شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیحس کننده موضعی جهت اپیلاسیون

1. zeynab90 نوشته است: من شنیدم که اپیلاسیون ناحیه تناسلی یا زیر بغل باعث میشه که موها زیر پوستی در بیان و مثه غده بشن! این درسته؟

تو این موردی که شما میفرمایین تا اونجایی که بنده دیدم و میدونم بیشتر بسته به نوع پوست اشخاص و مخصوصا رنگ پوستشون هستش
    مثلا این حالتی که شما میگین معمولا بیشتر در افرادی رخ میده که دارای پوست سفید هستن و در اشخاصی که پوست سبزه دارن خیلی کمتر و به ندرت اتفاق میفته

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. sima_65 نوشته است:
    haale نوشته است: دوست عزیز
    بهترین روش همون اپیلاسیون هست
    چون موها رو از ریشه خارج می کنه. ریشه به معنای واقعی!
    نرمی و لطافت و

سلام
    ممنون از جوابت
    اما اولا من برای ناحیه زیر شکم خجالت میکشم برم ارایشگاه
    ثانیا دستگاه بند انداز برقی خریدم به معنای واقعی از ریشه میکنه .

بدون بیحس کننده اینکارو کردم
    قابل تحمل بود خوشبختانه
    کاملا از ریشه کنده ، از زبری مو هم خبری نیست
    اما نمیدونم چند روز تا رشد مجدد زمان میبره

پیروز باشید

سلام دوست عزیز
    من برای یکبار تصمیم گرفتم با اپی لیدی موهای قسمت تناسلی رو شیو کنم . درد زیادی رو تحمل کردم اما حالا پوست آن قسمت که وقتی با ژیلت شیو می کردم خیلی نرم می شد حالا پر از لکه یا زخم قهوه ای شده . و درد زیادی هم داره . سوالم اینکه آیا ایا شما هم بعد از استفاده این مشکل را داشتید و اینکه جای این لکه ها می مونه ! خیلی ناراحتم که استفاده کردم حالا چی کار میتونم بکنم ؟

موفق باشید

3. با درود
    يه روش خوب براي اونهايي كه بر اثر اپيلاسيون موهاي زير پوستي در ميارند اينه كه از يكي دو روز بعد از اپيلاسون هر بار در حموم با ليف پاهاشون رو ماساژ بدند. يا اينكه محكمتر ليف رو روي پوست پاشون يا جايي كه اپيلاسون كردند بكشند. من هميشه اين كارو با ليف توپي ميكنم. البته اين روش براي بيرون آوردن موهاي زير پوستي سطحي مناسبه و براي اون افرادي كه اساسا پوست حساسي دارند و موهاي زير پوستيشون خيلي عميقه يا بصورت جوش ظاهر ميشه مناسب نيست و ممكنه منجربه حساسيت بيشتر پوستشون بشه. همون طور كه دوست عزيزمون اشاره كردند اين بستگي به نوع پوست افراد داره. اما در افرادي كه پوستشون حساس نيست اين ليف زدن مداوم باعث ميشه كه اصلا موها بصورت زير پوستي رشد نكنند و در مراحل اوليه از زير پوست بيرون بيان.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. سلام مطالب بالا رو خوندم خیلی جالب بود من دستامو هر وقت اپلاسیون میکنم حالا چه با موم چه با اپیلیدی بازوهام بشدت جوش های ریز ریز میزنه واین جوش ها شدیدا میخاره بعضی وقتها واقعا دیوونه کننده میشه پاهام هم فقط قسمت بالاش یعنی قسمت رانم جوش میزنه ،نمیدونم علتش چیه الان سدر تهیه کردم که بذارم روی جوش هام ،به نطرتون جواب میده؟؟؟خیلی عذاب آوره آخه نمیتونم تاپ یا دکلته بپوشم درضمن این جوش ها همون موقع بیرون نمیان بلکه بعداز7-8روز ظاهر میشن.
    درمورد اسپری لیدوکایین واقعا مطمئنید که بی نتیجه اس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    متشکرم.

5. سلام
    بابت لیدوکایین آرایشگر من هم موافق استفاده اش نبود.
    من پوستم سفید و حساسه و اپیلاسیون هم تجویز دکتر بود اما ناحیه تناسلی و بیکنی همیشه جوش و لک میزنه.کسی توصیه ای داره؟

6. سلام بچه ها
    من امروز اسپری لیدوکایین رو امتحان کردم درد رو از بین نبرد فقط یه ذره کم کرد ویه نمه قابل تحمل شد.
    در مورد حساسیت پوستم باید بگم که منم مثه میشکا جون هستم بعداز اپیلاسیون اینکارارو کردم نسبتا بهتر شدم ، با آب ولرم وصابون کالندولا موضع رو میشورم بعد از لوسیون بعداز اصلاح استفاده میکنم بعداز چن ساعت مثلا 6-7ساعت روش سدر میذارم، ایندفعه که اینکارو کردم جوش هام کم شد ودیگه خارش نداشتم.
    حالا اگه کسی تجربه مفید وکارآمد دیگه ای داره بازم برامون بگه، مرسی.

7. haale نوشته است: زیر پوستی شدن موها، در همه جای بدن که موهای اون قسمت شیو می شه می تونن در بیان
    اما نه در همه ی افراد!
    این بستگی به پوست و موی خود شخص داره
    من از اپی لیدی برای دستها و پاهام و زیر بغلم استفاده می کنم اصلا هم موی زیر پوستی ندارم و پست اون قسمت ها سفید و نرم و لطیف هست. اما دوست من که از اپی لیدی استفده می کنه پاهاش پر از موهای زیر پوستی هست که خودش مشغول خارج کردن اونا می شه و تمام ساق پاهاش لک شده و جای اونها مونده. اینو گفتم تا تفاوت بدن و پوست افراد رو تاکید کرده باشم. اما در مورد غده!!!!!!!!!!!!!!!  که شما فرمودی من واقعا بی اطلاعم!

با سلام خدمت همه منم پاهام موی زیر پوستی در اورده و لک افتاده به خاطر استفاده از اپلیدی به نظرتون چیکار کنم؟

8. nilofareabi نوشته است:
    haale نوشته است: زیر پوستی شدن موها، در همه جای بدن که موهای اون قسمت شیو می شه می تونن در بیان
    اما نه در همه ی افراد!
    این بستگی به پوست و موی خود شخص داره
    من از اپی لیدی برای دستها و پاهام و زیر بغلم استفاده می کنم اصلا هم موی زیر پوستی ندارم و پست اون قسمت ها سفید و نرم و لطیف هست. اما دوست من که از اپی لیدی استفده می کنه پاهاش پر از موهای زیر پوستی هست که خودش مشغول خارج کردن اونا می شه و تمام ساق پاهاش لک شده و جای اونها مونده. اینو گفتم تا تفاوت بدن و پوست افراد رو تاکید کرده باشم. اما در مورد غده!!!!!!!!!!!!!!!  که شما فرمودی من واقعا بی اطلاعم!

با سلام خدمت همه منم پاهام موی زیر پوستی در اورده و لک افتاده به خاطر استفاده از اپلیدی به نظرتون چیکار کنم؟

سلام

می تونید از کرم اسکراب استفاده کنید و یا اینکه
    در حمام قسمت هایی که اپیلیدی شده رو کیسه بکشید تا موهای درون روییده یا زیر پوستی راهشون به خارج از پوست باز بشه.

9. سلام

در حمام قسمت هایی که اپیلیدی شده رو کیسه بکشید تا موهای درون روییده یا زیر پوستی راهشون به خارج از پوست باز بشه.[/quote]

در واقع مشکلم موهای زیر پوستی نیست لک روی پاهام هست که واقعا وحشتناک و در حد زیاد لک افتاده برای موهای زیر پوستی هم از ژل بعد از اصلاح استفاده کردن بهترین راهه یعنی واسه من جواب داده چون با کیسه کشیده ممکن نهایت 20 درصد موها از پوست خارج بشن اما استفاده از ژل هم باعث ضد عفونی شدن میشه و هم التهابش رو کم می کنه.

10. nilofareabi نوشته است: سلام

در حمام قسمت هایی که اپیلیدی شده رو کیسه بکشید تا موهای درون روییده یا زیر پوستی راهشون به خارج از پوست باز بشه.

در واقع مشکلم موهای زیر پوستی نیست لک روی پاهام هست که واقعا وحشتناک و در حد زیاد لک افتاده برای موهای زیر پوستی هم از ژل بعد از اصلاح استفاده کردن بهترین راهه یعنی واسه من جواب داده چون با کیسه کشیده ممکن نهایت 20 درصد موها از پوست خارج بشن اما استفاده از ژل هم باعث ضد عفونی شدن میشه و هم التهابش رو کم می کنه.[/quote]

سلام
    برای لک های پوستی بهتره از کرم های روشن کننده (مخصوصا اونایی که فاقد هیدروکینون هستن) استفاده کنید ، متاسفانه یا خوشبختانه من اینجا اجازه معرفی مارک خاصی رو ندارم همچنین من نوع پوست شما رو هم نمیدونم ، پس بهتره برای اینکه بتونید کرم خوبی رو با توجه به نیازتون و نوع پوستتونانتخاب کنید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

11. سلام
    با تشکر از دوستان
    بابت لیف و کیسه که فرموده بودین.اونایی که کلا مثل من پوستشون حساسه و خشک اصلا نمی تونن کیسه استفاده کنن.مثلا دکتر بمن گفت فقط یک بار در هفته لیف بزنم!
    لطفا بفرمایید سدر رو با چی مخلوط کنیم و چه جوری استفاده کنیم؟
    اپیلاسیون با مواد معمولی واقعا با گیاهی فرق داره؟؟گیاهی باعث کم مویی بیشتر میشه؟؟

12. michkajoon نوشته است: سلام
    با تشکر از دوستان
    بابت لیف و کیسه که فرموده بودین.اونایی که کلا مثل من پوستشون حساسه و خشک اصلا نمی تونن کیسه استفاده کنن.مثلا دکتر بمن گفت فقط یک بار در هفته لیف بزنم!
    لطفا بفرمایید سدر رو با چی مخلوط کنیم و چه جوری استفاده کنیم؟
    اپیلاسیون با مواد معمولی واقعا با گیاهی فرق داره؟؟گیاهی باعث کم مویی بیشتر میشه؟؟

سلام

بله همونطور که فرمودین استفاده از لیف و کیسه برای همه جواب نمیده ،تازه گاهی هم بدترش میکنه!

مقدار مناسب از سدر رو داخل یه ظرف بریزید بعد به مقدار کم روش آب بریزید و مخلوط کنید ، آب رو تا حدی اضافه کنید که نه

خیلی نرم و روان و نه خیلی سفت باشه (تقریبا مثه پودر موبر ) بعد روی موضع بمالید و چند دقیقه مثلا 15 دقیقه صبر کنید بعد

شستشو بدید.

در مورد سوال دومتون هم باید بگم که من چیزی در این باره نشنیدم که اپلاسیون گیاهی باعث کم مویی بشه.

13. با سلام خدمت دوستان عزیز و با تجربه. من مواردی که در این تاپیک مطرح شده رو خوندم و استفاده کردم.

خودم تا حالا بیرون برای مومک نرفتم . همیشه خونگی بوده و یه کم خودم و یه کم اطرافیان کمک کردن و انجام دادم. (چون زیاد این کارو نکردم)

از بین تجربیات بالا فقط کبودی و حالت خون مردگی رو اون هم در ناحیه ران که یه کم گوشت شل تر میشه و کشیدگی بیشتری رو تحمل میکنه داشتم.

ولی اصلا در مورد این مسائلی که شماها گفتید مثل لکهای سیاه- جوشهای شدید و ... تجربه ای نداشتم. حالا برا اولین بار میخوام برم آرایشگاه که اصلا شناختی هم ندارم.

نگران شدم به دلیل اینکه من فکر میکنم موهام حالت خاصی داره. فردی مثل خودم رو در اطرافیان ندیدم. من به جز پوست ناحیه تناسلی که تیره میشه، بقیه پوستم سفیده.

اما مسئله اینه که موهای زائدم خیلی ضخیمه و کاملا مشکی و پررنگه و تراکمش هم زیاده. پاهام شاید مثل ریش مردا باشه. فکر میکنم برا من خیلی عجیب باشه و کسی مثل من نباشه!

تو خونه اطرافیان خیلی با نرمی و آرومی قضیه رو حل و فصل میکنن! پس فکر میکنم دردم کمتره. ولی بیرون نمیدونم چه جوریا باشه! همش فکر میکنم با سرعتی که اونا میکشن خون از جای موها بیرون بزنه!

حالا با این اوصافی که اینجا دیدم میخوام که بهم راهنمایی کنید که قبل و بعد از اپیلاسیون در آرایشگاه چه کارهایی بکنم که پوستم خیلی آزرده نشه و خونین ومالین نیام بیرون!! ؟؟

و البته درد هم کمتر بشه خوبه !؟

راستی از آرایشگر پرسیدم که چی لازمه بیارم گفت هیچی. فقط ما یه ژل میدیم بهتون ! این ژل چی هست؟ آیا مفید میتونه باشه؟

بهداشتیه و برای هر فردی جداگونه میدن؟؟!!

هر نکته ای رو لازم میدونید بفرمایید
    ممنون

14. با سلام
    این کبودی و خون مردگی که شما گفتید به خاطر نحوه ی کشیدن پد های اپیلاسیونه، وقتی به این کار وارد نباشی و نتونی سریع و در یه جهت مشخص پد رو بکشی، اول موها نصفه و نیمه باقی می مونن، دوم اینکه موها به اصطلاح سر کنده می شن و از ریشه خارج نمی شن، و سوم اینکه خون مردگی و کبودی زشتی رو روی موضع اپیلاسیون شده به وجود می یارن
    توی مراکز اپیلاسیون، افراد با تجربه ای به این کار اقدام می کنن و شما مطمئن باش سرعتی که اونا دارن باعث نمی شه خون از جای موها بیرون بزنه!!!!!! سرعتشون و تبحرشون به خاطر تعدد اپیلاسیون هایی هست که انجام دادن و دیگه دستشون عادت کرده به این کار. با سرعت پد رو می کشن و موها همگی از ریشه کنده می شه و پوست شما سفید خواهد بود و دیگه خون مردگی و کبودی هم نداره. می تونید خودتون هم توی اپیلاسیون پاها و یا ناحیه ی تناسلی کمک کنید، یعنی با دستهاتون پوست رو از هر دو طرف بکشید. وقتی پوست کشیده می شه فرد انجام دهنده ی اپیلاسیون به راحتی بیشتری می تونه پد رو بکشه و شما درد کمتری رو حس می کنید.
    ضخیم بودن و پر رنگ بودن موها در هر ناحیه ی بدن منعی برای اپیلاسیون نمی تونه ایجاد کنه. شما در نظر بگیر وقتی موهای ناحیه ی تناسلی حدود 10-15 سالی هر چند روز یکبار با ژیلت شیو می شه چقدر زبر و سیاهه؟ پس موهای پای شما در مقابل این زبری که عرض کردم خیلی هم وضع وخیمی نداره!
    توی مراکز اپیلاسیون انقدر در طول روز این کار برای نواحی مختلف بدن، برای افراد مختلف انجام می شه که برای فرد انجام دهنده ی اپیلاسیون یه کار عادیه و دیدن بدن شما و زبری موهاتون براش خیلی هم عجیب نخواهد بود. اون می خواد کارشو انجام بده، شما باهاش همکاری کنید و زیادم حواسشو پرت نکنید که بعدا بگید کامل و تمیز انجام نشد!
    قبل از اپیلاسیون نیاز به انجام کارهای خاصی نیست. فقط حتما یه حمام برید تا پوستتون تمیز بشه. بعد از اپیلاسیون هم خودشون یه ژل یا بهتره بگم ماده ای به اسم Remover می دن تا به پوستتون بزنید. این هم باعث از بین رفتن چسبندگی پوست شما می شه و هم اینکه تقریبا یه جورایی خاصیت ضد رویش مو داره.
    برای کاهش درد بعضی ها لیدوکائین رو پیشنهاد می دن. شما هم می تونی بخری و با خودت ببری و قبل از اپیلاسیون به اون موضع اسپری کنی ولی بهت اطمینان نمی دم که صد در صد روی درد تاثیری داشته باشه!
    اپیلاسیون هر ناحیه ی بدن، فقط برای اولین بار درد زیادی داره، دفعات بعدی عادی می شه چون اون موضع زود بی حس می شه و به درد عادت می کنه! اصلا یادتون می ره باید دردتون هم بیاد. اینجوری کارتون هم زودتر از دفعات قبل پایان می گیره.
    اپیلاسیون، به مرور زمان، از تعداد و حجم موهای اون موضع کم می کنه و کم کم موها به معنای واقعی کم می شن. توی سفیدی پوست هم فوق العاده تاثیر داره، اما شما می تونی یه لوسیون بدن بگیری و هر شب تمام بدنتو از گردن به پایین لوسیون بزنی.
    امیدوارم جوابی که می خواستین رو از حرفهام گرفته باشین.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. سلام ممنون از راهنمایی شما.
    از 16 سالگی چند بار مومک کردم تو خونه. ولی چون پیگیر نبودم و هر دفعه ولش کردم، در واقع هر دفعه انگار بار اوله! و درد دارم.

همین بگم لیدوکایین کافیه؟ درصد ، انواع مختلف یا مارک خوب و بد نداره؟
    در مورد این لوسیون که گفتید بیشتر راهنمایی میکنید؟ کاربردش چیه؟ و انواع داره؟ توی حساسیت و جوش موثر هستش؟

ناحیه تناسلی هم که روم نمیشه اصلا !! مامانمم تا حالا تو اون بخش کمکم نکرده. یه بار خودم با پارچه ها ی کوچک آروم آروم انداختم. خیلی سفت بود و به زور در میود با اینکه من ناگهانی و سریع مینداختم.( با موم معمولی)

برا همین هنوز شک دارم اونجارو بسپارم دست اپیلاسیون کار!! هم برا درد شدید و خجالت. هم اینکه ناحیه حساسیه و من کلا مستعد عفونت زنانه هستم. همینجوری زود مشکل پیدا میکنم چه برسه یه نفر هم تو محیط بیرون دستشو بهم بزنه !!!
    Sad

راستی دستکش یه بار مصرف که دارن؟ درسته؟

برا جاهایی که موهاش نازکه احتمال میدم جوش قرمز بزنه، مثل بازو - پشت- شکم و ...

اینارو بهتره چه کار کنیم که جوشش زود خوب شه و همیشگی نمونه؟؟!

چون با ژیلت که دستامو میزدم جوش ریز رو بازوم میزد که همیشه هست ( یا خودش یا جاش ) و حالت بدی داره. نمیخوام یه جای دیگه ام هم به این وضع دچار شه!!

یه مسئله پزشکی هم برام سواله : اینکه میگن این روشها مثل موم و ... بعد از مدتی پوستو شل میکنه درسته؟ مثلا چه زمانی؟ تو میانسالی شل و آویزون میشه ؟؟!!

ممنون بابت راهنماییها.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 4
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید