شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یعنی من بیماری هاشیموتو دارم؟؟؟؟

1. سلام .من به توصیه پزشک زنان و زایمان به دکتر غدد مراجعه کردم (توو برگه آزمایشم بعضی رنج های تیروئید روو مرز بود که دکترم بهتر دید برای اطمینان بیشتر به فوق تخصص غدد مراجعه کنم)!دکتر برام آزمایش نوشت و گفت 2 ماه کامل لووتیروکسین نخور و بعد برو آز...
    حالا جواب آزم رو گرفتم :
    anti tyroid proxidase     H998                              IU/ml        normal rang    negative<120>180

Free T4(ELFA) 9.88 Pmol/L normal rang 9-20
    TSH(ECL)3.74 uIU/ml normal rang 0.27-4.2

حالا با این وضع بالا بودن آنتی بادی تیروئیدم,(و کلی علایم مثل سردرد های میگرنی,کندی حافظه و نداشتن تمرکز و یبوست و گرفتگی و افسردگی که من توو وجودم دارم)آیا هاشیموتو دارم؟
    کسی بوده این بیماری رو داشته و با درمان نوزاد سالم به دنیا آورده باشه!!!آخه شدیدا باعث سقط و نوزاد ناقص می شه.
    دلم طاقت نداره تا روز نوبتم صبر کنم.لطفا کمکم کنید

2. naeerika نوشته است: سلام .من به توصیه پزشک زنان و زایمان به دکتر غدد مراجعه کردم (توو برگه آزمایشم بعضی رنج های تیروئید روو مرز بود که دکترم بهتر دید برای اطمینان بیشتر به فوق تخصص غدد مراجعه کنم)!دکتر برام آزمایش نوشت و گفت 2 ماه کامل <a>لووتیروکسین</a> نخور و بعد برو آز...
    حالا جواب آزم رو گرفتم :
    anti tyroid proxidase     H998                              IU/ml        normal rang    negative<120>180

Free T4(ELFA) 9.88 Pmol/L normal rang 9-20
    TSH(ECL)3.74 uIU/ml normal rang 0.27-4.2

حالا با این وضع بالا بودن آنتی بادی تیروئیدم,(و کلی علایم مثل سردرد های میگرنی,کندی حافظه و نداشتن تمرکز و یبوست و گرفتگی و افسردگی که من توو وجودم دارم)آیا هاشیموتو دارم؟
    کسی بوده این بیماری رو داشته و با درمان نوزاد سالم به دنیا آورده باشه!!!آخه شدیدا باعث سقط و نوزاد ناقص می شه.
    دلم طاقت نداره تا روز نوبتم صبر کنم.لطفا کمکم کنید

سلام

مقدار anti Tpo در تست شما خیلی زیاده.

اگه به جز مواردی که گفتین این علائم رو هم دارین احتمال ابتلای به هاشیموتو کم نیست:

- ضعف عضلانی
    - تورم یا خشکی مفاصل
    - احساس تورم یا گرفتگی در گلو
    - ضعف در پاها

در صورت ابتلا به هاشیموتو احتمالا همون لووتیروکسین رو شاید به مدت طولانی مجبور باشید مصرف کنید و بارداری شما باید تحت نظر پزشک انجام بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. عضلات بازوم خیلی ضعیف شدن و دستام زود خسته می شن.بی حوصله و افسرده م!گرفتگی شدید گردن و کمر و سردرد های میگرنی طولانی بی دلیل هم که دیگه واااااااااای!و کلی مورد دیگه
    امروز رفتم دکتر!بهم گفت بیماری هاشیموتو دارم ولی هنوز شروع به لطمه زدن به غده تیروئید نکرده!

گفت سالی 5درصد پیش می ره و کم کم تیروئید رو کم کار می کنه!ولی در حال حاضر کاکرد تیروئید نرماله!و باید 6ماه یک بار چک شوم.
    بهم گفت فعلا هیج دارویی نخور و می تونی باردار بشی!ولی به محض بارداری باید بی فوت وقت بیای تحت نظر(اما من تو نت خوندم این بیماری روو جنین تاثیر می گذاره!من خیلی می ترسم!)
    بعد از دکتر غدد پیش دکتر زنان رفتم تا نظر ایشون رو هم بدونم و ایشون هم گفتن هر چی دکتر غدد گفته,همون کار روبکن!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید