شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 39 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. halmat نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید . من و همسرم اصلا تمایلی به بچه دار شدن نداریم و برای پیشگیری هم از قرص و.... استفاده نمیکنیم و فقط از روش طبیعی و یا کاندوم استفاده میکنیم.
    من و هم همسرم بیشتر از روش طبیعی خوشمون میاد و حتی از کاندوم هم زیاد استفاده نمیکنیم.
    سوالم اینه که اگه ما همچنان از روش طبیعی استفاده کنیم و و همواره منی رو خارج از واژن بریزم اما واقعا احتمال بارداری وجود داره؟ تا حالا شده کسی به این شکل باردار بشه؟
    من کاملا میتونم هنگام خروج منی خودم رو کنترل کنم و حداقل 5 ثانیه قبل از انزال آلتم را از حالت دخول بیرون بیارم.
    راستش من از هر کسی میپرسم میگن که پیشاب هیچ وقت باعث بارداری نمیشه و مهم همون مایع منی هستش. ممنونم میشم که کامل در این مورد راهنمایم کنید.

دوست عزیز
    روش طبیعی یکی از قدیمی ترین روش های پیشگیری از بارداری هستش که گذشتگان ما در نبود وسایل استفاده می کردند و به نظر میاد کم عوارض ترین هم باشه البته اگه نگیم روش منقطع باعث مشکلات روحی و...بشه
    اما ضریب شکست این روش به عوامل زیادی بستگی داره یکیش همین زود انزالی هست که شما مبتلا نیستید همچنین همسر شما باید سیکل منظمی داشته باشن که بتونید روزهای پر خطر رو به خوبی بشناسید
    در ضمن بهتره بعد از انزال ادرار داشته باشید که اگه منی توی مجرا باقی مونده خارج بشه
    و توصیه آخر اینکه قرص لوونرژسترول رو دم دست داشته باشید که اگه مشکوک شدید بتونید بصورت اورژانسی پیشگیری کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>لتروزول</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

سلام ، با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد وضعیتم داده بودم ، امروز وقتی با دستمال توالت خودمو خشک میکردم ، یه لکه قهوه ای روشن روی دستمال دیدم ، چون چند روز آینده تعطیله خیلی نگران شدم ، این لکه میتونه خطرناک باشه ؟ امروز برم دکتر ؟ چون دکترم گفته بود اگه لکه بینی یا خونریزی داشتی بیا واست سونو واژینال بنویسم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

شما دیگه تست بتا ندادید؟
    اگه بتونید فردا تست بدید و جوابشو برامون بذارید میشه از روند تغییرات هورمون HCG تفسیری در مورد وضعیت شما ارائه کرد.
    به دستور پزشکتون عمل کنید و برای بررسی بیشتر به ایشون مراجعه کنید.

امروز به دکترم مراجعه کردم ، واسم سونو واژینال نوشت ، تا نوبت سونو من برسه 2 ساعت طول کشید ، که توی این مدت درد زیر شکم تقریبا زیاد داشتم ، قبل از سونو وقتی برای تخلیه مثانه رفتم خونریزی با همراه یه لخته خون دیدم ، در حین انجام سونو هم خونریزی داشتم ،که بعد انجام سونو درد زیر شکم کم و تقریبا از بین رفت . نتیجه سونو این شد :
    رحم دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد ، ضایعه فضاگیر در بافت میومتریال مشهود نیست . آندومتر با ضخامت 6 م م واقع است ، تخمدان سمت چپ دارای ابعاد و اکوی نرمال و  تخمدان سمت راست حاوی کانونهای اکولوسنت 13 و 20 م م می باشد .مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده نمی شود ،شواهد دال بر وجود ساک حاملگی در حفره رحمی مشهود نیست

دکتر گفت که احتمال داره اون 2 تا کانون اکولوسنت بارداری خارج رحمی باشه ، همین امشب آزمایش بتا تیتراژ واسم نوشت که انجام دادم و فردا نتیجه ش معلوم میشه .

ممکنه اون کانون اکولوسنت حاملگی خارج رحمی نباشه و دلیل ندیدن ساک حاملگی ، دفعش باشه؟
    اگه حاملگی خارج رحمی باشه ، شنیدم اگه اندازه جنین کوچیک باشه با دارو میشه از بین بردش ، کانون 13 و 20 م م ، اندازش چطوره؟ با دارو رفع میشه ؟ اگه نه جراحی باز میکنن یا لاپاراسکوپی؟

اگه بارداری در تخمدان شکل بگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ لوله ها ی رحمی بسته یا چسبنده هستن؟

توی این شبها برام دعا کنید ،خیلی میترسممممم

سلام دوباره

در تخمدان راست ممکنه بارداری خارج رحمی اتفاق افتاده باشه ممکنه هم کیست تخمدان باشه.
    سایزشون آنچنان زیاد نیست و با تجویز دارو و حل شدن در بدن هم میتونن دفع بشن.
    بارداری خارج رحمی ممکنه به خاطر

- چسبندگی لوله ها
    - انسداد لوله ها
    - عفونت
    - و ...

تست بتای دومی که درخواست شده هر چند که دیر بوده اما در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
    فقط من یه سوالی برام پیش اومده
    شما زمانی که تست بتا دادید و تیتر 412 بود آمپول HCG تزریق نکرده بودید؟

دوست خوبم آرامشتون رو حفظ کنید و زیر نظر پزشک تون باشید.

ممنون از همه جوابهایی که به پستهام دادید .
    یه سوال دیگه داشتم اینکه چه جوری میشه فهمید که اون کانونهای اکولوسنتی که توی تخمدان راستم تشکیل شده ، کیست تخمدان هستن یا بارداری خارج رحمی ؟ راهی الان توی این مرحله ای که من هستم واسه تشخیصش هست؟
    نمیدونم چرا چیزایی که دکترم گفت قانعم نکرد ، گفت که اگه آز بتای بعدی که واسم نوشته منفی بشه یعنی بارداری خارج رحمی نبوده ، پس لوله ها بازه و نیاز به عکس رنگی نیست . واقعا اینطوریه؟؟؟

سلام دوباره

در مورد شما میدونید وضعیت به چه شکله؟
    وضعیت جوری شده که اسناد دال بر اینکه بارداری
    خارج رحمی بوده یا داخل رحمی بوده یا مولار بوده یا اصلا پوچ بوده تقریبا از بین رفته
    یعنی سونوی شما به نظرم خیلی دیر انجام شد اما من خدمتتون عرض کردم که هفته ی قبل از سونو یه تست بتا بدید تا بتونیم یه تفسیری از وضعیتتون ارائه کنیم که شما گوش ندادید. در مورد شما تیتر بتا باید به صورت سریالی چک می شد.
    شما به سونوی مجدد نیاز دارید تا مشخص بشه اون کانون ها کیست هستن یا نه.

اول اینکه ، ببخشید من اینقدر زیاد سوال میپرسم .
    چون دیدم تا اون زمان لکه بینی یا خونریزی یا درد ندارم ، فکر کردم تا زمان سونو صبر کنم ، که اشتباه فکر کردم .
    من 8 آذر دوباره وقت دکتر دارم تا جواب آز بتای مجددمو ببینه ، بگم واسم سونو بنویسه ؟ شکمی باشه یا واژینال؟
    اگه اینبار سونو بدم مشخص میشه؟ چرا دفعه قبل مشخص نکردن کیسته یا چیز دیگه ، فقط نوشته بود کانون اکولوسنت؟

سلام

1. میتونید درخواست سونوی شکمی بدید.
    2. خودتون این موضوع رو بگید که در مورد کیست تخمدان هم بررسی کنن. گاهی اوقات پزشک اونقدر درگیر مسائل دیگه س که به بقیه ی موارد کمتر فکر میکنه.

سلام ، امروز مجدد تست بتا دادم که نتیجه ش 2.5 شد . دکترم گفت که چون خونریزیت کم بوده و عدد تیتراژ اولت هم پایین بوده بیشتر احتمال به سمت بارداری خارج رحمی در یکی از لوله ها میره، که خود بخود توسط بدن جذب شده ، و گفت که اگه بارداری شما خارج رحمی بوده خیلی شانس آوردی که خودش جذب شده چون توی 60 تا 70 درصد موارد باید جراحی بشه یا از دارویی که واسه شیمی درمانی هست استفاده میکنن . گفت که بهتره که عکس رنگی بدی تا اگه چسبندگی هم وجود داشته باشه باز بشه ، واسه اون کیستهای داخل تخمدان و بخاطر لکه بینی کمی ( 1 آذر بعد درد تقریبا شدید و خونریزی کمی  که کردم تا امروز 8 آذر لکه بینی قهوه ای دارم ) که دارم واسم قرص روکین تجویز کردن که باید 2 ماه بخورم بعدش واسم سونو نوشتن .((با اینکه به دکترم گفتم که واسم سونو بنویسه گفت اول قرصها رو بخور 2 ماه دیگه سونو بده)) حالا میخوام بدونم به نظر شما هم احتمال بارداری خارج رحمی در من بیشتره ؟
    و با گرفتن عکس رنگی چند درصد احتمال داره بعدش حاملگی طبیعی اتفاق بیفته ؟ و معمولا چه مدت طول میکشه بعد گرفتن عکس رنگی و با وجود یکبار بارداری خارج رحمی بازم باردار بشم؟

همونطور که قبلا گفتم به دلایلی واسه بارداری عجله دارم ، خیلی ناراحتم واسه این مسئله ای که پیش اومده .
    ممنون از پاسخگوییتون .

سلام دوباره

من خدمت شما عرض کردم که شواهد برای تشخیص نوع بارداری شما تقریبا از بین رفته و باید به حدس و گمان و احتمالات متوسل شد.
    یه احتمال همونیه که پزشکتون گفتن
    احتمال دیگه اینه که بارداری رحمی داشتین و سقط زود هنگام و بدون دلیل رخ داده
    فرض دیگه به این صورته که حاملگی مولار بوده و سقط شده
    یه احتمال خیلی ضعیف دیگه اینه که اصلا باردار نبودین و اون کانون ها کیست تخمدان هستن و افزایش تیتراژ بتا به خاطر آمپول HCG بوده. نمیدونم چرا در مورد شما این مورد به ذهنم رسید!! هنوز به آمپول HCG شما شک دارم!!!
    در اولین پست ها برای شما در مورد هیستروسالپنگوگرافی نوشتم و خدمتتون عارض شدم که برای تشخیص مشکلات ساختاری و مکانیکی باید HSG انجام بشه.
    بعد از انجام HSG و در صورت سلامت رحم و لوله های رحمی می تونید برای بارداری اقدام کنید و مانند سابق احتمال بارداری وجود خواهد داشت.

اون احتمال که مربوط به مثبت شدن تست بتا بخاطر آمپول HCG کاملا رد میشه چون من اصلا از این آمپول استفاده نکردم ، مولار هم فکر نکنم باشه چون تیتر بتای من پایین بود . میمونه احتمال حاملگی رحمی که بی دلیل سقط شده و احتمال حاملگی خارج رحمی که خود به خود جذب شده ،روز 13 پریود هم سونو نداده بودم تا بدونم این کیستها اون زمان وجود داشته یا بعدا به خاطر حاملگی خارح رحمی به وجود اومده ، با شواهد موجود بیشتر احتمال به طرف حاملگی خارج رحمی میره متاسفانه . که امیدوارم با گرفتن عکس رنگی مشکلم حل بشه .
    یه سوال دیگه داشتم معمولا عکس رنگی رو توی رادیولوژی ها انجام میدن یا توی مراکز تصویر برداری که MRI و اسکن میکنن انجام میدن؟
    ممنون از جوابتون .

3. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a><a>لتروزول</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

سلام ، با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد وضعیتم داده بودم ، امروز وقتی با دستمال توالت خودمو خشک میکردم ، یه لکه قهوه ای روشن روی دستمال دیدم ، چون چند روز آینده تعطیله خیلی نگران شدم ، این لکه میتونه خطرناک باشه ؟ امروز برم دکتر ؟ چون دکترم گفته بود اگه لکه بینی یا خونریزی داشتی بیا واست سونو واژینال بنویسم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

شما دیگه تست بتا ندادید؟
    اگه بتونید فردا تست بدید و جوابشو برامون بذارید میشه از روند تغییرات هورمون HCG تفسیری در مورد وضعیت شما ارائه کرد.
    به دستور پزشکتون عمل کنید و برای بررسی بیشتر به ایشون مراجعه کنید.

امروز به دکترم مراجعه کردم ، واسم سونو واژینال نوشت ، تا نوبت سونو من برسه 2 ساعت طول کشید ، که توی این مدت درد زیر شکم تقریبا زیاد داشتم ، قبل از سونو وقتی برای تخلیه مثانه رفتم خونریزی با همراه یه لخته خون دیدم ، در حین انجام سونو هم خونریزی داشتم ،که بعد انجام سونو درد زیر شکم کم و تقریبا از بین رفت . نتیجه سونو این شد :
    رحم دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد ، ضایعه فضاگیر در بافت میومتریال مشهود نیست . آندومتر با ضخامت 6 م م واقع است ، تخمدان سمت چپ دارای ابعاد و اکوی نرمال و  تخمدان سمت راست حاوی کانونهای اکولوسنت 13 و 20 م م می باشد .مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده نمی شود ،شواهد دال بر وجود ساک حاملگی در حفره رحمی مشهود نیست

دکتر گفت که احتمال داره اون 2 تا کانون اکولوسنت بارداری خارج رحمی باشه ، همین امشب آزمایش بتا تیتراژ واسم نوشت که انجام دادم و فردا نتیجه ش معلوم میشه .

ممکنه اون کانون اکولوسنت حاملگی خارج رحمی نباشه و دلیل ندیدن ساک حاملگی ، دفعش باشه؟
    اگه حاملگی خارج رحمی باشه ، شنیدم اگه اندازه جنین کوچیک باشه با دارو میشه از بین بردش ، کانون 13 و 20 م م ، اندازش چطوره؟ با دارو رفع میشه ؟ اگه نه جراحی باز میکنن یا لاپاراسکوپی؟

اگه بارداری در تخمدان شکل بگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ لوله ها ی رحمی بسته یا چسبنده هستن؟

توی این شبها برام دعا کنید ،خیلی میترسممممم

سلام دوباره

در تخمدان راست ممکنه بارداری خارج رحمی اتفاق افتاده باشه ممکنه هم کیست تخمدان باشه.
    سایزشون آنچنان زیاد نیست و با تجویز دارو و حل شدن در بدن هم میتونن دفع بشن.
    بارداری خارج رحمی ممکنه به خاطر

- چسبندگی لوله ها
    - انسداد لوله ها
    - عفونت
    - و ...

تست بتای دومی که درخواست شده هر چند که دیر بوده اما در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
    فقط من یه سوالی برام پیش اومده
    شما زمانی که تست بتا دادید و تیتر 412 بود آمپول HCG تزریق نکرده بودید؟

دوست خوبم آرامشتون رو حفظ کنید و زیر نظر پزشک تون باشید.

ممنون از همه جوابهایی که به پستهام دادید .
    یه سوال دیگه داشتم اینکه چه جوری میشه فهمید که اون کانونهای اکولوسنتی که توی تخمدان راستم تشکیل شده ، کیست تخمدان هستن یا بارداری خارج رحمی ؟ راهی الان توی این مرحله ای که من هستم واسه تشخیصش هست؟
    نمیدونم چرا چیزایی که دکترم گفت قانعم نکرد ، گفت که اگه آز بتای بعدی که واسم نوشته منفی بشه یعنی بارداری خارج رحمی نبوده ، پس لوله ها بازه و نیاز به عکس رنگی نیست . واقعا اینطوریه؟؟؟

سلام دوباره

در مورد شما میدونید وضعیت به چه شکله؟
    وضعیت جوری شده که اسناد دال بر اینکه بارداری
    خارج رحمی بوده یا داخل رحمی بوده یا مولار بوده یا اصلا پوچ بوده تقریبا از بین رفته
    یعنی سونوی شما به نظرم خیلی دیر انجام شد اما من خدمتتون عرض کردم که هفته ی قبل از سونو یه تست بتا بدید تا بتونیم یه تفسیری از وضعیتتون ارائه کنیم که شما گوش ندادید. در مورد شما تیتر بتا باید به صورت سریالی چک می شد.
    شما به سونوی مجدد نیاز دارید تا مشخص بشه اون کانون ها کیست هستن یا نه.

اول اینکه ، ببخشید من اینقدر زیاد سوال میپرسم .
    چون دیدم تا اون زمان لکه بینی یا خونریزی یا درد ندارم ، فکر کردم تا زمان سونو صبر کنم ، که اشتباه فکر کردم .
    من 8 آذر دوباره وقت دکتر دارم تا جواب آز بتای مجددمو ببینه ، بگم واسم سونو بنویسه ؟ شکمی باشه یا واژینال؟
    اگه اینبار سونو بدم مشخص میشه؟ چرا دفعه قبل مشخص نکردن کیسته یا چیز دیگه ، فقط نوشته بود کانون اکولوسنت؟

سلام

1. میتونید درخواست سونوی شکمی بدید.
    2. خودتون این موضوع رو بگید که در مورد کیست تخمدان هم بررسی کنن. گاهی اوقات پزشک اونقدر درگیر مسائل دیگه س که به بقیه ی موارد کمتر فکر میکنه.

سلام ، امروز مجدد تست بتا دادم که نتیجه ش 2.5 شد . دکترم گفت که چون خونریزیت کم بوده و عدد تیتراژ اولت هم پایین بوده بیشتر احتمال به سمت بارداری خارج رحمی در یکی از لوله ها میره، که خود بخود توسط بدن جذب شده ، و گفت که اگه بارداری شما خارج رحمی بوده خیلی شانس آوردی که خودش جذب شده چون توی 60 تا 70 درصد موارد باید جراحی بشه یا از دارویی که واسه شیمی درمانی هست استفاده میکنن . گفت که بهتره که عکس رنگی بدی تا اگه چسبندگی هم وجود داشته باشه باز بشه ، واسه اون کیستهای داخل تخمدان و بخاطر لکه بینی کمی ( 1 آذر بعد درد تقریبا شدید و خونریزی کمی  که کردم تا امروز 8 آذر لکه بینی قهوه ای دارم ) که دارم واسم قرص روکین تجویز کردن که باید 2 ماه بخورم بعدش واسم سونو نوشتن .((با اینکه به دکترم گفتم که واسم سونو بنویسه گفت اول قرصها رو بخور 2 ماه دیگه سونو بده)) حالا میخوام بدونم به نظر شما هم احتمال بارداری خارج رحمی در من بیشتره ؟
    و با گرفتن عکس رنگی چند درصد احتمال داره بعدش حاملگی طبیعی اتفاق بیفته ؟ و معمولا چه مدت طول میکشه بعد گرفتن عکس رنگی و با وجود یکبار بارداری خارج رحمی بازم باردار بشم؟

همونطور که قبلا گفتم به دلایلی واسه بارداری عجله دارم ، خیلی ناراحتم واسه این مسئله ای که پیش اومده .
    ممنون از پاسخگوییتون .

سلام دوباره

من خدمت شما عرض کردم که شواهد برای تشخیص نوع بارداری شما تقریبا از بین رفته و باید به حدس و گمان و احتمالات متوسل شد.
    یه احتمال همونیه که پزشکتون گفتن
    احتمال دیگه اینه که بارداری رحمی داشتین و سقط زود هنگام و بدون دلیل رخ داده
    فرض دیگه به این صورته که حاملگی مولار بوده و سقط شده
    یه احتمال خیلی ضعیف دیگه اینه که اصلا باردار نبودین و اون کانون ها کیست تخمدان هستن و افزایش تیتراژ بتا به خاطر آمپول HCG بوده. نمیدونم چرا در مورد شما این مورد به ذهنم رسید!! هنوز به آمپول HCG شما شک دارم!!!
    در اولین پست ها برای شما در مورد هیستروسالپنگوگرافی نوشتم و خدمتتون عارض شدم که برای تشخیص مشکلات ساختاری و مکانیکی باید HSG انجام بشه.
    بعد از انجام HSG و در صورت سلامت رحم و لوله های رحمی می تونید برای بارداری اقدام کنید و مانند سابق احتمال بارداری وجود خواهد داشت.

اون احتمال که مربوط به مثبت شدن تست بتا بخاطر آمپول HCG کاملا رد میشه چون من اصلا از این آمپول استفاده نکردم ، مولار هم فکر نکنم باشه چون تیتر بتای من پایین بود . میمونه احتمال حاملگی رحمی که بی دلیل سقط شده و احتمال حاملگی خارج رحمی که خود به خود جذب شده ،روز 13 پریود هم سونو نداده بودم تا بدونم این کیستها اون زمان وجود داشته یا بعدا به خاطر حاملگی خارح رحمی به وجود اومده ، با شواهد موجود بیشتر احتمال به طرف حاملگی خارج رحمی میره متاسفانه . که امیدوارم با گرفتن عکس رنگی مشکلم حل بشه .
    یه سوال دیگه داشتم معمولا عکس رنگی رو توی رادیولوژی ها انجام میدن یا توی مراکز تصویر برداری که MRI و اسکن میکنن انجام میدن؟
    ممنون از جوابتون .

سلام

دوست خوبم میدونم، خودم از شما پرسیدم که آمپول HCG تزریق کردین یا نه، که گفتین نه. اما خوب یادمه که سیکل قبل آمپول Hmg تزریق کردین و با توجه به اینکه تاثیر آمپول تا چند روز بیشتر نمیمونه، نمیدونم چرا من هنوز به اون مشکوکم!! گیر دادم دیگه!
    در اولین پست ها برای شما نوشتم که برای تشخیص مشکلات ساختاری و مکانیکی از HSG استفاده میشه و این کار معمولا توسط رادیولوژیست صورت می گیره. برای سومین بار! به شما توصیه می کنم لینک زیر رو بخونید.

هیستروسالپنگوگرافی

4. badomak نوشته است:
    tamana2454 نوشته است: سلام من چون قرص <a><a>سیپروترون</a></a> مصرف می کنم دوره قاعدگیم 28 روزست هرماه می خواستم بدونم زمان پرخطر واسه می کیه.

درضمن من اگه قرص مصرف نکنم قاعدگیم نامنظمه 2ماه یکبار گاهی و گاهیم همون 28 روزست.
    ولی یکسال که قرص میخورم همون 28 روزه ممنون میشم جوابمو بدین

اگه قرص مصرف می کنید که دیگه جای نگرانی نیست
    و هر وقت رابطه داشته باشین مشکلی پیش نمیاد
    به شرطی که قرص ها رو هر روز بخورید و تاخیر نداشته باشه

ممنون از جوابتون خب من مشکلم همینه گاهی مرتب قرصو نمیخورم

5. سلام
    من و نامزدم 5 شنبه رابطه سطحی داشتیم اما به برخورد مایع پیش و پس از منی با وازن شک داشتیم دیشب 2 قرص hd و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگر خورد اما در نوبت دوم 2 ساغت بعد بالا آورد اما قرص دیگه ای نخورد و امروز بعد از ظهر ایشان پریود شدن و شروع دوره قاعدگی 13 آبان بوده ، آیا نیاز به خوردن قرص ذوباره هست و آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟در ضمن ما خیلی استرس داریم آیا نیاز به آزمایش یا کار دیگری هست؟

6. erasf نوشته است: سلام
    من و نامزدم 5 شنبه رابطه سطحی داشتیم اما به برخورد مایع پیش و پس از منی با وازن شک داشتیم دیشب 2 قرص hd و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگر خورد اما در نوبت دوم 2 ساغت بعد بالا آورد اما قرص دیگه ای نخورد و امروز بعد از ظهر ایشان پریود شدن و شروع دوره قاعدگی 13 آبان بوده ، آیا نیاز به خوردن قرص ذوباره هست و آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟در ضمن ما خیلی استرس داریم آیا نیاز به آزمایش یا کار دیگری هست؟

سلام

اگه مطمئن هستید که فاصله ی بین مصرف قرص نوبت دوم و استفراغ بیش از 2 ساعت بوده که مشکلی نیست و قرص ها اثر خودشون رو میذارن.
    در کل میشه گفت که این پریود شدن بارداری احتمالی رو منتفی میکنه. جای نگرانی نیست.

7. bahar2410 نوشته است: سلام،
    من 29سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 91/05/26 خونریزی من شروع شد. 5- شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.الان 12 روزاز زمان پریود من عقب افتاده و تا حالا دو بار بی بی چک استفاده کردم که آخرین بار دو روز پیش بود که جوابش منفی بود . تا بحال هیچ وقت سابقه نداشته که من پریود نشم حتی اگر در شرایط عصبی زیاد هم که بودم با لکه بینی پریودم شروع میشد و بعد از دو الی سه روز خونریزی شروع میشد . از آنجا که من بیمار مبتلا یه آندو متریوز هستم که چها رسال پیش تحت عمل لاپاراتومی قرار گرفتم . لازم به ذکر است که ترشحات واژنم زیاد شده و رقیق و بدون بو است و گاز معده من هم زیاد شده .
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

دوست عزیز شما حامله نیستین..نگران نباشید

8. m1989 نوشته است:
    orkiide نوشته است: سلام
    وقتی بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده میشه و پریود عقب می افته درد شکم و تخمدانها طبیعیه؟ 6-7 روز پریودم عقب افتاده ولی دردی که گفتم رو گه گاه دارم.
    تا چند روز نهایتا عقب افتادن پریود طبیعیه؟
    چند روز بعد از رابطه به بیبی چک میشه اعتماد کرد؟
    مرسی

سلام

1. درد در ناحیه ی شکم از عوارض قرص هست.
    2. تاخیر در پریود در افراد متفاوته؛ در یکی 20 روز تاخیر میفته، یکی 10 روز، یکی دیگه 5 روز، اون یکی جلو میندازه و ... . عدد خاصی رو نمیتونم خدمتتون عرض کنم.
    3. بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

مرسی.آیا برای استفاده از بیبی چک اولین ادرار صبحگاهی حتما لازمه؟ اگه اولی نباشه نتیجه درست نیست؟
    لطفا فرق دقیق بین لکه بینی و پریودم بگید.چطور میشه فهمید پریوده یا فقط لکه بینی؟

9. orkiide نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    orkiide نوشته است: سلام
    وقتی بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده میشه و پریود عقب می افته درد شکم و تخمدانها طبیعیه؟ 6-7 روز پریودم عقب افتاده ولی دردی که گفتم رو گه گاه دارم.
    تا چند روز نهایتا عقب افتادن پریود طبیعیه؟
    چند روز بعد از رابطه به بیبی چک میشه اعتماد کرد؟
    مرسی

سلام

1. درد در ناحیه ی شکم از عوارض قرص هست.
    2. تاخیر در پریود در افراد متفاوته؛ در یکی 20 روز تاخیر میفته، یکی 10 روز، یکی دیگه 5 روز، اون یکی جلو میندازه و ... . عدد خاصی رو نمیتونم خدمتتون عرض کنم.
    3. بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

مرسی.آیا برای استفاده از بیبی چک اولین ادرار صبحگاهی حتما لازمه؟ اگه اولی نباشه نتیجه درست نیست؟
    لطفا فرق دقیق بین لکه بینی و پریودم بگید.چطور میشه فهمید پریوده یا فقط لکه بینی؟

سلام

1. برای جمع آوری نمونه توصیه بر ادرار صبحگاهی هست اما این وحی منزل نیست! و اگه مثلا ظهر بی بی چک رو استفاده کردید قابل اعتماد خواهد بود.
    2. پریود معمولا به صورت خون روان هست و لکه بینی اسمش روشه دیگه، یعنی قطره ی خون که گاهی اوقات قهوه ای رنگه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. aygun

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان  چند تا سوال دارم امیدوارم جواب دریافت کنم
    من حدود دو ماهه ازدواج کردم دوره عادت مرتب تقربا 27 یا 28 روزه دارم و حدود یک ماهه که برا بارداری اقدام کردیم چند وقته حال تهوع گهگاهی هم درد در زیر شکم دارم تقریبا 5 روز قبل از پریودم بی بی چک استفاده کردم منفی بود خیلی دلم میخواد حامله بشم ممکنه جواب بی بی چک اشتباه بوده یا دقیق نباشه؟ و دیگه اینکه یکی از بیضه های همسرم برگتر از اونیکیه میگه تو نوجوانی ضربه خورده اما درد یا مشکل خاصی نداره ممکنه اون عامل رو بچه دارشدنمون تاثیر بزاره ؟ از این بابت خیلی نگرانم خواهش میکنم هرکی اطلاعاتی داره بگه و منو از نگرانی دربیاره؟ ممنون

11. سلام. من 5شنبه هفته گذشته نزدیکی با نامزدم داشتم مقداری از منی ایشون از کندو بروی منریخت .برای جلوگیری از روش ارزانس استفاده کردم همون شب ولی از ترس زیاد دیشب از بیبی چک استفاده کردم وفقط خط بالای تیره شد میخواستم ببینم  ایا من باردار شدم یانه

12. سلام دوست عزیزاگر داخل سایت جستجو کنی جواب بسیار کاملی خواهی یافت ولی بطور کلی خیالت راحت باشه باردار نیستی

13. سلام آقای دکتر لطفا جواب منو بدبد سریع نگرانم...22 سالمه با دوره تقریبا منظم..5 روز بعد از آخرین پریودم یه رابطه با نامزدم داشتم که محافظت نشده بود که مقداری منی توی وازنم ریخت که البیه بعدش با آب شستشو دادم..یک ساعت بعد از نزدیکی از قرص لرزسترون استفاده کردم اولیو که خوردم حدود 1 دقیقه بعد دومی رو هم خوردم ....الان 7 روز از خوردن اون قرصها میگذره 2 روز ه گهگداری حالتای پریود رو دارم زیر دلم درد میکنه و سینه هامم درد میکنه ولی میترسم اینا نشونه بارداری باشه باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید..خیلی میترسم آیا من باردارم ..قبلا هم تو رابطه هام از این قرص استفاده کردم ولی تا 7 روز بعدش پریود شدم الان خیلی میترسم.......قبلا قرص ها رو با فاصله 12 ساعت مصرف میکردم این بار خواستم به همون روش مصرف کنم که بعد از خوردن قرص اول به ذهنم رسید که شاید بهتر باشه 2 تاشو بخورم یه دقیقه بعد از خوردن قرص اول دومی رو هم خوردم....آیا بارداری منتفیه اگه منتفیه پس چرا بر عکس دفعه های گذشته اینبار 7 روز پریود نشدم

14. ladan1989 نوشته است: سلام آقای دکتر لطفا جواب منو بدبد سریع نگرانم...22 سالمه با دوره تقریبا منظم..5 روز بعد از آخرین پریودم یه رابطه با نامزدم داشتم که محافظت نشده بود که مقداری منی توی وازنم ریخت که البیه بعدش با آب شستشو دادم..یک ساعت بعد از نزدیکی از قرص لرزسترون استفاده کردم اولیو که خوردم حدود 1 دقیقه بعد دومی رو هم خوردم ....الان 7 روز از خوردن اون قرصها میگذره 2 روز ه گهگداری حالتای پریود رو دارم زیر دلم درد میکنه و سینه هامم درد میکنه ولی میترسم اینا نشونه بارداری باشه باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید..خیلی میترسم آیا من باردارم ..قبلا هم تو رابطه هام از این قرص استفاده کردم ولی تا 7 روز بعدش پریود شدم الان خیلی میترسم.......قبلا قرص ها رو با فاصله 12 ساعت مصرف میکردم این بار خواستم به همون روش مصرف کنم که بعد از خوردن قرص اول به ذهنم رسید که شاید بهتر باشه 2 تاشو بخورم یه دقیقه بعد از خوردن قرص اول دومی رو هم خوردم....آیا بارداری منتفیه اگه منتفیه پس چرا بر عکس دفعه های گذشته اینبار 7 روز پریود نشدم

سلام

روش اورژانسی رو درست استفاده کردید و از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
    تاخیر در پریود از عوارض این روشه و قرار نیست همیشه تایم تاخیر ثابت باشه.
    جای نگرانی نیست؛ منتظر پریود بمونید.

15. ladan1989 نوشته است: سلام آقای دکتر لطفا جواب منو بدبد سریع نگرانم...22 سالمه با دوره تقریبا منظم..5 روز بعد از آخرین پریودم یه رابطه با نامزدم داشتم که محافظت نشده بود که مقداری منی توی وازنم ریخت که البیه بعدش با آب شستشو دادم..یک ساعت بعد از نزدیکی از قرص لرزسترون استفاده کردم اولیو که خوردم حدود 1 دقیقه بعد دومی رو هم خوردم ....الان 7 روز از خوردن اون قرصها میگذره 2 روز ه گهگداری حالتای پریود رو دارم زیر دلم درد میکنه و سینه هامم درد میکنه ولی میترسم اینا نشونه بارداری باشه باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید..خیلی میترسم آیا من باردارم ..قبلا هم تو رابطه هام از این قرص استفاده کردم ولی تا 7 روز بعدش پریود شدم الان خیلی میترسم.......قبلا قرص ها رو با فاصله 12 ساعت مصرف میکردم این بار خواستم به همون روش مصرف کنم که بعد از خوردن قرص اول به ذهنم رسید که شاید بهتر باشه 2 تاشو بخورم یه دقیقه بعد از خوردن قرص اول دومی رو هم خوردم....آیا بارداری منتفیه اگه منتفیه پس چرا بر عکس دفعه های گذشته اینبار 7 روز پریود نشدم

سلام

روش اورژانسی رو درست استفاده کردید و از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
    تاخیر در پریود از عوارض این روشه و قرار نیست همیشه تایم تاخیر ثابت باشه.
    جای نگرانی نیست؛ منتظر پریود بمونید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 39 از 70
رفتن به صفحه :    ... 39 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید