شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد زیر شکم و خونریزی

1. سلام
    ببخشید من گاهی اوقات زیر شکمم خیلی درد میکنه و گاهی بعدش خون ریزی دارم......
    ولی هیچ وقت دخول نداشتم....
    میشه بگید علتش چیه؟
    و دیگه اینکه من یه دفعه که خودارضایی کردم به صورت مالش و فشار دادن البته، بعدش  یه کم خون ریزی داشتم.....
    و الان خیلی میترسم که پرده م آسیب دیده باشد....
    لطفا راهنماییم کنید Sad

2. سلام

اگر پست های مرتبط را در تاپیک پرده بکارت میخوندین جواب سوالتون رو میگرفتین ، در هر حال اگر چیزی وارد واژن نشده باشه یعنی دخول صورت نگرفته باشه امکان آسیب به بکارت وجود نداره خیالتان راحت باشه.
    در مورد درد شکم و خونریزی به نظر من به پزشک متخصص مراجعه کنید بهتر جواب میگیرید.

سلامت باشید.

3. با سلام
    من 2ماه میشه که تصمیم به بارداری گرفتم، آخرین دوره پریودم 8/12 بود. بعد از تموم شدن پریودم دردهای مکرری زیر شکمم و همین طور تو ناحیه تخمدانم دارم (بیشتر در تخمدان چپم) و همچنین در روز 27 هم رابطه بدون جلوگیری داشتم. الان سوالم اینه که آیا دردهای من از عفونت یا به خاطره چی میتونه باشه؟! البته اینم بگم فقط یکی دو روزی خارش در ناحیه تناسلیم داشتم.
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین چون هم دردها اذیتم میکنه هم قصد بارداری دارم دلم نمیخواد مشکلی برام پیش بیاد، میشه راهنماییم کنید...

4. morijun نوشته است: با سلام
    من 2ماه میشه که تصمیم به بارداری گرفتم، آخرین دوره پریودم 8/12 بود. بعد از تموم شدن پریودم دردهای مکرری زیر شکمم و همین طور تو ناحیه تخمدانم دارم (بیشتر در تخمدان چپم) و همچنین در روز 27 هم رابطه بدون جلوگیری داشتم. الان سوالم اینه که آیا دردهای من از عفونت یا به خاطره چی میتونه باشه؟! البته اینم بگم فقط یکی دو روزی خارش در ناحیه تناسلیم داشتم.
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین چون هم دردها اذیتم میکنه هم قصد بارداری دارم دلم نمیخواد مشکلی برام پیش بیاد، میشه راهنماییم کنید...

دوست عزیز
    با توجه به اینکه درد دارید خصوصا در ناحیه زیر شکم نیازه که بررسی بشید از نظر عفونت.بعلاوه شما وجود خارش رو هم مطرح کردید.
    آیا ترشحات طبیعی هستن؟؟؟اگر رنگ ترشحاتتون  زرد و یا کرم تیره است  و یا بو دارهستن بهتره زودتر مراجعه کنید
    چون گاهی اوقات در اثر عدم درمان مناسب عفونت و یا قارچهای معمول ممکن نواحی بالاتر مثل تخمدان و رحم هم درگیر بشن .البته عفونت ناحیه لگن یا PIDهم ممکن در موارد خیلی خاص رخ بده

بهتره قبل از بارداری این مساله رو حل کنی چون به هر حال ممنوعیتهای دارویی خاص در دوران بارداری هم ممکن بعدا باتون اذیت کننده باشه و در اون برهه نشه درمان رو به راحتی الان انجام داد البته اگر نیاز باشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. sepideh90 نوشته است:
    morijun نوشته است: با سلام

دوست عزیز
    با توجه به اینکه درد دارید خصوصا در ناحیه زیر شکم نیازه که بررسی بشید از نظر عفونت.بعلاوه شما وجود خارش رو هم مطرح کردید.
    آیا ترشحات طبیعی هستن؟؟؟اگر رنگ ترشحاتتون  زرد و یا کرم تیره است  و یا بو دارهستن بهتره زودتر مراجعه کنید
    چون گاهی اوقات در اثر عدم درمان مناسب عفونت و یا قارچهای معمول ممکن نواحی بالاتر مثل تخمدان و رحم هم درگیر بشن .البته عفونت ناحیه لگن یا PIDهم ممکن در موارد خیلی خاص رخ بده

بهتره قبل از بارداری این مساله رو حل کنی چون به هر حال ممنوعیتهای دارویی خاص در دوران بارداری هم ممکن بعدا باتون اذیت کننده باشه و در اون برهه نشه درمان رو به راحتی الان انجام داد البته اگر نیاز باشه

دوست عزیزگاهی درد فقط بدلیل تخمکگذاریست اما نباید بیشتراز یکی دو روزطول بکشه اگر بیشتر شد علاوه بردرمان خارش از نظر عفونت ادراری همزمان با عفونت رحمی وبررسی تخمدانها با سونو لازم است

6. خیلی ممنون از پاسگوییتون. در جواب سوالتون: من از لحاظ بهداشت سعی میکنم خیلی مراعات کنم، ترشحاتم مثل سابقه، بی رنگ یا سفید کمرنگ و همین طور بی بو، خارش هم یه روز بیشتر طول نکشید. ولی دردهای زیر شکم و تمخدانم همین طور ادامه داره خیلی اذیتم میکنه!!!!!! به خاطر تعطیلی های این روزا فرصت نکردم برم دکتر.
    من خودم احساس میکنم این مدت که جلوگیری نکردم (دو ماهی میشه) این دردها شروع شده آخه تو این یه سال که ازدواج کردم به این مورد بر نخورده بودم. همین طور تو این دو ماه خیلی خیلی حالت تهوع دارم!!!
    من چهار ماه پیش آزمایشات قبل از بارداری از قبیل سونوگرافی هم انجام دادم، همه چیز نرمال بود فقط پرولاکتینم 32 بود که گفتن زیاد جای نگرانی نیست. من تو دوره مجردیم کیست ریز داشتم ولی زود ازبین میرفتن.
    آیا به نظر شما به جز عفونت و یا کیست میشه دلیل دیگه ای داشته باشه؟! این مساله خیلی ذهنمو مشغول کرده!

ببخشید سوال دیگه ای هم داشتم، آیا مصرف اسید فولیک به همراه ویتامین E ضرر داره؟

7. morijun نوشته است: خیلی ممنون از پاسگوییتون. در جواب سوالتون: من از لحاظ بهداشت سعی میکنم خیلی مراعات کنم، ترشحاتم مثل سابقه، بی رنگ یا سفید کمرنگ و همین طور بی بو، خارش هم یه روز بیشتر طول نکشید. ولی دردهای زیر شکم و تمخدانم همین طور ادامه داره خیلی اذیتم میکنه!!!!!! به خاطر تعطیلی های این روزا فرصت نکردم برم دکتر.
    من خودم احساس میکنم این مدت که جلوگیری نکردم (دو ماهی میشه) این دردها شروع شده آخه تو این یه سال که ازدواج کردم به این مورد بر نخورده بودم. همین طور تو این دو ماه خیلی خیلی حالت تهوع دارم!!!
    من چهار ماه پیش آزمایشات قبل از بارداری از قبیل سونوگرافی هم انجام دادم، همه چیز نرمال بود فقط پرولاکتینم 32 بود که گفتن زیاد جای نگرانی نیست. من تو دوره مجردیم کیست ریز داشتم ولی زود ازبین میرفتن.
    آیا به نظر شما به جز عفونت و یا کیست میشه دلیل دیگه ای داشته باشه؟! این مساله خیلی ذهنمو مشغول کرده!

ببخشید سوال دیگه ای هم داشتم، آیا مصرف اسید فولیک به همراه ویتامین E ضرر داره؟

دوست عزیز
    در مورد علائمتون باید بگم معمولا اولین شک ها به این موارده اما تنها این دلایل نیست که موجب این قضیه میشه.ممکن باردار شده باشید و یا موردی در لانه گزینی تخمک باشه.به هر جهت تا بررسی نشید که نمیشه نظر داد،حداقل نیاز به یه سری تست هست

در مورد اسید فولیک هم باید بگم اصلا ضرری نداره و قبل از باردار شدن حدود 3ماه قبلش و در سه ماهه اول تجویز میشه چون روی موجب تکثیر سلولی مناسب و DNAمیشه.پس اگر براتون تجویز شده میتونید استفاده کنید اما تا یه برهه ای از بارداری و نه بیشتر
    در مورد ویتامین ای هم باید بگم مورد خاصی گفته نشده و اون هم فوایدی دراه اما اگر دکتر تجویز نکردن مصرف خودسرانه نداشته باشید بهتره و اینکه بعد از باردار شدن عموما برای جبران نیازهای اضافه شده مادر از مولتی ویتامینها و یا ویتامینها به تفکیک استفاده میشه اما اون هم از هفته 16 بارداری شروع میشه و تا آخر بارداری استفاده میشه و عموما هفته های اول استفاده نمیشه

8. ببخشید خواستم بگم که از دیروز لکه های زرد پر رنگ میبینم و امروز صبح لکه هام بیشتر شبیه پریود اما حجم کم و قهوه ای رنگ کثیف شده. خیلی نگرانم، دارم دیونه میشم آخه هنوز 5روز به موعد پریودم مونده و یه چیز دیگه هم ترس منو چند برابر کرده، من خودم احساس میکنم با این علایمی که دارم عفونت داشته باشم اما چون با حالت تهوع و گاهی اوقات سرگیجه همراهه خیلی میترسم عفونت لگن یا همون کلامیدیا باشه. حتی از گفتن اسمشم وحشت دارم چون من برای بچه دار شدن لحظه شماری میکنم دلم نمیخواد اتفاقی باعث تاخیر بارداریم بشه.
    در اولین فرصت به دکتر مراجعه میکنم آیا دکتر با وجود ترشحاتم که گفتم منو معاینه میکنه؟ یعنی امکان داره خدای نکرده عفونت لگن داشته باشم؟!
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید این اتفاقا خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته خیلی مضطربم استرس داره دیونم میکنه...

9. morijun نوشته است: ببخشید خواستم بگم که از دیروز لکه های زرد پر رنگ میبینم و امروز صبح لکه هام بیشتر شبیه پریود اما حجم کم و قهوه ای رنگ کثیف شده. خیلی نگرانم، دارم دیونه میشم آخه هنوز 5روز به موعد پریودم مونده و یه چیز دیگه هم ترس منو چند برابر کرده، من خودم احساس میکنم با این علایمی که دارم عفونت داشته باشم اما چون با حالت تهوع و گاهی اوقات سرگیجه همراهه خیلی میترسم عفونت لگن یا همون کلامیدیا باشه. حتی از گفتن اسمشم وحشت دارم چون من برای بچه دار شدن لحظه شماری میکنم دلم نمیخواد اتفاقی باعث تاخیر بارداریم بشه.
    در اولین فرصت به دکتر مراجعه میکنم آیا دکتر با وجود ترشحاتم که گفتم منو معاینه میکنه؟ یعنی امکان داره خدای نکرده عفونت لگن داشته باشم؟!
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید این اتفاقا خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته خیلی مضطربم استرس داره دیونم میکنه...

دوست عزیز
    بنده خدمتتون گفتم که با توجه به علائم شما میشه هم به بارداری و هم به عفونت شک کرد اما بیشتر الان شکم به بارداریه چون ممکن این لکه های کمرنگ هم مربوط به لکه بینی باشه و بهتره هر چه سریعتر به دکتر مراجع کنید و وضعیت رو مشخص کنید
    اگر باردار باشید یه سری مراقبتها و موارد باید رعایت بشه و اگر باردار نباشید موارد دیگه ای.اما حتما به دکترتون در مورد اقدام به بارداری بگید و به نظرم قبل از معاینه ممکن براتون تست بتا درخواست کنن و بعدش معاینه کنن

اما در نهایت اگر این مشکلات مربوط به بارداری نباشه ،حتما آزمایش انجام میشه و در نهایت کشت اما بعید میدونم مربوط به عفونتهای لگنی باشه ،ریسکش خیلی کمه،بیشتر شبیه عفونتهای معموله.پس بهتره با بروز اولین علائم به بدترین حالت فکر نکنید و تنها با آرامش پیگیر قضیه باشید

10. با سلام وخیلی ممنون از پاسخگوییتون.
    من به دکتر مراجعه کردم ولی ایشون بیشتر احتمال کیست دادن. دکتر گفت باید سونوگرافی در طول عادت ماهانه انجام بدی.
    در ضمن اگر پریود بشم احتمال بارداری منتفی میشه درسته؟

11. morijun نوشته است: با سلام وخیلی ممنون از پاسخگوییتون.
    من به دکتر مراجعه کردم ولی ایشون بیشتر احتمال کیست دادن. دکتر گفت باید سونوگرافی در طول عادت ماهانه انجام بدی.
    در ضمن اگر پریود بشم احتمال بارداری منتفی میشه درسته؟

دوست عزیز
    ایشون درخواست تست بارداری نکردن؟؟؟؟این فقط برای خودم سواله و نه اینکه نگران مورد خاصی بشید
    در مورد خونریزی هم باید بگم بله اگر خونریزی روان باشه و منظور اینکه حداقل یه 24 ساعت خونریزی داشته باشید مثل ایام پریود و صرفا لکه بینی نباشه ،بارداری منتفیه اما میگم حداقل 24 ساعت

12. با سلام وخدا قوت .خواهشم اینه که کمکم کنید مادرم 55سالش اما هنوز یائسه نشده و این ماه هم خونریزی شدید داشته سونو داده نوشتن که سرویست مزمن داره چندتا کیست هم داره که هموراژیک یا آندومتر یوما داره تازه پولیپ داره یعنی چی ؟

13. اگر دو خط یکی قرمز یکی صورتی کمرنگ و ضعیف روی بیبی چک روز هفتم پس از لقاح مشاهده بشه نشانه چیست.؟

14. royasazan نوشته است: با سلام وخدا قوت .خواهشم اینه که کمکم کنید مادرم 55سالش اما هنوز یائسه نشده و این ماه هم خونریزی شدید داشته سونو داده نوشتن که سرویست مزمن داره چندتا کیست هم داره که هموراژیک یا آندومتر یوما داره تازه پولیپ داره یعنی چی ؟

سلام

دوست من، شما دو خط نوشتید در حالیکه در مورد هر مشکل مامان تون کلی بحث میشه کرد.
    من یه معرفی مختصر می کنم و یه تصویر هم برای هر کدوم میذارم.

سرویسیت (Cervicitis): عفونت سرویکس (گردن) رحم

کیست هموراژیک (hemorrhagic cyst): کیست تخمدان که معمولا حاوی خون هست.

پولیپ رحم (Uterine Polyp): غده ی اضافی در رحم

در مورد مامان تون شاید رحم و تخمدان ها برداشته بشن. تحت نظر پزشک باشن تا تشخیص مناسب گذاشته بشه.

15. TOURAJ_USA نوشته است: اگر دو خط یکی قرمز یکی صورتی کمرنگ و ضعیف روی بیبی چک روز هفتم پس از لقاح مشاهده بشه نشانه چیست.؟

سلام

لقاح رو از کجا متوجه شدین!؟
    دو خط قرمز در بی بی چک نشونه ی بارداری هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید