شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. سلام.همانطور که بارها مزاحم شده ام وعرض کردم من پریود نامنظمی دارم البته تو یک سال و نیم اخیر.چند وقت پیش دکترم گفت میتونه نشانه یائسگی زودرس باشه.حالا سوالم اینکه  چه زمان با ازمایش دادن میشه از این موضوع مطمئن شد منظورم اینه که ازمایش زمان وروز خاصی داره؟شما گفتید می تونه ارثی باشه.من مادرم تو سن چهلو سه چهار سالگی بر اثر یه شوک یائسه شد ایا این می تونه دلیلی برای یائسه شدن من باشه؟امیداورم سوالم رو جای نا مناسبی مطرح نکرده باشم تا اقای دکتر کارت دیگه ای بهم بده

2. دکتر من بعد از 10 روز که از اتمام قرص های دیان میگذره لک بینی پیدا کردم
    یعنی شبیه پریود اما خونریزی مثل مها های قبل نیست و خیلی کمه
    یعنی من باردار نیستم؟

3. با سلام
    بنده با نامزدم در روزهای پرخطر رابطه داشتم . منی به سمت واژن رفته.
    از روشهای اوژانسی هم استفاده نکردیم
    دوره های نامزدم تا 3 دوره پیش منظم و 32 روزه بود. تا اینکه سه دوره پیش به دلیل فشار عصبی در روز 26 دوره و در دوره بعد 39 روزه شد. البته یک بار سابقه 42 روزه شدن دوره را دشتند.البته اون دوره ای که 26 روزه عادت شدند بایستی روز 7م شهریور عادت میشدند که به جاش 1م شهریور عادت شدند و در موعد بعدی که میبایستی طبق روال 2 مهر عادت میشدند 8ام مهر عادت شدند ( نکته جالب اینجاست که اگه دوره قبل که 26 روزه عدتش شدند، 32 روزه میشدند 7 شهریور تاریخ عدتشون بود و میبایست در دوره بعد 8 وهر عادت میشدند که شدند )
    حالا انتظار داشتم در تاریخ 10 آبان یا نهایتاً 17 آلان عادن بشند که نشدند.
    اما در تاریخ 26ام ( جمعه گذشته ) مقداری خونریزی داشتند که به گقته خودشون نه لکه بوده نه خونریزی !!! نکته مهم ایجاست که رنگ این به اصطلاح خونریزی روشن بوده ( البته روشن به معنای صورتی نیست )
    شنبه صبح هم خونریزی داشتند و مقدارش بیشتر شده بوده اما به گفته خودشون خونریزی کم بوده و همراه دلدرد شدید ولی با همان رنگ روشن. تا این لحظه هم هنوز خونریزی کمی دارند که مقدارش البته از لکه بیشتره.
    از سه روز قبل از تاریح شروع خونریزی هم سرگیجه شدیدی داشتد که الان بهبود پیدا کرده ولی هنوز برخی اوقات اذیتشون میکنه. و مورد دیگه اینه که مانند سرگیجه؛ دور روز قبل از شروع خونریزی احساس گرگرفتگی دارن که این حالت معمولا در هنگام خواب اتقاف می اقته. البته این حالت هم تقریباً بهبود پیدا کرده.
    سئوالی که داشتم اینه:
    1. آیا احتمال حاملگی وجود داره ؟
    2. دلیل رنگ روشن خونریزی چی میتونه باشه ؟

4. سلام آقای دکتر خواهش میکنم به این سوال من زود جواب بدین دارم روانی میشم
    دختری هستم 25 سالع که دوساله نامزد کردم راستش در این مدت زیاد هم با نامزدم نزدیکی داشتم البته طوری که مشکلی برام پیش نیاد ولی چون من کیست دارم گاهی اوقات دوره ماهانه ام کم و یا زیاد میشه که خیلی عذابم میده و هر وقت هم دور میشه عادتم با یه تست hcg تست میکنم تا مطمئن بشم برام مشکلی پیش نیومده راستش هفته قبل رفتیم مسافرت و الان که 6 روزه از عادت ماهانه میگذره و یه تست گرفتم که مثبت بوده یعنی یه خط کم رنگ و یه خط پر رنگ
    آیا من حامله شده ام؟
    باید چیکار کنم که از این شک در بیام
    راستش رفتم پیش دکتر اصلا برام تست انجام نداد وفقط یه سوزن پروستروژن زد
    دکتر تو رو خدا بهم کمک کنید آبروم داره میره
    اگه میشه جواب رو برام میل بزنید
    تو رو خدا
    somayeh917@chmail.ir

5. somayeh917 نوشته است: سلام آقای دکتر خواهش میکنم به این سوال من زود جواب بدین دارم روانی میشم
    دختری هستم 25 سالع که دوساله نامزد کردم راستش در این مدت زیاد هم با نامزدم نزدیکی داشتم البته طوری که مشکلی برام پیش نیاد ولی چون من کیست دارم گاهی اوقات دوره ماهانه ام کم و یا زیاد میشه که خیلی عذابم میده و هر وقت هم دور میشه عادتم با یه تست hcg تست میکنم تا مطمئن بشم برام مشکلی پیش نیومده راستش هفته قبل رفتیم مسافرت و الان که 6 روزه از عادت ماهانه میگذره و یه تست گرفتم که مثبت بوده یعنی یه خط کم رنگ و یه خط پر رنگ
    آیا من حامله شده ام؟
    باید چیکار کنم که از این شک در بیام
    راستش رفتم پیش دکتر اصلا برام تست انجام نداد وفقط یه سوزن پروستروژن زد
    دکتر تو رو خدا بهم کمک کنید آبروم داره میره
    اگه میشه جواب رو برام میل بزنید
    تو رو خدا
    somayeh917@chmail.ir

اگه رابطه تون در روزهای پر خطر بوده و از روش های پیشگیری استفاده نکردید امکان بارداری هست
    بهتره برای اطمینان تست خون بتا که نیاز به نشخه پزشک نداره و اکثر آزمایشگاه ها انجام میدن رو انجام بدین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. delbarak نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    delbarak نوشته است: سلام ممنون میشم اگه جواب ازمایش هایم را ببینیند و کمکم کنید
    من به علت پرولاکتین بالا باردار نمیشدم که ج ازمایشش اینه

ازمایشم                  رنج نرمال                    واحد
                                              2/130                  ngr/ml                            5-35
    من بعد از خوردن چهار عدد <a><a><a>کابرگولین</a></a></a> یه هفته بعد از اتمام قرص ها رفتم ازمایش شد
                        ازمایشم                       رنج نرمال                     واحد
                         1/.                                     1.2-25.5              میکرو گرم /لیتر
    این ماه پریودم دقیق سر موقع شد(ماه های قبل دو تاده روز متغییر شده بود البته از وقتی که اقدام کردم به بارداری تا حالا اینجوری شده بود یعنی به مدت یک سال یا بیشتر) ولی از یک هفته قبل از شروع پریود حالت تهوع و درد زیر شکم داشتم (که هرگز به این صورت نبود)تا روزی که پریود شدم وبه روز چهارم پریود رسیدم همینجور بودم به علت کمر دردم دکتر برام تولمتینن نوشته که با <a><a><a>رانیتیدین</a></a></a> باید میخوردم من به علت ندانستن دو عدد <a><a><a>رانیتیدین</a></a></a> خوردم و بعدش که فهمیدم پرولاکتین را بالا میبرد دیگه نخوردم اگه میشه کمک کنید و بگید ایا با خوردن دو عدد <a><a><a>رانیتیدین</a></a></a> دوباره بالا میرود پرولاکتین یا نه ؟ و علت این حالت تهوع ها چیست که من دارم ؟ و دکتر بهم قرص <a><a><a>لتروزول</a></a></a> داده الان که روز پنجم هست باید روزی دو عدد بخورم ایا احتمال بارداری در این ماه بعد از اتمام پریودم وجود دارد ؟ پرولاکتینم اگه پایین اومده باشه چقدر احتمال بارداری در این ماه زیاد میشه ؟

سلام

1. عوارض <a><a>رانیتیدین</a></a> مانند سایمتیدین هست و سایمتیدین هم باعث افزایش پرولاکتین میشه پس رانتیدین هم مشابه عمل خواهد کرد. قبلا داروهایی که باعث افزایش این هورمون میشه رو براتون اینجا نوشتم!
    2. حالت تهوع به مصرف <a><a>کابرگولین</a></a> مربوط میشه.
    3. متعادل شدن پرولاکتین باعث ایجاد نظم در تخمک گذاری میشه و احتمال بارداری به حالت اولیه بر می گرده.

لطفا سوالاتون رو در تاپیک های مرتبط تر بپرسید.

سلام
    تاپیک مورد نطرم رو نتونستم پیدا کنم مجبور شدم اینجا بپرسم ممنون از جوابتون ولی من از شما پرسیدم با خوردن دو عدد قرص <a>رانیتیدین</a>
    1. ممکنه دوباره رفته باشه بالا پرولاکتینم و دوباره باید ازمایش بدم به نطرتون یا نه؟
    2. در صورت متعادل شدن پرولاکتین ایا دوباره یک سال باید اقدام کرد و اگر باردار نشد باید به دکتر مراجعه کنم یا نه اینجور نیست لطفا جواب ها رو کلی ندید!!!
    پرولاکتین اگر تا چه حد بالا باشه نازایی میاره و ایا اگر کم بالا باشه باز هم اختلال ایجاد میکنه در تخمک گذاری ؟  سپاس گذارم از وقتی که در اختیارم میگذارید

سلام دوباره

جواب های جزیی و کامل میشه!

1. آره
    2. آره

بعد جواب های کلی میشه همون پست قبلیم!!  

دوست خوبم، من براتون نوشتم که
    رانیتیدین مانند سایمتیدین هست و باعث افزایش هورمون پرولاکتین میشه و
    با متعادل شدن هورمون پرولاکتین مانند سابق میشه نزدیکی کرد و به بارداری امیدوار بود.

پرولاکتین بالاتر از رنج نرمال در تخمک گذاری اختلال ایجاد میکنه و باعث ناباروری میشه.
    کم بودن هورمون پرولاکتین هم در بارداری مشکل ایجاد میکنه اما مکانیزم این اختلال مشخص نیست. ممکنه همون اختلال در روند تخمک گذاری باشه ممکنه.

7. palangsurati نوشته است: دکتر من بعد از 10 روز که از اتمام قرص های دیان میگذره لک بینی پیدا کردم
    یعنی شبیه پریود اما خونریزی مثل مها های قبل نیست و خیلی کمه
    یعنی من باردار نیستم؟

سلام

همونطور که قبلا گفتم شما باردار نیستید.
    مصرف قرص ها باعث لکه بینی قبل از منس شدن شده.
    استرس رو از خودتون دور کنید تا پریود شروع شه. جای نگرانی نیست.

8. khazun نوشته است: با سلام
    دوره های نامزدم تا 3 دوره پیش منظم و 32 روزه بود. تا اینکه سه دوره پیش به دلیل فشار عصبی در روز 26 دوره و در دوره بعد 39 روزه شد. البته یک بار سابقه 42 روزه شدن دوره را دشتند.البته اون دوره ای که 26 روزه عادت شدند بایستی روز 7م شهریور عادت میشدند که به جاش 1م شهریور عادت شدند و در موعد بعدی که میبایستی طبق روال 2 مهر عادت میشدند 8ام مهر عادت شدند ( نکته جالب اینجاست که اگه دوره قبل که 26 روزه عدتش شدند، 32 روزه میشدند 7 شهریور تاریخ عدتشون بود و میبایست در دوره بعد 8 وهر عادت میشدند که شدند )
    اما در تاریخ 26ام ( جمعه گذشته ) مقداری خونریزی داشتند که به گقته خودشون نه لکه بوده نه خونریزی !!! نکته مهم ایجاست که رنگ این به اصطلاح خونریزی روشن بوده ( البته روشن به معنای صورتی نیست )
    شنبه صبح هم خونریزی داشتند و مقدارش بیشتر شده بوده اما به گفته خودشون خونریزی کم بوده و همراه دلدرد شدید ولی با همان رنگ روشن. تا این لحظه هم هنوز خونریزی کمی دارند که مقدارش البته از لکه بیشتره.
    از سه روز قبل از تاریح شروع خونریزی هم سرگیجه شدیدی داشتد که الان بهبود پیدا کرده ولی هنوز برخی اوقات اذیتشون میکنه. و مورد دیگه اینه که مانند سرگیجه؛ دور روز قبل از شروع خونریزی احساس گرگرفتگی دارن که این حالت معمولا در هنگام خواب اتقاف می اقته. البته این حالت هم تقریباً بهبود پیدا کرده.
    سئوالی که داشتم اینه:

سلام

1. مجموع صحبت های شما به من میگه که همسرتون پریود شدن بنابراین فرض بارداری رد میشه.
    2. کم بودن حجم خونریزی و به طبع اون روشن بودن خون ممکنه به این خاطر باشه که آندومتر رحم به طور پیوسته تخریب نشده و این وضعیت پیش اومده.

اگه از استرستون نتونستم کم کنم تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.

9. khazun نوشته است: با سلام
    سئوالی که داشتم اینه:

در برخی موارد هنگام بارداری کیفیت خونریزی از نظر تعدادروزها ومقدار خونریزی تغییر میکند همسر شمادر ابتدا باید تست بارداری بدهند ودر صورت منفی بودن بهتر است با توجه به نامنظم شدن پریود ودرد ,سونوگرافی از نظر رد کیستهای تخمدانی هم انجام دهند
    موفق باشید

10. sheri65

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 12روز پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتم و لباس زیر تنم بود ایشون منی شون روی لباس زیر من در ناحیه واژن ریخت من فردای اون روز از روش اورژانسی استفاده کردم الان 11 روز گذشته و من پریود نشدم یعنی من حاملم؟خیلی نگرانم چیکار باید بکنم؟

11. sipanam

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    Ida_ نوشته است:
    sipanam نوشته است:
    Ida_ نوشته است:
    orkiide نوشته است: سلام

آزمایش بتادقیقا4  روز بعد از رابطه نتیجش 1 بود.یعنی منفی. قبلا هم عرض کردم که قرص هم خورده بودم. آزمایش بتا رو باز می خوام تکرار کنم،چند روز بعد از رابطه نتیجش کاملا مستند هست و هیچ خطایی ممکن نیست وجود داشته باشه ؟

حداکثر با توجه به مصرف دو برابر دوز قرص برای پیشگیری اورژانسی چند روز تاخیر در پریود طبیعی هست؟

دوست من آزمایش بتا در 4 روز هم جواب میده. اما برای پاسخ صد در صد دقیقآ 7 روز زمان لازمه تا هورمون hgc به اون حد برسه.با استفاده از روش اورژانسی بارداری منتفی میشه. در مورد سوال دوم هم باد بگم زود تر شدن و یا دیر تر شدن پریود بعد از استفاده از روش اورژانسی به سیکل پریود و نظم پریود و کلا سیستم بدنتون ربط داره.

با توجه به این شرایط یعنی 7 روز بعد از رابطه! بهترین نتیجه رو داره حالا میشه جواب بدید آزمایشگاه چند روزه جواب میده و چقدر آزمایشش طول میکشه؟

دوست من آزمایش رو صبح بدید تا عصر جواب میدم و چیزی که لازمه یه سرنگ خونه!که 2 دقیقه اینا میکشه خون بگیرن!

ممنون از راهنمایی هاتون بالاخره نامزدم امروز پریود شد فقط با وجود این پریودی آیا امکان این هست که حاملگی خارج رحمی باشد؟ توی سایت سرچ کردم ولی کسی جواب درستی نداده بود!

12. sheri65 نوشته است: سلام من 12روز پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتم و لباس زیر تنم بود ایشون منی شون روی لباس زیر من در ناحیه واژن ریخت من فردای اون روز از روش اورژانسی استفاده کردم الان 11 روز گذشته و من پریود نشدم یعنی من حاملم؟خیلی نگرانم چیکار باید بکنم؟

سلام

خیر شما باردار نیستید ، داشتن استرس و مصرف قرص برای جلوگیری از وقوع بارداری باعث بهم ریختن نظم پریودتون شده حتی اگه از روش اوراژنسی هم استفاده نمیکردید امکان نداشت که باردار بشید ، از استرستون کم کنید و منتظر پریود شدن بمونید.

سلامت باشید.

13. ddesign

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام، دوستان یه مطلبی پیش اومده اگر که ممکنه منو راهنمایی کنید.
    تقریبا 14 یا ا15 روز بعد از اتمام پریود نزدیکی انجام گرفته، البته پریودم خیلی متغیره و تخمک گذاریم فکر کنم مرتب و دقیق انجام نمیشه، حتی شده 3 ماه هم پریود نشم، پریود قبلیم یک ماه طول کشید و قبلیش 2 ماه طول کشید تا بشم، اکثر اوقات نامنظم هستش.
    100 درصد اطمینان دارم هیچ گونه اسپرمی وارد واژنم نشده، حتی فکر میکنم پیش اب هم وارد نشد چون شنیدم پیش آب دقیقا قبل از منی خارج میشه، همسرم واسه اینکه ارضا بشه خودش این کار رو تقریبا یکی دو دقیقه انجام داد و مایع رو در واژنم نریخت و به خوبی محل رو تمیز کردم و خشک کردم(شنیدم اسپرم در هوای آزاد از بین میره)
    الان دقیقا 28 روز از ابتدای دورم گذشته اما پریود نشدم، یکم میترسم ، بنظرتون احتمال داشته حین نزدیکی پیش آب خارج شده باشه؟
    من چند روز پیش یکم روی صورتم جوش دیدم، همیشه قبل و نزدیک پریود این اتفاق واسم میوفته.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ممنون

14. ddesign نوشته است: سلام، دوستان یه مطلبی پیش اومده اگر که ممکنه منو راهنمایی کنید.
    تقریبا 14 یا ا15 روز بعد از اتمام پریود نزدیکی انجام گرفته، البته پریودم خیلی متغیره و تخمک گذاریم فکر کنم مرتب و دقیق انجام نمیشه، حتی شده 3 ماه هم پریود نشم، پریود قبلیم یک ماه طول کشید و قبلیش 2 ماه طول کشید تا بشم، اکثر اوقات نامنظم هستش.
    100 درصد اطمینان دارم هیچ گونه اسپرمی وارد واژنم نشده، حتی فکر میکنم پیش اب هم وارد نشد چون شنیدم پیش آب دقیقا قبل از منی خارج میشه، همسرم واسه اینکه ارضا بشه خودش این کار رو تقریبا یکی دو دقیقه انجام داد و مایع رو در واژنم نریخت و به خوبی محل رو تمیز کردم و خشک کردم(شنیدم اسپرم در هوای آزاد از بین میره)
    الان دقیقا 28 روز از ابتدای دورم گذشته اما پریود نشدم، یکم میترسم ، بنظرتون احتمال داشته حین نزدیکی پیش آب خارج شده باشه؟
    من چند روز پیش یکم روی صورتم جوش دیدم، همیشه قبل و نزدیک پریود این اتفاق واسم میوفته.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ممنون

سلام

نزدیکی شما تقریبا در اواسط سیکل تون بوده و برخورد منی و پیشاب به واژن احتمال بارداری رو افزایش میده.
    من میگم 4 - 5 روز دیگه منتظر بمونید اگه پریود نشدید تشریف ببرین آزمایشگاه و تست بتا بدید.
    برای بی نظمی سیکلتون به متخصص زنان مراجعه کنید ممکنه کیست تخمدان داشته باشید یا اختلال در غده ی تیروئید و یا ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. arefeh110 نوشته است: سلام من تو پست گذاشته بودم كه 1ماهو 6 روز بعد از رابطم آز خون دادم و مقدار بتا 5 شد البته تو برگه ازمايش نوشته بود زير 10 منفي.بنظرتون 5 زياد نيس به عددش اضافه نميشه؟البته از رابطم تا روز ازمايش دو دفعه پريود شدم.يعني روزي كه از دادم فرداش پريود شدم با 2 روز تاخير.من مطمئن باشم حامله نيستم؟

سلام

خیالتون راحت باشه باردار نیستین چون احتمال خطا در آز بتا به ندرت پیش میاد ، بعد از رابطه هم که پریود شدین پس دیگه مسئله ای نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 30 از 70
رفتن به صفحه :    ... 30 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید