شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كاهش شديد رشد مو در صورت !!!

1. h1987

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت دوستان محترم
    پسري هستم 25 سالمه و ميخواستم بدونم خود ارضايي در كاهش رشد موهاي صورت چقدر تاثير داره؟؟بطوري كه خيلي كمه و نازك هم هست !!و از دوران بلوغ كم صورتمو با تيغ نميزدم و با ژيلت ميزدم چون نميخواستم صورتم زود پر مو و ريش بشه!!و چند ساله كه خود ارضايي دارم نزديك 10 سال!! رشد مو در بدنم خيلي كم و ناچيزه!!و فقط زير بقل و... بيشتره!!اينم بگم كه هر 7 روز تقريبا صورتمو با ژيلت ميزنم!!
    قبلا هم خيلي صورتم جوش ميزد !!!
    لطفا راهنماييم كنين بايد چيكار كنم خيلي نگرانم ميكنه توي اين سن و سال ديگه دوست ندارم صورتم اينجوري باشه!!!
    ممنون

2. h1987 نوشته است: با سلام خدمت دوستان محترم
    پسري هستم 25 سالمه و ميخواستم بدونم خود ارضايي در كاهش رشد موهاي صورت چقدر تاثير داره؟؟بطوري كه خيلي كمه و نازك هم هست !!و از دوران بلوغ كم صورتمو با تيغ نميزدم و با ژيلت ميزدم چون نميخواستم صورتم زود پر مو و ريش بشه!!و چند ساله كه خود ارضايي دارم نزديك 10 سال!! رشد مو در بدنم خيلي كم و ناچيزه!!و فقط زير بقل و... بيشتره!!اينم بگم كه هر 7 روز تقريبا صورتمو با ژيلت ميزنم!!
    لطفا راهنماييم كنين بايد چيكار كنم خيلي نگرانم ميكنه توي اين سن و سال ديگه دوست ندارم صورتم اينجوري باشه!!!
    ممنون

با سلام
    دوست عزیز،خب خودارضایی شاید در این مقوله موثر باشه اما نه به این حادی که میگید!!بهترین توصیه مراجعه به متخصصین پوست و مو هست تا ضمن معاینات بالینی و انجام آزمایشات خاص این موضوع ،مشکل رو مشخص و درمان کنن!ضمناً توصیه بعدیم اینه که  جداً از خودارضایی بپرهیزید تا دچار تبعاتش در دراز مدت نشید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. h1987 نوشته است: با سلام خدمت دوستان محترم
    ممنون

سلام

دوست من بین خودارضایی و کاهش رشد موهای صورت ارتباط معنی داری وجود نداره.
    اگه می فرمودین که شیو کردن صورت باعث افزایش ضخامت مو میشه من قبول می کردم چون اگه قرار بود تیغ زدن باعث افزایش فولیکول مو و پرمو شدن بشه که الان کچلی روی زمین وجود نداشت.

ضمن اینکه برای بررسی بیشتر از نظر هورمونی به متخصص پوست و مو مراجعه می کنین، توصیه می کنم همینطور که هستین خودتونو دوست داشته باشین چون شرط اول در اینکه دیگران دوستتون داشته باشن اینه که ابتدا شما خودتو دوست داشته باشی؛ و به ریش و سبیلو این چیزا نیست.
    در ضمن مثل من یاد بگیر گاهی اوقات برای خودت نوشابه باز کنی  

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. خانوما میخاستم ببینم اگه ببنید بدن شریک جنسی شما مخصوصا سینه و شکم خیلی کم مو هست عکس العمل تون چیه؟

شاید بگین این مسائل چندان اهمیت نداره.

اما به هر حال داشتن جذابیت جنسی برای هر کسی لذت بخشه.

5. malaki_mall نوشته است: خانوما میخاستم ببینم اگه ببنید بدن شریک جنسی شما مخصوصا سینه و شکم خیلی کم مو هست عکس العمل تون چیه؟

شاید بگین این مسائل چندان اهمیت نداره.

اما به هر حال داشتن جذابیت جنسی برای هر کسی لذت بخشه.

هر کس تعریف خاص خودشو برای ظاهر جذاب داره بهتره از شریک جنسیت.ن این سوال رابپرسید شاید برای ایشون تراکم مو مهم باشد

در مورد جذابیتهای جنسی در پستهای مربوط به این موضوع بسیار بحث شده اگر فرصت دارید مطالعه کنید
    به گفته چندتن از دوستان معاشقه بسیار مهمتراست  حتی نسبت به سایز و ظاهر آلت چه برسه به تراکم مو روی سینه و شکم

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. h1987

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    h1987 نوشته است: با سلام خدمت دوستان محترم
    ممنون

سلام

دوست من بین خودارضایی و کاهش رشد موهای صورت ارتباط معنی داری وجود نداره.
    اگه می فرمودین که شیو کردن صورت باعث افزایش ضخامت مو میشه من قبول می کردم چون اگه قرار بود تیغ زدن باعث افزایش فولیکول مو و پرمو شدن بشه که الان کچلی روی زمین وجود نداشت.

ضمن اینکه برای بررسی بیشتر از نظر هورمونی به متخصص پوست و مو مراجعه می کنین، توصیه می کنم همینطور که هستین خودتونو دوست داشته باشین چون شرط اول در اینکه دیگران دوستتون داشته باشن اینه که ابتدا شما خودتو دوست داشته باشی؛ و به ریش و سبیلو این چیزا نیست.
    در ضمن مثل من یاد بگیر گاهی اوقات برای خودت نوشابه باز کنی  

ممنون
    دوست عزيز در اصل از اول اينطوري بودم و فكر ميكردم با گذشت زمان ضخامت مو بيشتر و تعداد نيز بيشتر ميشه !!ولي نشد!!كچل هم نيستا!! ضخامتش كمه و بصورت تك تك هستش مخصوصا زير گلوم !!بغل لب و چانه هم بد نيست چون قبلا زياد تراشيدم!!

7. با عرض سلام و خسته نباشيد.

من مشکلم با موي صورت هستش که داره خيلي رنج اور مي شه و فکرم رو خيلي مشغول کرده.

1. من 24 سالمه ولي گويا صورتم قصد مو در اوردن نداره.
    البته قسمت چانه و سيبيل کمي مو در اورده و نخي و نازک هستش
    و 3 و 4 تا هم اين ور اون ور صورتم در اومده.
    سينه هم مو در نياورده. و فکر کنم اينم قصد مو در اوردن نداره.

بر عکس رشد موي سرم خيلي زياده و هيچوقت کم نبوده.
    هر سه ماه يه بار موي سرم رو مي زنم وگرنه جنگل ميشه.
    موي دستمم تا مچ در اومده.گرچه پرپشت نيست.
    موي پا و زيربغل و ناحيه تناسلي زياد در مي ياد و پر مو هستش.

و اينکه بيماري خاصي هم خدا رو شکر تا کنون نداشتم. و در سلامتي کامل به سر مي برم.

ضمنا ارثي هم نيست چون پدر و پدربزرگ و عمو و دايي و ... همه ريش و سيبيل دارند اندازه موي سرشون،
    دو روز اصلاح نکنند جنگل مي شه.

و اين رو هم بگم که فکر کنم لاغري هم دارم چون 173 قدم هست و 59 کيلو وزنم.
    غذا هم مي خورم وزنم بالا نمي ره.

لطفا بگوييد با اين اوصاف چي کار مي شه کرد که اول موي صورت و بعد موي سينه در بياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته اين رو هم بگويم که توي آينه که نگاه مي کنم صورتم موهاي ريز بور و طلايي رنگ هست و ديده ميشه.
    ايا اينها امکان داره تبديل به موهاي ضخيم بشوند يا نه پرز و سراب هستند؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته اين رو هم اضافه کنم که موي سرم مشکي رنگ هستش.

لطفا در خصوص تست هورمون هم توضيحاتي رو بديد.
    ايا اشخاصي بودند با سن و سال بنده و شرايطي که در بالا گفتم بعدا صورتشون موي ضخيم در اورده يا نه؟؟؟؟؟؟؟

يه سوال ديگه هم داشتم جايي خوندم که نوشته بود : رشد موي صورت تا 25 سالگي هستش؟؟؟؟؟؟يعني بعد از اين سال اميدي نيست؟؟؟؟؟؟؟
    "رشد ريش و سبيل در نوجوانان ازپشت لب و چانه شروع شده و تا 25 سالگي ادامه مي يابد."

پيشاپيش از پاسخگوييتان تشکر مي کنم.

8. erfanrafeh نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشيد.

من مشکلم با موي صورت هستش که داره خيلي رنج اور مي شه و فکرم رو خيلي مشغول کرده.

1. من 24 سالمه ولي گويا صورتم قصد مو در اوردن نداره.
    البته قسمت چانه و سيبيل کمي مو در اورده و نخي و نازک هستش
    و 3 و 4 تا هم اين ور اون ور صورتم در اومده.
    سينه هم مو در نياورده. و فکر کنم اينم قصد مو در اوردن نداره.

بر عکس رشد موي سرم خيلي زياده و هيچوقت کم نبوده.
    هر سه ماه يه بار موي سرم رو مي زنم وگرنه جنگل ميشه.
    موي دستمم تا مچ در اومده.گرچه پرپشت نيست.
    موي پا و زيربغل و ناحيه تناسلي زياد در مي ياد و پر مو هستش.

و اينکه بيماري خاصي هم خدا رو شکر تا کنون نداشتم. و در سلامتي کامل به سر مي برم.

ضمنا ارثي هم نيست چون پدر و پدربزرگ و عمو و دايي و ... همه ريش و سيبيل دارند اندازه موي سرشون،
    دو روز اصلاح نکنند جنگل مي شه.

و اين رو هم بگم که فکر کنم لاغري هم دارم چون 173 قدم هست و 59 کيلو وزنم.
    غذا هم مي خورم وزنم بالا نمي ره.

لطفا بگوييد با اين اوصاف چي کار مي شه کرد که اول موي صورت و بعد موي سينه در بياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته اين رو هم بگويم که توي آينه که نگاه مي کنم صورتم موهاي ريز بور و طلايي رنگ هست و ديده ميشه.
    ايا اينها امکان داره تبديل به موهاي ضخيم بشوند يا نه پرز و سراب هستند؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته اين رو هم اضافه کنم که موي سرم مشکي رنگ هستش.

لطفا در خصوص تست هورمون هم توضيحاتي رو بديد.
    ايا اشخاصي بودند با سن و سال بنده و شرايطي که در بالا گفتم بعدا صورتشون موي ضخيم در اورده يا نه؟؟؟؟؟؟؟

يه سوال ديگه هم داشتم جايي خوندم که نوشته بود : رشد موي صورت تا 25 سالگي هستش؟؟؟؟؟؟يعني بعد از اين سال اميدي نيست؟؟؟؟؟؟؟
    "رشد ريش و سبيل در نوجوانان ازپشت لب و چانه شروع شده و تا 25 سالگي ادامه مي يابد."

پيشاپيش از پاسخگوييتان تشکر مي کنم.

سلام

اولین نکته ای که شما باید بدونی اینه که موی سینه ی مرد برای جنس مخالف جنبه ی سلیقه ای داره یعنی بعضی ها اونو دوست دارن و حتی براشون تحریک کننده س و بعضی ها هم متنفرن و دوست دارن کلا نباشه یا خیلی کم باشه بنابراین
    اگه به خاطر این داستان داری خودخوری میکنی که من بهت توصیه می کنم بیخودی به خودت گیر نده.
    ریش و سبیل هم به همین شکل اونم تا حدی سلیقه ای هست و اغلب فیس اصلاح کرده رو می پسندن پس بازم لزومی نداره خودخوری کنی و از این داستان که چرا فیس و سینه ت جنگل نیست! زانوی غم بغل بگیری.
    اگه مورد بالایی که نوشتم و صرفا به خاطر جذابیت جلوی جنس مخالف نیست و شخص خودت با این ماجرا مشکل داری - که شخص من هم معتقده بودنشون از نبودنشون بهتره چون اگه طرفت خوشش اومد موها وجود دارن و مشکلی نیست اگه خوشش نیومد شیو می کنی - اونوقت باید بدونی که تقریبا به جز چند جا (کف دست، کف پا و ...) در همه ی قسمت های بدن (زن و مرد) فولیکول مو وجود داره و مو رشد میکنه اما کوتاهه و دیده نمیشه مثلا روی بینی و در صورتی که این فولیکول ها تحریک بشن مو رشد میکنه و با اون 25 سال هم رابطه ی خاصی نداره
    برای این تحریک شدن شما باید به متخصص غدد مراجعه کنی تا تست درخواست کنه و سطح تستوسترون و آندروژن شما سنجیده بشه. در صورت لزوم داروهای خوراکی یا موضعی اوضاع رو بهبود می بخشه.    
    BMI بدنت هم تقریبا مطلوبه (وزنت یه 2 - 3 کیلوی دیگه بیشتر باشه کاملا مطلوبه) و مثل خودم مانکنی هستی!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. ممنونم دوست خوبم.

قضيه جنس مخالف نيست بلکه خيلي متفاوت تر هستش.
    خودم با اين ريش در نياوردن مشکل دارم و خودمو داره آزار مي ده.

يعني اميدي هست که موی صورتم توي اين سن (24 سالگي) رشد کنه.
    همونطور که گفتم موهاي بور زيادي روي صورتم هستش که توي اينه ديده ميشه، پس فوليکول مو وجود داره؟؟؟؟
    ايا امکان داره اين موهای بور ریز رو بشه به موهاي ضخيم تبديل کرد؟؟؟؟
    ايا افرادي بودند که مثل بنده باشند و بعد از مراجعه به دکتر موي صورتشون در اومده باشه يا نه؟؟؟؟

اگر از نظر سطح تستوسترون و آندروژن مشکلي نبود اون موقع چي ميشه؟؟؟؟

در خصوص استفاده از ماينوکسيديل هم اگه ممکنه توضيح بدهيد. تاثیری بر روی موی صورت داره یا نه؟؟؟؟

خيلي ممنونم.

10. erfanrafeh نوشته است: ممنونم دوست خوبم.

قضيه جنس مخالف نيست بلکه خيلي متفاوت تر هستش.
    خودم با اين ريش در نياوردن مشکل دارم و خودمو داره آزار مي ده.

يعني اميدي هست که موی صورتم توي اين سن (24 سالگي) رشد کنه.
    همونطور که گفتم موهاي بور زيادي روي صورتم هستش که توي اينه ديده ميشه، پس فوليکول مو وجود داره؟؟؟؟
    ايا امکان داره اين موهای بور ریز رو بشه به موهاي ضخيم تبديل کرد؟؟؟؟
    ايا افرادي بودند که مثل بنده باشند و بعد از مراجعه به دکتر موي صورتشون در اومده باشه يا نه؟؟؟؟

اگر از نظر سطح تستوسترون و آندروژن مشکلي نبود اون موقع چي ميشه؟؟؟؟

در خصوص استفاده از ماينوکسيديل هم اگه ممکنه توضيح بدهيد. تاثیری بر روی موی صورت داره یا نه؟؟؟؟

خيلي ممنونم.

سلام

به جز سوال آخر بقیه سوالاتو پاسخ دادم! دو سه مرتبه ی دیگه پست های بالامو بخون!
    اگه مشکل هورمونی نیاشه همین ماینوکسیدیل موضعی جزو اولین خط درمان ها خواهد بود.
    در صورت عدم نتیجه گیری کاشت مو به نگرانیت خاتمه میده.

11. فقط حواستون باشه در اثر مصرف ماینوکسیدیل باید از زمانی که مصرف میشه تا آخر عمر مصرف شه چون به محض قطعش ریزش مو صورت میگیره چه صورت چه سر

12. سلام.ممنونم از شما دوست خوبم.

1. در خصوص ماينوکسيديل من چند جا خوندم که براي موي سر استفاده ميشه و در صورت قطع شدن باعث
    ريزش شديد موي سر ميشه. پس اگر به صورت بزنيم اون موقع چطوري ميشه؟؟؟؟مثل قضيه موي سر ميشه؟؟؟؟

2. محلول تقويت موي رزماري  براي موي صورت بهتر هستش يا ماينوکسيديل؟؟؟؟
    این دو چه فرق هایی با هم دارند و کدوم بهتر اثر میکنه و پاسخ دهی خوبی رو داره؟؟؟؟

3. ماينوکسيديل توليد شده توسط کدوم شرکت خوب هستش يا فرقي نمي کنه؟؟؟؟

4. در روز بايد چقدر از ماينوکسيديل رو استفاده کنيم و چندبار به صورت بزنيم و چطوري؟؟؟؟

5. اثر ماینوکسیدیل در طول چند هفته مشخص میشه؟؟؟؟

خيلي ممنونم.

13. تجربه شخصی: من تو سن 21 سالگی از ماینوکسیدیل استفاده کردم و خدارو شکر صورتم مو در آورد و بعد از قطع کردنشم نریخت.

حالا یکم چونه و قسمتی که سبیل به ریش وصل میشه خالیه که زیاد برام مهم نیست.

اما این موضوع سن نداره.کسی رو میشناسم که تو سن 29 سالگی ریش نداشت و یهو در آورد.میگفت دکتر نرفته و خودش یکدفعه در اومده اما بعید میدونم. این رو گفتم که انقدر نگران سنتون نباشید.

14. سلام.ممنونم.

1. میشه بگید چه مدت طول کشید تا موهای صورتتون رشد کنه؟

2. چه مدت و جندتا ماینوکسیدیل استفاده کردین؟

3. آیا موهای صورت شما هم مثل من بود. منظورم اینه که موهای بور ریز زیادی روی صورتتون بود؟مثل شرایط من رو داشتین؟

4. بعد از زدن ماینوکسیدیل این موهای بور ریز تبدیل به موهای ضخیم شدند؟

5. صورتتون که با زدن این محلول ماینوکسیدیل جوش و ...  نزد که؟ و یا دچار سوخته و خشک و ... نشد که؟

6. ضمنا ماینوکسیدیل 5 درصد پاک دارو رو استفاده کردین؟

7. چند بار در روز می زدین و به چه مقدار در روز به صورتتون می زدین؟ توی چندماه جواب داد؟

خیلی ممنونم.

15. erfanrafeh نوشته است: سلام.ممنونم.

1. میشه بگید چه مدت طول کشید تا موهای صورتتون رشد کنه؟

2. چه مدت و جندتا ماینوکسیدیل استفاده کردین؟

3. آیا موهای صورت شما هم مثل من بود. منظورم اینه که موهای بور ریز زیادی روی صورتتون بود؟مثل شرایط من رو داشتین؟

4. بعد از زدن ماینوکسیدیل این موهای بور ریز تبدیل به موهای ضخیم شدند؟

5. صورتتون که با زدن این محلول ماینوکسیدیل جوش و ...  نزد که؟ و یا دچار سوخته و خشک و ... نشد که؟

6. ضمنا ماینوکسیدیل 5 درصد پاک دارو رو استفاده کردین؟

7. چند بار در روز می زدین و به چه مقدار در روز به صورتتون می زدین؟ توی چندماه جواب داد؟

خیلی ممنونم.

سلام.اول از همه خدمتتون بگم که من علمی حرف نمیزنم و تجربی هستش.

1. من حدود 6 ماه استفاده کردم از این دارو که اواخر ماه دوم بود که تغیرات رو دیدم و موها شروع به رشد کرد.

2.من 2 تا ماینوکسیدیل کامل و یکی هم تا نصف مصرف کردم. ماینوکسیدیل 5%

3.تقریبا بله.فقط یکم از خط ریشم در اومده بود اونم نمیشد گفت ریش بهشVery Happy

4.نمیدونم فقط در اومدنش رو دیدم.اینم بگم اول مثل همون مو های بور نازک بود و فقط مشکی شده بود اما بعدا موها ضخیم شد.

5.صورتم جوش نمیزد اما یادمه اون لحضه که استفاده میکردم میسوخت تا یک دقیقه.اما بعدش آروم میشد و بدون مشکل میرفتم دانشگاه.

6.بله.

7.راستش روم نمیشد جلو خانوادم بزنم معمولا وقتی تنها میشدم میزدم یا آخر شبا که همه خواب بودن یا اول صبح که بیدار نشده بودن اما حداقل دوبار رو استفاده میکردم و بعدش مالش میدادم رو صورتم.اونقدری هم میزدم که جاهایی که مرد ریش در میاره کاملا خیس میشد.

اینم بگم من قبلا آزمایش هورمون دادم و سالم بودم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید