شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شهوت کم شده در اثر مصرف قرص ضد بارداری یاسمین کمک

1. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد از اونجايي كه نميدونستم سوالمو كجا مطرح كنم اينجا مطرح ميكنم اميدوارم كه جوابمو بديد حقيقتش فكر ميكنم كه ميل جنسي ضعيفي ندارم ولي حين رابطه با همسرم با وجود اينكه همسرم براي اينكه من لذت بيشتري ببرم هر كاري ميكنه ولي من لذت چنداني ندارم البته اين رو هم بگم كه ما در دوران عقديم وهيچ وقت رابطه كامل نداشتيم من بابت اين قضيه كه در مقابل كاراي همسرم نميتونم تحريك بشم يا خيلي خيلي جزئي ناراحتم حتي يك بار با گذشت تقريبا 2 ساعت حس چنداني نداشتم و بيشتر موارد براي اينكه همسرم از رابطمون لذت ببره وانمود ميكنم كه لذت ميبرم  ميخواستم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد و اگر راهكاري رو داريد ممنون ميشم اگر امكانش هست راجب قرص ويتاگونس يكسري اطلاعات ميخواستم راجب خواص و ضرر و زيانش و اگر داروي بيخطر و موثر تر ديگري رو ميشناسيد ممنون ميشم راهنماييم كنيد و اصلا احتياجي هست كه بابت اين قضيه دارو مصرف كنم

با سلام
    دوست گرامی،چند چیز میتونه در عدم لذت شما تاثیر داشته باشه که عبارتند از:
    1-عدم تمرکز در هنگام تحریک شدن!
    2-داشتنه استرس در اون زمان! که میتونه در اثر استرس دیده شدن و یا ازاله بکارت و یا  ترس حاملگی باشه!
    3- عدم و یا کم ترشح شدن هورمون جنسی!
    4-عدم تحریک شدن درست از طرف شریک جنسی!!
    5-انتخاب عدم پوزیش مناسب!
    6-عدم نور کافی و یا مناسب،صدای نامانوس، مکان نامناسب و... که در برهم زدن تمرکز شخص موثره!
    و.....
    اگر از قبل اینگونه نبودید(مثلاً هنگام نوجوانی آیا به اورگاسم میرسیدید؟؟) باید بیشتر در مسائل فوق دقت کنید!البته فکر میکنم بیشترین معضل،مربوط به عدم تمرکز شما باشه که البته با ازدواج و انجام روابط جنسی کامل،مشکل حل میشه
    در مورد داروها هم باید متخصصین سایت نظر بدن!اما توصیه میکنم کمتر از اینگونه داروها(مخصوصاً داروهای هورمونی) استفاده کنید چون هر داروئی عوارضی داره که شاید در دراز مدت شخص رو دچار مشکلاتی بکنه!
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد از اونجايي كه نميدونستم سوالمو كجا مطرح كنم اينجا مطرح ميكنم اميدوارم كه جوابمو بديد حقيقتش فكر ميكنم كه ميل جنسي ضعيفي ندارم ولي حين رابطه با همسرم با وجود اينكه همسرم براي اينكه من لذت بيشتري ببرم هر كاري ميكنه ولي من لذت چنداني ندارم البته اين رو هم بگم كه ما در دوران عقديم وهيچ وقت رابطه كامل نداشتيم من بابت اين قضيه كه در مقابل كاراي همسرم نميتونم تحريك بشم يا خيلي خيلي جزئي ناراحتم حتي يك بار با گذشت تقريبا 2 ساعت حس چنداني نداشتم و بيشتر موارد براي اينكه همسرم از رابطمون لذت ببره وانمود ميكنم كه لذت ميبرم  ميخواستم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد و اگر راهكاري رو داريد ممنون ميشم اگر امكانش هست راجب قرص ويتاگونس يكسري اطلاعات ميخواستم راجب خواص و ضرر و زيانش و اگر داروي بيخطر و موثر تر ديگري رو ميشناسيد ممنون ميشم راهنماييم كنيد و اصلا احتياجي هست كه بابت اين قضيه دارو مصرف كنم

دوست عزیز
    با توجه به توضیحات کامل دوستمو آیلین،باید اضافه کنم واقعا تمرکز کردن به اینکه ارگاسم باید رخ بده یا نه و ...بیشترین علت برای عدم دریافت احساسه.
    ثانیا اینکه خودتون رو ملزم به فیدبک دادن به نامزدتون میکنیدبدون هیچ احساسی داره فشار بیشتری بهتون وارد میکنه و اصلا نمیخوایید که ایشون بفهمه،اما باید بگم مطوئن باشید ایشون فرق احساس لذت واقعی با تظاهر رو درک میکنن ونمیخوان بهتون بگن تا اوضاع  بدتر نشه.توصیه میکنم اول از همه واضح و صمیمانه باهم صحبت کنید وتمامی شرایط رو بیان کنید.بعد با آرامش و بدون اینکه مجبور به تظاهر باشید سعی کنید به احساسهایی که در اثر تماس با ایشون دارید فکر کنید،به نقاط حساس و ...هر حرکت یا محلی رو که دوست دارید تکرار کنید و با احساس واقعیتون فیدبک بدید.مثلا اگر ناحیه ای رو دوست ندارید،این قضیه رو پنهان نکنید ومطرح کنید.
    باور کنید بهترین کار بیان احساس واقعی و نشون دادن فیدبکهای صحیح در مواقع مورد لزومه که باعث میشه احساس لذت از باه بودن بکنید و حضور در کنار ایشون با استرس عدم ارگاسم شدن و...ادامه پیدا نکنه.
    یکی از دوستان بنده همین مشکل رو داشت و باور کنیدبا گفتن همه چی و حدود 1/5 بعد،بدون عجله در ارگاسم،گفتن که به ارگاسم رسیدن و اصلا   کار خارق العاده ای هم انجام نداده بودن وفقط وفقط استفاده از نقاط مورد علاقه و حساس خانم وآقا و احساس راحتی که دیگه با هم داشتن(اونها هم دخول نداشتن)
    در نهایت توصیه میکنم مطالب مریخی ها و ونوسی ها در اتق خواب رو از گوگل سرچ کنید،تو سایت هرچی میخوای بیا 2.نوشته دکتر جان گری و فوق العاده عالی.البته هر دو بخونید خیلی عالیه و حتی در کنار هم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. دوستان برای شستن آلت تناسلی زنان و مردان باید از چه ژل یا کرمی استفاده کرد؟

اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم کمک کنین.

4. نقل قول:
    سلام و خسته نباشيد از اونجايي كه نميدونستم سوالمو كجا مطرح كنم اينجا مطرح ميكنم اميدوارم كه جوابمو بديد حقيقتش فكر ميكنم كه ميل جنسي ضعيفي ندارم ولي حين رابطه با همسرم با وجود اينكه همسرم براي اينكه من لذت بيشتري ببرم هر كاري ميكنه ولي من لذت چنداني ندارم البته اين رو هم بگم كه ما در دوران عقديم وهيچ وقت رابطه كامل نداشتيم من بابت اين قضيه كه در مقابل كاراي همسرم نميتونم تحريك بشم يا خيلي خيلي جزئي ناراحتم حتي يك بار با گذشت تقريبا 2 ساعت حس چنداني نداشتم و بيشتر موارد براي اينكه همسرم از رابطمون لذت ببره وانمود ميكنم كه لذت ميبرم  ميخواستم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد و اگر راهكاري رو داريد ممنون ميشم اگر امكانش هست راجب قرص ويتاگونس يكسري اطلاعات ميخواستم راجب خواص و ضرر و زيانش و اگر داروي بيخطر و موثر تر ديگري رو ميشناسيد ممنون ميشم راهنماييم كنيد و اصلا احتياجي هست كه ب
    سلام

دراین باره توی سایت جستجو کن تاپیک های زیادی پیدا میشه

www.roham.ws/web/ftopict-4925.html
    www.roham.ws/web/ftopict-13681.html

www.roham.ws/web/ftopict-11415.html

5. fofia نوشته است: دوستان برای شستن آلت تناسلی زنان و مردان باید از چه ژل یا کرمی استفاده کرد؟

ژل های مخصوص شست و شوی بانوان در داروخانه ها به وفور با انواع مارک ها موجوده. اما بهتره با توجه به نوع پوست و ... اول با پزشک مشورت کنید بعد خریداری کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. fofia نوشته است: دوستان برای شستن آلت تناسلی زنان و مردان باید از چه ژل یا کرمی استفاده کرد؟

با سلام
    دوست عزیز،حقیقتشو بخواین در این مورد  برای شستن آلت مردان چیزی  نشنیدم!احتمالاً وجود داشته باشه!اما برای آلت خانمها ،شنیدم مارکهای مختلفی از  ژل شستشو و هم پدش وجود داره(که بنا به روایت یکی از دوستان یکیش بنام pure in time هست )که میتونید از داروخونه ها تهیه کنید،اما اگر از همون داروخانه ها بیشتر سئوال کنید بهتون راهنمایی های خوبی میتونن ارائه بدن
    موفق باشید.

7. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد از اونجايي كه نميدونستم سوالمو كجا مطرح كنم اينجا مطرح ميكنم اميدوارم كه جوابمو بديد حقيقتش فكر ميكنم كه ميل جنسي ضعيفي ندارم ولي حين رابطه با همسرم با وجود اينكه همسرم براي اينكه من لذت بيشتري ببرم هر كاري ميكنه ولي من لذت چنداني ندارم البته اين رو هم بگم كه ما در دوران عقديم وهيچ وقت رابطه كامل نداشتيم من بابت اين قضيه كه در مقابل كاراي همسرم نميتونم تحريك بشم يا خيلي خيلي جزئي ناراحتم حتي يك بار با گذشت تقريبا 2 ساعت حس چنداني نداشتم و بيشتر موارد براي اينكه همسرم از رابطمون لذت ببره وانمود ميكنم كه لذت ميبرم  ميخواستم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد و اگر راهكاري رو داريد ممنون ميشم اگر امكانش هست راجب قرص ويتاگونس يكسري اطلاعات ميخواستم راجب خواص و ضرر و زيانش و اگر داروي بيخطر و موثر تر ديگري رو ميشناسيد ممنون ميشم راهنماييم كنيد و اصلا احتياجي هست كه بابت اين قضيه دارو مصرف كنم

شما ننوشتين که همسرتون چه کار می کنه. هر کاری براتون می کنه يعنی چی؟

ممکن هست که همسرتون و شما هردو اطلاعات کمی از روش های مختلف و حساسيت های قسمت های مختلف بدن داشته باشيد و فکر کنيد که داريد همه کار انجام می ديد ولی در واقع همه اون کارهايی رو انجام می ديد که بلديد نه همه روش های موجود دنيا رو.

آيا ايشون از بغل کردن و بوسيدن ادامه دار لب شروع می کنند. آيا شما هم سعی داريد که ببوسيد يا فقط منفعلانه خود را در اختيار قرار می دهيد؟

آيا بعد از بوسيدن لب ، گردن همديگر را می بوسيد؟
    آيا نوک پستان های همديگر را می بوسيد؟
    روش های مختلف معاشقه را بياموزيد.

عمل جنسی فقط بازی با آلت تناسلی نيست.

شاداب باشيد.

ژاسينا

8. 136107

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه دوستان آيا بعد ازدوخول و ازاله شدن پرده بكارت ميزان شهوت و لذت درزنان تغيير پيدا ميكنه ؟

9. 136107 نوشته است: سلام به همه دوستان آيا بعد ازدوخول و ازاله شدن پرده بكارت ميزان شهوت و لذت درزنان تغيير پيدا ميكنه ؟

در آلت زن دو نقطه وجود دارد که بسیار تحریک پذیر هستند و زن با تحریک شدن این دو نقطه لذت زیادی را تجربه میکند یکی از آنها چوچوله هستش که در قسمت بیرونی آلته ولی نقطه بعدی نقطه جی هستش که در داخل واژن زن قرار داره و تا زمانی که زن بکارتشو از دست نداده این نقطه رو نمیشه تحریک کرد
    پس قطعا زن پس از : از دست دادن بکارت و با انجام عمل دخول لذت بیشتر خواهد برد البته آلت زن کلا دارای رشته های عصبی زیادی  ست که لمس هر نقطه از آن برای زن میتواند لذت بخش باشد ولی تمرکز این رشته های عصبی در چوچوله و نقطه جی بسیار بیشتر است و دهانه رحم هم در بیشتر زنان بسیار تحریک پذیر است و اکثر زنان در هنگام دخول و کوبیده شدن آلت مرد به دهانه رحم لذت زیادی میبرند
    حتی ارگاسمی که توسط نقطه جی به زن دست میدهد بسار لذت بخش تر و عمیق تر از ارگاسم و لذتی است که توسط تنها چوچوله دست میدهد
    در سایت سرچ کنید در این مورد توضیحات زیادی داده شده
    پیروز باشید

10. فــــــــــــــــوری
    با سلام....دکتر برای درمان کيست تخمدان و سينه به من قرص ياسمين داده که به سختی زياد تهیه اش کردم. بعد از انجام تحقيق در موردش به چيزهای وحشتناکی برخوردم . مثل مرگ های ناگهانی....سکته های مغزی و ايست قلبی و تنگی نفس شدید و چيزهای وحشتناک....حتی توی يک سايت خارجی خوندم که کلی شکايت دارويی داشته در اثر مرگ و مير بالای مصرف کننده ها.... نمی دونم میشه به اين مطالب اطمینان کرد يا نه...خواهشا کمک و راهنمايی کنيد... از طرفی برای کیست ام مجبورم بخورم از طرفی عجيب میترسم از خوردن اش.
    با تشکر

11. nooshinkhankhan نوشته است: واقعا سوال من جواب نداشت؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز...

این مواردی رو که میگین از عوارض تمام روش های جلوگیری هورمونی هست اما خیلییییی نادره و همه اینا بر میگرده به ریز فکتورهاشون(عوامل زمینه سازشون)

مثلا منع مصرف مطلق داره برای خانم های بالای 35 سال،سیگاری،سابقه سکته مغزی،قلبی و خیلی از موارد دیگه...

شما تا حالا چندبار شنیدین که خانمی بعد از مصرف قرص های هورمونی سکته کرده؟؟

باز هم میگم از عوارضش هست اما خیلییی نادر

12. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد از اونجايي كه نميدونستم سوالمو كجا مطرح كنم اينجا مطرح ميكنم اميدوارم كه جوابمو بديد حقيقتش فكر ميكنم كه ميل جنسي ضعيفي ندارم ولي حين رابطه با همسرم با وجود اينكه همسرم براي اينكه من لذت بيشتري ببرم هر كاري ميكنه ولي من لذت چنداني ندارم البته اين رو هم بگم كه ما در دوران عقديم وهيچ وقت رابطه كامل نداشتيم من بابت اين قضيه كه در مقابل كاراي همسرم نميتونم تحريك بشم يا خيلي خيلي جزئي ناراحتم حتي يك بار با گذشت تقريبا 2 ساعت حس چنداني نداشتم و بيشتر موارد براي اينكه همسرم از رابطمون لذت ببره وانمود ميكنم كه لذت ميبرم  ميخواستم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد و اگر راهكاري رو داريد ممنون ميشم اگر امكانش هست راجب قرص ويتاگونس يكسري اطلاعات ميخواستم راجب خواص و ضرر و زيانش و اگر داروي بيخطر و موثر تر ديگري رو ميشناسيد ممنون ميشم راهنماييم كنيد و اصلا احتياجي هست كه بابت اين قضيه دارو مصرف كنم

شاید شما در دورانی اقدام به رابطه ی جنسی کردید که میل جنسیتون کم بوده
    پیشنهاد من اینه که تو دوران تخمک گذاریتون بیشتر رابطه ی جنسی داشته باشید چون بدن تو این دوره گیرنده های لذت جنسیش قوی تر عمل میکنه و به طور عادی شهوتی تر از همیشه هست
    خودتونو رها کنیدو به لذت فکر کنید
    ، شاید فکر به یه مساله باعث میشه که شما نتونید رو لذت تمرکز کنید
    در مورد درمان خوراکی هم بهتره از مواد خوراکی گرم مثل موز یا آجیل ، دارچین و خرما و فلفل و... استفاده کنید تاثیرش بد نیست

13. badomak نوشته است:
    bano20 نوشته است: با سلام و تشکر از راهنمایی تان
    من همیشه هر روز یا نهایتا یک روز در میان لباس زیر را عوض می کنم و بهداشت را کامل رعایت می کند.
    به دکتر مراجعه کردم و قرص های لازمه و نسخه ای که داده بودند را انجام دادم ولی بعد از 2ماه و کمی هم بیشتر همچنان تمام علائم عفونت را دارم درست مثل قبل(ترشحات کرم رنگ و تقریبا زیاد و بدبو،سوزش و گاها خارش)
    من باید چه کار کنم تا این علائم به طور کامل رفع شود؟طول درمان چه قدر است و بهترین دارو(قرص یا پماد) که قوی تر و موثر تر هستند چی است؟خواهشا راهنماییم کنید و نگرانی من را برطرف کنید.
    با سپای فراوان.

دوست عزیز ببینید برخی مادران به دختران خود توصیه‌ های نادرستی درخصوص بهداشت فردی می ‌کنند؛ مثلا شستن ناحیه تناسلی با صابون ‌های معمولی و این قبیل توصیه‌ های اشتباه. اما این قبیل اشتباهات در برخی موارد بسیار زیان بار است و تبعات سنگینی به دنبال دارد.
    پوست در خارجی ‌ترین بخش خود لایه ‌ای به نام لایه شاخی دارد که لایه‌ های زیرین را در مقابل عوامل محیطی محافظت می‌ نماید. به دلیل وجود نداشتن این لایه در بافت مخاطی واژن این ناحیه در مقابل موجوداتی مثل باکتری ‌های بیماری‌ زا و قارچ‌ ها بسیار آسیب ‌پذیر است. در واژن نرمال انواع گوناگونی از باکتری‌ های هوازی و بی‌ هوازی یافت می ‌شود ولی نسبت این موجودات در تعادل صحیحی هستند.
    در واژن سالم، لاکتوباسیل‌ ها که جزو باکتری‌ های مفیدند، گونه غالب ‌اند. لاکتوباسیل‌ها گلیکوژن تولید شده توسط سلول‌ های مخاط واژن را به گلوکز و سپس با متابولیسم گلوکز، آن را به اسید لاکتیک تبدیل می ‌کنند. لاکتوباسیل‌ها علاوه بر واژن در بافت مخاطی دهان و روده نیز یافت می ‌شوند. بیش از 125 گونه لاکتوباسیل شناخته شده که تنها چند نوع آن در واژن است.
    برخی از انواع لاکتوباسیل‌ها اسید لاکتیک تولید می ‌کنند که با اسیدی کردن محیط نقش دفاعی قابل توجهی را ایفا می ‌کنند. بعضی دیگر از آن ها علاوه بر لاکتیک اسید ماده ضدعفونی ‌کننده طبیعی دیگری به نام پراکسید هیدروژن تولید می‌ کنند که سبب تقویت مضاعف دفاع واژن می ‌شود. تولید اسیدلاکتیک سبب اسیدی بودن این محیط می ‌شود که چون لاکتوباسیل‌ها در محیط اسیدی قادر به ادامه زندگی هستند و از طرفی باکتری‌‌ های بیماری ‌زا نیز در این محیط قادر به رشد و تکثیر نمی ‌باشند سبب تعادل میان باکتری‌ های مفید و بیماری ‌زا و نهایتا سلامت واژن می ‌شود بنابراین سلامت واژن به تعادل PH آن وابسته است.
    PH واژن در دوره زندگی زنان از خردسالی تا یائسگی تغییر می ‌کند و این مربوط به تغییرات هورمونی است. PH نرمال واژن در طول بلوغ تا بزرگسالی است(سنین باروری) 8/3 تا 2/4 می‌باشد، در حالی که PH ترشحات واژینال عفونی شده بیش از 7/4 است. با به هم خوردن تعادل pH در این ناحیه، باکتری‌ های گاردنلای واژن تولید پروتئینی می‌ کنند و باکتری ‌های بی ‌هوازی با آنزیمی که دارند با از بین رفتن لاکتوباسیل‌های مفید، سبب ایجاد بوی ناخوشایندی شبیه ماهی می ‌‌شوند که به عنوان یکی از علایم آغازین عفونت تلقی می ‌شود.
    کف صابون
    عوامل بر هم زننده ی محیط اسیدی
    * یکی از مهم‌ترین عوامل بر هم زننده محیط اسیدی این ناحیه، کف ناشی از شوینده‌ های نامناسب است که حین شستشوی فردی به خاطر آناتومی خاص این ناحیه وارد واژن می ‌شود. استفاده مکرر از این شوینده‌ ها به خاطر قلیایی بودن آنها PH این ناحیه را بالا برده و موجب فراهم شدن محیط مساعد جهت رشد و تکثیر باکتری ‌های گاردنلایی و از بین رفتن باکتری ‌های مفید تولید کننده اسید لاکتیک و درنهایت افزایش احتمال ابتلا به عفونت واژن می ‌شود.
    * از عوامل مهم دیگری که تعادل اسید را متاثر می‌کند، ترشحات جنسی مردانه است. از آنجایی که ترشحات جنسی مردانه دارای PH خنثی یعنی حدود 7 است، هنگام ورود به واژن، PH محیط را بالا می‌برد و زمینه را جهت ابتلا به عفونت فراهم می ‌کند.
    * همین مساله هنگام قاعدگی نیز صادق است زیرا PH خون خنثی و حتی کمی قلیایی است و به همین دلیل حین قاعدگی بوی شبیه ماهی بیشتر حس می ‌شود.
    استفاده از آنتی ‌بیوتیک سبب از بین رفتن باکتری ‌های خوب علاوه بر باکتری‌ های بد می ‌شود که خود احتمال بروز عفونت را بیشتر می‌ کند.
    شستشوی داخل واژن نه تنها سبب از بین رفتن باکتری‌ های بیماری ‌زا نمی‌ شود بلکه سبب انتقال این باکتری ‌ها به مناطق داخلی ‌تر واژن می‌ شود.
    استفاده از صابون‌ های ضد عفونی کننده نیز سبب از بین رفتن باکتری ‌های مفید می ‌شود.
    عدم استفاده از وان و جایگزین نمودن آن با دوش گرفتن می ‌تواند در این راستا به حفظ سلامت کمک کند.
    و در نهایت بانوان همواره باید دو نکته مهم را در راستای حفظ سلامت و بهداشت فردی خود به خاطر بسپارند:
    1- شوینده‌های دارای PH اسیدی نقش مهمی در حفظ PH اسیدی واژینال دارد.
    2- حضور اسید لاکتیک در شوینده‌ مناسب به دفاع علیه باکتری‌ های مضر کمک می‌ کند.
    نشانه‌ های عفونت واژن
    در معاینات بالینی، تشخیص 3 نشانه از 4 نشانه‌ زیر تاییدی بر ابتلا به عفونت است:
    1- تغییر ترشحات از حالت نرمال
    الف) ترشحات رقیق مانند شیر به رنگ سفید یا خاکستری با بوی زننده احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را نشان می ‌دهد.
    ب) ترشحات غلیظ و کف مانند زرد مایل به سبز با بوی بد احتمال ابتلا به تریکومونازیس را نشان می ‌دهد.
    ج) ترشحات سفت و سفید پنیری و بدون بو نشانه بروز عفونت قارچی است.
    2- مشاهده سلول‌ های گلوله ‌ای که در واقع سلول‌ های مخاطی احاطه شده توسط باکتری ‌ها پوشانده شده‌ هستند در زیر میکروسکوپ
    3- PH بالاتر 5/4 مایعات واژن
    4- ایجاد بوی ماهی با افزودن قلیا

بهترین چیزی که در حال حاضر برای شستشوی ناحیه تناسلی زنان وجود داره ژل شستشوی بانوان هست که تو بازارم همه مارکیش هست، چون تعادل phرو بهم نمیزنه و باکتری های مفید رو از بین نمیبره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید