شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زایمان طبیعی

1. سلام،من آخرای دوران بارداری روسپری میکنم،خیلی دوست دارم که زایمان طبیعی داشته باشم ولی ازدردش میترسم چیکارکنم که دردزایمانوکمتراحساس کنم؟چه روشهایی باعث کاهش دردمیشه؟ازمادرانی که زایمان طبیعی روتجربه کردن راهنمایی میخوام،میخوام بدونم که دردش قابل تحمله؟سوال دیگم اینه که زایمان طبیعی واسه کسایی که تپش قلب دارن خطرناکه؟ممنون میشم ازتون که راهنماییم کنین

2. dinaoo نوشته است: سلام،من آخرای دوران بارداری روسپری میکنم،خیلی دوست دارم که زایمان طبیعی داشته باشم ولی ازدردش میترسم چیکارکنم که دردزایمانوکمتراحساس کنم؟چه روشهایی باعث کاهش دردمیشه؟ازمادرانی که زایمان طبیعی روتجربه کردن راهنمایی میخوام،میخوام بدونم که دردش قابل تحمله؟سوال دیگم اینه که زایمان طبیعی واسه کسایی که تپش قلب دارن خطرناکه؟ممنون میشم ازتون که راهنماییم کنین

با درود
    من تا بحال زايمان نكردم اما چون خودم قصد بارداري دارم خيلي تحقيق كردم. دركل در صورتي كه پزشك شما تشخيص بده كه شما ميتونيد زايمان طبيعي داشته باشيد بهترين كار اينه كه به روش طبيعي زايمان كنيد. سزارين اصلا روش خوبي براي زايمان نيست مگر اينكه زايمان طبيعي براي مادر يا فرزند ايجاد مشكل كنه. اگر ميخوايد زايمان موفقي داشته باشيد ميتونيد از پزشكتون بخوايد موقع زايمان طبيعي شما حضور داشته باشه. در اين صورت پزشكتون هزينه ي سزارين رو از شما دريافت ميكنه اما خيلي بهتر از اينه كه در بيمارستان تحت نظر ماما يا يك پزشك ديگه كه از سوابق بارداري شما اطلاع نداره زايمان كنيد. اگر از درد زياد ميترسيد ميتونيد با كمك بي حسي اپيدورال زايمان طبيعي داشته باشيد. يعني وقتي دردهاي اوليه ي زايمان شروع شد به بيمارستان مراجعه ميكنيد و بعد از اينكه لوله ي رحم تا حد مشخصي باز شد شما رو از كمر بي حس ميكنند. اون دردهاي اوليه در مقايسه با درد اصلي زايمان خيلي كم و قابل تحمل هستند. در عوض بعد از زايمان به سرعت بهبود پيدا ميكنيد. براي اينكه زايمانتون راحت تر باشه و بر اثر زايمان فشار زيادي رو تحمل نكنيد و تا حد امكان از احتمال بوجود اومدن مشكلاتي مثل پارگي و افتادگي رحم و مثانه دوري كنيد در ماههاي آخر بارداريتون زياد پياده روي كنيد. البته ترجيحا پياده روي رو صبح و در پارك و فضاي سبز انجام بديد تا از تنفس هواي آلوده مصون باشيد. ورزش هاي مخصوص دوران بارداري در بسياري از بيمارستانهاي تخصصي زنان و حتي در ادارات برگزار ميشه. ميتونيد مركزي رو كه كلاسهاي ورزش دوران بارداري رو برگزار ميكنه پيدا كنيد. در كل يكي از بهترين روشها براي ساده تر كردن زايمان طبيعي فعاليت زياد مادر در دوران بارداريه. البته اين فعاليت ها حتما بايستي كاملا بي خطر و علمي و به توصيه ي پزشك و مراكز معتبر ورزشي باشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید