شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زگیل در ناحیه تناسلی

1. با سلام و تشکر  فراوان از آقای دکتر
    حدود یک ماهی است روی پوست ناحیه تناسلی ام ( پوست کیسه بیضه ها ، در فاصله  یکی دو سانتیمتر از ناحیه ای که پوست روی آلت شروع می شود و در قسمت بالایی پوست کیسه بیضه ) یک عدد ضایعه زگیل مانند به قطر حدود 4 میلیمتر و برجستگی حدود 2 میلیمتر  بوجود آمده است . درد یا عارضه خاص دیگری ندارد فقط احساس می کنم در طول این مدت کمی بزرگتر شده است .
    آیا این ضایعه زگیل می باشد؟؟ برای رفع آن باید درمان خاصی انجام داد یا اینکه  نباید حساسیت به خرج دهم و همینطور که خود به خود ایجاد شده ، خود به خود هم از بین می رود؟
    دارو یا پماد خاصی را توصیه می کنید؟
    ضمنا در هیچ جای دیگر بدنم چنینن عارضه ای ندارم و سابقه زگیل هم ندارم
    ضمنا امکان سرایت آن از طریق تماس جنسی با همسرم چقدر است ؟؟
    در طول مدتی که مبتلا هستم ، 4-5 بار و با استفاده از کاندوم نزدیکی داشته ایم؟
    آیا احتمال ابتلای ایشان وجود دارد ؟ و اگر دارد چند درصد ؟
    متشکرم

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. ehsanne نوشته است: با سلام و تشکر  فراوان از آقای دکتر
    حدود یک ماهی است روی پوست ناحیه تناسلی ام ( پوست کیسه بیضه ها ، در فاصله  یکی دو سانتیمتر از ناحیه ای که پوست روی آلت شروع می شود و در قسمت بالایی پوست کیسه بیضه ) یک عدد ضایعه زگیل مانند به قطر حدود 4 میلیمتر و برجستگی حدود 2 میلیمتر  بوجود آمده است . درد یا عارضه خاص دیگری ندارد فقط احساس می کنم در طول این مدت کمی بزرگتر شده است .
    آیا این ضایعه زگیل می باشد؟؟ برای رفع آن باید درمان خاصی انجام داد یا اینکه  نباید حساسیت به خرج دهم و همینطور که خود به خود ایجاد شده ، خود به خود هم از بین می رود؟
    دارو یا پماد خاصی را توصیه می کنید؟
    ضمنا در هیچ جای دیگر بدنم چنینن عارضه ای ندارم و سابقه زگیل هم ندارم
    ضمنا امکان سرایت آن از طریق تماس جنسی با همسرم چقدر است ؟؟
    در طول مدتی که مبتلا هستم ، 4-5 بار و با استفاده از کاندوم نزدیکی داشته ایم؟
    آیا احتمال ابتلای ایشان وجود دارد ؟ و اگر دارد چند درصد ؟
    متشکرم

سلام،
    بدون معاینه و مشاهده ضایعه نمی توان در مورد آن نظر داد؛ اگر زگیل تناسلی باشد احتمال سرایت به همسرتان وجود دارد و همسرتان هم مبتلا خواهد شد. با توجه به مکان ضایعه، کاندوم  نمی تواند از سرایت آن جلویگری کند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با تشکر
    آیا با سرایت حتما باید تماس مستقیم بین زگیل و پوست طرف مقابل برقرار شده باشد یا از طریق ترشحات و ... هم امکان سرایت دارد؟

4. ehsanne نوشته است: با تشکر
    آیا با سرایت حتما باید تماس مستقیم بین زگیل و پوست طرف مقابل برقرار شده باشد یا از طریق ترشحات و ... هم امکان سرایت دارد؟

سلام،
    اگر ناحیه ای که زگیل شده است در هنگام استفاده از کاندوم پوشانده می شود، احتمال سرایت بسیار پایین و در حد صفر است و استفاده منظم و صحیح از کاندوم انتقال را پایین می آورد. در صورتی که زگیل در مکانهای دیگر باشد احتمال انتقال زیاد است. اینجا و اینجا هم مطالعه کنید.

5. با سپاس مجدد از آقای دکتر صادقی
    ناحیه ای که زگیل شده است با کاندوم پوشانده نمی شود  اما در موقیعتی هم قرار ندارد که الزاما در حین رابطه جنسی تماس مستقیم بین زگیل و پوست طرف مقابل برقرار شود . بنابر این سوال بنده اینست که آیا برای سرایت باید تماس مستقیم بین زگیل و پوست برقرار شود یا اینکه از طریق ترشحات اطراف این ناحیه هم امکان سرایت هست؟؟؟
    باز هم ممنونم

6. ehsanne نوشته است: با سپاس مجدد از آقای دکتر صادقی
    ناحیه ای که زگیل شده است با کاندوم پوشانده نمی شود  اما در موقیعتی هم قرار ندارد که الزاما در حین رابطه جنسی تماس مستقیم بین زگیل و پوست طرف مقابل برقرار شود . بنابر این سوال بنده اینست که آیا برای سرایت باید تماس مستقیم بین زگیل و پوست برقرار شود یا اینکه از طریق ترشحات اطراف این ناحیه هم امکان سرایت هست؟؟؟
    باز هم ممنونم

سلام،
    هر چیزی که با زگیل در ارتباط باشد می تواند آن را منتقل کند مثلا لباس زیر و ... ، حالا اگر ترشحات با این منطقه تماس ندارند که انتقالی صورت نمی گیرد ولی اگر ترشحات به این ناحیه برخورد کنند قابلیت انتقال را خواهند داشت.

7. mahsan66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    خسته نباشید
    من در یک پست دیگه ازتون راهنمایی خواستم یک مواردی را گفتید اما مسئله اصلی را به من جواب ندادید دوباره از شما سوال کردم چند روز گذشت دیدم خبری نشده گفتم توی این پست بگم.من زگیل ناحیه تناسلی دارم و دختر هستم و پرده دارم آیا می تونم از روش درمانی محلول که در مقالتون نام بردید که گفتید یک کم هم درمانش طولانی مدته استفاده کنم؟هیچ مشکلی برای پرده ام یا بچه دار شدنم در آینده پیش نمیاد؟
    مرسی

8. mahsan66 نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    من در یک پست دیگه ازتون راهنمایی خواستم یک مواردی را گفتید اما مسئله اصلی را به من جواب ندادید دوباره از شما سوال کردم چند روز گذشت دیدم خبری نشده گفتم توی این پست بگم.من زگیل ناحیه تناسلی دارم و دختر هستم و پرده دارم آیا می تونم از روش درمانی محلول که در مقالتون نام بردید که گفتید یک کم هم درمانش طولانی مدته استفاده کنم؟هیچ مشکلی برای پرده ام یا بچه دار شدنم در آینده پیش نمیاد؟
    مرسی

سلام،
    حتی با درمان هم این مشکل ممکن است برطرف نشود، همانطور که در مطلب قبلی هم گفتم راهکار مناسب اینست که از انتقال به شریک جنسی جلوگیری شود.

9. mahsan66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون، اما چطوری باید از انتقالش جلوگیری شود؟ و آیا من می تونم از این محلول استفاده کنم اگر چه شاید اثر نکنه اما همه داروها همین احتمالو دارن پس نباید بگیم که شاید اثر نکنه من می گم اثر می کنه و استفاده می کنم اگه هم اثر نکرد عیب نداره از یک راه دیگه استفاده می کنم.
    مرسی لطفا جوابمو صریح و واضح بدید و سریع بازم ممنون

10. آقای دکتر دارویی برای این زیگیلها هست

11. mahsan66 نوشته است: سلام
    ممنون، اما چطوری باید از انتقالش جلوگیری شود؟ و آیا من می تونم از این محلول استفاده کنم اگر چه شاید اثر نکنه اما همه داروها همین احتمالو دارن پس نباید بگیم که شاید اثر نکنه من می گم اثر می کنه و استفاده می کنم اگه هم اثر نکرد عیب نداره از یک راه دیگه استفاده می کنم.
    مرسی لطفا جوابمو صریح و واضح بدید و سریع بازم ممنون

سلام،
    استفاده از کاندوم در نواحی که به وسیله کاندوم پوشانده می شوند در کاهش انتقال موثر خواهد بود. درمانهای موجود باعث از بین رفتن بیماری نخواهد شد بلکه تعداد زگیلها را کاهش خواهد داد یعنی ممکن است در آینده و پس از درمانهای موجود دوباره زگیلها نمایان شوند. برخی داروهایی که در درمان زگیل های تناسلی به کار می روند نباید در حاملگی مصرف شوند چون باعث ایجاد ناهنجاری در جنین خواهند شد.

ali_a110 نوشته است: آقای دکتر دارویی برای این زیگیلها هست

بله درمانهایی وجود دارد ولی همانطور که در بالا ذکر شد باعث از بین رفتن بیماری نخواهند شد و احتمال بازگشت زگیلها وجود دارد. از این درمانها می توان به Imiquimod ، پدوفیلین، پدوفیلوکس، 5-FU ، TCA ، لیزر، نیتروژن مایع و ... اشاره نمود.

12. mahsan66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از راهنماییتون
    پس دکتری که من رفتم اطلاعات کافی نداشت،چون به من گفت چون دختری نباید هیچ کاریش کنی تا ازدواج کنی بعد از راههای درمانی استفاده کن.!!!!
    مرسی از حوصلتون Wink

13. با عرض سلام به خاطر داشتن دانه هایی در اطراف مقعد به دکتر مراجعه کردم که تشخیص زیگیل تناسلی را دادند و گفتن خوب میشه ولی الان بیشتر شده من خیلی نگرانم که مشکلات بیشتری پیدا کنم من دختر هستم لطفا منو راهنمایی کنید ایا ممکن به بیماری های خطرناکی منجر بشه؟

14. katauooon نوشته است: با عرض سلام به خاطر داشتن دانه هایی در اطراف مقعد به دکتر مراجعه کردم که تشخیص زیگیل تناسلی را دادند و گفتن خوب میشه ولی الان بیشتر شده من خیلی نگرانم که مشکلات بیشتری پیدا کنم من دختر هستم لطفا منو راهنمایی کنید ایا ممکن به بیماری های خطرناکی منجر بشه؟

سلام،
    خطری شما را تهدید می کند، فقط احتمال انتقال به شریک جنسی شما تحت شرایطی که توضیح داده شده وجود دارد.

15. همسرم بر روي التش زيگيل داشته و فيريز كرده است.ايا در صورت نزديكي به من هم انتقال مي يابد؟ايا اين بيماري درمان قطعي دارد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید