شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بهبود نيافتن زخم ها

1. با سلام
    من پسري 17 ساله هستم
    1 مشكل دارم و اون اينه كه ساده ترين زخم هاي من خوب نمي شود و در نهايت آنقدر مي مانئ تا به جايي بخورد و كنده شود و جاي همه ي آنها مي ماند
    من  تا به حال به 2 پزشك مراجعه كرده ام ولي اصلا گوش نمي دادن مشكل من چيه ومي گفتن اين تو بعضي از افراد ژنتيكيه و كاريش نميشه كرد و 1 كرم مي دادن كه اثر نمي كرد
    اما من اين مشكل رو از بپگي نداشتم و تقريبا از سال پيش اين طوري شدم
    آزمايش خون هم دادم ولي قند نداشتم
    از نظر بيماري هايي مثل ايدز هم خيالم كاملا راحته چون تا به حال به دنبال كارهاي خلاف نرفتم Smile
    همه به من توضيه مي كنن مدارا كن ولي واقعا نميشه چون هم جاي زخم ها خيلي كلافم مي كنه و هم اگر در آينده قرار باشه عملي انجام بدم جاش تا ابد خوب نخواهد شد

لطفا راهنمايي كنيد
    ممنون از سايت خوبتون

2. Shahab نوشته است: با سلام
    من پسری 17 ساله هستم
    1 مشكل دارم و اون اینه كه ساده ترین زخم های من خوب نمی شود و در نهایت آنقدر می مانئ تا به جایی بخورد و كنده شود و جای همه ی آنها می ماند
    من  تا به حال به 2 پزشك مراجعه كرده ام ولی اصلا گوش نمی دادن مشكل من چیه ومی گفتن این تو بعضی از افراد ژنتیكیه و كاریش نمیشه كرد و 1 كرم می دادن كه اثر نمی كرد
    اما من این مشكل رو از بپگی نداشتم و تقریبا از سال پیش این طوری شدم
    آزمایش خون هم دادم ولی قند نداشتم
    از نظر بیماری هایی مثل ایدز هم خیالم كاملا راحته چون تا به حال به دنبال كارهای خلاف نرفتم Smile
    همه به من توضیه می كنن مدارا كن ولی واقعا نمیشه چون هم جای زخم ها خیلی كلافم می كنه و هم اگر در آینده قرار باشه عملی انجام بدم جاش تا ابد خوب نخواهد شد

لطفا راهنمایی كنید
    ممنون از سایت خوبتون

سلام ،
    در مورد عدم بهبود زخم دو دسته عوامل نقش دارند :

1 – عوامل موضعی : مثل خونرسانی ناکافی منطقه ، پوست تحت کشش ، برگشت وریدی نا مناسب ، وجود جسم خارجی در زخم ، عفونت و حرکت زیاد منطقه ( مثلا روی مفاصل )

2 – عوامل سیستمیک : مثل : سن بالا و کاهش فعالیت ، چاقی ، کشیدن سیگار ، سوء تغذیه ، کمبود ویتامین و ریز مغذیها ، شوک ، شیمی درمانی و پرتو درمانی ، داروهای سرکوبگر ایمنی – کورتیکوستروئیدها – داروهای ضد انعقاد ، فعالیت نامناسب سلولهای خونی ، بدخیمی ها و بیماریهای سخت.
    البته در شرایط خاص مانند دیابتی ها ( زخم پا دیابتی ) یا افرادی که به مدت طولانی بی حرکت هستند ( زخم بستر ) هم زخم به وجود می آید که علل مخصوص به خود را دارا می باشد .

با توجه به مطالب بالا و شرح حالی که شما دادید ، به نظر من بیماری خاصی مطرح نیست ؛ یا توصیه پزشکانی که مراجعه کردید صحیح است ( علل ژنتیک ) و یا سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها و ریز مغذی ها .

3. roham, جناب رهام
    من نه سيگار مي كشم و نه چاقم و ورزش هم زياد مي كنم
    اگر هم ژنتيكي بود نبايد از بچگيم اين طوري ميشد؟
    در مورد ويتامين ها ممكنه چون من شير خيلي كم مي خورم و تقريبا ميوه نمي خورم Smile
    چه ويتامين هايي بايد مصرف كنم و در كدوم مواد موجودن؟
    با تشكر از شما

4. Shahab نوشته است: roham, جناب رهام
    من نه سیگار می كشم و نه چاقم و ورزش هم زیاد می كنم
    اگر هم ژنتیكی بود نباید از بچگیم این طوری میشد؟
    در مورد ویتامین ها ممكنه چون من شیر خیلی كم می خورم و تقریبا میوه نمی خورم Smile
    چه ویتامین هایی باید مصرف كنم و در كدوم مواد موجودن؟
    با تشكر از شما

سلام ،
    با توجه به سن شما که در مرحله عبور از بلوغ قرار دارید ، نیازهای بدن و نیز فعالیتهای هورمونی نسبت به قبل تغییر کرده و بدن به منابع بیشتری جهت پیشبرد اهداف خود نیاز دارد . ویتامینها منابع مختلفی دارند که در زیر برخی از آنها را نام می برم :
    ویتامین A : روغن کبد ماهی ، زرده تخم مرغ ، کرده ، سبزیجات با برگ پهن و به رنگ سبز تیره و میوه ها و سبزیجات زرد رنگ
    ویتامین D : شیر ، زرده تخم مرغ و روغن کبد ماهی
    ویتامین E : روغن گیاهی ، سبزیجات با برگ پهن ، زرده تخو مرغ ، مارگارین و لوبیا و باقلا
    ویتامین K : سبزیجات پهن برگ ( مثل اسفناج و کاهو ) ، سویا و روغن گیاهی
    ویتامین B1 : قارچ ، گوشت ، سیب زمینی ، جبوبات ، آجیل ، لوبیا ، باقلا ، گندم غنی شده
    ویتامین B2 : شیر ، پنیر ، جگر ، گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، گندم غنی شده
    نیاسین : قارچ ، جگر ، گوشت ، ماهی ، حبوبات و غلات غنی شده
    ویتامین B6 : قارچ ، جگر ، گوشت ، ماهی ، لوبیا و باقلا
    بیوتین : جگر ، قلوه ، زرده تخم مرغ ، شیر ، ماهی ، قارچ ، لوبیا و باقلا
    ویتامبنB12  : جگر ، گوشت ، تخم مرغ ، شیر و سایر فرآورده های لبنی
    فولیک اسید : سبزیجات تازه ، گوجه فرنگی ، میوه ( بخصوص مرکبات ) ، جگر ، قارچ ، نان غنی شده ، ماکارونی و گندم غنی شده
    ویتامین C : مرکبات ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، فلفل سبز و کلم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید