شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

Domprex

1. با سلام و احترام

من خانمی 27 ساله و متاهل هستم .
    در گذشته مشکل من IBS تشخیص داده شده بود که اخیرا در کنار این مشکل ،‌دچار ورم شکم در ناحیه معده و سفتی این قسمت شدم . همچنین مدتی ست که اگر صبح ها زود از خواب بیدار شوم ، دچار حالت تهوع و بی اشتهایی هم هستم.
    لذا مجددا به دکتر مراجعه نمودم و ایشان فرمودند اسید معده و نفخ زیادی دارم .

در کنار داروهایی مانند پنتوپرازول و کلوفاک و مترونیدازول که یرای من تجویز کردند، قرصی به نام Domprex 10 یا همان   (برای مصرف هر شب قبل از شام ) وجود دارد که با جستجو در اینترنت متوجه شدم از عوارض شایع این قرص افزایش پلاسمای پرولاکتین و نیز کاهش میل جنسی می باشد.

(بنده سابقه بالا بودن پرولاکتین را نیز داشتم ولی در ام آر آی و سایر آزمایشات مشکل خاصی مشاهده نشد لذا دارویی نیز برای من تجویز نشد .ولی در یکی دو آزمایش آخر میزان این هورمون نرمال شده بود. فقط توصیه دکتر این بود که ممکن است این مساله عصبی باشد ولی بعدها در موقع تصمیم برای بارداری وضعیتم پیگیری و بررسی شود.)

به این دلیل با پزشک مشورت نمودم و ایشان گفتند این دارو برای پرولاکتینی که خودش خود به خود بالا می رود مشکلی ایجاد نمی کند .
    اما از آنجا که چندین ماه پیش بر اثر مصرف قرص های سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتونی که  دکتر پوست تجویز کزده بودند ، در مورد میل جنسی دچار مشکل شده و نیز بسیار نگران بالا رفتن  پرولاکتین خود بودم لذا بر آن شدم تا از راهنمایی شما عزیزان نیز در مورد مصرف کردن یا نکردن این قرص استفاده کنم.

ممنون

2. Hilarymsh نوشته است: با سلام و احترام

من خانمی 27 ساله و متاهل هستم .
    در گذشته مشکل من IBS تشخیص داده شده بود که اخیرا در کنار این مشکل ،‌دچار ورم شکم در ناحیه معده و سفتی این قسمت شدم . همچنین مدتی ست که اگر صبح ها زود از خواب بیدار شوم ، دچار حالت تهوع و بی اشتهایی هم هستم.
    لذا مجددا به دکتر مراجعه نمودم و ایشان فرمودند اسید معده و نفخ زیادی دارم .

در کنار داروهایی مانند <a>پنتوپرازول</a> و <a>کلوفاک</a> و <a>مترونیدازول</a> که یرای من تجویز کردند، قرصی به نام Domprex 10 یا همان   (برای مصرف هر شب قبل از شام ) وجود دارد که با جستجو در اینترنت متوجه شدم از عوارض شایع این قرص افزایش پلاسمای پرولاکتین و نیز کاهش میل جنسی می باشد.

(بنده سابقه بالا بودن پرولاکتین را نیز داشتم ولی در ام آر آی و سایر آزمایشات مشکل خاصی مشاهده نشد لذا دارویی نیز برای من تجویز نشد .ولی در یکی دو آزمایش آخر میزان این هورمون نرمال شده بود. فقط توصیه دکتر این بود که ممکن است این مساله عصبی باشد ولی بعدها در موقع تصمیم برای بارداری وضعیتم پیگیری و بررسی شود.)

به این دلیل با پزشک مشورت نمودم و ایشان گفتند این دارو برای پرولاکتینی که خودش خود به خود بالا می رود مشکلی ایجاد نمی کند .
    اما از آنجا که چندین ماه پیش بر اثر مصرف قرص های <a>سیپروترون</a> کامپاند و <a>اسپیرونولاکتون</a>ی که  دکتر پوست تجویز کزده بودند ، در مورد میل جنسی دچار مشکل شده و نیز بسیار نگران بالا رفتن  پرولاکتین خود بودم لذا بر آن شدم تا از راهنمایی شما عزیزان نیز در مورد مصرف کردن یا نکردن این قرص استفاده کنم.

ممنون

سلام

به هر حال مصرف Domperidone باعث افزایش پرولاکتین میشه و این چیز معقولی نیست و تفسیر پزشکتون واقعا جای تامل داره.
    اگه واقعا جواب MRI عدم وجود توده های هیپوفیزی رو تایید کرده اونوقت شما باید بروموکریپتین یا داستینکس مصرف کنید تا مشکل پرولاکتین مرتفع بشه تا برای بارداری مشکلی نداشته باشید.
    خلاصه
    توصیه ی من اینه که به یه متخصص دیگه هم مراجعه کنید و نظرشون رو بخواید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    فقط مي خواستم 2 تا نکته رو شفاف تر بيان کنم
    پزشک فوق تخصص گوارش گفتند اشکالي نداره قرص رو مصرف کن

پزشک متخصص غدد گفته بودند چون نتايج آم آي آق همگي نرمال است فعلا نياز به مصرف دارو براي پرولاکتين نيست . ميزان پرولاکتين من در آزمايش ها بين 30 تا 80 بود . اما در دو آزمايش آخري که يکي در شهريور امسال و ديگري در اسفند سال پيش انجام شد، بدون مصرف دارو به 15 رسيده بود .

4. Hilarymsh نوشته است: با سلام
    فقط مي خواستم 2 تا نکته رو شفاف تر بيان کنم
    پزشک فوق تخصص گوارش گفتند اشکالي نداره قرص رو مصرف کن

پزشک متخصص غدد گفته بودند چون نتايج آم آي آق همگي نرمال است فعلا نياز به مصرف دارو براي پرولاکتين نيست . ميزان پرولاکتين من در آزمايش ها بين 30 تا 80 بود . اما در دو آزمايش آخري که يکي در شهريور امسال و ديگري در اسفند سال پيش انجام شد، بدون مصرف دارو به 15 رسيده بود .

سلام

مصرف Domperidone باعث افزایش مقطعی پرولاکتین شده و در صورت قطع اون پرولاکتین متعادل میشه.
    در صورتی که برای بارداری میخواید اقدام کنید تست رو حتما تکرار کنید و در صورت نرمال نبودن پرولاکتین این دارو باید قطع بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید