شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

برجستگی زیر بغل

1. سلام
    منم همین مشکل رو داشتم که به خاطر استفاده از مام بود.اگر از مام زیر بغل استفاده می کنید نوعش رو عوض کنید
    شاد باشید

2. سلام . امروز احساس درد در ناحیه بالاتر از زیر بغل دارم . یعنی اینجا : ( عکس رو حتما ببینید )

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

همانطور که میبینید این قسمت درد میکنه البته در زیر بغلم دردی ندارم ولی در اون ناحیه امروز احساس درد میکنم . بخاطر چی میتونه باشه و نیازه به دکتر مراجعه کنم ؟

احتمال داره درد ناشی از شروع تورم غدد لنفاوی باشه ؟ البته متورم نیستش .

3. befermatooo نوشته است: سلام . امروز احساس درد در ناحیه بالاتر از زیر بغل دارم . یعنی اینجا : ( عکس رو حتما ببینید )

همانطور که میبینید این قسمت درد میکنه البته در زیر بغلم دردی ندارم ولی در اون ناحیه امروز احساس درد میکنم . بخاطر چی میتونه باشه و نیازه به دکتر مراجعه کنم ؟

دوست عزیز
    به نظرم این درد اصلا ربطی به غدد لنفاوی نداره و درد بیشتر مربوط به عضلات اون ناحیه باشه.ممکن زیادی ازشون کار کشدید و احساس درد میکنید.راستش فکر میکنم سوالتون بیشتر مربوط به اینه که ممکن از ایدز باشه یا نه ؟؟؟؟؟که به نظرم اصلا اینطور نیست و باید بپذیریذ که به لطف خدا مبتلا نشدید و اینقدر تو بدنتون دنبال علائمش نباشید
    درد هم برطرف میشه.کمی استراحت کنید و دوش گرم بگیرید و در نهایت اگر خواستید به پزشک داخلی یا ارتوپد مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. befermatooo نوشته است: سلام . امروز احساس درد در ناحیه بالاتر از زیر بغل دارم . یعنی اینجا : ( عکس رو حتما ببینید )

سلام

من نمیدونم در کدوم دستتون احساس درد می کنین. اما یادمه که کافی نت داری و هر روز پشت سیستم می شینی. پس این درد با این داستان نمیتونه بی ارتباط باشه. ضمن اینکه ارگونومی کار با کامپیوتر رو رعایت میکنی (یه بخشش رو قبلا نوشتم، سرچ کن و بخون)، همین یه ماه و خورده ی دیگه رو هم صبر کن و به خودت گیر الکی نده و آخرین تستت رو هم انجام بده که ۱۰۰۰ درصد از عدم آلودگی مطمئن بشی و هم خودت و هم همسرت و هم ما رو راحت کنی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام مجدد .

ببخشید که باز اومدم   . منو درک کنید :دی

دوستان از دیروز همسرم میگه کنار گوشش درد میکنه و وقتی دستش میکنه احساس میکنه که ورم داره . البته بدون دست کردن ورمش مشخص نیست . تو تصویر نشون دادم . آیا اینجا غدد لنفاویه ؟

البته در سمت راست این مشکل رو داره و همچنین گلوش هم درد میکنه ( زیر چونش )

مشکل خاصی باعث درد در این ناحیه گوش میشه ؟

6. befermatooo نوشته است: سلام مجدد .

ببخشید که باز اومدم   . منو درک کنید :دی

دوستان از دیروز همسرم میگه کنار گوشش درد میکنه و وقتی دستش میکنه احساس میکنه که ورم داره . البته بدون دست کردن ورمش مشخص نیست . تو تصویر نشون دادم . آیا اینجا غدد لنفاویه ؟

البته در سمت راست این مشکل رو داره و همچنین گلوش هم درد میکنه ( زیر چونش )

مشکل خاصی باعث درد در این ناحیه گوش میشه ؟

دوست عزیز
    اون ناحیه که شا نشون دادید به عنوان نواحی اصلی وجود غدد لنفاوی محسوب نمیشه و کمتر شک به این مساله برده میشه که تورم مربوط به غدد لنفاوی باشه
    به نظرم بیشتر شبیه یه جوش داخل جلدی عمیق و ریشه دار که معمولا موجب درد میشن
    البتهه با توجه به اینکه ایشون گلوشون هم درد میکنه ممکن گوششون هم عفونت داشته باشه اما خب معمولا درد عفونت گوش اگر عفونت گوش بیرونی باشه تو لاله گوش و اطرافش حس میشه و اگر دخلی باشه وقتی دست میزنن و یا چیزی وارد میکنن و موجب احساس درد در داخل گوش هم میشه.پس به جهت معاینه گوش میتونید به پزشک مراجعه کنید

7. ghasedak2 نوشته است: سلام دوستان
    منم یک سالی هست که تو سینه چپم کیست دارم.تحت نظرم و ویتامین ای میخورم .هر سه ماه یه بارم سونوگرافی می کنم.ولی دکترم گفته این کیستا هیچ وقت از بین نمی رن فقط باید مواظب باشم بزرگ یا بدخیم نشه

چطور باید مواظب باشیم بد خیم نشه؟علائمش چیا هستن؟

8. سلام .

باز هم آفت .

هفته قبل 2 تا آفت کنار هم در اومد که بعد یک هفته خوب شد اما جاش مونده یکم !

ولی چند روز بعد یعنی امروز باز یه آفت دیگه داخل لبم در اومده . حسابی کلافم کرده . خیلی خیلی میترسم .

الان 5 ماه از رابطم میگذره و آخرین آزمایش من 4 ماه و نیم بعد از رابطه بود که منفی شد .

امروز که میشه 5 ماه و رفتم آزمایش دادم . مسئولای آزمایشگاه همشون میخندیدن و میگفتن همون آزمایش دیگه ؟

بچه ها دعا کنید منفی باشه . بخدا خیلی خسته شدم . اول گفتم جواب فوری میخوام و اونا هم مهر اورژانسی زدن اما پشیمون شدم  گفتم معمولی باشه بهتره .

یه سوال ، اگه اورژانسی خون رو بررسی کنن ممکنه بخاطر اورژانسی بودن تست اشتباه بشه یا نتیجه اش زیاد قابل قبول نباشه ؟

کی میشه 6 ماه تموم شه . من که مردم .

9. سلام .

جواب آزمایش رو گرفتم .

منفـــــــــــــــی    بعد از 5 ماه .

بهش اعتماد کنم دیگه ؟ چه روزهای سختی رو گذروندم . همیشه با خودم میگفتم کی میشه 5 یا 6 ماه بشه ! فکر نمیکردم بگذره زمان .

تو این مدت نزدیک به 1 میلیون هزینه آزمایش و دکتر و ... کردم . شاید به نوعی زندگیم تو این مدت نزدیک بود از هم بپاشه . خیلی اشتباه بزرگی کرده بودم .  

امیدوارم دیگه این کارا رو نکنم .

10. befermatooo نوشته است: سلام .

جواب آزمایش رو گرفتم .

منفـــــــــــــــی    بعد از 5 ماه .

بهش اعتماد کنم دیگه ؟ چه روزهای سختی رو گذروندم . همیشه با خودم میگفتم کی میشه 5 یا 6 ماه بشه ! فکر نمیکردم بگذره زمان .

تو این مدت نزدیک به 1 میلیون هزینه آزمایش و دکتر و ... کردم . شاید به نوعی زندگیم تو این مدت نزدیک بود از هم بپاشه . خیلی اشتباه بزرگی کرده بودم .  

امیدوارم دیگه این کارا رو نکنم .

دوست عزیز
    خوشحالم که این آزمایش هم منفی بود و واقعا به نظرم دیگه لازم نیست تجدید آزمایش کنید
    شما چندین بار تست دادید و همه رو امتحان کردید و خیلی بعیده تو ماه 6 مثبت بشه
    اما در مورد اعتبار روش اورژانس و غیر اورژانس هم باید بدونید روشهای آزمایششگاهی یه اعتبار و ارزش دارن که تعریف شده است و در صورت اجرا به صورت آزمایشگاهی اون اعتبار و ارزش زیر سوال نمیره و یا کم نمیشه.فقط با توجه به نیاز زودتر کیت بررسی میشه

خوشحالم که به بزرگی اشتباهتون پی بردید و امیدوارم همه به این درک برسن و امیدوارم بعد از این در کنار همسرتون شاد زندگی کنید و اینقدر هم نگران آفت و زخم و درد نباشید چون بعد از این دیگه نمیتونید اینها رو به ایدز نسبت بدید

11. سلام بجه ها!
    هرتوده یا کیستی قبل از مراجعه به دکتر و انجام آزمایشات مربوطه وتشخیص نهایی که نباید اینقدر شما هارو بهم بریزه، دوستان سعی کنید همیشه منطقی فکر کنید و از استرس های بیجا دوری کنید،مادربزرگ من هر2تا زیر بغلش توده داشت نه ازین توده کوچولوها...........ازین توده بزرگا!!!جدی میگم هرکدوم اندازه 1پرتغال بودن خیلی سال پیش باعمل جراحی اونارو خارج کرد اما الان دوباره جاشون توده جدید دراومده، مامانم وخالم هم دارن ولی کوچیکتره ،حتی دختردایی 9ساله ام هم داره که بالمس کردن حس میشه،انگار ژنتیک کار خودشو کرده! احتمال داره منم اینطوری بشم باتوجه به سنم ؟آخه شنیدم همه اونایی که غده های لنفاوی زیربغلشون برجسته اس از بچگی همینطوری بوده،ولی من زیربغلم برجستگی ندارم.

12. ممنون سپیده جان

یه مشکلی هست که برا دامادم پیش اومده یا من فکر میکنم که پیش اومده .

داماد ما مدتی هست که دهانش پر آفت میشه و به محض خوب شدن یکی دیگه میزنه ! فکر کنم یک یا دو ماهی میشه که همیشه تو دهنش آفت میزنه و اونم چند تایی .

الان دیروز هم که دیدمش کنار زبونش یه آفت اندازه نخود زده بود که هم سفید بود و قرمز .

خیلی میترسم . آخه چند وقته در ناحیه ناف درد شدید داره از ار گاهی . رفت دکتر و اندوسکوپی کردن و فعلا بهش دارو دادن .

میخواستم بهش بگم بره آزمایش HIV بده اما روم نشد . شاید میترسیدم خدای نکرده ..........

13. befermatooo نوشته است: ممنون سپیده جان

یه مشکلی هست که برا دامادم پیش اومده یا من فکر میکنم که پیش اومده .

داماد ما مدتی هست که دهانش پر آفت میشه و به محض خوب شدن یکی دیگه میزنه ! فکر کنم یک یا دو ماهی میشه که همیشه تو دهنش آفت میزنه و اونم چند تایی .

الان دیروز هم که دیدمش کنار زبونش یه آفت اندازه نخود زده بود که هم سفید بود و قرمز .

خیلی میترسم . آخه چند وقته در ناحیه ناف درد شدید داره از ار گاهی . رفت دکتر و اندوسکوپی کردن و فعلا بهش دارو دادن .

میخواستم بهش بگم بره آزمایش HIV بده اما روم نشد . شاید میترسیدم خدای نکرده ..........

دوست عزیز
    شما با این سن داماد دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    راستش هر آفتی که به ایدز ربط داره!!!!!!ممکن چیزی هست که مدام تحریک میکنه.یا اینکه چون آفتها بزرگ هستن و ایشون درمان نمیکنن مدام مجدد آلوده میشن
    بهتره برن دکتر و برای آفت درمان بشن و اینکه نگران نباشید اگر در سابقه شون رفار پرخطر نداشتن ریسکش کمه و یا بعیده ایدز بگیرن

در مورد درد ناحیه ناف حتما پیگیر باشن چون مساله ساده ای نیست
    شما هم هی به خودتون از ایدز استرس وارد نکنید خیلی از بیماریها این علائم رو دارن

14. Tahna2020 نوشته است: سلام بجه ها!
    هرتوده یا کیستی قبل از مراجعه به دکتر و انجام آزمایشات مربوطه وتشخیص نهایی که نباید اینقدر شما هارو بهم بریزه، دوستان سعی کنید همیشه منطقی فکر کنید و از استرس های بیجا دوری کنید،مادربزرگ من هر2تا زیر بغلش توده داشت نه ازین توده کوچولوها...........ازین توده بزرگا!!!جدی میگم هرکدوم اندازه 1پرتغال بودن خیلی سال پیش باعمل جراحی اونارو خارج کرد اما الان دوباره جاشون توده جدید دراومده، مامانم وخالم هم دارن ولی کوچیکتره ،حتی دختردایی 9ساله ام هم داره که بالمس کردن حس میشه،انگار ژنتیک کار خودشو کرده! احتمال داره منم اینطوری بشم باتوجه به سنم ؟آخه شنیدم همه اونایی که غده های لنفاوی زیربغلشون برجسته اس از بچگی همینطوری بوده،ولی من زیربغلم برجستگی ندارم.

دوست عزیز
    نمیشه گفت چون تو سابقه خانوادگی شما وجود داره پس اگر روزی برای شما این مورد پیش بیاد صرفا ژنتیکی و مشکلی در کار نیست.به هر جهت هر چیز غیر عادی باید بررسی بشه و علتش مشخص بشه.در مورد غدد هم همینطوره
    ما در موراد پیشرفته سرطان سینه درگیر شدن غددلنفاوی و عروق زیر بغل رو داریم و یا سل و یا....پس اگر حالتی اینچنین پیش اومد باید بررسی بشه چه سابقه ژنتیکی در کار باشه و چه د رکار نباشه

راستی تهنا خانم سوالتون رو بلد کنید یا حداقل بعد سوال برید خط بعد.من شخصا اصلا متوجه علامت سوال نشده بودمم و فکر کردم اعلام نظر کردید

15. با سلام

من مدت چند هفته اس احساس ميكنم زير بغل سمت راستم برآمده تر از سمت چپ هست البته نه دردي دارم نه سفت هست  فقط چون با اون يكي زير بغلم  فرق ميكنه نگرانم كرده ؟

راجع به بيماري هوچكين خوندم نگران شذم كه نكنه منم اين سرطانو دارم  البنه من تو مرداد ماه سنوگرفي سينه انجام دادم  كه البته تو سينه چپم يه كيست ساده 9 ميليمتري دارم ؟

هيجا ديگه از بدنم  اينطوري نست نگران شدم البته خواهرم هم 13 سالشه اونم زير بغلش اينطوري شده  چرا؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید