شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 33 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. با سلام..خواهش میکنم زودتر جواب مرا بدهید
    من در طی 4 روز حدود 4 یا 5 بار رابطه محافظت نشده داشتم و در رابطه اول از روش اورژانسی استفاده شد و در روابط بعدی فقط یک قرص با حدود 6 یا 10 ساعت تاخیر استفاده شد و بعد از حدود 16 روز آزمایش خون بارداری انجام شد و جواب آزمایش 350 بوده؟آیا بر اساس جدول مقدار hcg آیا ممکن است پس از 16 روز از اولین رابطه مقدار hcg به 350 برسد؟به نظر شما امکان دارد بارداری،در رایطه با من نباشد؟ یا فرد به دروغ به من این جواب را داده؟ لطفا زودتر جواب دهید ممنون

2. [quote="nice_0606"]با سلام..خواهش میکنم زودتر جواب مرا بدهید
    من در طی 4 روز حدود 4 یا 5 بار رابطه محافظت نشده داشتم و در رابطه اول از روش اورژانسی استفاده شد و در روابط بعدی فقط یک قرص با حدود 6 یا 10 ساعت تاخیر استفاده شد و بعد از حدود 16 روز آزمایش خون بارداری انجام شد و جواب آزمایش 350 بوده؟آیا بر اساس جدول مقدار hcg آیا ممکن است پس از 16 روز از اولین رابطه مقدار hcg به 350 برسد؟به نظر آ
    اگرامکان داردتاریخ آخرین پریود وتاریخ رابطه را بیان کنید .حدود12 تا 14 روز از لقاح (منظور آمیز نیست)باید بگذرد که در آزمایش مشخص شودبراساس آخرین پریود هم به شرح زیر است:

راهنمای سطوح hCG در طول بارداری:
    زمانها بر اساس سن حاملگی(Gestational Age) [تعداد هفته هایی که از اولین روز آخرین قاعدگی(LMP) گذشته است] می باشد:
    • 3 هفته از LMP گذشته باشد:  50-5 mIU/ml
    • 4 هفته از LMP گذشته باشد : 426-5 mIU/ml
    • 5 هفته از LMP گذشته باشد : 7340-18 mIU/ml
    • 6 هفته از LMP گذشته باشد : 56500-1080 mIU/ml
    • 8-7 هفته از LMP گذشته باشد : 229000-7650 mIU/ml
    • 12-9 هفته از LMP گذشته باشد : 288000-25700 mIU/ml
    • 16-13 هفته از LMP گذشته باشد : 254000-13300 mIU/ml
    • 24-17 هفته از LMP گذشته باشد : 165400-4060 mIU/ml
    • 40-25 هفته از LMP گذشته باشد : 117000-3640 mIU/ml
    • زن غیر حامله : <5 mIU/ml
    • بعد از یائسگی : <5/9 mIU/ml

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    وقتی بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده میشه و پریود عقب می افته درد شکم و تخمدانها طبیعیه؟ 6-7 روز پریودم عقب افتاده ولی دردی که گفتم رو گه گاه دارم.
    تا چند روز نهایتا عقب افتادن پریود طبیعیه؟
    چند روز بعد از رابطه به بیبی چک میشه اعتماد کرد؟
    مرسی

4. orkiide نوشته است: سلام
    وقتی بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده میشه و پریود عقب می افته درد شکم و تخمدانها طبیعیه؟ 6-7 روز پریودم عقب افتاده ولی دردی که گفتم رو گه گاه دارم.
    تا چند روز نهایتا عقب افتادن پریود طبیعیه؟
    چند روز بعد از رابطه به بیبی چک میشه اعتماد کرد؟
    مرسی

سلام

1. درد در ناحیه ی شکم از عوارض قرص هست.
    2. تاخیر در پریود در افراد متفاوته؛ در یکی 20 روز تاخیر میفته، یکی 10 روز، یکی دیگه 5 روز، اون یکی جلو میندازه و ... . عدد خاصی رو نمیتونم خدمتتون عرض کنم.
    3. بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

5. سلام من پریود منظم دارم یعنی 26 روزه آخرین بار 91/8/2 پریود شدم .  درنزدیکی هام،مایع منی بیرون ریخته شده ، و هردفعه بلافاصله شستو داده شد. ولی این دفعه (زمان نوشتن پیغام 2 روزی گذشته )خبری از پریودم نیست با بی بی چک تست کردم منفی بود . لطفا راهنماییم کنید

6. سلام. منو دوستم چند روز پیش از مقعد باهم رابطه داشتیم که منی توی مقعد ریخته شد.
    چند دقیقه بعد احساس کردم منی از داخل مقعدم اومده روی واژنم و واژنم خیسه. یعنی احتمال حاملگی وجود داره؟

7. kelaris نوشته است: سلام من پریود منظم دارم یعنی 26 روزه آخرین بار 91/8/2 پریود شدم .  درنزدیکی هام،مایع منی بیرون ریخته شده ، و هردفعه بلافاصله شستو داده شد. ولی این دفعه (زمان نوشتن پیغام 2 روزی گذشته )خبری از پریودم نیست با بی بی چک تست کردم منفی بود . لطفا راهنماییم کنید

تاخیر دو روزه چیزی نیست که بر اساسش بشه چیزی در مورد بارداری گفت.
    خیلی عوامل می‌تونن تأثیرگذار باشن. منظم‌ترین دوره‌ها هم با یک بار مسافرت ممکنه تغییر کنن. استرس و فشار روحی روانی و ... هم همه دخیل هستند.
    بیشتر باید روی خود رابطه فکر کنید که چه اتفاقی افتاده. زمان رابطه در دوره‌تون کی بوده؟ آیا منی کاملاً بیرون ریخته شده؟ قبل از رابطه شرایط شریکتون چطوری بوده و آیا احتمال این بوده که پیشاب حاوی اسپرم بوده باشه (که در کل احتمالش کمه خیلی) ؟ و ...

در کل برای نگران شدن در این مورد زوده، اگه بی‌بی‌چک رو در فاصله‌ی زمانی مناسبی از رابطه استفاده کرده باشید و جوابش قابل اعتماد باشه هم تاکیدی بر اینه که نباید نگران باشید.

8. mahpishuni نوشته است: سلام. منو دوستم چند روز پیش از مقعد باهم رابطه داشتیم که منی توی مقعد ریخته شد.
    چند دقیقه بعد احساس کردم منی از داخل مقعدم اومده روی واژنم و واژنم خیسه. یعنی احتمال حاملگی وجود داره؟

بارها گفته شده که تا جایی که می‌شه از رابطه‌ی مقعدی خودداری کنید. اثرات منفی زیادی داره و خطرناکه. اگر هم انجام دادید، حتماً و حتماً از کاندوم استفاده کنید! به جز این مسائل، با توجه به آلودگی اون منطقه احتمال بروز انواع بیماری‌ها هست!

اگه مطمئنید اون رطوبت مربوط به خود واژن شما نبوده و منی بوده، و اگه احتمال می‌دید وارد شده باشه احتمال حاملگی وجود داره. که البته این احتمال کمه.

9. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a><a><a>لتروزول</a></a></a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

سلام ، با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد وضعیتم داده بودم ، امروز وقتی با دستمال توالت خودمو خشک میکردم ، یه لکه قهوه ای روشن روی دستمال دیدم ، چون چند روز آینده تعطیله خیلی نگران شدم ، این لکه میتونه خطرناک باشه ؟ امروز برم دکتر ؟ چون دکترم گفته بود اگه لکه بینی یا خونریزی داشتی بیا واست سونو واژینال بنویسم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

شما دیگه تست بتا ندادید؟
    اگه بتونید فردا تست بدید و جوابشو برامون بذارید میشه از روند تغییرات هورمون HCG تفسیری در مورد وضعیت شما ارائه کرد.
    به دستور پزشکتون عمل کنید و برای بررسی بیشتر به ایشون مراجعه کنید.

امروز به دکترم مراجعه کردم ، واسم سونو واژینال نوشت ، تا نوبت سونو من برسه 2 ساعت طول کشید ، که توی این مدت درد زیر شکم تقریبا زیاد داشتم ، قبل از سونو وقتی برای تخلیه مثانه رفتم خونریزی با همراه یه لخته خون دیدم ، در حین انجام سونو هم خونریزی داشتم ،که بعد انجام سونو درد زیر شکم کم و تقریبا از بین رفت . نتیجه سونو این شد :
    رحم دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد ، ضایعه فضاگیر در بافت میومتریال مشهود نیست . آندومتر با ضخامت 6 م م واقع است ، تخمدان سمت چپ دارای ابعاد و اکوی نرمال و  تخمدان سمت راست حاوی کانونهای اکولوسنت 13 و 20 م م می باشد .مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده نمی شود ،شواهد دال بر وجود ساک حاملگی در حفره رحمی مشهود نیست

دکتر گفت که احتمال داره اون 2 تا کانون اکولوسنت بارداری خارج رحمی باشه ، همین امشب آزمایش بتا تیتراژ واسم نوشت که انجام دادم و فردا نتیجه ش معلوم میشه .

ممکنه اون کانون اکولوسنت حاملگی خارج رحمی نباشه و دلیل ندیدن ساک حاملگی ، دفعش باشه؟
    اگه حاملگی خارج رحمی باشه ، شنیدم اگه اندازه جنین کوچیک باشه با دارو میشه از بین بردش ، کانون 13 و 20 م م ، اندازش چطوره؟ با دارو رفع میشه ؟ اگه نه جراحی باز میکنن یا لاپاراسکوپی؟

اگه بارداری در تخمدان شکل بگیره ، علتش چی میتونه باشه؟ لوله ها ی رحمی بسته یا چسبنده هستن؟

توی این شبها برام دعا کنید ،خیلی میترسممممم

سلام دوباره

در تخمدان راست ممکنه بارداری خارج رحمی اتفاق افتاده باشه ممکنه هم کیست تخمدان باشه.
    سایزشون آنچنان زیاد نیست و با تجویز دارو و حل شدن در بدن هم میتونن دفع بشن.
    بارداری خارج رحمی ممکنه به خاطر

- چسبندگی لوله ها
    - انسداد لوله ها
    - عفونت
    - و ...

تست بتای دومی که درخواست شده هر چند که دیر بوده اما در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
    فقط من یه سوالی برام پیش اومده
    شما زمانی که تست بتا دادید و تیتر 412 بود آمپول HCG تزریق نکرده بودید؟

دوست خوبم آرامشتون رو حفظ کنید و زیر نظر پزشک تون باشید.

ممنون از همه جوابهایی که به پستهام دادید .
    یه سوال دیگه داشتم اینکه چه جوری میشه فهمید که اون کانونهای اکولوسنتی که توی تخمدان راستم تشکیل شده ، کیست تخمدان هستن یا بارداری خارج رحمی ؟ راهی الان توی این مرحله ای که من هستم واسه تشخیصش هست؟
    نمیدونم چرا چیزایی که دکترم گفت قانعم نکرد ، گفت که اگه آز بتای بعدی که واسم نوشته منفی بشه یعنی بارداری خارج رحمی نبوده ، پس لوله ها بازه و نیاز به عکس رنگی نیست . واقعا اینطوریه؟؟؟

10. melina23

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از جوابتون دکتر...2 روزه که حالت تهوع دیگه ندارم....ولی بازم چیزای دیگه ای هست که یه خورده نگرانم کرده.....اطرافیانم میگن.چند روزیه که تو خودمم.خیلی حساس شدم....و هرچند وقت یه بار به یه جا خیره میشم بی دلیل...البته چند روز پیش بحث خیلی شدیدی با نانزدم داشتم بیشترش به خاطر استرسم در مورد بارداری بود که اونم تو استرس قرار گرفته بود..خودم میگم شاید واسه همون باشه ولی بااز نگرانم که مبادا از نشونه ها بارداری باشه...خیلی بیخود استرس دارم و نمیتونم از فکرش در بیام.......دکتر با این چیزایی که تو پست قبلیم بهتون گفتم آیا بارداری خارج رحمی هم قضیش منتفیه!!!!!اگه یکی پریود شه بارداری خارج از رحمی هم منتفیه یا امکانش هست بازم؟؟

11. سلام خواهش میکنم جواب منو بدید از نگرانی داغون شدم حدود سه هفته پیش که 10 روز از پریودی نامزدم می گذشت ( دوره ی ایشون نامنظم هست ) با نامزدم رابطه داشتم که از کاندوم استفاده کردم اما چون شک داشتم منی تماس پیدا کرده یا نه روز بعد نامزدم 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 ال دی دیگه خورد قبلا که اینطور شده بود 10 روزه پریود می شد اما اینبار بیشتر از سه هفته هست که پریود نشده و امروز می گه دلش درد می کنه و حالت خوشی نداره دارم دیوونه می شم باید چی کار کنم ؟ مگه می شه با خوردن قرص بیش از سه هفته هم پریود نشد ؟ خواهش می کنم منو راهنمایی کنید مرسی

12. arianoo نوشته است: سلام خواهش میکنم جواب منو بدید از نگرانی داغون شدم حدود سه هفته پیش که 10 روز از پریودی نامزدم می گذشت ( دوره ی ایشون نامنظم هست ) با نامزدم رابطه داشتم که از کاندوم استفاده کردم اما چون شک داشتم منی تماس پیدا کرده یا نه روز بعد نامزدم 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 ال دی دیگه خورد قبلا که اینطور شده بود 10 روزه پریود می شد اما اینبار بیشتر از سه هفته هست که پریود نشده و امروز می گه دلش درد می کنه و حالت خوشی نداره دارم دیوونه می شم باید چی کار کنم ؟ مگه می شه با خوردن قرص بیش از سه هفته هم پریود نشد ؟ خواهش می کنم منو راهنمایی کنید مرسی

سلام

به نظر من قضیه بارداری منتفیه نگران نباشید ، دلیل عقب انداختن پریود هم به خاطر استرس و ترس از بارداریه همچنین مصرف قرص های جلوگیری نظم پریودی رو بهم میزنن. اگه بازم شک دارید آز بتا بدید چون جوابش قطعیست.

13. دروود بر شما

نامزد بنده دوره پریودش عقب افتاده 14 روز پیش نزدیکی داشتیم  4 روزه دوره ایشون عقب افتاده
    اگر باردار بشن راهی هست که جلوگیری کنیم چون الان نطفه 14 روزش هست
    الان هم لکه های قهوه ای رنگ دارن
    دارو هایی گیاهی هستن که از بین ببرن نطفه رو ؟؟
    امکانش هست که از بین بره، به پرده بکارت آسیب نمیرسه ؟

سپاسگزارم

14. peyman_6000 نوشته است: دروود بر شما

نامزد بنده دوره پریودش عقب افتاده 14 روز پیش نزدیکی داشتیم  4 روزه دوره ایشون عقب افتاده
    اگر باردار بشن راهی هست که جلوگیری کنیم چون الان نطفه 14 روزش هست
    الان هم لکه های قهوه ای رنگ دارن
    دارو هایی گیاهی هستن که از بین ببرن نطفه رو ؟؟
    امکانش هست که از بین بره، به پرده بکارت آسیب نمیرسه ؟

سپاسگزارم

دوست عزیز
    بهتره شما ابتدا ایشون رو به یه آزمایشگاه ببرید تا آز خون بدند
    در ضمن فکر نمیکنم کار درستی باشه که بخواین دست به سقط جنین بزنید و اینکه این کار برای جان مادر بسیار خطرناکه
    و آخر اینکه شما که تصمیم بارداری نداشتید بهتره که از وسایل پیشگیری مطمئن مثل قرص یا کاندوم استفاده کنید که اینجوری دچار استرس و اضطراب نشید
    ایشالا که اتفاقی نیوفتاده

15. melina23 نوشته است: ممنون از جوابتون دکتر...2 روزه که حالت تهوع دیگه ندارم....ولی بازم چیزای دیگه ای هست که یه خورده نگرانم کرده.....اطرافیانم میگن.چند روزیه که تو خودمم.خیلی حساس شدم....و هرچند وقت یه بار به یه جا خیره میشم بی دلیل...البته چند روز پیش بحث خیلی شدیدی با نانزدم داشتم بیشترش به خاطر استرسم در مورد بارداری بود که اونم تو استرس قرار گرفته بود..خودم میگم شاید واسه همون باشه ولی بااز نگرانم که مبادا از نشونه ها بارداری باشه...خیلی بیخود استرس دارم و نمیتونم از فکرش در بیام.......دکتر با این چیزایی که تو پست قبلیم بهتون گفتم آیا بارداری خارج رحمی هم قضیش منتفیه!!!!!اگه یکی پریود شه بارداری خارج از رحمی هم منتفیه یا امکانش هست بازم؟؟

در صورتیکه پریود شدین بارداری منتفیه و نیاز به نگرانی نیست
    بارداری خارج رحمی اصلا یه مقوله دیگه است که نمیدونم چجوری به ذهن شما راه یافته؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 33 از 70
رفتن به صفحه :    ... 33 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید