شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زبان سياه

1. با سلام خدمت دوستان خوبم

من به مدت يكسال هست كه التهاب گلو  و هر موقع احساس سرما ميكنم ابريزش بيني دارم و به دكتراي مختلف داخلي مراجعه كرده ام اما هنوز مشكل من رفع نشده و الان به مدت 45 روزه وسط زبانم سياه شده و احساس بار روي زبانم ميكنم و واقعا اذيت ميشوم و به فوق تخصص گوارش مراجعه كرده ام و با دادن چندين ازمايش گفت كه هيلوكو باكتري در روده دارم بعد از مصرف داروها به مدت 45 روز هنوز بهبودي حاصل نشده به توصيه متخصص گوارش به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كرده ام و برايم دهان شويه و اسپري بيني و شربت لوراتادين نوشته است حالا من هم داروهاي متخصص گوارش مصرف ميكنم و هم اين دارو.ها ولي بازم ميترسم كه اي سياهي زبان من عل ديگه اي نداشته باشه.نكنه سرطان گرفتم .خيلي استرس دارم و واقعا نميدونم به كي بايد مشورت كنم كه درمان اين مشكل منو بداند .از اقاي دكتر  و دوستان خوبم خواهش ميكنم كه مرا راهنمايي كنيد.

2. علت تغییر رنگ زبان چیست و چه باید كرد ؟
    پریدگی رنگ زبان می تواند از رنگ سفید تا خاكستری را شامل شود . معمولاً این تغییر رنگ در قسمت وسط زبان محسوس تر است و در طرفین آن به صورت شفاف در می آید . در این حالت زبان خشك است زیرا از میزان ترشح غدد بزاقی تا حد قابل توجهی كاسته می شود .
    معمولاً این رنگ زبان بیشتر در اطفال بالای یك سال به چشم می خورد و علت آن رژیم غذایی نادرست و در پی آن ، هضمی كند و دشوار است . این بچه ها معمولاً روده تنبلی دارند و عمل بازدم را به راحتی انجام نمی دهند .
    در رژیم غذایی آنها از فیبر غذایی ( كه در میوه ، سبزی و غلات كامل موجود است ) به اندازه كافی استفاده نمی شود وعلت كم بودن ترشح غدد بزاقی آنها نیز ، كم بودن آب بدنشان است .

توصیه
    فقط كافی است مراقب خورد و خوراك كودك باشید و عادات غذایی غلط را كنار بگذارید . رژیم غذایی او باید به طور متعادل از كربوهیدرات ها ( منابع اصلی آنها نان و ماكارونی است ) ، پروتئین ها ( در گوشت ، ماهی ، لبنیات و سایر فرآورده های حیوانی یافت می شود)، و چربی ها برخوردار باشد . این امر در صورتی ممكن است كه در رژیم غذایی او به تنوع غذایی اهمیت لازم داده شود .
    مصرف انواع میوه ها و سبزیجات ، كه سرشار از فیبر (برای تنظیم اعمال روده) و آب (جهت تنظیم آب بافت های بدن ) هستند در مورد چنین كودكانی بسیار مهم است و باعث رفع مشكل آنها می شود .

منبع : سايت آرياييان

البته ممكن است كه علت سياهي زبان ، تركيبي از قارچ و باكتري باشد. هر نوع دارو من جمله آنتي بيوتيك ها، كه موجب برهم زدن تعادل طبيعي باكتري هاي عادي (فلور) دهان شود ميتواند اين پديده را بوجود بياورد. اگر علت آن مصرف آنتي بيوتيك باشد، معمولا يك هفته بعد از قطع مصرف، عارضه برطرف ميشود!

منبع: تركمن مديكال

انشالله كه چيزي نيست وقتي نگران هستيد كه خداي نكرده سرطان باشه كه نيست دكتر بريد و سوالاتتون رو بپرسيد تا خيالتون راحت شه...

3. nazemam نوشته است: با سلام خدمت دوستان خوبم

من به مدت يكسال هست كه التهاب گلو  و هر موقع احساس سرما ميكنم ابريزش بيني دارم و به دكتراي مختلف داخلي مراجعه كرده ام اما هنوز مشكل من رفع نشده و الان به مدت 45 روزه وسط زبانم سياه شده و احساس بار روي زبانم ميكنم و واقعا اذيت ميشوم و به فوق تخصص گوارش مراجعه كرده ام و با دادن چندين ازمايش گفت كه هيلوكو باكتري در روده دارم بعد از مصرف داروها به مدت 45 روز هنوز بهبودي حاصل نشده به توصيه متخصص گوارش به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كرده ام و برايم دهان شويه و اسپري بيني و شربت لوراتادين نوشته است حالا من هم داروهاي متخصص گوارش مصرف ميكنم و هم اين دارو.ها ولي بازم ميترسم كه اي سياهي زبان من عل ديگه اي نداشته باشه.نكنه سرطان گرفتم .خيلي استرس دارم و واقعا نميدونم به كي بايد مشورت كنم كه درمان اين مشكل منو بداند .از اقاي دكتر  و دوستان خوبم خواهش ميكنم كه مرا راهنمايي كنيد.

سلام

شاید "زبان مویی" باشه. تصویر رو ببینید اگه تایید میکنید، باید بگم که این مشکل درمانی نداره و با مسواک زبان اوضاع بهتر میشه.
    برای این مشکل 3 علت گفته شده

1. افراد سیگاری
    2. عدم بهداشت دهان
    3. مصرف آنتی بیوتیک

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

این یه احتماله و برای بررسی بیشتر در این مورد، با متخصص گوش، بینی و حلق مشورت کنید.

4. ممنونم
    از دوستان خوبم

ولي من متخصص گوش و حلق و بيني رفتم گفتن الژيه و دهان شويه و اسپري بيني و شربت لوراتادين نوشتن ولي هنوز خوب نشدم ته حلقم بازم متورمه و اذيتم ميكنه

5. nazemam نوشته است: ممنونم
    از دوستان خوبم

ولي من متخصص گوش و حلق و بيني رفتم گفتن الژيه و دهان شويه و اسپري بيني و شربت لوراتادين نوشتن ولي هنوز خوب نشدم ته حلقم بازم متورمه و اذيتم ميكنه

سلام دوباره

شما توصیح ندادید که

سیگار می کشید یا نه؟
    بهداشت دندان و زبان (هر دو) رو رعایت می کنید یا نه؟
    مصرف آنتی بیوتیک خودسرانه تون زیاده یا نه؟

من توصیه می کنم به یه متخصص گوش، بینی و حلق دیگه مراجعه کنید و این مورد رو با ایشون مطرح کنید.

6. با سلام

من نه سيگاري هستم و نه مصرف  انتي بيوتيك خودسرانه دارم.فقط دكتر گوارش برام انتي بيوتيك تجويز كرد كه استفاده كردم ولي قبلش من زبونم سياه بود و استفاده از داروهاي گوارش هم اونو بهبود نبخشيد. مسواك هم مدام استفاده ميكنيم و اخيرا به طور مدام دهان شويه هم استفاده ميكنم اگر زبان مويي هم باشه باز درمان داره؟چرا بوجود مياد؟

7. nazemam نوشته است: با سلام

من نه سيگاري هستم و نه مصرف  انتي بيوتيك خودسرانه دارم.فقط دكتر گوارش برام انتي بيوتيك تجويز كرد كه استفاده كردم ولي قبلش من زبونم سياه بود و استفاده از داروهاي گوارش هم اونو بهبود نبخشيد. مسواك هم مدام استفاده ميكنيم و اخيرا به طور مدام دهان شويه هم استفاده ميكنم اگر زبان مويي هم باشه باز درمان داره؟چرا بوجود مياد؟

سلام

احساس میکنم تصویر رو تایید کردید.
    به هر حال ...
    اگه "زبان مویی" باشه اغلب نیازی به درمان دارویی نداره و با همون مسواک زبانی که در بالا خدمتتون عرض کردم مشکل مرتفع میشه.
    دلایل به وجود اومدنش رو بالا نوشتم که شما احتمالات رو رد کردید.
    بوی بد دهان و اختلال چشایی رو هم به اون نهضت اضافه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید