطه و9/27 ماه قبل بوده ام
    میخواستم ببینم احتمال بارداری هست- من باد شکم و بزگی شکم را گاهی احساس می کنم
    و این که برخی افراد در 3-4 ماه ابتدایی بارداری پریود می شوند آیا علاوم بارداری طاهر می شود  یا نه
    آیا نیاز به آزمایش دارم؟
    ممنون

سلام دوست عزیزم ، ب نظر شخصی من بهتر هستش ک یکبار آزمایش بتا رو انجام بدید اگر تا الان ندادید!!
    این مورد ک پریود ممکن هست ک در ماههای اول اتفاق بیفته بوده!! من خودم باردار هستم و این ماه ماهه اول هست و من طبق روال پریود شدم در صورتی ک بچم هم سر جاش بود ، البته در حالت نرمال  اینجوری نیست ولی ممکن هست ک اتفاق بیفته ، در مورد پریود تو ماه دوم اطلاعات کاملی ندارم و مطمئن نسیتم اما اگر ک میدونید ک منی با دهانه ی واژن تماس داشته ، یا اسپرمی با واژن تماس پیدا کرده بهتر هست تا برای اطمینان خودتون هم ک شده یک بار بتا رو بدید !! اگر ب بارداری شک دارید اینجوری خیال خودتون هم راحت میشه!! چون از روی الائم هیچ وقت نمیشه مطمئن شد.
    ب هر حال امیدوارم ک موفق باشد!Smile

باتشکر از نظرتان
    از دوستان دیگر هم درخواست راهنمایی درباره مشکلم دارم
    و این که من هنوز ازمایش ندادم
    و با توجه به اینکه 1 هفته تا سومین دوره پریودم بعد ازرابطه مونده
    ایا صلاح ایت منتظر بمانم یا ازمایش بدم
    و اینکه اکر به موقع و صحیح پریود شوم دیکه باردار بودن منتفی است
    و سوال دیگم اینه که بین بارداری و نفخ  شکم  ارتباطی هست؟

4. سلام.
    من دو ماهه پریود نشدم جواب آزمایش های بتایی هم که دادم منفی بوده...
    آمپول پروژسترون هم تزریق کردم اما جواب نداده!
    سه ماهه پیش هم سونو گرفتم برای کیست.کیست هم نداشتم.
    دلیل چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

5. سلام من پریود نسبتا منظمی دارم باکره ام ماه پیش روز دوم پریودم با نامزدماز پشت رابطه داشتم احتمال بارداری هست ایا؟

6. naznazzz نوشته است: سلام من پریود نسبتا منظمی دارم باکره ام ماه پیش روز دوم پریودم با نامزدماز پشت رابطه داشتم احتمال بارداری هست ایا؟

سلام در رابطه از طریق مقعد احتمال بارداری وجود ندارد نگران نباشید

7. سلام با سپاس

من با نامزدم 6 روز قبل از پريود شدنش از پشت رابطه داشتم

و مني رو بيرون ريختم و براي اطمينان

بعد از رابطه با دستما تميز كردم ما بين پاشون رو .. و بعد اون حمام رفتن و خودشون شستن

و هيچ قرصي هم بعد رابطه مصرف نكرديم

و 20 بايد پريود ميشد الن 21 هست هنوز پريود نشده

و خيلي نگرانم

خانمم باكره هست

امكان بارداري وجود داره ، عقب زده چرا ؟ ، يا مشكل ديگه اي هست

لطفا كمك كنيد

با تشكر

8. samijon68 نوشته است:
    swan_dream نوشته است:
    samijon68 نوشته است: سلام - من حدود 60 روز پیش و تقریبا 3-4 روز بعد از اتمام پریودم که دوره 28-32 روز و 5 روز پریودی ، یک رابطه بدون دخول کامل ولی احتمال ورود منی بوده داشته ام
    و این که 2 ماه بعد در زمان مناسب دوره ام پریود شده ام  یعنی 7/28 که قبل از رابطه بوده8/6 رابطه داشتم و 8/28 اولین پریود بعد رابطه و9/27 ماه قبل بوده ام
    میخواستم ببینم احتمال بارداری هست- من باد شکم و بزگی شکم را گاهی احساس می کنم
    و این که برخی افراد در 3-4 ماه ابتدایی بارداری پریود می شوند آیا علاوم بارداری طاهر می شود  یا نه
    آیا نیاز به آزمایش دارم؟
    ممنون

سلام دوست عزیزم ، ب نظر شخصی من بهتر هستش ک یکبار آزمایش بتا رو انجام بدید اگر تا الان ندادید!!
    این مورد ک پریود ممکن هست ک در ماههای اول اتفاق بیفته بوده!! من خودم باردار هستم و این ماه ماهه اول هست و من طبق روال پریود شدم در صورتی ک بچم هم سر جاش بود ، البته در حالت نرمال  اینجوری نیست ولی ممکن هست ک اتفاق بیفته ، در مورد پریود تو ماه دوم اطلاعات کاملی ندارم و مطمئن نسیتم اما اگر ک میدونید ک منی با دهانه ی واژن تماس داشته ، یا اسپرمی با واژن تماس پیدا کرده بهتر هست تا برای اطمینان خودتون هم ک شده یک بار بتا رو بدید !! اگر ب بارداری شک دارید اینجوری خیال خودتون هم راحت میشه!! چون از روی الائم هیچ وقت نمیشه مطمئن شد.
    ب هر حال امیدوارم ک موفق باشد!Smile

باتشکر از نظرتان
    از دوستان دیگر هم درخواست راهنمایی درباره مشکلم دارم
    و این که من هنوز ازمایش ندادم
    و با توجه به اینکه 1 هفته تا سومین دوره پریودم بعد ازرابطه مونده
    ایا صلاح ایت منتظر بمانم یا ازمایش بدم
    و اینکه اکر به موقع و صحیح پریود شوم دیکه باردار بودن منتفی است
    و سوال دیگم اینه که بین بارداری و نفخ  شکم  ارتباطی هست؟

سلام

در صورت وقوع پریود، بارداری منتفیه.
    هر گونه خونریزی در ایام بارداری بیانگر وضعیت اورژانسی هست و باید به پزشک مراجعه کرد.
    شما منتظر پریود بعدی بمونید اما برای اینکه از این استرس رهایی پیدا کنید میتونید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بدبد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام.من دختری 27 سالم و در 5/10 عادت شدم و6روزه اس ودوره هام 30تا 31 روزس.فردای پاک شدنم رابطه بدون محافظت شده با نامزدم داشتم طوری که تمام منی در واژن تخلیه شد.بلافاصله شستشو انجام دادم و 5ساعت بعداز ان 2تاقرص hdو12 ساعت بعد 2قرص دیگر مصرف کردم.آیا احتمال بارداری است؟
    سئوالم اینه که من بعد از استفاده از روش اورژانسی 7روز بعد خونریزی کردم درصورتی که تازه پاک شدم وزمان عادتم نبوده.

1:این خونریزی برای چه صورت گرفته؟احتمال بارداری وجود داره؟

2:آیا زمان عادتم این تاریخه یا در زمان خودم ؟

مرسی

10. nazgol_s نوشته است: سلام.
    من دو ماهه پریود نشدم جواب آزمایش های بتایی هم که دادم منفی بوده...
    آمپول <a>پروژسترون</a> هم تزریق کردم اما جواب نداده!
    سه ماهه پیش هم سونو گرفتم برای کیست.کیست هم نداشتم.
    دلیل چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

سلام

آمپول پروژسترون معمولا 2 عدد تزریق میشه و ممکنه تا 2 هفته بعد از تزریق هم پریود شدن زمان ببره. بنابراین اگه این 2 هفته سپری نشده منتظر بمونید. در صورتی که روش پروژسترون چلنج نتیجه نده یعنی مشکل از کمبود هورمون پروژسترون نیست و باید به دنبال سایر عوامل بود.
    سونویی که شما دادید مربوط به 3 ماه پیش میشه در صورتی که در هر سیکل ماهانه در صورت وجود مشکل در تخمک گذاری، امکان ایجاد کیست وجود خواهد داشت. بنابراین اگه اون 2 هفته ای که بالاتر گفتم رو سپری کردید اقدام بعدی انجام سونو به منظور بررسی وجود کیست تخمدان هست.
    در صورت عدم وجود کیست تخمدان درخواست تست تیروئید به منظور بررسی مشکلات تیروئیدی اقدام بعدی خواهد بود.
    نقش مصرف دارو، استرس و درگیری های ذهنی در این تاخیر هم غیر قابل انکاره.

11. binam677 نوشته است: سلام با سپاس

من با نامزدم 6 روز قبل از پريود شدنش از پشت رابطه داشتم

و مني رو بيرون ريختم و براي اطمينان

بعد از رابطه با دستما تميز كردم ما بين پاشون رو .. و بعد اون حمام رفتن و خودشون شستن

و هيچ قرصي هم بعد رابطه مصرف نكرديم

و 20 بايد پريود ميشد الن 21 هست هنوز پريود نشده

و خيلي نگرانم

خانمم باكره هست

امكان بارداري وجود داره ، عقب زده چرا ؟ ، يا مشكل ديگه اي هست

لطفا كمك كنيد

با تشكر

سلام

با توجه به اینکه تایم پریود رو می دونید به نظرم سیکل نامزدت منظمه و 6 روز مونده به پریود احتمال کمی رو میشه برای بارداری متصور شد.
    دوست من، صرف اینکه نامزدت باکره هست دلیل نمیشه شما خیالت راحت باشه که بارداری صورت نمی گیره اتفاقا خوبم صورت می گیره! به خودت و همسرت لطف کن و در روابطت کاور بزن.
    استرس رو کمتر کنید و 2 - 3 روز دیگه منتظر پریود بمونید اگه پریود شروع نشد تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

12. baharijoon نوشته است: سلام.من دختری 27 سالم و در 5/10 عادت شدم و6روزه اس ودوره هام 30تا 31 روزس.فردای پاک شدنم رابطه بدون محافظت شده با نامزدم داشتم طوری که تمام منی در واژن تخلیه شد.بلافاصله شستشو انجام دادم و 5ساعت بعداز ان 2تاقرص hdو12 ساعت بعد 2قرص دیگر مصرف کردم.آیا احتمال بارداری است؟
    سئوالم اینه که من بعد از استفاده از روش اورژانسی 7روز بعد خونریزی کردم درصورتی که تازه پاک شدم وزمان عادتم نبوده.

1:این خونریزی برای چه صورت گرفته؟احتمال بارداری وجود داره؟

2:آیا زمان عادتم این تاریخه یا در زمان خودم ؟

مرسی

سلام

سیکل شما منظمه و یه روز بعد از اتمام پریود Safe هست.
    روش اورژانسی هم نیاز نبوده اما به درستی انجام دادید و محکم کاری شده؛ لذا بارداری در مورد شما منتفیه.

1. خونریزی بعد از استفاده از روش اورژانسی به خاطر مصرف قرص بوده.
    2. تایم جدید رو ملاک محاسبه ی سیکل تون قرار بدید.

13. با سلام
    من در هفته 6 بارداری هستم از اوایل هفته 4 لکه بینی داشتم پزشکم شیاف سیکلوژست تجویز کردند استفاده کردم مشکلم حل شد و چند رو. بعد بازهم لکه بینی داشتم که دکتر گفت استراحت کنم بعد از 4 روزیعنی دیشب یه درد خفیف زیر شکمم احساس کردم و بعد از آن کمی خونریزی داشتم که کمی بیشتر از لکه بینی بود و امروز صبح یه لخته خون خیلی کوچک دفع کردم ولی خونریزی قطع شد ولی هیچگونه درد و گرفتگی شکمی ندارم. آیا بچه ام سقط شده و از بین رفته؟ آخر این هفته سونوگرافی دارم آیا ممکنه قلب بچه تشکیل نشده باشه ؟ و یا بارداری پوچ باشه؟ خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید

14. rh2402 نوشته است: با سلام
    من در هفته 6 بارداری هستم از اوایل هفته 4 لکه بینی داشتم پزشکم شیاف سیکلوژست تجویز کردند استفاده کردم مشکلم حل شد و چند رو. بعد بازهم لکه بینی داشتم که دکتر گفت استراحت کنم بعد از 4 روزیعنی دیشب یه درد خفیف زیر شکمم احساس کردم و بعد از آن کمی خونریزی داشتم که کمی بیشتر از لکه بینی بود و امروز صبح یه لخته خون خیلی کوچک دفع کردم ولی خونریزی قطع شد ولی هیچگونه درد و گرفتگی شکمی ندارم. آیا بچه ام سقط شده و از بین رفته؟ آخر این هفته سونوگرافی دارم آیا ممکنه قلب بچه تشکیل نشده باشه ؟ و یا بارداری پوچ باشه؟ خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید

سلام

تست بتا رو چند مرتبه انجام دادید؟ در هر مرتبه تیتراژ چند بوده؟
    اگه تیتراژ به صورت سریالی چک شده میشه یه توضیحاتی داد در غیر اینصورت، تا سونوگرافی انجام نشه وضعیت مشخص نیست.
    ضمن حفظ آرامش، منتظر سونو بمونید. هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

15. سلام من با دوست دخترم رابطه محافظت نشده از پشت داشتم ولي مني رو به بيرون ريختم و بعد از اين رابطه چندين بار بدون رابطه جنسي ارضا شده اند با رابطي كه با من داشتن
    بعد قبل پريود هر دورش كه بعضي وقتها عقب جلو ميزنه هميشه يا بعضي وقتها شكم و سينش درد ميگيره الان ديروز بايد پريود ميشد نه دردي داره نه چيزي و پريودم نشده فقط چند روز پيش سينهاش درد ميكرد ميخوام بدون امكان بارداري وجود داره يا مشكلي نيست از هيچ قرصي هم استفاده نكرد بعد از رابطه . خيلي هم استرس داره منم همچنين

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 67 از 70
رفتن به صفحه :    ... 67   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید