شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 62 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. irandokhtf نوشته است: سلام..اینکه میگن پیش آب اگه قبل از انزال باشه اسپرم نداره و پیشابی که بعد از خروج منی خارج میشه حاوی اسپرم هست چقدر صحت داره؟

سلام

روی کاغذ و از نظر تئوری اولین پیشاب اسپرمی نداره
    اما
    یه توصیه ای هست که میگه همه ی اون ملاحضاتی که در مورد منی رعایت میشه در مورد پیشاب هم باید رعایت بشه
    چون هیچ تضمینی وجود نداره که پیشاب و منی با هم خارج نشن.
    به هر حال مشکلات بارداری ناخواسته دامان خودتون، خانواده هاتون و ما! رو هم می گیره و من همچنان اینجا هستم و به شدت معتقدم در این مورد هیچ چیز رو نباید به قضا و قدر و انشالا و ماشالا واگذار کرد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. behimut

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    behimut نوشته است: سلام
    من شب جمعه با همسرم رابطه داشتم که روز 13 بعد از شروع قاعدگی  ایشون بود. برای جلوگیری از قرص LD (بیشتر از 4 دوره) استفاده میکنند و تا الان 4 دوره استفاده کرده اند. ایشون ساعت 9 جمعه شب قرص LD را مصرف کردند، ساعت 12 نیز کپسول کفالکس خوردند (اولین قرص از دوره ی درمان با کفالکس بود) و بعد از اون رابطه داشتیم، منی کاملا داخل واژن ریخته است. چون کپسول کفالکس با LD تداخل دارویی داشت، روز شنبه ساعت 10 صبح از پیشگیری اورژانسی طبق دستورالعمل استفاده کردند.
    چقدر احتمال بارداری هست؟

سلام

در صورت استفاده ی صحیح از روش اورژانسی، از بارداری جلوگیری خواهد شد و جای نگرانی وجود نداره.

به نقل از پست قبلیم. الان همسرم بعد از مصرف قرص های اورژانسی، مصرف قرص LD را هم ادامه داده اند و تا الان 3 شب این قرص را مصرف کرده اند، حالا این قرص را ادامه بدهند یا قطع کنند؟
    برای مشخص شدن  ضعیف بودن یا قوی بودن تخمدان چه آزمایشی لازم است؟
    بعد از انزال درون واژن، حجم کثیری از منی از درون واژن خارج می شود، این پدیده ربطی به ضعف تخمدان دارد؟

3. behimut نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    behimut نوشته است: سلام
    من شب جمعه با همسرم رابطه داشتم که روز 13 بعد از شروع قاعدگی  ایشون بود. برای جلوگیری از قرص LD (بیشتر از 4 دوره) استفاده میکنند و تا الان 4 دوره استفاده کرده اند. ایشون ساعت 9 جمعه شب قرص LD را مصرف کردند، ساعت 12 نیز کپسول کفالکس خوردند (اولین قرص از دوره ی درمان با کفالکس بود) و بعد از اون رابطه داشتیم، منی کاملا داخل واژن ریخته است. چون کپسول کفالکس با LD تداخل دارویی داشت، روز شنبه ساعت 10 صبح از پیشگیری اورژانسی طبق دستورالعمل استفاده کردند.
    چقدر احتمال بارداری هست؟

سلام

در صورت استفاده ی صحیح از روش اورژانسی، از بارداری جلوگیری خواهد شد و جای نگرانی وجود نداره.

به نقل از پست قبلیم. الان همسرم بعد از مصرف قرص های اورژانسی، مصرف قرص LD را هم ادامه داده اند و تا الان 3 شب این قرص را مصرف کرده اند، حالا این قرص را ادامه بدهند یا قطع کنند؟
    برای مشخص شدن  ضعیف بودن یا قوی بودن تخمدان چه آزمایشی لازم است؟
    بعد از انزال درون واژن، حجم کثیری از منی از درون واژن خارج می شود، این پدیده ربطی به ضعف تخمدان دارد؟

سلام...
    همسر شما از قرص LD تا پایان سیکل استفاده کنن و ترجیحا از یک روش بریر مانند کاندوم تا پایان سیکل برای جلوگیری از بارداری استفاده بشه.
    برای تنبلی تخمدان(pco) سونوگرافی روش تشخیصی میتونه باشه اما مطمئن ترین راه تشخیص آزمایش LH/FSH است.
    ریختن منی به خارج از واژن هیچ ربطی به تنبلی تخمدان نداره!!!!!!!!!!!!!! برای جلوگیری از این کار باید نزدیکی زمان انزال کمی عمیق تر باشه و پوزیشن های مناسب انجام بشه.

4. roOoyajoon نوشته است: باعرض سلام
    من چندروزپیش سوالی داشتم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکردم.سوال من این بودکه بادفتق همسرمن درکناربیضه قرارمیگیرد البته وقتی کارسنگین یاچیز سنگین که بلندمیکنه این اتفاق میافته که روده به کناربیضه می اید ویه حالت قلمبگی داره البته همسرم قصدعمل کردن داره ددرایام تطیلات عید میخواستم بدونم این عمل نیازبه بیهوشی داره یانه؟بعدبایدپیش چه پزشکی مراجعه کنه؟واین موضوع ایا به باردارشدن یانشدن تاثیری داره یانه؟ممنون میشم جوابموبدین.

علاوه بر جراح عمومی متخصصین اورولوژیست هم این جراحی روانجام میدن پایین آمدن روده وجراحی این فتق نازایی ایجادنمیکته برای اطمینان از باروری ایشان,آزمایش اسپرموگرام کمک کننده است در ضمن جراحی فتق جراحی سنگین ومشکل سازی معمولا نیست نگران نباشید

5. badomak نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام
    نامزد من حودو 3هفته هست كه پريودشون عقب افتاده البته ايشون پريود نامنظم دارن وهمچنين حدود دوهفته بعلت سرماخوردگي مريض بودن ونيز به علت ريزش موهاشون دارو مصرف ميكنن علت عقب افتادگي ميتونه مريضي ايشون باشه؟
    ما توين مدت رابطه داشتيم البته از كاندوم استفاده كرديم

ممنون

اول اینکه ایشون بدلیل پریود نامنظم بهتره به متخصص مراجعه تا تحت درمان قرار بگیره
    دوم اینکه اگه به طور صحیح از کاندوم استفاده کرده اید و دچار پارگی نشده باشه جای نگرانی نیست

ممنون از جوابتون
    يعني سه هفته تاخير ميتون علتش نامنظمي باشه يا مريضيشون هم تو تاخير تاثير داره؟

اگه بخوايم به پزشك مراجعه كنيم به چه پزشكي بايد مراجعه كنيم؟؟  

حالا كه ايشون دارو (ويتامين كاو فوليك اسيد)مصرف ميكنن ميشه به جواب بي بي چك مطمئن بود؟؟

6. mehran25 نوشته است:
    badomak نوشته است:
    mehran25 نوشته است: سلام
    نامزد من حودو 3هفته هست كه پريودشون عقب افتاده البته ايشون پريود نامنظم دارن وهمچنين حدود دوهفته بعلت سرماخوردگي مريض بودن ونيز به علت ريزش موهاشون دارو مصرف ميكنن علت عقب افتادگي ميتونه مريضي ايشون باشه؟
    ما توين مدت رابطه داشتيم البته از كاندوم استفاده كرديم

ممنون

اول اینکه ایشون بدلیل پریود نامنظم بهتره به متخصص مراجعه تا تحت درمان قرار بگیره
    دوم اینکه اگه به طور صحیح از کاندوم استفاده کرده اید و دچار پارگی نشده باشه جای نگرانی نیست

ممنون از جوابتون
    يعني سه هفته تاخير ميتون علتش نامنظمي باشه يا مريضيشون هم تو تاخير تاثير داره؟

اگه بخوايم به پزشك مراجعه كنيم به چه پزشكي بايد مراجعه كنيم؟؟  

حالا كه ايشون دارو (ويتامين كاو فوليك اسيد)مصرف ميكنن ميشه به جواب بي بي چك مطمئن بود؟؟

با اجازه ی مهرانو! (بادومک)

سلام

مهران جان شما هنوز به پزشک مراجعه نکردید!؟ یه زوج خجالتی؛ کشتین منو با این خجالت کشیدن های بی مورد!

1. سیکل همسرت نامنظمه و همونطور که قبلا هم برات نوشتم ممکنه کیست تخمدان داشته باشه یا مشکل در تیروئید یا مشکل هورمونی یا ... . اون سرماخوردگی هم بی تاثیر نخواهد بود.
    2. متخصص زنان کمک تون می کنه البته اگه خجالت نکشید.
    3. بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده و مصرف دارو هم نتیجه رو تغییر نخواهد داد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام..من دختر 21 ساله هستم... و باکره... وطبق دوره 28-29روزه عادت ماهیانه ام باید در 4 دی پریود میشدم طول دوره پریودم هم 7 تا 8 روز است..که هنوز تا امروز بعد از 8روز نشدم...
    در تاریخ 29 آذر رابطه جنسی با نامزدم داشتم البته فقط در حد تماس آلتها ودخول صورت نگرفته و پرده پاره نشده.... این که پیش آب یا اسپرمی در زمان برخورد ومالیدن آلت وارد بدنم شده یا نه من را ترسانده.. البته بعد از رابطه بدنم را شستم... و در این مدت 11 روز دوبار تست بی بی چک انجام دادم که منفی بود... ولی هنوز مشکوکم... خاستم بدونم من حامله ام؟ اگه نه پس چرا هنوز پریود نشدم؟
    البته گاهی نا منظمی پریود دارم... ولی باز میترسم....

8. saba999 نوشته است:
    saba999 نوشته است: با عرض سلام
    بنده 23ساله ام است؛من پریودی نامنظمی دارم و بین 42تا 48روز یکبار پریود میشم؛روز 28 آذر اولین روز پریودیم بود و 1دی من با نامزدم نزدیکی داشتیم؛ما هردو شورت داشتیم و من شلوارهم تنم بود؛نامزدم 2بار ارضاشدند اما بنده فقط تحریک شدم و به مرحله ارضا نرسیدم؛شلوارام خیس بود؛اما شورتم مطمئن نیستم؛نواربهداشتی هم داشتم(ببخشید که بی ادبانه نوشتم)؛شب آن روز ترشحات پریودیم کم شد؛درحالی که این اتفاق همیشه از روز 5ام به بعد اتفاق می افتاد؛اما مثل همیشه تا روز هفتم خونریزیم کم شد و به اتمام رسید؛ 4 دی یک قرص مدروکسی <a><a>پروژسترون</a></a> مصرف کردم( تنها قرص هورمونی که دم دستم بود) 9دی یک لکه بینی داشتم!
    به نظر شما احتمال حاملگیم هست؟من چون رزمی کار بودم و ضربات زیادی به ناحیه شکم و پایین برخورد کرده مطمئن نیستم پرده بکارت دارم یا نه!
    من از کی باید تست آزمایش خونی بدهم تا مطمئن شوم حامله نیستم؟تست بی بی چک تا چقدر مطمئن است؟

ببخشید که دوباره سوالم رو میپرسم.
    میخواستم بدونم دلیل این لکه بینیم چیست؟ من تا حالا سابقه لکه بینی نداشتم! Sad

با درود
    همون طور كه در اول اين تاپيك نوشته، با داشتن لباس زير حاملگي صورت نميگيره. با توجه به اينكه احتمال بارداري منتفيه بهتره به پزشك زنان مراجعه كنيد چون ممكنه دليل لكه بيني كيست باشه يا ممكنه دلايل ديگه اي داشته باشه. البته من اطمينان ميدم در شرايط شما امكان نداره شخصي باردار بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. maryam1992_2 نوشته است: سلام..من دختر 21 ساله هستم... و باکره... وطبق دوره 28-29روزه عادت ماهیانه ام باید در 4 دی پریود میشدم طول دوره پریودم هم 7 تا 8 روز است..که هنوز تا امروز بعد از 8روز نشدم...
    در تاریخ 29 آذر رابطه جنسی با نامزدم داشتم البته فقط در حد تماس آلتها ودخول صورت نگرفته و پرده پاره نشده.... این که پیش آب یا اسپرمی در زمان برخورد ومالیدن آلت وارد بدنم شده یا نه من را ترسانده.. البته بعد از رابطه بدنم را شستم... و در این مدت 11 روز دوبار تست بی بی چک انجام دادم که منفی بود... ولی هنوز مشکوکم... خاستم بدونم من حامله ام؟ اگه نه پس چرا هنوز پریود نشدم؟

با درود
    نظر دادن در رابطه با شما خيلي سخته چون:
    1- اگر پريودتون منظم باشه 29 آذر روز 23 الي 25 سيكلتون ميشه. (البته من تاريخ پريود قبليتون رو نداشتم و فقط با توجه به 4 دي و 29 آذر اين اعداد رو محاسبه كردم.) اين روزها براي شخصي كه پريود منظم داره جزء روزهاي پرخطر محسوب نمي شه اما بطور قطع نمي شه گفت در اين روزها بارداري رخ نمي ده.
    2- با كره بودنتون نميتونه دليلي بر باردار نشدنتون باشه.
    3- شما نمي دونيد كه آيا پيشاب با واژنتون تماس داشته يا نه.
    پس ميشه بدترين و بهترين احتمال رو اينطور فرض كرد:
    1- ممكنه پيشاب روي واژنتون ريخته و همزمان پوزيشنتون طوري بوده باشه كه وارد رحمتون شده باشه و اون روز جزء روزهاي پر خطر سيكلتون بوده باشه. بيبي چك هم كه تا هفته ي سوم نتيجه ي قطعي نداره.
    2- ممكنه به دليل كيست، اختلال هورمون، يا هر چيز ديگه اي پريودتون عقب افتاده و ربطي به بارداري نداشته باشه.
    بقيه ي احتمالات در بين اين دو تا جا ميگيرند.
    همه ي اين استدلالها براي اين بود كه بهتون بگم بايستي آزمايش خون بديد تا از باردار بودن يا نبودنتون اطمينان پيدا كنيد.

10. maryam1992_2 نوشته است: سلام..من دختر 21 ساله هستم... و باکره... وطبق دوره 28-29روزه عادت ماهیانه ام باید در 4 دی پریود میشدم طول دوره پریودم هم 7 تا 8 روز است..که هنوز تا امروز بعد از 8روز نشدم...

با درود
    نظر دادن در رابطه با شما خيلي سخته چون:
    1- اگر پريودتون منظم باشه 29 آذر روز 23 الي 25 سيكلتون ميشه. (البته من تاريخ پريود قبليتون رو نداشتم و فقط با توجه به 4 دي و 29 آذر اين اعداد رو محاسبه كردم.) اين روزها براي شخصي كه پريود منظم داره جزء روزهاي پرخطر محسوب نمي شه اما بطور قطع نمي شه گفت در اين روزها بارداري رخ نمي ده.
    2- با كره بودنتون نميتونه دليلي بر باردار نشدنتون باشه.
    3- شما نمي دونيد كه آيا پيشاب با واژنتون تماس داشته يا نه.
    پس ميشه بدترين و بهترين احتمال رو اينطور فرض كرد:
    1- ممكنه پيشاب روي واژنتون ريخته و همزمان پوزيشنتون طوري بوده باشه كه وارد رحمتون شده باشه و اون روز جزء روزهاي پر خطر سيكلتون بوده باشه. بيبي چك هم كه تا هفته ي سوم نتيجه ي قطعي نداره.
    2- ممكنه به دليل كيست، اختلال هورمون، يا هر چيز ديگه اي پريودتون عقب افتاده و ربطي به بارداري نداشته باشه.
    بقيه ي احتمالات در بين اين دو تا جا ميگيرند.
    همه ي اين استدلالها براي اين بود كه بهتون بگم بايستي آزمايش خون بديد تا از باردار بودن يا نبودنتون اطمينان پيدا كنيد.

11. بارعرض سلام وخسته نباشید.
    چهارسال پیش مادرم یه تصادفی کرده بود که زانوش اسیب دیدوورم داشت که پزشک اب زانوراکشید ازآن زمان زانوچپش همچنان ورم کرده میخواستم بدونم مشکل به چه صورت حل میشه وورمش کمتربشه ایا باید دوباره اب زانوشون گرفته بشه یانه؟ممنونم ازشما

12. سلام.. طرز استفاده از بی بی چک چطوره؟ چند دقیقه تو ادرار بمونه چند دقیقه بیرون بمونه تا جوابش مطمئن باشه نسبتا...مثلا ممکنه خط دوم 10 دقیقه بعد از بیرون آوردنش از ادرار ظاهر بشه بعد جواب مثبت میشه؟

13. سلام . من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم و بعد از این که ارضا شدم رفتم و دستم که آغشته به مایع منی بود رو خوب با مواد شوینده شستم و بعد از یک ربع همون دستم رو به اندام تناسلی نامزدم زدم و ........ حالا سوالم اینه که با چنین شرایطی بارداری امکان پذیره ؟
    مایع منی تا چند دقیقه  میتونه در محیط خارجی زنده بمونه ؟
    ببخشید میدونم سوالم یکم.....اما به خدا این وسواسیه لعنتی ولم نمیکنه...
    خیلی خیلی از همه شما ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی به سوالات ما رسیدگی میکنید و ما را نسبت به این مسایل آگاهتر میکنید.

14. halmat نوشته است: سلام . من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم و بعد از این که ارضا شدم رفتم و دستم که آغشته به مایع منی بود رو خوب با مواد شوینده شستم و بعد از یک ربع همون دستم رو به اندام تناسلی نامزدم زدم و ........ حالا سوالم اینه که با چنین شرایطی بارداری امکان پذیره ؟
    خیلی خیلی از همه شما ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی به سوالات ما رسیدگی میکنید و ما را نسبت به این مسایل آگاهتر میکنید.

سلام دوست عزیز نگران نباشید اگه دست خودتونو خوب شسته باشید که دیگر اسپرمی در کار نیست و اگر دوباره دست خود را به اندام تناسلی نامزدتان زدید اگر دوباره دستتان به اسپرم آغشته شد  اگر دستتان را به واژن خود نزده باشید که بارداری منتفیه مگر اینکه دست خودتونو به واژنتون زده باشید که در این صورت هم آزمایش جواب قطعی را به شما میدهد
    اسپرم هم در محیط خارج از بدن تا 4 ساعت زنده میماند

15. nedaaaaa نوشته است:
    halmat نوشته است: سلام . من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم و بعد از این که ارضا شدم رفتم و دستم که آغشته به مایع منی بود رو خوب با مواد شوینده شستم و بعد از یک ربع همون دستم رو به اندام تناسلی نامزدم زدم و ........ حالا سوالم اینه که با چنین شرایطی بارداری امکان پذیره ؟

سلام دوست عزیز نگران نباشید اگه دست خودتونو خوب شسته باشید که دیگر اسپرمی در کار نیست و اگر دوباره دست خود را به اندام تناسلی نامزدتان زدید اگر دوباره دستتان به اسپرم آغشته شد  اگر دستتان را به واژن خود نزده باشید که بارداری منتفیه مگر اینکه دست خودتونو به واژنتون زده باشید که در این صورت هم آزمایش جواب قطعی را به شما میدهد
    اسپرم هم در محیط خارج از بدن تا 4 ساعت زنده میماند

ببخشید معذرت میخوام من فکر کردم یه خانم این سوالو پرسیده به مشخصات نگاه نکردم  اگر دستتان را خوب شسته باشید که دیگر جای نگرانی نیست امکان بارداری نیست  اسپرم هم که گفتم در محیط خارج از بدن تا 4 ساعت زنده است باز هم معذرت میخوام

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 62 از 70
رفتن به صفحه :    ... 62 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید