شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 41 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام دکتر
    من دختری هستم 22 ساله با دوره پریودی 27 تا 31 روز 5روز بعد از آخرین پریودم به اصرار نامزدم یه رابطه محافظت نشده باهاش داشتم که به صورت لاپایی بوده کمی منی که شک دارم (داخل نرفت و روز وازنم و بینش ریخت و )یکم بود....بعد از اون وری وازنم و شستشو  دادم و بینشم با دست کشیدم نه داخل......بعد از اون حدود نیم ساعت بعد از 2 قرص اوسیز استفاده کردم ...اولیرو که خوردم ..قرص بعدیو میخواستم 12 ساعت بعد بخورم که نامزدم گفت همین الان بخور .....قرص دومو با حدود 1 دقیقه نهایتا بعد از قرص اول خوردم......من از این قرصا تو رابطه ها ی قبل هم استفاده کردم آخرین بار 2 ماه پیش ..ولی با فاصله زمانی 12 ساعت میخوردم..فکر کنم 3 یا 4 بار تو رابطه هام استفاده کردم از این قرص

الان 9 روز میگذره علائم پریود رو به جز دلدرد دارم...مثلا سینه درد...حالت پریشونی یه حس سنگینی زیر دلم هم دارم  که این علائم تو پریودای قبل هم بود....3 روز پیش دلدردای خفیف پریودی گرفتم ولی از 3 روز پیش دیگه خبری از دلدرد نشده...البته قابل ذکر که گهگداری این حالت بودم که 2 یا3 روز دلم درد نگیره.....ولی الان همه علائم جز دلدرد رو دارم....سئوال اول اینجاست که آیا مصرف قرصا درست بوده؟؟؟یه دقیقه تاخیر تو مصرف قرص اشکال نداره...سئوال دوم هم اینه که چرا بعد از 9 روز هنوز پریود نشدم و 2 روز هم هست که دلدرد نگرفتم؟؟؟؟؟آیا امکان داره من باردار بشم؟؟؟؟؟؟آیا با توجه به این چیزایی که گفتم نیاز به آزمایش خون هست؟؟؟؟اگه هست فردا این آزمایشو بدم جواب قطعیو بهم میده....

اگه میشه به همه سوالام پاسخ بدید .این مسئله منو یه خورده تو نگرانی برده.

2. ladan1989 نوشته است: سلام دکتر
    من دختری هستم 22 ساله با دوره پریودی 27 تا 31 روز 5روز بعد از آخرین پریودم به اصرار نامزدم یه رابطه محافظت نشده باهاش داشتم که به صورت لاپایی بوده کمی منی که شک دارم (داخل نرفت و روز وازنم و بینش ریخت و )یکم بود....بعد از اون وری وازنم و شستشو  دادم و بینشم با دست کشیدم نه داخل......بعد از اون حدود نیم ساعت بعد از 2 قرص اوسیز استفاده کردم ...اولیرو که خوردم ..قرص بعدیو میخواستم 12 ساعت بعد بخورم که نامزدم گفت همین الان بخور .....قرص دومو با حدود 1 دقیقه نهایتا بعد از قرص اول خوردم......من از این قرصا تو رابطه ها ی قبل هم استفاده کردم آخرین بار 2 ماه پیش ..ولی با فاصله زمانی 12 ساعت میخوردم..فکر کنم 3 یا 4 بار تو رابطه هام استفاده کردم از این قرص

الان 9 روز میگذره علائم پریود رو به جز دلدرد دارم...مثلا سینه درد...حالت پریشونی یه حس سنگینی زیر دلم هم دارم  که این علائم تو پریودای قبل هم بود....3 روز پیش دلدردای خفیف پریودی گرفتم ولی از 3 روز پیش دیگه خبری از دلدرد نشده...البته قابل ذکر که گهگداری این حالت بودم که 2 یا3 روز دلم درد نگیره.....ولی الان همه علائم جز دلدرد رو دارم....سئوال اول اینجاست که آیا مصرف قرصا درست بوده؟؟؟یه دقیقه تاخیر تو مصرف قرص اشکال نداره...سئوال دوم هم اینه که چرا بعد از 9 روز هنوز پریود نشدم و 2 روز هم هست که دلدرد نگرفتم؟؟؟؟؟آیا امکان داره من باردار بشم؟؟؟؟؟؟آیا با توجه به این چیزایی که گفتم نیاز به آزمایش خون هست؟؟؟؟اگه هست فردا این آزمایشو بدم جواب قطعیو بهم میده....

اگه میشه به همه سوالام پاسخ بدید .این مسئله منو یه خورده تو نگرانی برده.

1:نحوه ی مصرف ایرادی نداره حتی 2قرصو با هم میشه خورد
    2:زمان پریود شدن در افراد مختلف متفاوته گاهی تا زمان همیشگی پریود هم ممکنه طول بکشه یعنی اگر از زمان پریود بعدی گذشت نگران شوید
    3:رابطه شما احتمال کمی در باردارشدن داره
    4:الان در هر صورت بی بی چک جواب نمیده عجله نکنید استرس باعث جابجا شدن پریودتون میشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام.یکی از آشناهامون دو ماهی میشد که حامله بود.دیشب شنیدیم که جنین تقریبا دو هفته بوده که تو شکم مادر مرده بوده.حالا سوالاتی که ضهنم رو مشغول کرده1_میشه این همه مدت (دو هفته)متوجه مرگ جنین نشد؟2_این زمان موندن جنین مرده تو رحم برای مادر و همچنین بارداری بعدی خطری نداره؟ممنون از لطفتون و جوابی که به سوالات میدین.

4. kiyana4123 نوشته است: سلام.یکی از آشناهامون دو ماهی میشد که حامله بود.دیشب شنیدیم که جنین تقریبا دو هفته بوده که تو شکم مادر مرده بوده.حالا سوالاتی که ضهنم رو مشغول کرده1_میشه این همه مدت (دو هفته)متوجه مرگ جنین نشد؟2_این زمان موندن جنین مرده تو رحم برای مادر و همچنین بارداری بعدی خطری نداره؟ممنون از لطفتون و جوابی که به سوالات میدین.

فکر میکنم تقریبامنظورتون اینه که سن بارداری حدود 8هفته بوده ولی جنین در 6هفتگی از بین رفته وقتی کسی 2هفته پریودش دیر میشه جنین 2هفته ای نیست حدود 6هفته است
    ولی در هر صورت بله امکان داره به این مورد سقط فراموش شده میگن وفقط در سونو مشخص میشه گاهی علائم بارداری هم در فرد فروکش میکنه مثل از بین رفتن تهوع یا درد وحساسیت پستانهاو... مردن جنین در رحم بمدت طولانی برای مادر خطر ناک میشه ونیاز به انجام یکسری آزمایش خون وبررسی فاکتورهای انعقادی مادر وسقط درمانی(کورتاژ یا استفاده از داروهای لازم) در اولین فرصت است.
    چون صدای قلب جنین با دستگاههای موجود در مطب ها در هفته های نخست شنیده نمیشه وجنین هم حرکتی نداره مادر متوجه نمیشه ومعمولا با فروکش علائم بارداری یا یک لکه بینی مختصر مادر مراجعه میکنه یا به طور اتفاقی در سونو دیده میشه معمولا اکثر متخصصین در 3ماهه ی اول سونو رو انجام میدن.امکان تکرار در بارداری بعدی میتونه باشه ایشان قبل از باردار شدن جهت بررسی باید به متخصص مراجعه کنند در برخی موارد هم علت خاصی پیدا نمیشه وتکرار هم نمیشه.

5. سلام . اول از همه باید ببخشید که حرفام رو بی پرده و صریح میگم :
    من و نامزدم هفته ای 2 بار همدیگر رو ملاقات میکنیم و در هر بار ملاقاتمون ، نزدیکی و معاشقه طولانی داریم. از اونجایی که نامزدم پرده داره ، به هیچ وجه عمل دخول رو انجام نمیدم اما برای ارضا شدنمون ، هر 2 کاملا لختیم و هیچ پوششی نداریم و من همیشه آلتم رو بین رون ها قرار میدم تا با باله های نامزدم تماس کاملا مستقیمی داشته باشه و مایع منی رو دور از بدن نامزدم بیرون میریزم.
    حالا سوالم اینه که آیا با شرح حالی که من دادم در چنین مواقعی بارداری امکان داره ؟
    در ضمن مایع پیشاب من خیلی کم هستش و آیا پیشاب میتونه در این حالت باعث بارداری بشه.؟
    بازم ازتون ممنونم که به سوالات ما رسیدگی میکنید . با تشکر فراوان

ببخشید سوالم رو 2 مرتبه میپرسم اما باور کنید نامزدم آدم وسواسی هستش و میخواد این سوال رو یه نفر دیگه هم جواب بده تا خیالش راحتتر بشه .

6. سلام
    من با خانومم 4روز قبل از پریود شدنش رابطه بدون دخول داشتم پیش ابمم پاک کردم کامل بعد هیچ دخولی انجام نشد فقط رویه ی آلت تناسلی من با آلت تناسلیه خانومم برخورد داشت وقتی منی من خارج شد رو شکم خانومم تخلیه کردم همون لحظه ام پاک کردم کامل خانموم تا 6ماهه پیش پریودش نامنظم بود قرص یاسمین 6ماه استفاده کرد منظم شده بود و هشتم یا دهم هر ماه پریود میشد اما از 4 ابان که با هم رابطه بدون دخول داشتیم تا امروز پریود نشده فقطم ترشحاتش زیاد شده هیچکدوم از علائم بارداریم نداشته توروخدا خانوم دکتر شما کمک کنید احتمال بارداری هستش؟
    ممنون

7. سلام
    من 24 ساله هستم زمان پریودم نامنظم شده هر 3 یا چهار ماه یک بار اخرین زمان پریود من حدود 4 ماه پیش بود .
    چند روز پیش رابطه جنسی داشتم که به ان مشکوک هستم ابتدا با همسرم رابطه داشتم تا اینکه همسرم ارضا شد و مایع منی خارج شد اد را کامل پاک کردیم بعد از نیم ساعت دست ها و الت های تناسلی هم خود و هم همسرم را شستیم همسرم قبل از شستن ادرار هم کرده بود و بعد از شستن الت تناسلی مجدد رابطه برقرار کردیم ولی بدون پیشگیری یا همون کاندوم ولی مایع منی ای خارج نشد میخوام بدونم امکان داره منی از سری قبل که نیم ساعت پیش بوده در الت تناسلی همسرم باقی مونده باشه و در  امیزش بعدی موجب بارداری شده باشه ؟

ایا این زمان بی هر پریود من مشکل ساز هست؟
    ایا امکان بارداری هست ؟

8. mana1234 نوشته است: سلام
    من 24 ساله هستم زمان پریودم نامنظم شده هر 3 یا چهار ماه یک بار اخرین زمان پریود من حدود 4 ماه پیش بود .
    چند روز پیش رابطه جنسی داشتم که به ان مشکوک هستم ابتدا با همسرم رابطه داشتم تا اینکه همسرم ارضا شد و مایع منی خارج شد اد را کامل پاک کردیم بعد از نیم ساعت دست ها و الت های تناسلی هم خود و هم همسرم را شستیم همسرم قبل از شستن ادرار هم کرده بود و بعد از شستن الت تناسلی مجدد رابطه برقرار کردیم ولی بدون پیشگیری یا همون کاندوم ولی مایع منی ای خارج نشد میخوام بدونم امکان داره منی از سری قبل که نیم ساعت پیش بوده در الت تناسلی همسرم باقی مونده باشه و در  امیزش بعدی موجب بارداری شده باشه ؟

ایا امکان بارداری هست ؟

با توجه به بی نظمی پریود شما امکان مشحص کردن زمان تخمک گذاری امکان پذیر نیست
    بهتره از روش های پیشگیری مطمئن مثل قرص وکاندوم استفاده کنید

9. mana1234 نوشته است: سلام

ایا امکان بارداری هست ؟

سلام
    اگه قبلا قاعدگی منظمی داشتین و چند وقته که پریودتون انقدر نا منظم شده بهتره که آزمایش هورمونی و سونوگرافی انجام بدین
    اینجور مواقع به قول دوستمون نمیشه زمان تخمک گذاری رو تعیین کرد و یا امکان داره تخمک گذاری نداشته باشین(بخاطر  قاعدگی بی نظمی که جدیدا اتفاق افتاده).
    اگه همسرتون بعد از انزال دفع ادرار هم داشتن پس این یعنی مجرا کاملا از منی خالی شده.جای نگرانی نیست.

10. سلام دکتر من 10 روز پیش نزدیکی داشتم..امروز رفتم آزمایش خون دادم....ّیب جواب قطعیو میگیرم؟؟؟

11. ladan1989 نوشته است: سلام دکتر من 10 روز پیش نزدیکی داشتم..امروز رفتم آزمایش خون دادم....ّیب جواب قطعیو میگیرم؟؟؟

سلام
    بله دوست عزیز آزمایش بتا جواب قطعی و بدون محدودیت زمانی را به ما میدهد و اینطور نیست که مثل بی بی چک حتما باید مدت زمان خاصی از رابطه گذشته باشه تا بتونیم به جوابش اعتماد کنیم.

12. khonekhoda نوشته است: سلام
    من با خانومم 4روز قبل از پریود شدنش رابطه بدون دخول داشتم پیش ابمم پاک کردم کامل بعد هیچ دخولی انجام نشد فقط رویه ی آلت تناسلی من با آلت تناسلیه خانومم برخورد داشت وقتی منی من خارج شد رو شکم خانومم تخلیه کردم همون لحظه ام پاک کردم کامل خانموم تا 6ماهه پیش پریودش نامنظم بود قرص یاسمین 6ماه استفاده کرد منظم شده بود و هشتم یا دهم هر ماه پریود میشد اما از 4 ابان که با هم رابطه بدون دخول داشتیم تا امروز پریود نشده فقطم ترشحاتش زیاد شده هیچکدوم از علائم بارداریم نداشته توروخدا خانوم دکتر شما کمک کنید احتمال بارداری هستش؟
    ممنون

سلام
    خیر خانوم شما باردار نیستن چون هیچ دخولی صورت نگرفته و پیش آب هم که پاک شده پس جای نگرانی نیست ، استرس رو از خودتون دور کنید و منتظر پریودی بمونید.
    ضمنا قبل از طرح سوال پست های دیگر کاربران رو بخونید چون نمونه این سوال شما زیاد پیدا میشه، تا حددرامکان از طرح سوال های تکراری جلوگیری بشه.
    موفق باشید.

13. ladan1989 نوشته است: سلام دکتر من 10 روز پیش نزدیکی داشتم..امروز رفتم آزمایش خون دادم....ّیب جواب قطعیو میگیرم؟؟؟

حداقل 3هفته از لقاح باید بگذره یا چند روزی از زمان پریود باید بگذرد وگرنه صحیح نیست

14. سلام دکتر تو پستای قبل نوع رابطهمو بهتون گفتم و اینکه نیم ساعت بعد از نزیدیکی قرص لورزسترون خوردم...2 تا رو باهم به فاصله یک دقیقه و اینکه تا حالا 3 باز از این قرصا مصرف کردم تو رابطه هام که آخریش 2 ماه پیش بود........دیروز رفتم ازمایش خون دادم جوابش 1.8 بود....الان نزدیک به 1 هفتست که حالتای پریود رو دارم و زیر دلم گهگداری نه به طور مداوم درد میکنه........میشه راهنماییم کنید که چراپریود نمیشم....همیشه 10 روز بعد از مصرف قرص میشدم.....آیا با توجه به خوردن قرص و نوع رابطه ای که قبلا خدمتتون عرض کردم ...و اینکه دیروز بعد از 10 روز نزدیکی ازمایش خونم 1.8 بوده  بارداریم منتفیه؟؟؟؟؟آیا ممکنه قرص ها تاثیر نذاشته باشه و آزمایش اشتباه باشه؟؟؟؟؟لطفا راهنمائیم کنید..مرسی

15. ladan1989 نوشته است: سلام دکتر تو پستای قبل نوع رابطهمو بهتون گفتم و اینکه نیم ساعت بعد از نزیدیکی قرص لورزسترون خوردم...2 تا رو باهم به فاصله یک دقیقه و اینکه تا حالا 3 باز از این قرصا مصرف کردم تو رابطه هام که آخریش 2 ماه پیش بود........دیروز رفتم ازمایش خون دادم جوابش 1.8 بود....الان نزدیک به 1 هفتست که حالتای پریود رو دارم و زیر دلم گهگداری نه به طور مداوم درد میکنه........میشه راهنماییم کنید که چراپریود نمیشم....همیشه 10 روز بعد از مصرف قرص میشدم.....آیا با توجه به خوردن قرص و نوع رابطه ای که قبلا خدمتتون عرض کردم ...و اینکه دیروز بعد از 10 روز نزدیکی ازمایش خونم 1.8 بوده  بارداریم منتفیه؟؟؟؟؟آیا ممکنه قرص ها تاثیر نذاشته باشه و آزمایش اشتباه باشه؟؟؟؟؟لطفا راهنمائیم کنید..مرسی

جواب آزمایش میگه که شما باردار نیستید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 41 از 70
رفتن به صفحه :    ... 41 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید