شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیستهای سینه

1. با سلام
    دختری 26 ساله هستم.از مدتها قبل مشکل پریودهای نا منظم رو دارم و همچنین مو های زائد زیر چانه که متاسفانه رفتن به دکتر رو پشت گوش انداختم.تازگی متوجه یک توده در سینه راستم شدم که بعد از مراجعه به متخصص زنان آزمایش هورمونها و سونوگرافی سینه انجام دادم و در سونو مجموعا 6 کیست در هر دو سینه من تشخیص داده شد که یکی از این کیستها بزرگ و بقیه کوچک هستند.هورمون پرولاکتین من هم بالا بود.میخواستم بدونم آیا بالا بودن پرولاکتین ربطی به کیست های ایجاد شده دارد یا نه؟و چه درمانی برای این کیستها بلید انجام بشه؟ Crying or Very sad
    متشکرم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. نقل قول: با سلام
    دختری 26 ساله هستم.از مدتها قبل مشکل پریودهای نا منظم رو دارم و همچنین مو های زائد زیر چانه که متاسفانه رفتن به دکتر رو پشت گوش انداختم.تازگی متوجه یک توده در سینه راستم شدم که بعد از مراجعه به متخصص زنان آزمایش هورمونها و سونوگرافی سینه انجام دادم و در سونو مجموعا 6 کیست در هر دو سینه من تشخیص داده شد که یکی از این کیستها بزرگ و بقیه کوچک هستند.هورمون پرولاکتین من هم بالا بود.میخواستم بدونم آیا بالا بودن پرولاکتین ربطی به کیست های ایجاد شده دارد یا نه؟و چه درمانی برای این کیستها بلید انجام بشه؟ Crying or Very sad
    متشکرم

سلام
    يكي از دلايل پديد آمدن كيست هاي تخمدان و سينه بالا بودن پرولاكتين است  زيرا پرولاكتين بالا باعث ميشود  ترشح هورمون هاي زنانه به خوبي صورت نگيرد
    نگران نباشيد اين كيست ها با مصرف دارو با تجويز پزشك از بين خواهد رفت
    در خصوص درمان هم بايد از پزشك معالج خود كمك بگيريد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. با سلام من ۲۶ سالمه در سینه سمت راستم احساس توده هایی داشتم به متخصص زنان مراجعه کردم برایم سونوگرافی نوشت در سونو یک کیست کوچک ۴ میلی متری در سینه سمت راستم دیده شد که دکتر گفت اصلا جای نگرانی نیست اما چیزی که مرا نگران کرده و از آن سر در نمیارم این است که در جواب سونو نوشته : لنف نودی به ابعاد۵ *۱۵ mmبا نمای طبیعی و ناحیه اکوژن مرکزی به ابعاد ۵*۱۵ mm در اگزیلاری راست مشهود است . این یعنی چی ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید

4. morva000 نوشته است: با سلام من ۲۶ سالمه در سینه سمت راستم احساس توده هایی داشتم به متخصص زنان مراجعه کردم برایم سونوگرافی نوشت در سونو یک کیست کوچک ۴ میلی متری در سینه سمت راستم دیده شد که دکتر گفت اصلا جای نگرانی نیست اما چیزی که مرا نگران کرده و از آن سر در نمیارم این است که در جواب سونو نوشته : لنف نودی به ابعاد۵ *۱۵ mmبا نمای طبیعی و ناحیه اکوژن مرکزی به ابعاد ۵*۱۵ mm در اگزیلاری راست مشهود است . این یعنی چی ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید

سلام،
    در مورد کیست همانطور که پزشک اشاره کرده جای نگرانی نیست. در مورد لنف نود یعنی یک گره لنفاوی که لنف ناحیه پستان را درناژ می کند بزرگ شده است که با توجه به اینکه در پستانها مشکلی وجود ندارد احتمالا به دلیل عفونت ناحیه بوده است.

5. سلام مجدد
    اقای دکتر من ۲ روز پیش سوالی در مورد سونوگرافی سینه از شما پرسیدم ضمن تشکر از پاسخ شمامیخواستم این نکته را در سوال قبلی ام اصلاح کنم . اندازه لنف نود را که من اشتباه در سوال قبلی ام نوشتم ۱۰*۵ میلی متر ذکر کرده . آیا من باید نگران باشم و نیاز به پیگیری داره یا اندازه آن طبیعی ؟ در ضمن من به دلیل حساس شدن رو سینه راستم خیلی اونو دستکاریش کردم این میتونه باعث تورم غده لنفاوی شده باشه ؟ در ضمن من سرما خوردگی هم دارم . تو رو خدا زودتر جوابم رو بدید دارم دیوانه میشم!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید