شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم شدن مایع رحمی

1. سلام <xml><o></o>
    من اخرین روز هفته 33 بارداریم برای انجام سونوگرافی رفته  بودم که دکتر سونوگراف بهم گفت وزن جنین 2196 گرم است و مایع رحمی هم ارتفاعش 11 است که هم از لحاظ وزنی وهم مایع رحمی وضعیت جنین متوسط و رو به پایین است در حدی که ممکن است تا سه هفته آینده مجبور به انجام سزارین بشم و البته گفت اگر در همین حد بمانم امکان دارد بتوانم تا نه ماهگی وبرای زایمان طبیعی صبر کنم و اینکه مقدار کمی در حدی که فعلا قابل اهمیت نیست ادرا جنین به کلیه ها برمیگردد که بهتر است 2 تا 3 ماهگی بچه را برای سونوگرافی از کلیه هایش بریم خصوصا اگر دچار عفونت ادراری شد . دکتر هم که سونو رادید گفت برای برسی بیشتر باید دو هفته بعد یک سونو انجام بدم .<o></o>
    حالا میخوام بدونم :<o></o>
    1.       

شرایط جنین خیل خطرناکه هم بخاطر کلیه هاش و هم اینکه مایع رحمی کمه؟<o></o>
    2.     

واینکه اصلا میزان مایع رحمی چه مقدار باید باشه؟<o></o>
    3.  

کار هست که با انجامش بتونم شرایط رو بهتر کنم؟<o></o>
    4.     

چقدر احتمال داره بتونم یه زایمان طبیعی بی خطر داشته باشم؟<o></o>
    5.     

چه کارای باعث کم شدن مایع رحمی میشه البته بجز نشتی چون الحمدالله من نشتی ندارم ؟<o></o>
    6.     

در ضمن در سونوهای قبلی دکتر همیشه میگفت سن جنین کمی بیشتر از حد معمول است(باتوجه به اولین روز از آخرین قاعدهگی) حدودا 4 تا 6 روز  این موضوع میتونه تاثیری در نتیجه این سونوگرافی داشته باشه ؟<o></o>

2. YANA نوشته است: سلام <xml><o></o>
    من اخرین روز هفته 33 بارداریم برای انجام سونوگرافی رفته  بودم که دکتر سونوگراف بهم گفت وزن جنین 2196 گرم است و مایع رحمی هم ارتفاعش 11 است که هم از لحاظ وزنی وهم مایع رحمی وضعیت جنین متوسط و رو به پایین است در حدی که ممکن است تا سه هفته آینده مجبور به انجام سزارین بشم و البته گفت اگر در همین حد بمانم امکان دارد بتوانم تا نه ماهگی وبرای زایمان طبیعی صبر کنم و اینکه مقدار کمی در حدی که فعلا قابل اهمیت نیست ادرا جنین به کلیه ها برمیگردد که بهتر است 2 تا 3 ماهگی بچه را برای سونوگرافی از کلیه هایش بریم خصوصا اگر دچار عفونت ادراری شد . دکتر هم که سونو رادید گفت برای برسی بیشتر باید دو هفته بعد یک سونو انجام بدم .<o></o>
    حالا میخوام بدونم :<o></o>
    1.       

شرایط جنین خیل خطرناکه هم بخاطر کلیه هاش و هم اینکه مایع رحمی کمه؟<o></o>
    2.     

واینکه اصلا میزان مایع رحمی چه مقدار باید باشه؟<o></o>
    3.  

کار هست که با انجامش بتونم شرایط رو بهتر کنم؟<o></o>
    4.     

چقدر احتمال داره بتونم یه زایمان طبیعی بی خطر داشته باشم؟<o></o>
    5.     

چه کارای باعث کم شدن مایع رحمی میشه البته بجز نشتی چون الحمدالله من نشتی ندارم ؟<o></o>
    6.     

در ضمن در سونوهای قبلی دکتر همیشه میگفت سن جنین کمی بیشتر از حد معمول است(باتوجه به اولین روز از آخرین قاعدهگی) حدودا 4 تا 6 روز  این موضوع میتونه تاثیری در نتیجه این سونوگرافی داشته باشه ؟<o></o>

سلام شما نیاز به بررسی دارید مایع آنقدر کم نیست که باعث زایمان زودرس شود ولی اگر علت آن رفع نشود ومدام کمتر شود باعث فشار به جنین وتغییرات ضربان قلب میشود.در حال حاضر نگران کننده نیست ولی ابتدا باید معاینه داخلی انجام شود وتست نیترازین گرفته شود تا مطمئن شوید کیسه آب سوراخ نیست که باعث کمتر شدن مایع شده اگر تست منفی بود کلیه های جنین بررسی میشود زیرا مقداری ازمایع آمنیوتیک بدلیل ادرار کردن جنین است.شما مجدد باید سونو بدهید.مقدار 11 کم ونگران کننده نیست به شرط آن که کمتر نشود.چون میزان مایع از چند جای مختلف رحم اندازه گیری میشود به دقت کسی که سونو را انجام میدهد باید خیلی توجه شود بنابراین حتما به سونوگرافی مطمئن ودقیقی مراجعه کنید.
    گاهی نشتی بسیار کم وهمراه ترشحات است تست دقیق تراست.
    اگراز8کمتر شود باید بستری شوید تا ضربان قلب جنین مدام کنترل شود ومایعات زیاد یا خوراکی یا سرم استفاده میشود.سونوی داپلر (بررسی جریان خون رحمی جفتی)انجام میشود ودر سونو بای فیزیکال جنین (تنفس.تونوسیته عضلات.حرکات..)
    بررسی میشود مادامی که تمام موارد نرمال باشد معمولا تا زیر 8 (حداقل نرمال)زایمان انجام نمیدهند
    فعلا مایعات فراوان مصرف کنید از نظر نشتی مطمئن شوید ومجدد سونو بدهید.
    وزن جنین نرمال است.
    چندروز اختلاف سونو طبیعی است دقیق ترین سونو هفته های 10 تا12است هر چه بگذرد اختلاف دیده میشود.
    کلیهای جنین اگر در سونو با اطمینان برگشت ادرار باشد باید حدود روز5 بعد تولد سونو انجام شود در بسیاری جنین ها خصوصا جنس مذکر دیده میشود وبسیاری بعد تولد مشکلی ندارند

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام خسته نباشید من 3بار زایمان کردم که هر 3باربچه به خاطر کمبود اب زایمان زود رس داشته دکتر ختم حاملگی کرده.طوری بود که اب 2بود بچه ها هم زنده نموندن.دکتر تشخیص ژنتیک داده.یعنی میشه ژن باعث شه؟؟؟وحالا بعدازدواج مجدد با یه اقای دیگه که مسله ژن و منتفی میکنه؟یعنی من نترسم که بازبچه هام اونطور بشن لطفا ترو خدا راهنماییم کنید.اقای دکتررر تمنادارم شما هم کمک کنید

4. taranom65 نوشته است: سلام خسته نباشید من 3بار زایمان کردم که هر 3باربچه به خاطر کمبود اب زایمان زود رس داشته دکتر ختم حاملگی کرده.طوری بود که اب 2بود بچه ها هم زنده نموندن.دکتر تشخیص ژنتیک داده.یعنی میشه ژن باعث شه؟؟؟وحالا بعدازدواج مجدد با یه اقای دیگه که مسله ژن و منتفی میکنه؟یعنی من نترسم که بازبچه هام اونطور بشن لطفا ترو خدا راهنماییم کنید.اقای دکتررر تمنادارم شما هم کمک کنید

سلام

کم بودن مایع آمنیوتیک یا Oligohydrammnios میتونه به خاطر موارد زیر اتفاق بیفته:

- نقایص کلیوی جنین
    - مشکلات جفت (عدم خونرسانی مناسب از جفت به جنین)
    - نشتی یا پارگی در غشا
    - بارداری طولانی مدت (بیش از 42 هفته)
    - مشکلات مادر مانند کم آبی بدن مادر، فشار خون بالا، دیابت، پری اکلامپسیا (فشار خون بالا و وجود پروتئین در ادرار)، هیپوکسی مزمن (کمبود اکسیژن)
    - و ...

در مورد اینکه مشکلات کروموزوم و ژنتیکی باعث این اختلال باشه هم خیلی دور از ذهن نیست اما هر انسان حدود 25000 - 30000 ژن داره و در آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج همه ی این ژن ها بررسی نمیشن و فقط چند بیماری مهم رو چک می کنن. بنابراین اگه مشکل از طرف شما نباشه با ازدواج مجدد ممکنه بارداری سالم و ایمنی رو تجربه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. ممنون از راهنمایتون میشه یه لطفی بکنین و بهم بگین من با این شرایط تا چه زمانی میتونم از پرواز برای مسافرت استفاده کنم چون مجبورم برای زایمان به مسافرت برم که البته چون مسیر طولانیه تصمیم گرفتم با هواپیما برم میخوام بدونم  تا کی اجازه این کارو دارم

6. باتشکرازشما این یادم رفت بگم که بچه ها تشنج میکردن تشنج مقاوم یعنی بازمیشه گفت که احتمال کمبود اب بر اساس ژنتیک درصدش کمه؟ترو خدا نگرانم
    خواهشابگید برا بارداریهای بعدی چیکار کنم ایا بازازمایش ژنتیک انجام بدم؟لازمه همسرم هم بره؟

7. taranom65 نوشته است: سلام خسته نباشید من 3بار زایمان کردم که هر 3باربچه به خاطر کمبود اب زایمان زود رس داشته دکتر ختم حاملگی کرده.طوری بود که اب 2بود بچه ها هم زنده نموندن.دکتر تشخیص ژنتیک داده.یعنی میشه ژن باعث شه؟؟؟وحالا بعدازدواج مجدد با یه اقای دیگه که مسله ژن و منتفی میکنه؟یعنی من نترسم که بازبچه هام اونطور بشن لطفا ترو خدا راهنماییم کنید.اقای دکتررر تمنادارم شما هم کمک کنید

سلام زایمان چند هفته انجام میشد؟مایع از چه هفته ای شروع به کم شدن میکرد؟ نوزادان به پزشکی قانونی برای بررسی بیشتر فرستاده میشدند ا نه ؟با همسرتان فامیل بودید؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. taranom65 نوشته است: باتشکرازشما این یادم رفت بگم که بچه ها تشنج میکردن تشنج مقاوم یعنی بازمیشه گفت که احتمال کمبود اب بر اساس ژنتیک درصدش کمه؟ترو خدا نگرانم
    خواهشابگید برا بارداریهای بعدی چیکار کنم ایا بازازمایش ژنتیک انجام بدم؟لازمه همسرم هم بره؟

سلام دوباره

ببینید دوست من، ژنتیک در Oligohydramnios یکی از عوامله و اگه بقیه ی موارد اکی باشه میشه مشکل رو در همین ژنتیک پیدا کرد.
    آزمایش ژنتیک با مراجعه ی هر دو نفر انجام میشه و شما میتونید به همراه همسرتون برید و تست بدید.

9. YANA نوشته است: ممنون از راهنمایتون میشه یه لطفی بکنین و بهم بگین من با این شرایط تا چه زمانی میتونم از پرواز برای مسافرت استفاده کنم چون مجبورم برای زایمان به مسافرت برم که البته چون مسیر طولانیه تصمیم گرفتم با هواپیما برم میخوام بدونم  تا کی اجازه این کارو دارم

سلام

اینجا رو نمی دونم اما در کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا، پرواز در 8 ماه اول مشکلی نداره اما به خانمای بارداری که در ماه نهم بارداری هستن صدور بلیط برای مسافرت با هواپیما با دستور پزشک انجام میشه.
    با توجه به اینکه این احتمال (هر چند کم باشه) وجود داره که زایمان زودرس داشته باشید حتما با پزشکتون مشورت کنید و اگه قراره مسافرت داشته باشید هر چه سریعتر اقدام کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام ببخشید که من سوالام یکی یادم میاد ومیپرسم
    اگه خدای نکرده کیسه آب سوراخ باشه و هر چند کم نشتی داشته باشم چی میشه ؟
    و اینکه چکارای باعث پاره شدن یا سوراخ شدن کیسه آب میشه ؟ امکانش هست جابجای و مسافرت یا انجام کارای سنگین مثلا جابجای وسایل سنگین باعث بشه؟
    در ضمن زمانی که ادار داشته باشم و دیرتر w.c برم حتی اگر خواب باشم احساس میکنم لباس زیرم کمی خیس میشه که نمیدونم ترشح معمولیه یا مایع رحمی البته این حالت رو گاهی اوقات قبل از بارداری هم داشتم چقدر احتمال نشتی مایع رحمی هست؟
    و گر نشتی داشته باشم باید چکار کنم؟
    از همه شما که به سوالای امثال من جواب میدین وباعث میشین دلواپسی ها و نگرانی هامون کمتر بشه ممنونم  آخه معمولا  به مطب بعضی دکترا که مراجعه میکنیم یا میخوان زود دکت کنن یا سعی میکنن با جواببی مختصر وندادن اطلاعات کافی بهت بفمون همچی خوبه اما بازم دلواپسی برامون میموته چون به جوابی نمیرسیم که قانع بمیشیم. ممنون

11. با سلام دوست گرامی امیدوارم بارداری را بدون مخاطره به پایان برسانید
    نشت کیسه آب ربطی به زمان دفع ادرار ندارد ودر هر زمانی شما احساس خیس شدن میکنید این مایع با ازمایش قابل تشخیص است و تنها راه به تاخیر انداختن زایمان استراحت مطلق است و اگر تصمیم به مسافرت دارید اگر ضروری نیست برای  بعد زایمان بگذارید وگرنه هرچه زودتر این سفر را انجام دهید خیلی از اوقات گم شدن مایع امنیوتیک دلیل خاصی ندارد و یک دلیل که جدیدا به آن اشاره شده سونوگرافی متعدد مخصوصا سونو سه بعدی میباشد اما کاهش مایع باعث تولد نوزاد کم وزن میشود
    با این همه اگر مسافرت را به تعویق بندازید تا بعد زایمان بهتر است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. دکتر من فرزند اولم یک پسر 7 ساله و شکر خدا سالم است اما در بارداری دومم بدلیل کم شدن اب بچه در هفته هفدهم (حداقل نرمال ) دکتر بهمن استراحت مطلق داد و خوردن مایعات  راداد همه را رعایت کردم ولی سه هفته بعد که برای سونو زفتم میزان اب 1 شده بود و جنین در شکمم مرده بود دلیلش را دکتر گفت احتمالا کلیه یا گوارش جنین است حالا نگرانم برای بارداری بعدی ایا ممکن است با وجود یک بچه سالم مشکل ژنتیکی باشد؟ چقدر احتمال دارد در بارداری بعدی این مشکل پیش بیاید؟ چه کنم که پیش نیاید؟در ضمن ئر همان دوره انفوانزای سختی گرفتم و انتی بیوتیک زیادی مصرف کردم و ویار شدیدی که باعث کاهش وزنم در حدود 6 کیلو شد داشتم اینها در کم شدن اب موثر نبوده؟خ.اهش می کنم سوالاتم را همه را پاسخ دهید قبلا از لطف شما سپاسگزارم

13. mahdi1385 نوشته است: دکتر من فرزند اولم یک پسر 7 ساله و شکر خدا سالم است اما در بارداری دومم بدلیل کم شدن اب بچه در هفته هفدهم (حداقل نرمال ) دکتر بهمن استراحت مطلق داد و خوردن مایعات  راداد همه را رعایت کردم ولی سه هفته بعد که برای سونو زفتم میزان اب 1 شده بود و جنین در شکمم مرده بود دلیلش را دکتر گفت احتمالا کلیه یا گوارش جنین است حالا نگرانم برای بارداری بعدی ایا ممکن است با وجود یک بچه سالم مشکل ژنتیکی باشد؟ چقدر احتمال دارد در بارداری بعدی این مشکل پیش بیاید؟ چه کنم که پیش نیاید؟در ضمن ئر همان دوره انفوانزای سختی گرفتم و انتی بیوتیک زیادی مصرف کردم و ویار شدیدی که باعث کاهش وزنم در حدود 6 کیلو شد داشتم اینها در کم شدن اب موثر نبوده؟خ.اهش می کنم سوالاتم را همه را پاسخ دهید قبلا از لطف شما سپاسگزارم

سلام

بخشی از مایع آمنیوتیک رو ادرار جنین تشکیل میده
    و چند خط بالاتر هم نوشتم که نقایص کلیوی جنین می‌تونه حجم این مایع رو کاهش بده و این موضوع اولین دلیل توجیه کننده‌ی مشکل شماست.
    در همون مواردی که در بالا نوشتم اون آیتم آخر که مربوط به مادر میشه رو مد نظر قرار بدید تا اون عوامل به حداقل خود برسند.
    عفونت بدنی ناشی از آنفلوانزا میتونه کاهش آب بدن مادر رو نتیجه بده.
    از اونجایی که در نیمه‌ی دوم بارداری این مشکل به وجود اومده، محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR) و مرگ جنین از مهم‌ترین عوارض اون هست.
    برای بارداری اقدام کنید دوست من و امیدتون رو هیچ وقت از دست ندید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید