شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 45 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام ،
      من در دوران عقدم با همسرم روز 8 پریود و 22 پریود رابطه داشتم (خارج از زمان تخمک گذاری)
    پریود عقب افتاد رفتیم دکتر ونو کرد گفت نمیدونم کیسته یا بارداری مشکوکم
    رفتیم ازمایش hcg دادیم مقدارش 0.2 بود یعنی منفی ، اما تو سایت شما گشتم دیدم زیاد میگن که جواب منفی بوده و بعد مثبت شده (یعنی قابل اطمینان نیست) رفتم دکتر دیگه گفت 1 هفته دیگه ازمایش بده
    به نظر شما احتمال بارداری هست؟ جواب ازمایش چرا اینقدر غیر قابل اعتماد هست پس؟
    ممنون

2. sadi110 نوشته است: باسلام وخسته نباشي .
    من يه سوال عجيب برام ايجاد شده که نتونستم براش جوابي پيدا کنم
    مهرماه من رابطه مقعدي با کاندوم داشتم .که بعد از اون دوبار پريود شدم. الان مديته از واژنم ترشحات آبکي با بويي شبيه وايتکس دارم . راستش جايي خوندم اينا مربوط به کيسه آب ميشه . سوالم اينجاست ممکنه من حامله باشم و پريود شده باشم ؟ اين ترشحات ماله پيه اخه اينقد ترشح قبلا نداشتم اون هم با اين بو؟
    مرسي

با درود
    بعد از دو بار پريود شدن احتمال بارداري منتفيه. به علاوه رابطه ي مقعدي منجر به حاملگي نمي شه. تا مني وارد واژنتون نشه احتمال حاملگي وجود نداره پس وجود كاندوم هم دليل ديگه ايه كه احتمال حاملگي رو از بين ببره. عزيزم فقط مريم مقدس ممكنه به اين صورت باردار بشه!!!!!!!!!!!!

3. afshinqotbi نوشته است:
    سلام.من چندوقت پیش با نامزدم رابطه جنسی داشتیم البته نه رابطه جنسی کامل رابطه جنسی لاپایی نامزدم شورت پاش بود و شورتشو در نیاورد.موقعه ای که ارضا شدم منی رو روی شورت قسمت آلت تناسلیش ریختم و حدود 1-2 ساعت بعد نامزدم رفت حمام و شورتشو عوض کرد.سوال من اینه آیا احتمال حاملگی با ریختن منی برروی شورت وجود دارد؟لطفا سریع پاسخ بدید دلهره دارم.ممنون

با درود
    خيالتون راحت باشه با توصيفات شما احتمال حاملگي برابر با صفره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. erasf نوشته است: سلام
    در روز 26 دوره قاعدگی نامزدم رابطه داشتیم اما مایع منی به واژن نرسیده فقط احتمال میدم که مایع پیش و پس از منی به واؤن رسیده باشه ، که 10 ساعت بعد دو قرص hd  خورد اما قرص بعدی را وقتی خورده بالا آورده و 12 ساعت بعد دوباره 2 قرص و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگه خورده و یک روز پس از رابطه نیز پریود شد اما پریودش 9 روز طول کشید اما دوره های قبل 6 روز طول می کشسیده لطفا یکی به طور دقیق بگه که احتمال حاملگی وجود داره و علت این جند روز اضافه پریود شدن چیه؟

با درود
    پريود شدن ايشون بعد از خوردن قرص ها احتمال بارداري رو منتفي ميكنه. مدت زماني كه بعد از رابطه ي محافظت نشده فرصت هست كه قرص مصرف بشه 72 ساعته هر چند كه هر چه زودتر خورده بشه احتمال خطا رو كمتر ميكنه. دليل طولاني شدن پريود هم همون قرص هاست. وقتي قرص به صورت اضطراري استفاده مي شه تا چند دوره تنظيم پريود رو به هم ميزنه.

5. halmat نوشته است: من و نامزدم هفته ای 2 بار همدیگر رو ملاقات میکنیم و در هر بار ملاقاتمون ، نزدیکی و معاشقه طولانی داریم. از اونجایی که نامزدم پرده داره ، به هیچ وجه عمل دخول رو انجام نمیدم اما برای ارضا شدنمون ، هر 2 کاملا لختیم و هیچ پوششی نداریم و من همیشه آلتم رو بین رون ها قرار میدم تا با باله های نامزدم تماس کاملا مستقیمی داشته باشه و مایع منی رو دور از بدن نامزدم بیرون میریزم.
    حالا سوالم اینه که آیا با شرح حالی که من دادم در چنین مواقعی بارداری امکان داره ؟
    در ضمن مایع پیشاب من خیلی کم هستش و آیا پیشاب میتونه در این حالت باعث بارداری بشه.؟
    باور کنید من و نامزدم روی این مسئله خیلی حساسیم و میخواهیم احتمال بارداری رو به حداقل ممکن برسونیم . لطفا ما رو از این وسواسی نجات بدید.

بادرود
    پيشاب در صورتي كه حاوي اسپرم باشه ميتونه منجر به بارداري بشه. البته در صورتي كه در روزهاي پر خطر نباشه و اگر دخول انجام نشه احتمال خيلي خيلي ضعيف ميشه شايد در حد صفر. در حالي كه مايع پيشابتون كمه و نامزدتون باكره هستن احتمال رسيدن اون به رحم باز هم كمتر و كمتر ميشه. با اين حال بهتر نيست از كاندوم استفاده كنيد تا خيالتون صد در صد راحت بشه و احتمال ابتلا به عفونت رو هم به صفر برسونيد؟ وقتي جلوگيري از بارداري اينقدر براتون مهمه بهتره ضريب خطا رو بطور قطعي به صفر برسونيد.

6. ممنون از جوابتون . ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم :  چه مواقعي پيشاب حاوي اسپرم هستش؟

7. سلام دوست عزیز  پیشاب همیشه دارای اسپرم است

8. halmat نوشته است: ممنون از جوابتون . ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم :  چه مواقعي پيشاب حاوي اسپرم هستش؟

با درود
    ببينيد اسپرمها در محيط هاي مختلف، عمر متفاوتي دارند. در صورتي كه يك فرد چند ساعت قبل از رابطه ي جنسي انزال داشته باشه و بعد از اون ادرار نكرده باشه، ممكنه پيشابش حاوي اسپرم باشه. اما در صورت ادرار كردن به دليل اسيدي بودن ادرار معمولا اسپرمها از بين ميرند يا ديگه قدرت باروري ندارند. وجود اسپرم در پيشاب فردي كه قبل از رابطه ادرار كرده خيلي بعيده هر چند كه صفر در صد نيست. حتي وجود اسپرم قابل باروري در پيشاب فردي كه قبل از رابطه انزال داشته و ادرار نكرده هم جاي بحث داره و در افراد مختلف و شرايط مختلف متفاوته. اما در شرايطي كه شما فرموديد براي به صفر رسوندن احتمال بارداري فرض رو بر اين بگذاريد كه اگر چند ساعت قبل از رابطه انزال داشتيد، حتي اگر تخليه ي ادرار داشتيد هم ممكنه پيشابتون حاوي اسپرم باشه و از كاندوم استفاده كنيد. به اين كار ميگن رعايت كليه ي جوانب احتياط. البته گاهي به وسواس تبديل ميشه اما به نظر من وسواس داشتن در حد معقول بهتر از اينه كه دچار عواقب بارداري ناخواسته بشيد.

9. erasf نوشته است: سلام
    در روز 26 دوره قاعدگی نامزدم رابطه داشتیم اما مایع منی به واژن نرسیده فقط احتمال میدم که مایع پیش و پس از منی به واؤن رسیده باشه ، که 10 ساعت بعد دو قرص hd  خورد اما قرص بعدی را وقتی خورده بالا آورده و 12 ساعت بعد دوباره 2 قرص و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگه خورده و یک روز پس از رابطه نیز پریود شد اما پریودش 9 روز طول کشید اما دوره های قبل 6 روز طول می کشسیده لطفا یکی به طور دقیق بگه که احتمال حاملگی وجود داره و علت این جند روز اضافه پریود شدن چیه؟
      چرا

وقتی پریود شدنددیگه چرا نگران احتمال بارداری هستید؟خیر باردارنیستند
    وقتی با خوردن قرص سطح هورمون هارا بیش از اندازه بالا میبریم تا باردار نشید وتخمکگذاری انجام نشه مسلما پاین اومدن این سطح هورمون ودفع آن از بدن ممکنه طول بکشه چون از میزان نرمالی که بدن هورمون داره بیشتر وارد شده وبسته به بدن افراد مختلف متفاوته.مخصوصا در قرصهای hdبیشتر این اتفاق میفته نگران نباشید

10. nedaaaaa نوشته است: سلام اگر در جواب سونوگرافی اولیه مشکوک به حاملگی پوچ بود و دکتر سونوی دیگری را برای 2   هفته دیگر نوشت آیا ممکن است در سونوی بعد جنین دیده شود یا اصلا امکان ندارد

بله امکان داره

11. gfsaina

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام جناب دکتر من 2 روز بعد از اتمام پریودم رابطه بر قرار کردم همراه با دخول البته مایع منی داخل وإژن ریخته نشد ولی باز میترسم میخوام بدونم 2 روز بعد پریودم روز خطرناکی واسم بوده یا نه ؟لطف میکنید جواب بدید ممنون میشم

12. bhcg نوشته است: سلام ،
      من در دوران عقدم با همسرم روز 8 پریود و 22 پریود رابطه داشتم (خارج از زمان تخمک گذاری)
    رفتیم ازمایش hcg دادیم مقدارش 0.2 بود یعنی منفی ، اما تو سایت شما گشتم دیدم زیاد میگن که جواب منفی بوده و بعد مثبت شده (یعنی قابل اطمینان نیست) رفتم دکتر دیگه گفت 1 هفته دیگه ازمایش بده
    ممنون

منم شرایطم دقیقا مثل ایشونه
    رابطه ما پر خطر هم نبوده و هیچ دخولی نبوده بیشترین خطری که داشته  و احتمال میدیم این بوده که 1-2 ساعت قبل من ارضا شده بودم و رو شکمم ریخته بوده بعد دیگه با چشمم قابل رویت نبوده و خشک بوده همسرم روی شکم من نشسته باشه
    اما شرایط اینجوره علائم پریود هم هست اما خیلی عقب افتاده

13. gfsaina نوشته است: سلام جناب دکتر من 2 روز بعد از اتمام پریودم رابطه بر قرار کردم همراه با دخول البته مایع منی داخل وإژن ریخته نشد ولی باز میترسم میخوام بدونم 2 روز بعد پریودم روز خطرناکی واسم بوده یا نه ؟لطف میکنید جواب بدید ممنون میشم

در صورتیکه پریود منظمی دارید خطرناک نیست

14. m_teh25 نوشته است:
    bhcg نوشته است: سلام ،
    ممنون

منم شرایطم دقیقا مثل ایشونه
    رابطه ما پر خطر هم نبوده و هیچ دخولی نبوده بیشترین خطری که داشته  و احتمال میدیم این بوده که 1-2 ساعت قبل من ارضا شده بودم و رو شکمم ریخته بوده بعد دیگه با چشمم قابل رویت نبوده و خشک بوده همسرم روی شکم من نشسته باشه
    اما شرایط اینجوره علائم پریود هم هست اما خیلی عقب افتاده

در این سطح رابطه داشتن امکان بارداری نداره

15. سلام دوست عزیز چه مدت بعد از نزدیکی ازمایش دادید این زمان خیلی مهم است در دقت ازمایشگاه ولی دوست خوبم همانطور که دقت ادما با هم فرق میکنه دقت ازمایشگاهها هم باهم فرق داره ضمن اینکه نوع دستگاههای هر ازمایشگاه هم باهم فرق داره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 45 از 70
رفتن به صفحه :    ... 45 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید