شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 35 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام. من 27 سالمه. پریوذمم هم تقریبا منظمه بین 28 تا 30 روز، البته تا حالا جایی یادداشت نکردم. شروع آخرین پریودم 21 بوده که تقریبا 4 روز طول کشیده در روز 29 یه رابطه جنسی بدون دخول با نامزدم داشتم، الان نگران اینم که شاید منی با انگشتشون به واژن وارد شده باشه، الان یه هفته از این ماجرا میگذره و من از هیج قرصی هم استفاده نکردم. واقعا نگرانم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

2. maryam1337 نوشته است: سلام. من 27 سالمه. پریوذمم هم تقریبا منظمه بین 28 تا 30 روز، البته تا حالا جایی یادداشت نکردم. شروع آخرین پریودم 21 بوده که تقریبا 4 روز طول کشیده در روز 29 یه رابطه جنسی بدون دخول با نامزدم داشتم، الان نگران اینم که شاید منی با انگشتشون به واژن وارد شده باشه، الان یه هفته از این ماجرا میگذره و من از هیج قرصی هم استفاده نکردم. واقعا نگرانم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

با توجه به نوع رابطه احتمال بارداری کمه ولی صفر نیست
    در صورت تاخیر پریودی آز خون بدید

3. katayoon2 نوشته است: رابطم پر خطر نبوده. دو روز پیش رابطه داشتم که آلت نامزدم روی واژنم کشیده شد که شاید پیشاب وارد واژنم شده باشه. بعدشم از مقعد رابطه داشتیم که منی داخل مقعدم ریخته شد بعد از چند دقیقه احساس کردم روی وازن مرطوبه که احتمال میدم همون منی داخل مقعدم بوده.حالا بعد از 2روز اشتهام زیاد شده و زود گرسنه میشم.میخواستم بدونم این میتونه نشانه ی بارداری باشه؟

دوست عزیز
    زود گرسنه شدن نشانه اختصاصی بارداری نیست
    اما ممکنه منی از مقعد بیرون ریخته باشه و وارد واژن بشه
    در صورت تاخیر پریودی آز خون بارداری بدید

4. arash233 نوشته است: با سلام ...من پریروز با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم به صورت لاپایی ..ایشون پریوداشون نا منظمه و از آخرید پریودشون 5 روز میگذشت...بعز نزدیکی ایشون با آب سطح روی وازن شون رو با آب شستشو دادن و بعد با دستمال خشک کردن چون از این که منی روی وازن ریخته باشه نگران بودیم از قرص لورزسترون استفاده کردیم (حدود نیم ساعت بعد از نزدیکی)...سئوال اینجاست آیا مصرف همزمان 2 قرص باهم اثر بخشی بهتری داره نسبت به هر 12 ساعت یکی؟؟؟نامزدم هر 2 تا شو همزمان خورد..من رو دستور عملش خونده بودم که اثر بخشی بهتری داره!!!!سئوال بعد هم اینه که اگه مصرف هر 12 ساعت بهره بازم میشه خرید و خورد؟؟خطری واسه ایشون نداره؟؟؟اگر ممکنه هر 2 سئوال من رو پاسخ کامل بدید.ممنون از مطالبتون.

اول اینکه به شما توصیه می کنم برای جلوگیری از استرس در رابطه های بعدی از کاندوم استفاده کنید
    بعد این قرص اورژانسی رو به دو روش میشه استفاده کرد که هر دو صحیحه و جواب میده و احتیاج به مصرف دوباره اون نیست
    در آخر هم باید بگم رابطه تون طوری نبوده که درصد بارداری بالا باشه اما خوب احتمال کمی هست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. behzati نوشته است: خسته نباشید. از مرداد اقدام به بارداری کرده ایم. تا اینکه ماه پیش (آبان) پس از چکاپ متوجه شدم که واریکوسل دارم و همسرم هم یک کیست کوچک (به گفته دکتر در بیشتر خانمها اتفاق می افتد). با توجه به اینکه همسرم پریود منظمی دارد این ماه همسرم 3 روز پریودش عقب افتاد و بعد از آن برای حدود 3 روز لکه بینی پیدا کرد. تا اینکه بعد از گذشته 10 روز از زمان پریود از بی بی چک استفاده نمود و جواب مثبت بود. آیا با توجه به وجود واریکوسل در من امکان بارداری برای ایشان وجود دارد؟ و آیا کیست ایشان امکان خطا در بی بی چک را بوجود می آورد؟

سلام دوست عزیز اگر تاریخ پریودهامرتب بوده الان اگر باردارباشندجنین وارد 6هفته شده(البته اگر تاریخ دقیق اولین روز آخرین پریودو بگین دقیقتر میشه گفت) در چندروز آینده می توانید سونوگرافی انجام دهید تا هم از بارداربودن ایشان مطمئن شوید هم اینکه چون لکه بینی داشتند از وضعیت جفت وسلامت آن مطمئن شویدتا موارد تهدید به سقط ,تخمک پوچ,جفت سرراهی و..از بارداری طبیعی افتراق داده شود

6. سلام اسپرم چقدر قابليت تحرك دارد  مثلا از ران پا نزديك زانو ميتواند خودش را به واژن برساند؟

در صورت پاك كردن مني اسپرمها از بين ميروند ؟

7. lmojganl نوشته است: سلام اسپرم چقدر قابليت تحرك دارد  مثلا از ران پا نزديك زانو ميتواند خودش را به واژن برساند؟

در صورت پاك كردن مني اسپرمها از بين ميروند ؟

با درود
    تحرك اسپرم فقط در محيط مرطوب امكان پذيره و اصلا امكان نداره از اون منطقه كه شما گفتيد بتونه خودش رو به تخمك برسونه! حتي به واژن هم نميرسه. حتي احتمال رسيدن اسپرمي كه روي واژن ريخته شده به داخل واژن و رسيدن به تخمك هم خيلي خيلي ضعيفه هر چند صفر نيست. اما از روي ران نزديك زانو احتمال دقيقا صفره خيالتون راحت باشه.

8. بعد 50ساعت از رابطه که در پست 508 توضیح دادم 4تا قرص ال دی خوردم که بعد از 2ساعت استفراغ کردم.12ساعت بعد 4تا قرص خوردم 10دقیقه بعد استفراغ کردم 4تا قرص دیگه خوردم ولی بازم استفراغ کردم.قرص ها اثر کرده یا دوباره بخورم؟ لطفا یه بار دیگه پست 508 را بخونید و بگید احتمال بارداری چقدره؟

9. سلام.من دختری 23ساله و باکره هستم.دچار تنبلی تخمدان میباشم.پریودی نامنظم دارم.روز 14 بعد از پریودم رابطه جنسی سطحی داشتم.فقط آلت روی واژنم کشیده شد.احتمال خیلی کم یه قطره از پیش آب روی واژنم ریخت.فردای آن روز یک پریود 4روزه ی ناخواسته داشتم.(البته روزی که رابطه جنسی داشتم دردهای پریودی نیز داشتم)الآن 47روز از آن پریود 4روزه میگذرد و من پریود نشدم.خیلی استرس دارم و نگرانم.روز 25 بعد از رابطه بی بی چک استفاده کردم و منفی بود.4روز پیش در دو روز متوالی هر روز دو عدد آمپول پروژسترون تزریق کردم.الان 4روز گذشته و من پریود نشدم.خیلی خیلی استرس دارم.بنظرتون الان بازم بی بی چک استفاده کنم؟احتمال بارداری چقده؟یادمه یه بار دکتر بهم گفته بود حاملگی با وجود داشتن تنبلی تخمدان سخته و نیاز به درمان داره

10. سلام شاید جای این سوال اینجا نباشه نمیدونم اخه خیلی نگرانم تو هفته 6 بارداریم میگن ترشحات دوران بارداری زیاد میشه ولی برای من دو هفته اول که مثل زمان پریودی قطع شد و بعدش خوب بود الان دوباره دو روز قطع شده اینجا پزشک زنان یک ماه بعد وقت میده فک میکنید این موضوع مسائله مهمیه تا برم شهرهای اطراف پیش پزشک یا نه؟

11. angel7589 نوشته است: سلام.من دختری 23ساله و باکره هستم.دچار تنبلی تخمدان میباشم.پریودی نامنظم دارم.روز 14 بعد از پریودم رابطه جنسی سطحی داشتم.فقط آلت روی واژنم کشیده شد.احتمال خیلی کم یه قطره از پیش آب روی واژنم ریخت.فردای آن روز یک پریود 4روزه ی ناخواسته داشتم.(البته روزی که رابطه جنسی داشتم دردهای پریودی نیز داشتم)الآن 47روز از آن پریود 4روزه میگذرد و من پریود نشدم.خیلی استرس دارم و نگرانم.روز 25 بعد از رابطه بی بی چک استفاده کردم و منفی بود.4روز پیش در دو روز متوالی هر روز دو عدد آمپول <a>پروژسترون</a> تزریق کردم.الان 4روز گذشته و من پریود نشدم.خیلی خیلی استرس دارم.بنظرتون الان بازم بی بی چک استفاده کنم؟احتمال بارداری چقده؟یادمه یه بار دکتر بهم گفته بود حاملگی با وجود داشتن تنبلی تخمدان سخته و نیاز به درمان داره

سلام در هرصورت شما پریود شدیدنگران نباشید آمپولهای پروژسترون در افراد مختلف متفاوت عمل میکند در برخی افراد 7تا 10روز پرید شدن بعداز تزریق طول میکشدنیاز به بی بی چک مجدد نداریددر  صورت عدم پریود بعراز زمان گفته شده به پزشکتان مراجعه کنید

12. jamali6593 نوشته است: سلام شاید جای این سوال اینجا نباشه نمیدونم اخه خیلی نگرانم تو هفته 6 بارداریم میگن ترشحات دوران بارداری زیاد میشه ولی برای من دو هفته اول که مثل زمان پریودی قطع شد و بعدش خوب بود الان دوباره دو روز قطع شده اینجا پزشک زنان یک ماه بعد وقت میده فک میکنید این موضوع مسائله مهمیه تا برم شهرهای اطراف پیش پزشک یا نه؟

سلا نیاز به مراجعه ندارید علائمی مثل افزایش ترشح در تمام روزها نیست ولی علائمی مانند تهوع واستفراغهای بارداری اگر ناگهان قطع شود میتواند دلیل بر عدم موفقیت در ادامه ی بارداری باشد

13. katayoon2 نوشته است: بعد 50ساعت از رابطه که در پست 508 توضیح دادم 4تا قرص ال دی خوردم که بعد از 2ساعت استفراغ کردم.12ساعت بعد 4تا قرص خوردم 10دقیقه بعد استفراغ کردم 4تا قرص دیگه خوردم ولی بازم استفراغ کردم.قرص ها اثر کرده یا دوباره بخورم؟ لطفا یه بار دیگه پست 508 را بخونید و بگید احتمال بارداری چقدره؟

دوست عزیز اسپرم حتما باید وارد واژن بشه تا با کمک ترشحات حرکت کنه وبه تخمک برسه.اگر منی دقیقا با ورودی واژن برخورد داشته باشه وهمزمان ترشحات کافی باشه,زمان تخمکگذاری هم باشه احتمال باروری اندکی وجوددارد .اگر شرایط فوق را نداشتید نیاز به مصرف قرص نیست در غیر این صورت قرصهایی که مصرف کردید اثری ندارند وتا 120 سلیع بعد نزدیکی از لوونورژسترول استفاده کنید وقتی مدام بالا آوردید چه اصراریست که حتما ال دی بخورید تا 2 ساعت بعد مصرف اگر استفراغ کنید اثر ندارد.

14. سلام من تازه عضوشدم.راستش 2 هفته پیش و یک هفته پیش بانامزدم رابطه داشتم و فقط منی نامزدم روی التم ریخت  اگاهی لازم رو نداشتم در رابطه ی دومم صبح روز بعدش 4تا قرص خوردم و12 ساعت بعدشم 4تادیگه(ال دی)و اون شب حالت تهوع شدیدی داشتم و 3بار بالا اوردم والبته اولین بار بود که قرص استفاده میکردم باوجود اینکه نزدیک 10 روز به پریودم مونده البته منظم نیست کمی درد در ناحیه ی شکمم و کمرم احساس میکنم ونمیتونم به دکتر مراجعه کنم یاازمایش بدم و برای جلوگیری از باردار شدن 3تالیوان زعفران خوردم .ایاامکان بارداری وجود دارد؟3شب از خوردن قرصها میگذرد

15. setarekhanom نوشته است: سلام من تازه عضوشدم.راستش 2 هفته پیش و یک هفته پیش بانامزدم رابطه داشتم و فقط منی نامزدم روی التم ریخت  اگاهی لازم رو نداشتم در رابطه ی دومم صبح روز بعدش 4تا قرص خوردم و12 ساعت بعدشم 4تادیگه(ال دی)و اون شب حالت تهوع شدیدی داشتم و 3بار بالا اوردم والبته اولین بار بود که قرص استفاده میکردم باوجود اینکه نزدیک 10 روز به پریودم مونده البته منظم نیست کمی درد در ناحیه ی شکمم و کمرم احساس میکنم ونمیتونم به دکتر مراجعه کنم یاازمایش بدم و برای جلوگیری از باردار شدن 3تالیوان زعفران خوردم .ایاامکان بارداری وجود دارد؟3شب از خوردن قرصها میگذرد

اول اینکه در رابطه بعدی از کاندوم استفاده کنید
    احتمال بارداری کمه
    نگران نباشید
    روش اورژانسی رو هم در ست مصرف کردید فقط اگه 2 ساعت قبل از مصرف قرص ها بالا آوردید باید دوباره تکرار بشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 35 از 70
رفتن به صفحه :    ... 35 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید