شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علائم حساسیت در صورت

1. با سلام،
    مدتی است که بدن من دچار خارش میشد و با مصرف ضد حساسیت خوب میشد، الان یک ماهی بیشتر هست که صورت بخصوص پیشونی و بالای ابروها پر جوش های ریز و پیوسته که بعضا چرکین هم هستن میشه و یک سطح وسیع قرمز میشه و در موارد شدید کل صورتم، پزشک برام دارو های چون کلوبتازول، بتامتازون ، تلفست و لوراتادین تجویز کرده به علاوه یک محلول دست ساز، الان بقیه صورتم بهتره ولی پیشونی ام اصلا تغییری نکرده و با توجه به کورتن دار بودن پماد ها نمی خوام بیش از این ( حدود 6 روز) مصرفشون کنم. و اینکه نگرانم با قطع داروها باز برگرده
    وقتی این جوش ها با این همه داروی ضد حساسیت و ضد التهاب رفع نمیشن ممکنه مشکل من چی باشه؟ من اصلا سابقه جوش چرکی و .. نداشتم.

ممنون از پاسختون

2. royad نوشته است: با سلام،
    مدتی است که بدن من دچار خارش میشد و با مصرف ضد حساسیت خوب میشد، الان یک ماهی بیشتر هست که صورت بخصوص پیشونی و بالای ابروها پر جوش های ریز و پیوسته که بعضا چرکین هم هستن میشه و یک سطح وسیع قرمز میشه و در موارد شدید کل صورتم، پزشک برام دارو های چون کلوبتازول، <a>بتامتازون</a> ، تلفست و <a>لوراتادین</a> تجویز کرده به علاوه یک محلول دست ساز، الان بقیه صورتم بهتره ولی پیشونی ام اصلا تغییری نکرده و با توجه به کورتن دار بودن پماد ها نمی خوام بیش از این ( حدود 6 روز) مصرفشون کنم. و اینکه نگرانم با قطع داروها باز برگرده
    وقتی این جوش ها با این همه داروی ضد حساسیت و ضد التهاب رفع نمیشن ممکنه مشکل من چی باشه؟ من اصلا سابقه جوش چرکی و .. نداشتم.

ممنون از پاسختون

سلام

دوست خوبم شاید شما رژیم غذایی که داری از مواد با طبع گرم تشکیل شده است و همین مسئله کبد شما رو گرم کرده و باعث بیرون ریختن جوش شده ، سعی کنید مواد غذایی با طبع سرد رو بیشتر مصرف کنید مثل : دوغ ، شوید ، پیاز ، پیازچه ، ماست و عرقیات با طبع سرد مثل کاسنی و ... ، اینطوری کبدتون خنک میشه و پوست صورتتون رو با گل بابونه یا گل ختمی بشورید یا بخور دهید ، بعضی هاهم گل ختمی رو چن ساعت توی آب خیس میکنند بعد آبشو میخورند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. Tahna2020 نوشته است:
    royad نوشته است: با سلام،
    مدتی است که بدن من دچار خارش میشد و با مصرف ضد حساسیت خوب میشد، الان یک ماهی بیشتر هست که صورت بخصوص پیشونی و بالای ابروها پر جوش های ریز و پیوسته که بعضا چرکین هم هستن میشه و یک سطح وسیع قرمز میشه و در موارد شدید کل صورتم، پزشک برام دارو های چون کلوبتازول، <a><a>بتامتازون</a></a> ، تلفست و <a><a>لوراتادین</a></a> تجویز کرده به علاوه یک محلول دست ساز، الان بقیه صورتم بهتره ولی پیشونی ام اصلا تغییری نکرده و با توجه به کورتن دار بودن پماد ها نمی خوام بیش از این ( حدود 6 روز) مصرفشون کنم. و اینکه نگرانم با قطع داروها باز برگرده

ممنون از پاسختون

سلام

دوست خوبم شاید شما رژیم غذایی که داری از مواد با طبع گرم تشکیل شده است و همین مسئله کبد شما رو گرم کرده و باعث بیرون ریختن جوش شده ، سعی کنید مواد غذایی با طبع سرد رو بیشتر مصرف کنید مثل : دوغ ، شوید ، پیاز ، پیازچه ، ماست و عرقیات با طبع سرد مثل کاسنی و ... ، اینطوری کبدتون خنک میشه و پوست صورتتون رو با گل بابونه یا گل ختمی بشورید یا بخور دهید ، بعضی هاهم گل ختمی رو چن ساعت توی آب خیس میکنند بعد آبشو میخورند.

با درود
    حساسيت بيشتر از اينكه بر اثر خوردن غذاي گرم بوجود بياد بر اثر خوردن غذاهاي حساسيت زا يا تماس با مواد حساسيت زا بدست مياد. من مدت زيادي با حساسيت هاي مختلف درگير بودم و الان كه تقريبا دلايل حساسيتم رو پيدا كردم خيلي كمتر برام اتفاق مي افته. گاهي اوقات ماليدن موادي مثل بابونه يا چيزهاي ديگه به پوست خودش موجب اگزما ميشه. من به ماست حساسيت دارم و وقتي شير يا ماست به صورتم ميمالم روي پوستم اگزما ميزنه. البته به خوردنش حساسيت ندارم. به خوردن شاهتوت، فلفل دلمه اي، بادمجون و خيلي غذاهاي ديگه حساسيت دارم و بدنم بر اثر خوردن اينها اگزما ميزنه. حتي به آفتاب هم حساسيت دارم و مثلا وقتي كنار دريا يا استخر هاي سر باز آفتاب ميگيرم كل بدنم اگزما ميزنه. اينها رو به تجربه بدست آوردم و ازشون دوري ميكنم. تنها راه مقابله با حساسيت حذف عوامل حساسيت زاست وگرنه مصرف كورتون مثل مصرف مسكن در هنگام درده و ميدونيد كه پيدا كردن علت درد و رفع اون منطقي تر از مصرف مسكنه. شما هم هر دوره يك غذاي حساست زا يا يك كرم يا عامل محيطي كه با پوستتون در تماسه رو در نظر بگيريد يك مدت مصرفش نكنيد بعد از چند روز به مقدار زياد ازش مصرف كنيد اگر مقدار زيادي اگزما روي پوستتون مشاهده كرديد اون يكي از عوامل ايجاد حساسيت در شماست. در غير اين صورت بهش حساسيت نداريد. حالا ميتونيد بريد دنبال مورد حساسيت زاي ديگه. براي راهنماييتون بايد بگم خوراكي هاي حساسيت زا معمولا شامل گوجه فرنگي، انواع فلفل، بادمجان، كيوي، ادويه جات و ... هست و عوامل محيطي مثل گرده هاي گل ها، كرم ها و معمولا كرم هاي معطر، گرد و خاك و ... هست. اميدوارم بتونيد موارد حساسيت زا رو پيدا كنيد. در صورت نياز ميتونم بيشتر راهنماييتون كنم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. دکتر برام صابون بابونه تجویز کرده، دور روز اول خوب بود ولی الان انگار خودشم باعث فعال شدن میشه. ظاهرا به فلفل رنگی و ادویه زیاد حساسم ، اما هنوز اونقدر نگذشته که مطمئن شم و اینکه در شب بیشتر هست تا روز وقتی فشار کار روم کم میشه و میرسم خونه یدفعه پیشونیم چند جا قرمز میشه، من هر بار که سفر میرم شمال اگزما میزنه یه جای بدنم و الان هم بعد از یک سفر به شمال کشور صورتم این طور شد. البته اونقدرا حاد نیست ولی وقتی سرچ میکردم مواردی رو دیدم که خیلی صورتاشون بد شده بود و واقعا اعصابم خرد شده که چرا کامل فرو نمیشینه و به اون سمت نره.
    در مورد مواد غذایی خنک هم یک هفته تمام عناب و زرشک و تخم شنبلیله را خیس کردم و با هم خوردم، همینطور ماسک خیار استفاده کردم. که بی تاثیر نبود ولی مفید هم نبود، الان هم فقط به داروهای پزشک بسنده کردم.

5. مجددا سلام
    من برای وضعیت پوستم تا حالا دو تا دکتر عوض کردم و هر دو میگن آکنه، ولی صورت من پر از جوش های خیلی ریز هست، که خصوصا کل پیشونی ام رو گرفته و هر بار یه جایی از صورتم رو در گیر میکنه مخصوصا کنار صورت حتی پشت گوش، هر از گاهی هم گونه هام میسوزه و قرمز میشه و بعدش جوش ها تشدید میشن، بار قبل به دکترم گفتم که احتمال روزاسه هست، گفت روزاسه به این وسعت نیست ولی با توجه به این قرمز شدن جدا فکر میکنم که روزاسه است، دکتر برای من آزیترومایسین، کلیندامایسین و acnesome نوشته و دکتر دوم که دارو هاش رو نگرفتم و فقط به تشخیصش بسنده کردم هم داکسی ساکلین، پن پوست و ژل زینیاک و یه کرم داده. با توجه به این قرمز شدن گاه گاه پوست چقدر امکان روزاسه هست، به کی مراجعه کنم که تشخیص بتونه بده. من واقعا حالم از صورتم به هم میخوره، عصبی میشم هر چی یادم میاد که تا دو ماه قبل صاف صاف بود و حالا هر قسمتش یه جوری هست. ممنون

6. royad نوشته است: مجددا سلام
    من برای وضعیت پوستم تا حالا دو تا دکتر عوض کردم و هر دو میگن آکنه، ولی صورت من پر از جوش های خیلی ریز هست، که خصوصا کل پیشونی ام رو گرفته و هر بار یه جایی از صورتم رو در گیر میکنه مخصوصا کنار صورت حتی پشت گوش، هر از گاهی هم گونه هام میسوزه و قرمز میشه و بعدش جوش ها تشدید میشن، بار قبل به دکترم گفتم که احتمال روزاسه هست، گفت روزاسه به این وسعت نیست ولی با توجه به این قرمز شدن جدا فکر میکنم که روزاسه است، دکتر برای من آزیترومایسین، کلیندامایسین و acnesome نوشته و دکتر دوم که دارو هاش رو نگرفتم و فقط به تشخیصش بسنده کردم هم داکسی ساکلین، پن پوست و ژل زینیاک و یه کرم داده. با توجه به این قرمز شدن گاه گاه پوست چقدر امکان روزاسه هست، به کی مراجعه کنم که تشخیص بتونه بده. من واقعا حالم از صورتم به هم میخوره، عصبی میشم هر چی یادم میاد که تا دو ماه قبل صاف صاف بود و حالا هر قسمتش یه جوری هست. ممنون

سلام دوست خوبم

اول اینکه عصبانیتتو کاملا درک میکنم ولی عزیزم شما اول باید دنبال 1متخصص پوست خوب بگردی که واقعا کارش درست باشه این 2دکترعزیز آزمایشی ازت نگرفتن که ببینن وضعیت داخل بدنت به چه صورته؟وبعد دارو تجویز کنن!قول100%میدم با1متخصص خوب تمام مشکلت حل میشه نگران نباش.

موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. عزیزم دو تا از بهترین متخصصای اصفهان رفتم، تهران هم از یکی متخصصای خوبش واسه 26 ام وقت گرفتم، اولم پیش پزشک عمومی رفتم، هی گفتن حساسیت هست، حالا میگن آکنه ، آخه آکنه تو این سن و سال، اگر هم باشه همین بیماری عجیب و غریب است. خودم یه آزمایش کبد دادم که مشکلی نبود، تابستون هم همه هورمون هام و تیرویدم آزمایش دادم اونام خوب بود، البته من قرص ال دی خوردم و حدس میزنم اگه روزاسه نباشه شاید مربوط به اون باشه، حالا از اون هفته قطع کردم.
    این دکترم یه آزمایش داده که باید 3 شنبه برم، نمیدونم چی هست، البته مربوط به این بود که اگه راکوتان مصرف کردم، که مصرف نکردم.
    از بس هم ویزیتاشون گرونه و دو دقیقه بیشتر واسه آدم وقت نمیذارن نمیشه هی از این به اون رفت، قشنگ فقط 100 تومن پول ویزیت دکتر دادم غیر از پول دارو ها شون.

8. royad نوشته است: عزیزم دو تا از بهترین متخصصای اصفهان رفتم، تهران هم از یکی متخصصای خوبش واسه 26 ام وقت گرفتم، اولم پیش پزشک عمومی رفتم، هی گفتن حساسیت هست، حالا میگن آکنه ، آخه آکنه تو این سن و سال، اگر هم باشه همین بیماری عجیب و غریب است. خودم یه آزمایش کبد دادم که مشکلی نبود، تابستون هم همه هورمون هام و تیرویدم آزمایش دادم اونام خوب بود، البته من قرص ال دی خوردم و حدس میزنم اگه روزاسه نباشه شاید مربوط به اون باشه، حالا از اون هفته قطع کردم.
    این دکترم یه آزمایش داده که باید 3 شنبه برم، نمیدونم چی هست، البته مربوط به این بود که اگه راکوتان مصرف کردم، که مصرف نکردم.
    از بس هم ویزیتاشون گرونه و دو دقیقه بیشتر واسه آدم وقت نمیذارن نمیشه هی از این به اون رفت، قشنگ فقط 100 تومن پول ویزیت دکتر دادم غیر از پول دارو ها شون.

با درود
    يك روش خوب براي شاداب كردن و رفع تاثير خستگي بر روي پوست استفاده از كمپرس آب سرده. من گاهي اوقات كه خيلي خسته مي شم و حس ميكنم اين خستگي روي پوستم اثر گذاشته يك حوله ي تميز رو نمدار ميكنم و ميگذارم روي پوستم و يك كم فشارش ميدم تا روي چشمم و همه جاي صورتم بخوابه. 10-15 دقيقه اي به همين صورت روي تخت دراز ميكشم. اين كار خيلي روي شادابي پوستم تاثير داشته. با توجه به اينكه گفتيد روزهايي كه فشار كاريتون زياده بيشتر اينطور ميشيد به ذهنم رسيد اين كار رو هم بهتون توصيه كنم. در ضمن سعي كنيد با پوستتون با ملايمت برخورد كنيد. مثلا وقتي داريد پوستتون رو ميشوريد يا وقتي داريد خشكش مي كنيد اين كار رو آروم انجام بديد ترجيحا به جاي بند انداختن يا اپيلاسيون از تيغ هاي مخصوص خانمها استفاده كنيد. خيلي هم از داروهاي ضد جوش و لايه بردار قوي استفاده نكنيد چون ممكنه پوستتون رو بيشتر حساس كنه. اميدوارم  اين كارها بتونه شادابي رو به پوستتون برگردونه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. برای اینکه اگه کسی مشکل مشابهی داشت کمکی بهش بشه، دکتر به من گفت به خاطر مصرف قرص های ld تعادل هرمونیم به هم خورده، و پوستم به نور حساس شده و جوش زده، الان سه ماهه دستم بنده تا کم کم خوب شده، البته هنوزم نه کامل و جاهاش هست کمی. از تابش مستقیم نور باید اجتناب کنم حتی از لامپ های آفتابی و مانیتور، شب ها هم باید ضد آفتاب بزنم. توصیه میکنم بهتون که از مصرف LD به شدت اجتناب کنید هرجند بقیه قرص ها گرونن ولی یه دوره درمان اینجوری خیلی هزینه بر تره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید