شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام.من برای مشکل نازایی رفتم رویان دکتر یه سری ازمایش برام نوشت.تو این ازمایشات یه تزریق زیر پوستی بود که انجام دادم
    گویا تست سل بود بعد از 72ساعت امروز رفتم ازمایشگاه گفتن تست مثبته وقطر محل تست هم 15یا16 بود (جای تست سفت شده ودردناکه)1_از چه طریق میشه سل گرفت؟2_راه درمانش چیه.این که گفتن خطرناکه یا نه؟چقدر زمان میبره خوب بشم اصلا خوب شدنی هست؟3_می تونه علت نازایی باشه؟چقدر تاثیر داره؟و هزاران سوال دیگه که نمی تونم بپرسم.می خوام در این باره بیشتر بدونم.با شنیدن این حرفا استرس گرفتم خواهش می کنم راهنمایم کنید.

2. با سلام.من تا ماه گذشته از قرص روکین استفاده میکردم اما از این ماه به خاطر کمیابی این قرص میخواهم از ال-دی استفتده کنم.آیا ماه اول استفاده باید از روش جلوگیری دیگری هم استفاده کنم؟اولین قرص باید از روز 5ام شروع شود یا اولین روز؟

3. ممنون عزیزم
    یعنی همون ldو مصرف کنم خوبه? قرص قویتری احتیاج نیست?

4. elrocky نوشته است: ممنون عزیزم

دوست من ld گزینه ی خوبیه میتونید به جاش hd هم مصرف کنید. میزان هورمون در قرص hd بیشتره.

5. با سلام

من ماه قبل در هفته آخر سیکلم با نامزدم رابطه سطحی داشتم ولی متاسفانه مایه کاندوم در اومدو مایه منی رو واژنم ریخت. 24 ساعت بعد 4تا قرص LD و 12 ساعت بعد 4تا دیگه خوردم. دو روز بعدش خونریزی داشتم به مدت دو روز و تا 2 3 روز بعدش فقط در حد لکه بود.
    الان 2هفته از سیکلم گذشته هنوز پریود نشدم و گاهی هم حالت تهوع شدید، خیلی خسته میشم و گر میگیرم. البته قبل از این هم به دلیل پلی کیستیک بودن و استرس زیاد سیکل منظمی نداشتم.
    آیا احتمال داره باردار باشم؟ یا این علایم به خاطر قرصهاست؟
    ممنون میشم

6. سلام میخواستم بدانم ک اگر آبه منی با فشار یک روز قبل از تخمک گذاری بر روی واژن ریخته شود و بعد خیلی زود و همان موقع با دستمال پاک شود باز هم احتماله بارداری وجود دارد ??

7. golejoon نوشته است: من نمی خوام باردار شم ولی احتمال میدن شده باشم حالا تقریبا 9 روز از نزدیکی مشکوکمون گذشته چیکار میتونم بکنم؟

با درود
    اين كه گفتي احتمال ميدن منظورت كي بود؟ دوستات يا پزشك و آزمايشگاه؟ اگر تست بارداريت مثبت شده يا بيبي چكت مثبت شده كه قطعا بارداري. البته بايد بگم سن بارداريت از آخرين روز پريودت محاسبه ميشه.
    حالا چرا نميخواي باردار بشي؟ اگه موقعيتت استيبله و فقط فكر ميكني بچه دار شدن سخته بهتره با خودت كنار بياي چون سقط علاوه بر اينكه عوارض داره كار درستي هم نيست. در غير اين صورت به پزشك مراجعه من و مشكلتو شرح بده.

8. mozhgan4147 نوشته است: با سلام.من تا ماه گذشته از قرص روکین استفاده میکردم اما از این ماه به خاطر کمیابی این قرص میخواهم از ال-دی استفتده کنم.آیا ماه اول استفاده باید از روش جلوگیری دیگری هم استفاده کنم؟اولین قرص باید از روز 5ام شروع شود یا اولین روز؟

با درود
    لازم نيست اين ماه به روش ديگه پيشگيري كنيد.
    روز اول يا روز پنجم فرقي با هم نداره. تو منابع پزشكي بعضي هاشون روز اول رو توصيه كردند و بعضيهاشون روز پنجم يا حتي يك روز بين روز اول تا پنجم. اما من توصيه ميكنم از روز اول شروع كني. دليل خيلي خاصي ندارم فقط اينكه منابع بيشتري رو ديدم كه روز اول رو توصيه ميكنند.

9. Ida_ نوشته است:
    elrocky نوشته است: ممنون عزیزم

دوست من ld گزینه ی خوبیه میتونید به جاش hd هم مصرف کنید. میزان هورمون در قرص hd بیشتره.

با درود
    در شروع پيش گيري از بارداري لزومي نداره قرص قويتري استفاده كنيد. همون LD جواب ميده.

10. nina67 نوشته است: با سلام

من ماه قبل در هفته آخر سیکلم با نامزدم رابطه سطحی داشتم ولی متاسفانه مایه کاندوم در اومدو مایه منی رو واژنم ریخت. 24 ساعت بعد 4تا قرص LD و 12 ساعت بعد 4تا دیگه خوردم. دو روز بعدش خونریزی داشتم به مدت دو روز و تا 2 3 روز بعدش فقط در حد لکه بود.
    الان 2هفته از سیکلم گذشته هنوز پریود نشدم و گاهی هم حالت تهوع شدید، خیلی خسته میشم و گر میگیرم. البته قبل از این هم به دلیل پلی کیستیک بودن و استرس زیاد سیکل منظمی نداشتم.
    آیا احتمال داره باردار باشم؟ یا این علایم به خاطر قرصهاست؟
    ممنون میشم

با درود
    خونريزي اي كه بعد از مصرف قرص داشتيد احتمال بارداري رو منتفي ميكنه. هميشه بعد از مصرف قرص تا چند ماه سيكل پريود جابجا ميشه. البته با توجه به اينكه بيشتر از سه هفته از رابطه ي مشكوكتون ميگذره ميتونيد از بيبي چك استفاده كنيد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. swan_dream نوشته است: سلام میخواستم بدانم ک اگر آبه منی با فشار یک روز قبل از تخمک گذاری بر روی واژن ریخته شود و بعد خیلی زود و همان موقع با دستمال پاک شود باز هم احتماله بارداری وجود دارد ??

با درود
    بستگي داره به اينكه كجاي واژن ريخته شده. اگر جايي بوده كه احتمال داشته وارد رحمتون بشه با توجه با اينكه در روزهاي پر خطر بوديد احتمال بارداري وجود داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام و خسته نباشید من 29 سال دارم قاعدگی منظم داشتم تا مهر همین سال که طول دوره ها سی روزه و زمانش 5 روز.اخرین بار خونریزیم 12 مهر 91 شروع شد آبان و اذر پریود نشدم ولی رابطه هم نداشتم در 18 اذر یک رابطه بدون محافظت و تخلیه کامل بودم که تا 72 ساعت از روش اورزانسی اچ دی استفاده کردم و همزمان به علت پریود نشدن بعد از رابطه طبق دستور پزشک دوتا آمپول پروزسترون زدم در 27 آذر آزمایش بتا دادم جواب  12.1mlبود آیا من حامله ام؟با این قرصاو آمپولا اگه جواب مثبت باشه سالم می مونه؟

باتشکر -بارانک

13. سلام، از جوابتون خیلی ممنونم ، راستش آبه منی دقیقا ب روی دهانه و ورودیه واژن ریخته شده ، یک روز قبل از تخمک گذاری ، اما تاکید من بیشتر روی این موضوع هستش ک اگه همون موقع با دستماله کاغذی ابه منی را کامل پاک کنیم تاثیری دارد و از وروده اسپرمها جلوگیری میشود یا اینکه تاثیری ندارد اصلا و بیفایده است ؟؟؟احتماله بارداری چه قدر است؟

14. baranak نوشته است: سلام و خسته نباشید من 29 سال دارم قاعدگی منظم داشتم تا مهر همین سال که طول دوره ها سی روزه و زمانش 5 روز.اخرین بار خونریزیم 12 مهر 91 شروع شد آبان و اذر پریود نشدم ولی رابطه هم نداشتم در 18 اذر یک رابطه بدون محافظت و تخلیه کامل بودم که تا 72 ساعت از روش اورزانسی اچ دی استفاده کردم و همزمان به علت پریود نشدن بعد از رابطه طبق دستور پزشک دوتا آمپول پروزسترون زدم در 27 آذر آزمایش بتا دادم جواب  12.1mlبود آیا من حامله ام؟با این قرصاو آمپولا اگه جواب مثبت باشه سالم می مونه؟

باتشکر -بارانک

سلام آزمایشتون مشکوکه یک هفته بعد تکرار کنید .آمپولها برای جنین مشکلی ایجاد نمیکنه نگران نباشید

15. swan_dream نوشته است: سلام، از جوابتون خیلی ممنونم ، راستش آبه منی دقیقا ب روی دهانه و ورودیه واژن ریخته شده ، یک روز قبل از تخمک گذاری ، اما تاکید من بیشتر روی این موضوع هستش ک اگه همون موقع با دستماله کاغذی ابه منی را کامل پاک کنیم تاثیری دارد و از وروده اسپرمها جلوگیری میشود یا اینکه تاثیری ندارد اصلا و بیفایده است ؟؟؟احتماله بارداری چه قدر است؟

دوست عزیز احتمال بارداری رو خود شما میتونید حدس بزنیدکسی نمیتونه دقیق بگه .اگر اسپرمها وارد واژن(نه بیرون بدن)شده باشه احتمال هست .با پاک کردن اگر اسپرمها همان موقع انزال وارد شده باشند جلوی بارداری را نمی توان گرفت ولی اگر بیرون بدن وروی دهانه ی ورودی واژن ریخته شده وترشحات زیاد بوده که بتونه اسپرم از طریق ترشحات حرکت کنه ,احتمال کمی برای باروری هست در غیر موارد بالا احتمال نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 49 از 70
رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید