شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. سلام خسته نباشید
    من یک هفته پریودیم عقب افتاده بود بیبی چک زدم منفی بود بعد دوتا امپول پروژسترون دکتر داد و پماد واژینال و قرص داکسی سایکلین منم استفاده کردم و امپولهارو هم زدم حالا که 4 روز بعد از تزریق امپول شده پریود نشدم دو روز پشت سر هم بیبی چک زدم مثبت بود میخاستم بدونم این یعنی من باردارم و اگه بار دارم مصرف این داروها و پماد برای جنین چه ضرر هایی داشته؟
    خواهش میکنم جواب منو بدید خیلی نگرانم

2. maral-m نوشته است: سلام خسته نباشید
    من یک هفته پریودیم عقب افتاده بود بیبی چک زدم منفی بود بعد دوتا امپول <a>پروژسترون</a> دکتر داد و پماد واژینال و قرص <a>داکسی سایکلین</a> منم استفاده کردم و امپولهارو هم زدم حالا که 4 روز بعد از تزریق امپول شده پریود نشدم دو روز پشت سر هم بیبی چک زدم مثبت بود میخاستم بدونم این یعنی من باردارم و اگه بار دارم مصرف این داروها و پماد برای جنین چه ضرر هایی داشته؟
    خواهش میکنم جواب منو بدید خیلی نگرانم

داکسی سایکلین رو حتما قطع کنید وبتا بدهید اگر منفی بود داکسی را ادامه دهید مصرف پروژسترون ایرادی نداره اما داکسی نباید در بارداری مصرف بشه پماد اگر کلوتریمازوله موردی نداره

3. سلام
    پمادی که استفاده کردی تریپل سولفا بود. از بتا هم دادم گفته مشکوکه و باید 4 روز دیگه دوباره از مایش رو تکرار کنم. دکتر قرص متفورمین 500 هم بهم داد و گفت روزی دوتا یکی وسط ناهار و یکی وسط شام بخورم این چند روز که این داروها رو استفاده کردم مرتب حالت تهوع دارم که فکر میکردم به خاطر مصرف تا وقتی باردار شدم اونوقت روزی یکی بخورم این قرص باشه داکسی رو هم دیگه نمی خورم چند روز پیش دوره اش تموم شد .ممکنه به خاطر مصرف متفورمین بیبی چک مثبت شده باشه؟
    اگه باردار نیستم پس چرا پریود نمیشم؟
    چند روز بعد از زدن امپول پروژسترون باید پریود بشم؟
    تورو خدا کمکم کنید نمی دونم باید چیکار کنم؟

4. maral-m نوشته است: سلام
    پمادی که استفاده کردی تریپل سولفا بود. از بتا هم دادم گفته مشکوکه و باید 4 روز دیگه دوباره از مایش رو تکرار کنم. دکتر قرص <a>متفورمین</a> 500 هم بهم داد و گفت روزی دوتا یکی وسط ناهار و یکی وسط شام بخورم این چند روز که این داروها رو استفاده کردم مرتب حالت تهوع دارم که فکر میکردم به خاطر مصرف تا وقتی باردار شدم اونوقت روزی یکی بخورم این قرص باشه داکسی رو هم دیگه نمی خورم چند روز پیش دوره اش تموم شد .ممکنه به خاطر مصرف <a>متفورمین</a> بیبی چک مثبت شده باشه؟
    چند روز بعد از زدن امپول <a>پروژسترون</a> باید پریود بشم؟
    تورو خدا کمکم کنید نمی دونم باید چیکار کنم؟

سلام

بدون در نظر گرفتن بارداری، فعلا کمبود هورمون پروژسترون تشخیصی هست که پزشکتون گذاشته
    و با روش پروژسترون چلنج این موضوع داره چک میشه لذا منتظر بمونید. اگه تا 2 هفته بعد از تزریق آمپول پریود نشدید دلایل دیگه باید بررسی بشن.  
    اگر هم باردار باشید که پریود قطع میشه بنابراین دو تا کارو شما انجام بده

1. تست بتا رو تکرار کن تا وضعیت بارداری مشخص بشه و
    2. اگه باردار نبودی تا اون 2 هفته ای که گفتم منتظر بمون بعد برای سایر دلایل پریود نشدن (به جز بارداری و کمبود هورمون) به متخصص زنان مراجعه کن. کیست تخمدان، بالا بودن پرولاکتین، اختلال در تیروئید و ... عوامل دیگری در تاخیر پریود شماست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام میخواستم بدونم اگر حاملگی اول حاملگی پوچ بود آیا ممکن است که دوباره حاملگی بعدی هم پوچ باشد این اتفاق برای خواهرم افتاده حاملگی اولش پوچ بود دکترش میگوید که دیگر امکان ندارد که حاملگی بعدی پوچ باشد البته دکترش اخلاقش طوریه که کسی را نگران نمیکنه میخواستم بدونم که چند درصد امکان دارد که حاملگی دوم هم پوچ باشد ممنون میشم پاسخ دهید

6. [quote="maral-m"]سلام
    پمادی که استفاده کردی تریپل سولفا بود. از بتا هم دادم گفته مشکوکه و باید 4 روز دیگه دوباره از مایش رو تکرار کنم. دکتر قرص <a>متفورمین</a> 500 هم بهم داد و گفت روزی دوتا یکی وسط ناهار و یکی وسط شام بخورم این چند روز که این داروها رو استفاده کردم مرتب حالت تهوع دارم که فکر میکردم به خاطر مصرف تا وقتی باردار شدم اونوقت روزی یکی بخورم این قرص باشه داکسی رو هم دیگه نمی خورم چند روز پیش دوره اش تموم شد .ممکنه به خاطر مصرف <a>متفورمین</a> بیبی چک مثبت شده باشه؟
    چند روز بعد از زدن امپول <a>پروژسترون</a> باید پریود بشم؟
    تورو خدا کمکم کنید نمی دونم باید چیکار کنم؟[/qu

عزیزم فعلا کاری نمیشه کرد تا دوباره بتا بدید با توجه به اینکه دو بار بی بی چک مثبت شده,پریودهم نشدید,بتا هم که مشکوک .
    به احتمال قوی باردارید متفورمین روهم باید در این چندروز قطع کنید اگر با بتای بعدی باردار بودید حتما حتما در موردداروهایی که مصرف کردید با متخصص زنان مشورت کنید
    البته متفورمین روی جنین مشکلی ایجاد نمیکنه ولی برای مادرباردار استفاده نمیشه اما داکسی باید بررسی بشید در کدام هفته ی بارذاری خورده شده که نظر متخصص رو توصیه میکنم

7. nedaaaaa نوشته است: سلام میخواستم بدونم اگر حاملگی اول حاملگی پوچ بود آیا ممکن است که دوباره حاملگی بعدی هم پوچ باشد این اتفاق برای خواهرم افتاده حاملگی اولش پوچ بود دکترش میگوید که دیگر امکان ندارد که حاملگی بعدی پوچ باشد البته دکترش اخلاقش طوریه که کسی را نگران نمیکنه میخواستم بدونم که چند درصد امکان دارد که حاملگی دوم هم پوچ باشد ممنون میشم پاسخ دهید

گاهی تکرار میشه ولی شما هم مضطربش نکنید اگر تا به حال فرزند دیگه ای نداشتند بد نیست همسرشان قبل از بارداری بعدی آزمایش آنالیز مایع منی رو بدن

8. سلام
    من ماه پیش 19ام پریود شدم تا 26ام  و برای اولین بار اقدام بارداری هم کردم اما متاسفانه نشد!
    این ماه 28ام پریود شدم تا 4ام. الان نمیدونم با وجود این بی نظمی ها زمان تخمک گذاری من کی میشه برای این ماه!!!
    در ضمن ماههای قبل همیشه 1 تا 3 روز بی نظمی داشتم
    راهنماییم کنید لطفا.
    با تشکر

9. ramila110 نوشته است: سلام
    من ماه پیش 19ام پریود شدم تا 26ام  و برای اولین بار اقدام بارداری هم کردم اما متاسفانه نشد!
    این ماه 28ام پریود شدم تا 4ام. الان نمیدونم با وجود این بی نظمی ها زمان تخمک گذاری من کی میشه برای این ماه!!!
    در ضمن ماههای قبل همیشه 1 تا 3 روز بی نظمی داشتم
    راهنماییم کنید لطفا.
    با تشکر

سلام

دوست عزیزم  به شما پیشنهاد میکنم بخاطر بی نظمی پریودتون حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا علت بی نظمی مشخص بشه.

موفق باشی

10. سلام
    من خیلی نگران هستم اخه من اگر باردار باشم الان باید توی هفته پنجم باشم یعنی میشه توی هفته پنجم بارداری میزان هرمون بارداری در خون اونقدر کم باشه که توی از بتا بارداری تایید نشه ؟مگه نباید هر 48 ساعت میزان این هرمون دوبرابر بشه؟؟؟
    من اگر باردار باشم داکسی و پماد (تریپل سولفا)رو توی هفته چهارم استفاده کردم تو رو خدا بگید چه تاثیری میتونه روی جنین بذاره؟

11. سلام اقاي دكتور :
    من روز 23 بريودم ازمايش هورمون تخمك كذاري كردم و نتيجه 72 بود ؟

ميخاستم بدونم اين نتيجه دليل بر جيه ؟
    ايا من حاملة هستم ؟

12. سلام
    من 2 سال است که عقد کردم و 1 سال و نیم است که عروسی کردم. حدود یکسالی است که پریود های نامنظم دارم.سونوگرافی کردم، کیست تخمدان نداشتم اما تنبلی تخمدان را داشتم، و حالا تصمیم به بچه دار شدن دارم، اما هنگام نزدیکی پاهایم منقبض می شود و امکان باز نگه داشتن آنها جهت دخول راحت را ندارم. چه کنم؟ و اینکه چگونه زمان تخمک گذاری را با داشتن پریود نامنظم به دست آورم؟

13. eleeleff نوشته است: سلام
    من 2 سال است که عقد کردم و 1 سال و نیم است که عروسی کردم. حدود یکسالی است که پریود های نامنظم دارم.سونوگرافی کردم، کیست تخمدان نداشتم اما تنبلی تخمدان را داشتم، و حالا تصمیم به بچه دار شدن دارم، اما هنگام نزدیکی پاهایم منقبض می شود و امکان باز نگه داشتن آنها جهت دخول راحت را ندارم. چه کنم؟ و اینکه چگونه زمان تخمک گذاری را با داشتن پریود نامنظم به دست آورم؟

جهت زمان تخمک گذاری می تونید از کیت های مربوطه که توی داروخانه ها دارن استفاده کنید.
    در مورد بسته شدن پاهاتون هم باید بررسی بشه چون چیزی که میگید از علایم واژینیسم هست

14. سلام
    خسته نباشید
    میخواستم بپرسم امکانش هست که دوهفته بعد از تعویق پریودی میزان هرمون بارداری در خون اینقدر کم باشه که جواب از بتا مشکوک باشه؟
    منظورم اینه که امکانش هست که دوهفته پریودی عقب بیفته و بیبی چک مثبت باشه ولی از بتا مشکوک؟این یعنی احتمال بارداری بیشتره یا عدم بارداری؟

15. mortooo نوشته است: سلام اقاي دكتور :
    من روز 23 بريودم ازمايش هورمون تخمك كذاري كردم و نتيجه 72 بود ؟

ميخاستم بدونم اين نتيجه دليل بر جيه ؟
    ايا من حاملة هستم ؟

سلام

مورتو جان، می دونم فارسی تون زیاد خوب نیست و اکثر سوالاتون بی پاسخ موندن!
    اما اگه منظورتون از "ازمايش هورمون تخمك كذاري" همون تست بتا یا تست بارداری یا تست خون یا تست BetaHCG هست
    و تیتراژ همین 72 گزارش شده اونوقت باید بهتون تبریک بگم چون باردارید و مامان شدید.   

اگر هم تست دیگری منظورتون بود یا تصویرشو همینجا بذارید یا همون عربی (یا انگلیسی یا فرانسوی) تو پیام خصوصی برام بنویسید ببینم داستان چیه! بعد پاسخ شو اینجا میذارم، چون بحث پزشکی در پیام خصوصی خلاف قوانین سایته.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 30 از 58
رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید