شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام،
    من 31 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 3 روز است. همراه با لک بینی چند روز قبل و بعد از پریود 4 - آخرین بار 9-08-91 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 02-09-91 و 03-09-91 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه نشد.
    در تاریخ 02-09-91 لک بینی من (قبل از پریود) شروع شد. ساعت 3 شب 2 قرص سیپروترون کامپاند و ساعت 3 ظهر 03-09-91 نیز 2 قرص دیگر سیپروترون کامپاند خوردم. تا امروز  (6-9-91)ل ک بینی کم و دل دارم ولی هنوز پریود نشدم .
    با توجه به رابطه محافطت نشده(ورود پیشاب) و عدم پریود شدن آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
    لطفاً سریع پاسخ دهید.
    سپاسگذارم

2. Hani123 نوشته است: سلام،
    من 31 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 3 روز است. همراه با لک بینی چند روز قبل و بعد از پریود 4 - آخرین بار 9-08-91 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 02-09-91 و 03-09-91 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه نشد.
    در تاریخ 02-09-91 لک بینی من (قبل از پریود) شروع شد. ساعت 3 شب 2 قرص <a>سیپروترون</a> کامپاند و ساعت 3 ظهر 03-09-91 نیز 2 قرص دیگر <a>سیپروترون</a> کامپاند خوردم. تا امروز  (6-9-91)ل ک بینی کم و دل دارم ولی هنوز پریود نشدم .
    با توجه به رابطه محافطت نشده(ورود پیشاب) و عدم پریود شدن آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
    لطفاً سریع پاسخ دهید.
    سپاسگذارم

دوست عزیز
    از قرص سیپروترون کامپاند که به عنوان قرص اورژانسی استفاده نمی کنند
    در روزهایی که شما رابطه داشتید احتمال بارداری وجود داشته بنابراین درصورتیکه به صورت کامل پریود نشدین بهتره برای اطمینان تست خون بارداری بدید
    همچنین در رابطه های بعدی هم از یه روش مطمئن مثل کاندوم استفاده کنید
    پ.ن:ممکنه مصرف قرص ها تاریخ پریودی شما رو تغییر بده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ahmad_ahvazii نوشته است:
    raha308 نوشته است: سلام آقای دکتر من قبلا یه سوال پرسیدم و  یکی از دوستان جواب دادند اما  به نتیجه نرسیدم و هنوز استرس دارم خواهش میکنم جوابم رو بدید:

من  دختری 23ساله و باکره هستم.18 مهر با نامزدم رابطه داشتم البته نه دخول فقط آلت همسرم رو دستگاه تناسلی من مالیده شد. قبل از خارج شدن منی همسرم آلتشو بیرون اورد . البته اول رابطه سر آلت همسرم تا کنار واژنم رفت.و من اون روز روز 7 پریودی بودم.  من میترسم که پیش آب روی من ریخته شده باشه و باردار باشم. این موضوع من و همسرمو خیلی بهم ریخته خواهش می کنم کمکم کنید.
    من همیشه 4 یا 5روز زودتر از پریودی قبلیم پریود میشم اما آخرین دفعه بخاطر یه موضوع استرس داشتم و 7 روز زودتر شدم.
    پریودی من اینجوری بوده:
    17فروردین
    11اردیبهشت
    6خرداد
    29تیر
    28مرداد
    20شهریور
    12مهر

الان 9آبان هست و من هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم. آیا پریود نشدنم به خواطر استرس از بارداریه یا خدایی نکرده من باردارم؟
    و آیا میشه به بی بی چک اعتماد کرد؟
    خواهش میکنم خواهش میکنم  کمکم کنید.

دوست عزیز به پاسخ قبلیم که به سمیرا خانم دادم توجه کن !

نگران نباشید من بعد از اینکه نامزدم بعد از 40 روز تاخییر پریود شد تازه فهمیدم که چقدر استرس تاتیر داره با اینکه بی بی چک هم جوابش منفی بود

رابطه جنسی منم همیشه بدون دخول لاپایی نزدیک 5 6 سال من اینطوری رابطه دارم اما بارداری رخ نداده فقط سعی کنید ازین به بعد آلت رو به هم نمالید یا اگه میخواید مطمین باشید با کاندوم این کارو انجام بدید من خودم قبلا بدون کاندوم آلتم رو روی آلت میمالیدم حتی تو روزهای پرخطر و سرش رو یکمی داخل میکردم با اینکه پیشابم داشتم اما اتفاقی نیفتاد اما به ریسکش نمی ارزه پس

نگران نباشید و به خودتون مسلط باشید چون استرس باعث مشه دیرتر پریود بشید

فقط از دوستان خواهش میکنم بعد از پریودی بیان گزارش بدن مثل من که وقتی نامزدم پریود شد اومدم گفتم تا دوستان اگه مورد مشابهی مثل من دارن دیگه نگران نباشن

از بی بی چک هم استفاده کنید که خیالتون راحت شه و استرس رو از رو خودتون بردارید

سلام دوستان من 17آبان پریود شدم البته قبلش  از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود اما باز استرس داشتم واسه همین رفتم و تست بارداری دادمکه خداروشکر منفی بود و فهمیدم که  به خاطر استسم پریودیم به تاخیر افتاده بود.
    از آقا احمد ممنونم به خاطر راهنماییش.

4. سلام.20روزپیش بانامزدم نزدیکی طی3مرحله داشتم2مرحله اول باکاندوم وهمراه باخروج منی بود مرحله آخربدون کاندوم وبدون خروج منی بود احتمال بارداریم چقدره؟باتشکر

5. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a><a><a><a><a>لتروزول</a></a></a></a></a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

سلام ، با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد وضعیتم داده بودم ، امروز وقتی با دستمال توالت خودمو خشک میکردم ، یه لکه قهوه ای روشن روی دستمال دیدم ، چون چند روز آینده تعطیله خیلی نگران شدم ، این لکه میتونه خطرناک باشه ؟ امروز برم دکتر ؟ چون دکترم گفته بود اگه لکه بینی یا خونریزی داشتی بیا واست سونو واژینال بنویسم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

شما دیگه تست بتا ندادید؟
    اگه بتونید فردا تست بدید و جوابشو برامون بذارید میشه از روند تغییرات هورمون HCG تفسیری در مورد وضعیت شما ارائه کرد.
    به دستور پزشکتون عمل کنید و برای بررسی بیشتر به ایشون مراجعه کنید.

امروز به دکترم مراجعه کردم ، واسم سونو واژینال نوشت ، تا نوبت سونو من برسه 2 ساعت طول کشید ، که توی این مدت درد زیر شکم تقریبا زیاد داشتم ، قبل از سونو وقتی برای تخلیه مثانه رفتم خونریزی با همراه یه لخته خون دیدم ، در حین انجام سونو هم خونریزی داشتم ،که بعد انجام سونو درد زیر شکم کم و تقریبا از بین رفت . نتیجه سونو این شد :
    رحم دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد ، ضایعه فضاگیر در بافت میومتریال مشهود نیست . آندومتر با ضخامت 6 م م واقع است ، تخمدان سمت چپ دارای ابعاد و اکوی نرمال و  تخمدان سمت راست حاوی کانونهای اکولوسنت 13 و 20 م م می باشد .مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده نمی شود ،شواهد دال بر وجود ساک حاملگی در حفره رحمی مشهود نیست

دکتر گفت که احتمال داره اون 2 تا کانون اکولوسنت بارداری خارج رحمی باشه ، همین امشب آزمایش بتا تیتراژ واسم نوشت که انجام دادم و فردا نتیجه ش معلوم میشه .

ممکنه اون کانون اکولوسنت حاملگی خارج رحمی نباشه و دلیل ندیدن ساک حاملگی ، دفعش باشه؟
    اگه حاملگی خارج رحمی باشه ، شنیدم اگه اندازه جنین کوچیک باشه با دارو میشه از بین بردش ، کانون 13 و 20 م م ، اندازش چطوره؟ با دارو رفع میشه ؟ اگه نه جراحی باز میکنن یا لاپاراسکوپی؟

اگه بارداری در تخمدان شکل بگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ لوله ها ی رحمی بسته یا چسبنده هستن؟

توی این شبها برام دعا کنید ،خیلی میترسممممم

سلام دوباره

در تخمدان راست ممکنه بارداری خارج رحمی اتفاق افتاده باشه ممکنه هم کیست تخمدان باشه.
    سایزشون آنچنان زیاد نیست و با تجویز دارو و حل شدن در بدن هم میتونن دفع بشن.
    بارداری خارج رحمی ممکنه به خاطر

- چسبندگی لوله ها
    - انسداد لوله ها
    - عفونت
    - و ...

تست بتای دومی که درخواست شده هر چند که دیر بوده اما در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
    فقط من یه سوالی برام پیش اومده
    شما زمانی که تست بتا دادید و تیتر 412 بود آمپول HCG تزریق نکرده بودید؟

دوست خوبم آرامشتون رو حفظ کنید و زیر نظر پزشک تون باشید.

ممنون از همه جوابهایی که به پستهام دادید .
    یه سوال دیگه داشتم اینکه چه جوری میشه فهمید که اون کانونهای اکولوسنتی که توی تخمدان راستم تشکیل شده ، کیست تخمدان هستن یا بارداری خارج رحمی ؟ راهی الان توی این مرحله ای که من هستم واسه تشخیصش هست؟
    نمیدونم چرا چیزایی که دکترم گفت قانعم نکرد ، گفت که اگه آز بتای بعدی که واسم نوشته منفی بشه یعنی بارداری خارج رحمی نبوده ، پس لوله ها بازه و نیاز به عکس رنگی نیست . واقعا اینطوریه؟؟؟

سلام دوباره

در مورد شما میدونید وضعیت به چه شکله؟
    وضعیت جوری شده که اسناد دال بر اینکه بارداری
    خارج رحمی بوده یا داخل رحمی بوده یا مولار بوده یا اصلا پوچ بوده تقریبا از بین رفته
    یعنی سونوی شما به نظرم خیلی دیر انجام شد اما من خدمتتون عرض کردم که هفته ی قبل از سونو یه تست بتا بدید تا بتونیم یه تفسیری از وضعیتتون ارائه کنیم که شما گوش ندادید. در مورد شما تیتر بتا باید به صورت سریالی چک می شد.
    شما به سونوی مجدد نیاز دارید تا مشخص بشه اون کانون ها کیست هستن یا نه.

اول اینکه ، ببخشید من اینقدر زیاد سوال میپرسم .
    چون دیدم تا اون زمان لکه بینی یا خونریزی یا درد ندارم ، فکر کردم تا زمان سونو صبر کنم ، که اشتباه فکر کردم .
    من 8 آذر دوباره وقت دکتر دارم تا جواب آز بتای مجددمو ببینه ، بگم واسم سونو بنویسه ؟ شکمی باشه یا واژینال؟
    اگه اینبار سونو بدم مشخص میشه؟ چرا دفعه قبل مشخص نکردن کیسته یا چیز دیگه ، فقط نوشته بود کانون اکولوسنت؟

6. melina23

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دکتر از اینکه اینقد سوال کردم معذرت میخوام.....چند تا سوال داشتم که واسم پیش اومد از مطالعه سوال کاربرا......اگه میشه به همش پاسخ بدید....کسی که دوره های منظمی داره تقریبا و آخر ماه 27.28 پریود میشه و تو روز 6 یا 7 رابطه داشته باشه....منی روی وازن ریخته بشه و همون روز حدود 3 ساعت بعد از رابطه از بسته های قرص ضد بارداری 2 تایی استفاده کنه (به صورت صحیح ) با این شرایط بارداری منتفیه؟؟؟2.خون ریزی بعد از  خوردن این قرص اتفاق میوفته حتما؟؟اگه اتفاق میوفته چند روز بعد و حتما این خون ریزی بین روزای معین اتفاق میوفته یا اینکه ممکنه دیر تر هم بشه؟؟؟و در آخر اینکه چطوری فرق بین خونریزی ناشی از این قرص رو با لانه گزینی تشخیص بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟من بیشتر رابطه هایی که با نامزدم دارم بدون کاندومه چون ایشون حساسیت دارن...اگه میشه پاسخ بدین چون من خیلی استرس میگیرم..ممنون

7. melina23 نوشته است: سلام دکتر از اینکه اینقد سوال کردم معذرت میخوام.....چند تا سوال داشتم که واسم پیش اومد از مطالعه سوال کاربرا......اگه میشه به همش پاسخ بدید....کسی که دوره های منظمی داره تقریبا و آخر ماه 27.28 پریود میشه و تو روز 6 یا 7 رابطه داشته باشه....منی روی وازن ریخته بشه و همون روز حدود 3 ساعت بعد از رابطه از بسته های قرص ضد بارداری 2 تایی استفاده کنه (به صورت صحیح ) با این شرایط بارداری منتفیه؟؟؟2.خون ریزی بعد از  خوردن این قرص اتفاق میوفته حتما؟؟اگه اتفاق میوفته چند روز بعد و حتما این خون ریزی بین روزای معین اتفاق میوفته یا اینکه ممکنه دیر تر هم بشه؟؟؟و در آخر اینکه چطوری فرق بین خونریزی ناشی از این قرص رو با لانه گزینی تشخیص بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟من بیشتر رابطه هایی که با نامزدم دارم بدون کاندومه چون ایشون حساسیت دارن...اگه میشه پاسخ بدین چون من خیلی استرس میگیرم..ممنون

اگه ایشون به کاندوم حساسیت دارن شما می تونید برای اطمینان از قرص شد بارداری استفاده کنید.چون روش اورژانسی همیشه قابل استفاده نیست
    با توجه به مصرف قرص بارداری منتفیه،در بعضی از افراد در تاریخ پریود قبلی و بعشی هم یک هفته تا 10 روز بعد از مصرف قرص پریودی رخ میده

8. pat_mat161 نوشته است: سلام.20روزپیش بانامزدم نزدیکی طی3مرحله داشتم2مرحله اول باکاندوم وهمراه باخروج منی بود مرحله آخربدون کاندوم وبدون خروج منی بود احتمال بارداریم چقدره؟باتشکر

اگه در روزهای پر خطر بوده امکان کمی وجود داره

9. با سلام و خسته نباشید
    من 6 ماهه که قرص سیپروترن میخورم ماه آخر بی وقفه 30 روز خوردم یعنی تا جمعه و انگار امروز پریود شم شنبه قراره با همسرم مسافرت برم(تو عقدیم)
    آیا ایمن هستم یا باید از روش دیگری استفاده کنم؟ اگه ممکنه زود جواب بدین خیلی برام مهمه
    2آیا همین قرص خوبه؟ یا باید یه چیز دیگه بخورم آیا قرصی هست کمتر باعث چاقی شه؟
    و اگر هست روش مصرف؟
    اگه قرصو عوض کنم از ماه اول میشه رابطه داشت؟

10. sipanam

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان ببخشید من زیاد گشتم ولی نتیجه نگرفتم نامزد من پریود شد سر موقع و مساله خاصی نبود شکر خدا ولی الان از حاملگی خارج رخم می ترسم! آیا امکان داره با وجود پریود شدن باز حاملگی خارج رحم نامزدم داشته باشه؟

11. sipanam نوشته است: با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان ببخشید من زیاد گشتم ولی نتیجه نگرفتم نامزد من پریود شد سر موقع و مساله خاصی نبود شکر خدا ولی الان از حاملگی خارج رخم می ترسم! آیا امکان داره با وجود پریود شدن باز حاملگی خارج رحم نامزدم داشته باشه؟

سلام

لکه بینی و خونریزی خفیف در بارداری خارج رحمی رخ میده اما پریود شدن (با تعریف خودش) در بارداری خارج رحمی تقریبا غیر ممکنه.
    جای نگرانی وجود نداره اما میتونید تست بتا بدید تا این افکار بی مورد به ذهنتون خطور نکنه و خیالتون راحت بشه.

12. somi77 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من 6 ماهه که قرص سیپروترن میخورم ماه آخر بی وقفه 30 روز خوردم یعنی تا جمعه و انگار امروز پریود شم شنبه قراره با همسرم مسافرت برم(تو عقدیم)
    آیا ایمن هستم یا باید از روش دیگری استفاده کنم؟ اگه ممکنه زود جواب بدین خیلی برام مهمه
    2آیا همین قرص خوبه؟ یا باید یه چیز دیگه بخورم آیا قرصی هست کمتر باعث چاقی شه؟
    و اگر هست روش مصرف؟
    اگه قرصو عوض کنم از ماه اول میشه رابطه داشت؟

سلام

1. اگه از بعد آخرین مصرف قرص 7 روز استراحت کنید (قرص نخورید) و بسته ی بعدی رو از شنبه شروع کنید سیپروترون کامپاند از بارداری جلوگیری میکنه اما اگه کلا قرص رو میخواید کنار بذارید برای مسافرت ایمن نیستید و باید از کاور برای جلوگیری استفاده کنید.
    2. اگه لکه بینی و حساسیت به سیپروترون ندارید همین قرص خوبه. چاقی کاذب از عوارض قرص های ضد بارداریه و حدود 2 - 3 کیلو بیشتر نیست که به نظرم با تحرک بیشتر و ورزش میشه از این موضوع پیشگیری کرد.
    3. قرص های ضد بارداری روش یکسانی برای مصرف دارن. معمولا استارت از روز 5 ام پریود شبی یه دونه به مدت 21 روز بعد 7 روز استراحت بعد استارت بسته ی دوم بعد از 7 روز استراحت (روز هشتم) و به همین ترتیب.
    4. با تعویض قرص بایستی در اولین مصرف از کاور به عنوان روش مضاعف هم استفاده بشه.

13. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a><a><a><a><a><a>لتروزول</a></a></a></a></a></a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

سلام ، با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد وضعیتم داده بودم ، امروز وقتی با دستمال توالت خودمو خشک میکردم ، یه لکه قهوه ای روشن روی دستمال دیدم ، چون چند روز آینده تعطیله خیلی نگران شدم ، این لکه میتونه خطرناک باشه ؟ امروز برم دکتر ؟ چون دکترم گفته بود اگه لکه بینی یا خونریزی داشتی بیا واست سونو واژینال بنویسم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

شما دیگه تست بتا ندادید؟
    اگه بتونید فردا تست بدید و جوابشو برامون بذارید میشه از روند تغییرات هورمون HCG تفسیری در مورد وضعیت شما ارائه کرد.
    به دستور پزشکتون عمل کنید و برای بررسی بیشتر به ایشون مراجعه کنید.

امروز به دکترم مراجعه کردم ، واسم سونو واژینال نوشت ، تا نوبت سونو من برسه 2 ساعت طول کشید ، که توی این مدت درد زیر شکم تقریبا زیاد داشتم ، قبل از سونو وقتی برای تخلیه مثانه رفتم خونریزی با همراه یه لخته خون دیدم ، در حین انجام سونو هم خونریزی داشتم ،که بعد انجام سونو درد زیر شکم کم و تقریبا از بین رفت . نتیجه سونو این شد :
    رحم دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد ، ضایعه فضاگیر در بافت میومتریال مشهود نیست . آندومتر با ضخامت 6 م م واقع است ، تخمدان سمت چپ دارای ابعاد و اکوی نرمال و  تخمدان سمت راست حاوی کانونهای اکولوسنت 13 و 20 م م می باشد .مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده نمی شود ،شواهد دال بر وجود ساک حاملگی در حفره رحمی مشهود نیست

دکتر گفت که احتمال داره اون 2 تا کانون اکولوسنت بارداری خارج رحمی باشه ، همین امشب آزمایش بتا تیتراژ واسم نوشت که انجام دادم و فردا نتیجه ش معلوم میشه .

ممکنه اون کانون اکولوسنت حاملگی خارج رحمی نباشه و دلیل ندیدن ساک حاملگی ، دفعش باشه؟
    اگه حاملگی خارج رحمی باشه ، شنیدم اگه اندازه جنین کوچیک باشه با دارو میشه از بین بردش ، کانون 13 و 20 م م ، اندازش چطوره؟ با دارو رفع میشه ؟ اگه نه جراحی باز میکنن یا لاپاراسکوپی؟

اگه بارداری در تخمدان شکل بگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ لوله ها ی رحمی بسته یا چسبنده هستن؟

توی این شبها برام دعا کنید ،خیلی میترسممممم

سلام دوباره

در تخمدان راست ممکنه بارداری خارج رحمی اتفاق افتاده باشه ممکنه هم کیست تخمدان باشه.
    سایزشون آنچنان زیاد نیست و با تجویز دارو و حل شدن در بدن هم میتونن دفع بشن.
    بارداری خارج رحمی ممکنه به خاطر

- چسبندگی لوله ها
    - انسداد لوله ها
    - عفونت
    - و ...

تست بتای دومی که درخواست شده هر چند که دیر بوده اما در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
    فقط من یه سوالی برام پیش اومده
    شما زمانی که تست بتا دادید و تیتر 412 بود آمپول HCG تزریق نکرده بودید؟

دوست خوبم آرامشتون رو حفظ کنید و زیر نظر پزشک تون باشید.

ممنون از همه جوابهایی که به پستهام دادید .
    یه سوال دیگه داشتم اینکه چه جوری میشه فهمید که اون کانونهای اکولوسنتی که توی تخمدان راستم تشکیل شده ، کیست تخمدان هستن یا بارداری خارج رحمی ؟ راهی الان توی این مرحله ای که من هستم واسه تشخیصش هست؟
    نمیدونم چرا چیزایی که دکترم گفت قانعم نکرد ، گفت که اگه آز بتای بعدی که واسم نوشته منفی بشه یعنی بارداری خارج رحمی نبوده ، پس لوله ها بازه و نیاز به عکس رنگی نیست . واقعا اینطوریه؟؟؟

سلام دوباره

در مورد شما میدونید وضعیت به چه شکله؟
    وضعیت جوری شده که اسناد دال بر اینکه بارداری
    خارج رحمی بوده یا داخل رحمی بوده یا مولار بوده یا اصلا پوچ بوده تقریبا از بین رفته
    یعنی سونوی شما به نظرم خیلی دیر انجام شد اما من خدمتتون عرض کردم که هفته ی قبل از سونو یه تست بتا بدید تا بتونیم یه تفسیری از وضعیتتون ارائه کنیم که شما گوش ندادید. در مورد شما تیتر بتا باید به صورت سریالی چک می شد.
    شما به سونوی مجدد نیاز دارید تا مشخص بشه اون کانون ها کیست هستن یا نه.

اول اینکه ، ببخشید من اینقدر زیاد سوال میپرسم .
    چون دیدم تا اون زمان لکه بینی یا خونریزی یا درد ندارم ، فکر کردم تا زمان سونو صبر کنم ، که اشتباه فکر کردم .
    من 8 آذر دوباره وقت دکتر دارم تا جواب آز بتای مجددمو ببینه ، بگم واسم سونو بنویسه ؟ شکمی باشه یا واژینال؟
    اگه اینبار سونو بدم مشخص میشه؟ چرا دفعه قبل مشخص نکردن کیسته یا چیز دیگه ، فقط نوشته بود کانون اکولوسنت؟

سلام

1. میتونید درخواست سونوی شکمی بدید.
    2. خودتون این موضوع رو بگید که در مورد کیست تخمدان هم بررسی کنن. گاهی اوقات پزشک اونقدر درگیر مسائل دیگه س که به بقیه ی موارد کمتر فکر میکنه.

14. باسلام من دختری 21 ساله ام که بانامزدم رابطه داشتم اما از روی لباس.آب منی ایشون روی لباس من از پشت ریخته شد وخیسی وکمی لیزی آن به بدنم رسید بلافاصله با آب آن قسمت را شستم وبعد از آن اطراف واژنم را هم با آب شستم کمتر از یک ساعت بعد از آن 4قرص اچ دی خوردم وشب هم قرص لوونورژسترول خوردم که البته استفراغ کردم البته 12ساعت پس از مصرف قرصها یک قرص اچ دی و12 ساعت بعدهم یک قرص اچ دی دیگر خوردم آیا امکان بارداری من وجود دارد؟

15. kina نوشته است: باسلام من دختری 21 ساله ام که بانامزدم رابطه داشتم اما از روی لباس.آب منی ایشون روی لباس من از پشت ریخته شد وخیسی وکمی لیزی آن به بدنم رسید بلافاصله با آب آن قسمت را شستم وبعد از آن اطراف واژنم را هم با آب شستم کمتر از یک ساعت بعد از آن 4قرص اچ دی خوردم وشب هم قرص لوونورژسترول خوردم که البته استفراغ کردم البته 12ساعت پس از مصرف قرصها یک قرص اچ دی و12 ساعت بعدهم یک قرص اچ دی دیگر خوردم آیا امکان بارداری من وجود دارد؟

اصلا رابطه تون جوری نبوده که بخواد بارداری رخ بده
    نیاز به مصرف این همه قرص در هم بر هم نبوده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 36 از 70
رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید