شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اگه براتون مقدوره میشه جدول تناسب وزن وقد را بزارید ؟

1. ممنون میشم جدول تناسب وزن وقد خانومها وآقایونو بزارید.

2. M3hrtash نوشته است: ممنون میشم جدول تناسب وزن وقد خانومها وآقایونو بزارید.

سلام،
    برای جدول نسبت قد و وزن در خانم ها و آقا یان به اینجا مراجعه کنید. در مورد استخوان بندی هم مقادیر بدست آمده برای استخوانبندی متوسط است، در کسانی که استخوانبندی کوچک یا بزرگ دارند اعدا 2 - 3 کیلوگرم کم یا زیادتر است.

3. سلام آقای دکتر ممنون که جوابمو دادین اما اصلا منتقی نیست !!!!!
    من قدم 190 و وزنم 95 و تو این جدولتون این کارو کردم و دیدم که نوشت وزن مطلوب 81 آخه من با این قد میتونم این وزن باشم؟
    من یبار که داروخانه رفتم دیدم یه تابلو زده بودن که هم وزن ماکسیمم وهم مینیمم برای آقایون و هم خانومها نوشته بود.
    ولی بازم فکر میکنم این تناسب وزن شما یکم مورد داشته باشه.

4. M3hrtash نوشته است: سلام آقای دکتر ممنون که جوابمو دادین اما اصلا منتقی نیست !!!!!
    من قدم 190 و وزنم 95 و تو این جدولتون این کارو کردم و دیدم که نوشت وزن مطلوب 81 آخه من با این قد میتونم این وزن باشم؟
    من یبار که داروخانه رفتم دیدم یه تابلو زده بودن که هم وزن ماکسیمم وهم مینیمم برای آقایون و هم خانومها نوشته بود.
    ولی بازم فکر میکنم این تناسب وزن شما یکم مورد داشته باشه.

سلام،
    در علم پزشکی برای اینکه متناسب بودن وزن و قد فرد را متوجه شوند از فرمول شاخص توده بدن یا BMI استفاده می کنند. شاخص توده بدن برابر است با وزن فرد (کیلوگرم) تقسیم  بر مجذور قد (متر).  حال شما که قدتان 190 سانتیمتر و وزنتان 95 کیلوگرم است شاخص توده بدنی تان حدود 26 است یعنی شما دچار افزایش وزن هستید. برای اینکه وزن شما در محدود متناسب باشد باید BMI بین 20 تا 25 داشته باشید یعنی حدود وزنی شما برای اینکه از نظر پزشکی متناسب باشید می شود 73 تا 90 کیلوگرم که عدد 81 معادل BMI 22 و وسط این محدوده است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید