شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. sipanam

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    Ida_ نوشته است:
    orkiide نوشته است: سلام

آزمایش بتادقیقا4  روز بعد از رابطه نتیجش 1 بود.یعنی منفی. قبلا هم عرض کردم که قرص هم خورده بودم. آزمایش بتا رو باز می خوام تکرار کنم،چند روز بعد از رابطه نتیجش کاملا مستند هست و هیچ خطایی ممکن نیست وجود داشته باشه ؟

حداکثر با توجه به مصرف دو برابر دوز قرص برای پیشگیری اورژانسی چند روز تاخیر در پریود طبیعی هست؟

دوست من آزمایش بتا در 4 روز هم جواب میده. اما برای پاسخ صد در صد دقیقآ 7 روز زمان لازمه تا هورمون hgc به اون حد برسه.با استفاده از روش اورژانسی بارداری منتفی میشه. در مورد سوال دوم هم باد بگم زود تر شدن و یا دیر تر شدن پریود بعد از استفاده از روش اورژانسی به سیکل پریود و نظم پریود و کلا سیستم بدنتون ربط داره.

با توجه به این شرایط یعنی 7 روز بعد از رابطه! بهترین نتیجه رو داره حالا میشه جواب بدید آزمایشگاه چند روزه جواب میده و چقدر آزمایشش طول میکشه؟

2. sipanam نوشته است:
    Ida_ نوشته است:
    orkiide نوشته است: سلام

آزمایش بتادقیقا4  روز بعد از رابطه نتیجش 1 بود.یعنی منفی. قبلا هم عرض کردم که قرص هم خورده بودم. آزمایش بتا رو باز می خوام تکرار کنم،چند روز بعد از رابطه نتیجش کاملا مستند هست و هیچ خطایی ممکن نیست وجود داشته باشه ؟

حداکثر با توجه به مصرف دو برابر دوز قرص برای پیشگیری اورژانسی چند روز تاخیر در پریود طبیعی هست؟

دوست من آزمایش بتا در 4 روز هم جواب میده. اما برای پاسخ صد در صد دقیقآ 7 روز زمان لازمه تا هورمون hgc به اون حد برسه.با استفاده از روش اورژانسی بارداری منتفی میشه. در مورد سوال دوم هم باد بگم زود تر شدن و یا دیر تر شدن پریود بعد از استفاده از روش اورژانسی به سیکل پریود و نظم پریود و کلا سیستم بدنتون ربط داره.

با توجه به این شرایط یعنی 7 روز بعد از رابطه! بهترین نتیجه رو داره حالا میشه جواب بدید آزمایشگاه چند روزه جواب میده و چقدر آزمایشش طول میکشه؟

دوست من آزمایش رو صبح بدید تا عصر جواب میدم و چیزی که لازمه یه سرنگ خونه!که 2 دقیقه اینا میکشه خون بگیرن!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. delbarak

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممنون میشم اگه جواب ازمایش هایم را ببینیند و کمکم کنید
    من به علت پرولاکتین بالا باردار نمیشدم که ج ازمایشش اینه

ازمایشم                  رنج نرمال                    واحد
                                              2/130                  ngr/ml                            5-35
    من بعد از خوردن چهار عدد کابرگولین یه هفته بعد از اتمام قرص ها رفتم ازمایش شد
                        ازمایشم                       رنج نرمال                     واحد
                         1/.                                     1.2-25.5              میکرو گرم /لیتر
    این ماه پریودم دقیق سر موقع شد(ماه های قبل دو تاده روز متغییر شده بود البته از وقتی که اقدام کردم به بارداری تا حالا اینجوری شده بود یعنی به مدت یک سال یا بیشتر) ولی از یک هفته قبل از شروع پریود حالت تهوع و درد زیر شکم داشتم (که هرگز به این صورت نبود)تا روزی که پریود شدم وبه روز چهارم پریود رسیدم همینجور بودم به علت کمر دردم دکتر برام تولمتینن نوشته که با رانیتیدین باید میخوردم من به علت ندانستن دو عدد رانیتیدین خوردم و بعدش که فهمیدم پرولاکتین را بالا میبرد دیگه نخوردم اگه میشه کمک کنید و بگید ایا با خوردن دو عدد رانیتیدین دوباره بالا میرود پرولاکتین یا نه ؟ و علت این حالت تهوع ها چیست که من دارم ؟ و دکتر بهم قرص لتروزول داده الان که روز پنجم هست باید روزی دو عدد بخورم ایا احتمال بارداری در این ماه بعد از اتمام پریودم وجود دارد ؟ پرولاکتینم اگه پایین اومده باشه چقدر احتمال بارداری در این ماه زیاد میشه ؟

4. سلام من 12 ماه پیش با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم...چون تو روزای پر خطر بود از قرص اوسیز استفاده کردم هر 12 ساعت یه دونه بهد از اون 26 خونریزی با کیفیت پریود داشتم.خون شدید همراه با دلدرد.....این ماه هم از 3 روز پیش دلدرد داشتم و امروز خیلی زیاد شده.از دفعه های پیش خیلی شدید تر بوده...حدود 2 ساعت پیش خونریزی خیلی کمی داشتم همراه با دادرد خیلی شدید..خون حالت لک داشته و هنوز شدید نشده..همچنین حالت تهوع هم دارم که بالا آوردم و همراه با اسحاله...از همون 3 روز پیش هم سردرد داشتم....من شنیده بودم کسایی که واسشون بارداری خارج از رحمی رخ میده پریود میشن و الان میترسم که نکنه این حالت تهوع و سردرد ناشی از بارداری خارج از رحمی باشه....لطفا راهنمایی کنید و اینکه علائم این نوع بارداری چیاست؟؟؟آیا با وجود اینکه من ماه پیش پریود شدم و الان هم حالتای پریود رو دارم امکان بارداریم هست؟؟؟از نوع خارح از رحمی چطور؟؟؟

5. arefeh110 نوشته است: سلام من ماه پيش با نامزدم رابطه داشتم ولي دخولي صورت نگرفت و فقط پيش اب ايشون اومد كه نميدونم به واژن رسيده است يا نه!ولي من دوساعت بعد 2تا اچ دي خوردم و12 ساعت بعد 1 دونه اچ دي خوردم 7 روز بعد 2 روز لك ديدم بعد 4روز خونريزي روان داشتم ماه بعد با دوروز تاخير من پريود شدم يعني 15 همين ماه كه همون روز آز خون دادم منفي شد خود ازمايشگاه نوشته بود زير 10 منفي است و مال من 5 بود.من 1ماه 6 روز بعد از رابطم ازمايش دادم بنظر شما احتمال حاملگي نيست؟اين عدد نرمال هست ؟5 زياد نيست؟بهش اضافه نميشه؟ممنون ميشم زود جوابمو بديد

سلام

دوست عزیز بارداری با پیشاب امکان پذیر هست ولی احتمالش کمه ، الانم با این توضیحاتی که دادین مطمئن باشید که باردار نیستین . بهم ریختن نظم پریود هم بخاطر استرس و مصرف اون قرص ها بوده.

6. aylin99 نوشته است: سلام من 12 ماه پیش با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم...چون تو روزای پر خطر بود از قرص اوسیز استفاده کردم هر 12 ساعت یه دونه بهد از اون 26 خونریزی با کیفیت پریود داشتم.خون شدید همراه با دلدرد.....این ماه هم از 3 روز پیش دلدرد داشتم و امروز خیلی زیاد شده.از دفعه های پیش خیلی شدید تر بوده...حدود 2 ساعت پیش خونریزی خیلی کمی داشتم همراه با دادرد خیلی شدید..خون حالت لک داشته و هنوز شدید نشده..همچنین حالت تهوع هم دارم که بالا آوردم و همراه با اسحاله...از همون 3 روز پیش هم سردرد داشتم....من شنیده بودم کسایی که واسشون بارداری خارج از رحمی رخ میده پریود میشن و الان میترسم که نکنه این حالت تهوع و سردرد ناشی از بارداری خارج از رحمی باشه....لطفا راهنمایی کنید و اینکه علائم این نوع بارداری چیاست؟؟؟آیا با وجود اینکه من ماه پیش پریود شدم و الان هم حالتای پریود رو دارم امکان بارداریم هست؟؟؟از نوع خارح از رحمی چطور؟؟؟

سلام

دوست عزیز بعد از گذشت 12 ماه (طبق گفته خودتون) امکان بارداری اصلا وجود نداره حتی خارج از رحم ، شاید مصرف قرص اوسیز باعث این بی نظمی ها در بدن شما شده است ، بهتره از استرس خودتون کم کنید و به پزشک مراجعه کنید.

7. اقای دکتر با عرض معذرت مجبور شدم واسه اصلاح سئوالم و به خاطر اینکه کاربر جدید بودم و خیلی نگرانم یه اکانت دیگه بسازم....من منظورم این بود که روز 12 ماه پیش...یعنی 12 مهر...حالا میشه واضح جوابمو بگید..من واقعا نگرانم....این نشونه بارداری خارج از رحمی نیستش؟؟؟با ابن توضیحاتی که دادم؟؟؟

8. aylin99 نوشته است: سلام من 12 ماه پیش با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم...چون تو روزای پر خطر بود از قرص اوسیز استفاده کردم هر 12 ساعت یه دونه بهد از اون 26 خونریزی با کیفیت پریود داشتم.خون شدید همراه با دلدرد.....این ماه هم از 3 روز پیش دلدرد داشتم و امروز خیلی زیاد شده.از دفعه های پیش خیلی شدید تر بوده...حدود 2 ساعت پیش خونریزی خیلی کمی داشتم همراه با دادرد خیلی شدید..خون حالت لک داشته و هنوز شدید نشده..همچنین حالت تهوع هم دارم که بالا آوردم و همراه با اسحاله...از همون 3 روز پیش هم سردرد داشتم....من شنیده بودم کسایی که واسشون بارداری خارج از رحمی رخ میده پریود میشن و الان میترسم که نکنه این حالت تهوع و سردرد ناشی از بارداری خارج از رحمی باشه....لطفا راهنمایی کنید و اینکه علائم این نوع بارداری چیاست؟؟؟آیا با وجود اینکه من ماه پیش پریود شدم و الان هم حالتای پریود رو دارم امکان بارداریم هست؟؟؟از نوع خارح از رحمی چطور؟؟؟

سلام

دوست من، این تاپیک فرمت خاصی رو داره که باید طبق فرمت زیر سوال مطرح بشه (به نحوه ی بیان تاریخ پریود و رابطه دقت کنید). شمایی که این قانون رو رعایت نمی کنی، ضمن اینکه دوستانی که به پست ها پاسخ میدن رو به اشتباه میندازی؛ خودت هم استرس بیخودی می گیری.

سلام،
    من x سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 7-10-88 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 21-10-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

اما پاسخ

روش اورژانسی رو استفاده کردید و از بارداری (رحمی و خارج رحمی) جلوگیری میکنه.  
    پریود هم که شدید بنابراین بارداری منتفیه.
    اختلال در قاعدگی، تهوع و استفراغ از عوارض مصرف قرصه.
    برای رفع تهوع از قرص B6 استفاده کنید.
    اگه خونریزی تون همچنان دامنه دار و دردناک هست به متخصص زنان مراجعه کنید احتمال وجود دیسمنوره هست.
    کاربری جدید تون بسته خواهد شد، قوانین سایت رو حتما بخونید.

9. delbarak نوشته است: سلام ممنون میشم اگه جواب ازمایش هایم را ببینیند و کمکم کنید

من بعد از خوردن چهار عدد <a>کابرگولین</a> یه هفته بعد از اتمام قرص ها رفتم ازمایش شد
    این ماه پریودم دقیق سر موقع شد(ماه های قبل دو تاده روز متغییر شده بود البته از وقتی که اقدام کردم به بارداری تا حالا اینجوری شده بود یعنی به مدت یک سال یا بیشتر) ولی از یک هفته قبل از شروع پریود حالت تهوع و درد زیر شکم داشتم (که هرگز به این صورت نبود)تا روزی که پریود شدم وبه روز چهارم پریود رسیدم همینجور بودم به علت کمر دردم دکتر برام تولمتینن نوشته که با <a>رانیتیدین</a> باید میخوردم من به علت ندانستن دو عدد <a>رانیتیدین</a> خوردم و بعدش که فهمیدم پرولاکتین را بالا میبرد دیگه نخوردم اگه میشه کمک کنید و بگید ایا با خوردن دو عدد <a>رانیتیدین</a> دوباره بالا میرود پرولاکتین یا نه ؟ و علت این حالت تهوع ها چیست که من دارم ؟ و دکتر بهم قرص <a>لتروزول</a> داده الان که روز پنجم هست باید روزی دو عدد بخورم ایا احتمال بارداری در این ماه بعد از اتمام پریودم وجود دارد ؟ پرولاکتینم اگه پایین اومده باشه چقدر احتمال بارداری در این ماه زیاد میشه ؟

سلام

1. عوارض رانیتیدین مانند سایمتیدین هست و سایمتیدین هم باعث افزایش پرولاکتین میشه پس رانتیدین هم مشابه عمل خواهد کرد. قبلا داروهایی که باعث افزایش این هورمون میشه رو براتون اینجا نوشتم!
    2. حالت تهوع به مصرف کابرگولین مربوط میشه.
    3. متعادل شدن پرولاکتین باعث ایجاد نظم در تخمک گذاری میشه و احتمال بارداری به حالت اولیه بر می گرده.

لطفا سوالاتون رو در تاپیک های مرتبط تر بپرسید.

10. power66 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    power66 نوشته است:
    Tahna2020 نوشته است:
    power66 نوشته است: سلام
    من با نامزدم که باکره هستن نزدیکی بدون دخول به صورت ایستاده داشتم(لا پا)
    موقع ارضا منی خود روی دستمال ریخته و بعد از 3-4 روز نامزدم پریود شد.ولی این ماه پریودش عقب افتاده.آیا امکان بارداری هست؟
    ممنون

سلام

خیر دوست عزیز احتمال بارداری در این حالت که شما میگید 0 میباشد.

لطفا قبل از طرح سوال پست ها وسوالات دیگر کاربران رو بخونید چون نمونه سوال شما به وفور در این سایت پیدا میشه.

موفق باشید.

بازم سلام
    امروز 5 روز از پست قبلیم میگذره ولی نامزدم هنوز پریود نشده.درد شدیدی زیر شکمش و تخمدان سمت راستش داره و ترشح زیادی داره.ماه پیش 15ام پریود شد ولی این ماه 8 روزه عقب انداخته.از بعد از پریودی ماه قبلش دیگه نزدیکی نداشتیم.ماه پیش 3-4 روز بعد از نزدیکی پریودی زیادی هم داشتن.به نظرتون مشکلش چیه؟
    ممنون

سلام

در پوژیشن های Upright رسیدن پیشاب و منی به واژن واقعا سخته تازه
    همسرتون پریود هم شدن بنابراین بارداری منتفیه و جای نگرانی وجود نداره.
    استرس از بارداری ناخواسته دلیل خوبی برای این تاخیره.
    اگه تا 2 - 3 روز دیگه پریود نشدن به پزشک مراجعه کنید تا دلیل این تاخیر (به جز بارداری) مشخص بشه.

..... .....این ماه 8-9 روز از موقع پریودیش میگذره ولی هنوز پریود نشده.تو این 8-9 روز درد زیر شکم و سمت راست داشتن ولی دیگه نه دردی داره نه پریود میشه.آزمایش ادرار هم دادن که عفونت هم نداشتن.آیا امکان بارداری هست؟

سلام دوباره

بنا به همون دلایلی که در پست قبل گفته شد امکان بارداری نیست.
    منتظر پریود بمونید.

11. nima_r

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت دوستان. همسر من پریود نامنظم داره ما حدود 12روز بعد از نزدیکی تست خون دادیم و جواب منفی بود ولی ایشون 15روز هست که تاخیر در دورشون داشتن میخواستم ببینم انجام مجدد ازمایش لازم؟ دوباره بگم که ایشون دوره های نا منظم دارن. با تشکر

12. nima_r نوشته است: با سلام خدمت دوستان. همسر من پریود نامنظم داره ما حدود 12روز بعد از نزدیکی تست خون دادیم و جواب منفی بود ولی ایشون 15روز هست که تاخیر در دورشون داشتن میخواستم ببینم انجام مجدد ازمایش لازم؟ دوباره بگم که ایشون دوره های نا منظم دارن. با تشکر

سلام

رابطه ی شما مشکوک نبود؛ جواب تست هم منفی بوده و نیازی به تکرار تست نیست.
    استرس از بارداری ناخواسته و پریود نامنظم دلایل خوبی برای این تاخیر هستن.
    چون تاخیر بیشتر از 10 روز شده به متخصص زنان مراجعه کنید.

13. nima_r

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    nima_r نوشته است: با سلام خدمت دوستان. همسر من پریود نامنظم داره ما حدود 12روز بعد از نزدیکی تست خون دادیم و جواب منفی بود ولی ایشون 15روز هست که تاخیر در دورشون داشتن میخواستم ببینم انجام مجدد ازمایش لازم؟ دوباره بگم که ایشون دوره های نا منظم دارن. با تشکر

سلام

دوست عزیز رابطه مشکوک بوده.در این صورت که فرق خاصی نمیکنه؟ ایا تست لازم؟ با سپاس فراوان

14. nima_r نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    nima_r نوشته است: با سلام خدمت دوستان. همسر من پریود نامنظم داره ما حدود 12روز بعد از نزدیکی تست خون دادیم و جواب منفی بود ولی ایشون 15روز هست که تاخیر در دورشون داشتن میخواستم ببینم انجام مجدد ازمایش لازم؟ دوباره بگم که ایشون دوره های نا منظم دارن. با تشکر

سلام

دوست عزیز رابطه مشکوک بوده.در این صورت که فرق خاصی نمیکنه؟ ایا تست لازم؟ با سپاس فراوان

سلام دوباره

نزدیکی در 2 روز بعد از اتمام پریود و در حالیکه منی و پیشاب با واژن تماس نداشته و به قول خودتون دخول و خروج انجام نشده! و فقط شک به دست آلوده به پیشاب هست
    مجموع این صحبت ها به من میگه رابطه مشکوک نیست!  
    نیازی هم به تکرار تست نیست.
    شما به همسرت لطف کن و ببرش پیش متخصص زنان تا علت بی نظمی سیکلش مشخص بشه. بنده خدا شاید کیست تخمدان داشته باشه یا اختلال در غده ی تیروئید باشه و ...

15. delbarak

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    delbarak نوشته است: سلام ممنون میشم اگه جواب ازمایش هایم را ببینیند و کمکم کنید

من بعد از خوردن چهار عدد <a><a>کابرگولین</a></a> یه هفته بعد از اتمام قرص ها رفتم ازمایش شد
    این ماه پریودم دقیق سر موقع شد(ماه های قبل دو تاده روز متغییر شده بود البته از وقتی که اقدام کردم به بارداری تا حالا اینجوری شده بود یعنی به مدت یک سال یا بیشتر) ولی از یک هفته قبل از شروع پریود حالت تهوع و درد زیر شکم داشتم (که هرگز به این صورت نبود)تا روزی که پریود شدم وبه روز چهارم پریود رسیدم همینجور بودم به علت کمر دردم دکتر برام تولمتینن نوشته که با <a><a>رانیتیدین</a></a> باید میخوردم من به علت ندانستن دو عدد <a><a>رانیتیدین</a></a> خوردم و بعدش که فهمیدم پرولاکتین را بالا میبرد دیگه نخوردم اگه میشه کمک کنید و بگید ایا با خوردن دو عدد <a><a>رانیتیدین</a></a> دوباره بالا میرود پرولاکتین یا نه ؟ و علت این حالت تهوع ها چیست که من دارم ؟ و دکتر بهم قرص <a><a>لتروزول</a></a> داده الان که روز پنجم هست باید روزی دو عدد بخورم ایا احتمال بارداری در این ماه بعد از اتمام پریودم وجود دارد ؟ پرولاکتینم اگه پایین اومده باشه چقدر احتمال بارداری در این ماه زیاد میشه ؟

سلام

1. عوارض <a>رانیتیدین</a> مانند سایمتیدین هست و سایمتیدین هم باعث افزایش پرولاکتین میشه پس رانتیدین هم مشابه عمل خواهد کرد. قبلا داروهایی که باعث افزایش این هورمون میشه رو براتون اینجا نوشتم!
    2. حالت تهوع به مصرف <a>کابرگولین</a> مربوط میشه.
    3. متعادل شدن پرولاکتین باعث ایجاد نظم در تخمک گذاری میشه و احتمال بارداری به حالت اولیه بر می گرده.

لطفا سوالاتون رو در تاپیک های مرتبط تر بپرسید.

سلام
    تاپیک مورد نطرم رو نتونستم پیدا کنم مجبور شدم اینجا بپرسم ممنون از جوابتون ولی من از شما پرسیدم با خوردن دو عدد قرص رانیتیدین ممکنه دوباره رفته باشه بالا پرولاکتینم و دوباره باید ازمایش بدم به نطرتون یا نه؟در صورت متعادل شدن پرولاکتین ایا دوباره یک سال باید اقدام کرد و اگر باردار نشد باید به دکتر مراجعه کنم یا نه اینجور نیست لطفا جواب ها رو کلی ندید!!!
    پرولاکتین اگر تا چه حد بالا باشه نازایی میاره و ایا اگر کم بالا باشه باز هم اختلال ایجاد میکنه در تخمک گذاری ؟  سپاس گذارم از وقتی که در اختیارم میگذارید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 29 از 70
رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید