شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. مرسی که با اطلاعاتتون مارو یاری می کنید
    ولی معذرت می خوام که می گم من معنی این جملتونو نفهمیدم :""اینکه می گید "به اون همونا رو داد" به من چیز جالب و خوبی رو نمیگه!""  
    محبت می کنید اگه واضح بگید یعنی چی؟ مرسی

2. shayna24 نوشته است: مرسی که با اطلاعاتتون مارو یاری می کنید
    ولی معذرت می خوام که می گم من معنی این جملتونو نفهمیدم :""اینکه می گید "به اون همونا رو داد" به من چیز جالب و خوبی رو نمیگه!""  
    محبت می کنید اگه واضح بگید یعنی چی؟ مرسی

سلام دوباره

اون جمله ی خودتون بود!
    میگم لفظی که به کار بردید به من خواننده پیام خوبی رو منتقل نمیکنه و احتمالا رابطه ی شما و همسرتون به خاطر این مسئله ی ناباروری مانند قبل نیست. برای همین نوشتم با همسرتون همراه بشید و استرس و تنش رو کمتر کنید تا احتمال حاملگی افزایش پیدا کنه! و به امید خدا بارداری صورت بگیره.

شب خوش

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دکتر
    من 33 سالم هست سال 86 ازدواج کردم اول بار برای جلوگیری از حاملگی قرص ضد بارداری مصرف کردم حدود 6 ماه بعد از اون جلوگیری طبیعی یا با کاندوم داشتیم تا سال 90 بعد تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم تا اواخر آبان پارسال سال 90 جلوگیری را رها کردیم آزمایش هم دادیم که ببینیم هر دو سالم هستیم یا نه ؟ که خوشبختانه هر دو سالم هستیم  اما تا الان که یک سال می گدرد اما خبری نشد در این یک سال پیش دکترای زیادی رفتم دارو و قرص و آمپولهای زیادی مصرف کردم اما هیچ خبری نشد الان هم روز سیزدهم آمپول اج سی سی را زدم اما تا الان که روز 18 هست هیچ اتفاقی نیفتاده خواهش می کنم من را راهنمایی کنید آیا واقعا بچه دار میشم یا نه ؟ بعد از آمپول هم کمردرد و دل درد دارم و همچنین یبوست و سوزش معدهiدارم
    متشکرم

4. باسلام من باید 22/8/91 پریود میشدم که روز 21/8/91 آزمایش خون دادم وعدد BHCG 1.4 بود و منفی ولی من هنوزم 23/8/91 پریود نشدم وفقط ترشحات قهوه ای دارم علت تاخیر پریود چی میتونه باشه من گفتم شاید به خاطر مصرف قرص تیروئید باشه؟ آیا احتمالش هست حامله باشم وآزمایش نشون نداده باشه؟

5. ببخشید من میخوام سوالمو کاملتر کنم. من 4 ماه پیش آزمایش قبل از بارداری دادم، پرولاکتینم 32.5 نوشته شده بود. دکتر میگفت اگه باردار بشی احتمال سقط وجود داره ولی احتمالش کمه. آیا واقعا  موقع باردار شدن امکان داره سقط اتفاق بیفته؟؟؟!!!!!!!!! به نظرتون این اندازه خیلی بیشتر از  حد نرمالشه یا نه؟
    دکتر قرص کابرگولین تجویز کرد. 2 ماه مصرف کردم ولی بعدش دیگه آزمایش ندادم و تصمیم به بارداری دارم. تا حدودی پریودمم منظم شده آیا آزمایش مجدد احتیاجه؟

6. سلام و با تشکر از سایت مفید تون
    من 2.5 ازدواج کردم بیشتر از یکساله که قصد بارداری دارم اما تا به حال موفق نشدم
    من تنبلی تخمدان دارم و همسرم اسپرم ندارد و تعداد معدودی که دارد حرکت ندارند
    دکتر قرص کلومیفن و ویتامین E برای ایشان تجویز کرده برای 4 ماه که گفتند 25 عدد مصرف شود 5 روز استراحت
    بعد از اون براشون test تجویز کرده و بعد از اون IVF
    به نظرتون ما به طبیعی بچه دار می شیم؟
    احتمال موفقیت IVFچقدره؟
    پریودم منظم هست به این صورت که 30 روز پاکم و 7 روز پریودم
    ممنون از جوابتون

7. آیا احتمالش هست به خاطر مصرف 20 عدد قرص کلومیفن پریودم عقب افتاده باشه ؟

8. solmaz_s نوشته است: سلام و با تشکر از سایت مفید تون
    من 2.5 ازدواج کردم بیشتر از یکساله که قصد بارداری دارم اما تا به حال موفق نشدم
    من تنبلی تخمدان دارم و همسرم اسپرم ندارد و تعداد معدودی که دارد حرکت ندارند
    دکتر قرص کلومیفن و ویتامین E برای ایشان تجویز کرده برای 4 ماه که گفتند 25 عدد مصرف شود 5 روز استراحت
    بعد از اون براشون test تجویز کرده و بعد از اون IVF
    به نظرتون ما به طبیعی بچه دار می شیم؟
    احتمال موفقیت IVFچقدره؟
    پریودم منظم هست به این صورت که 30 روز پاکم و 7 روز پریودم
    ممنون از جوابتون

سلام

درمان دارویی همسرتون مناسبه بعد از تکمیل دوره ی درمان اسپرموگرام شون رو بذارید تا ببینیم اوضاع بهبود یافته یا نه.
    احتمال موفقیت IVF کم نیست اما میکرو از IVF احتمال موفقیت بیشتری داره. مراحل رو به ترتیب ادامه بدید اگه لازم باشه پزشکتون در مورد میکرو هم تصمیم گیری می کنن.
    خب مشکل شما دو طرفه ست و اگه پاسخ صادقانه ای بخوام بدم با این شرایط احتمال بارداری شما به صورت طبیعی واقعا زیاد نیست. اما اینجا رو بخونید و امیدتون رو هیچ وقت از دست ندید.
    به معجزه ی خدا که همین علم پزشکیه ایمان داشته باشید.

9. yasesefid274 نوشته است: سلام دکتر
    من 33 سالم هست سال 86 ازدواج کردم اول بار برای جلوگیری از حاملگی قرص ضد بارداری مصرف کردم حدود 6 ماه بعد از اون جلوگیری طبیعی یا با کاندوم داشتیم تا سال 90 بعد تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم تا اواخر آبان پارسال سال 90 جلوگیری را رها کردیم آزمایش هم دادیم که ببینیم هر دو سالم هستیم یا نه ؟ که خوشبختانه هر دو سالم هستیم  اما تا الان که یک سال می گدرد اما خبری نشد در این یک سال پیش دکترای زیادی رفتم دارو و قرص و آمپولهای زیادی مصرف کردم اما هیچ خبری نشد الان هم روز سیزدهم آمپول اج سی سی را زدم اما تا الان که روز 18 هست هیچ اتفاقی نیفتاده خواهش می کنم من را راهنمایی کنید آیا واقعا بچه دار میشم یا نه ؟ بعد از آمپول هم کمردرد و دل درد دارم و همچنین یبوست و سوزش معدهiدارم
    متشکرم

سلام

خیلی مختصر نوشتید. اقدامات درمانی که برای همسرتون و خودتون انجام شده رو کامل بنویسید.

1. آزمایش اسپرم برای همسرتون
    2. ارزیابی هورمونی شما
    3. تست تیروئید
    4. سونوگرافی جهت ارزیابی سایز فولیکول ها و روند تخمک گذاری
    5. هیستروسالپنگوگرافی جهت تشخیص مشکلات ساختاری و مکانیکی
    6. درمان های دارویی انجام شده برای خودتون و همسرتون
    7. روش های آزمایشگاهی
    8. وزن خودتون

در مورد شما تشخیص یائسگی زودرس داده شده یا نه؟
    برای این سیکلی که اقدام کردید تست بتا بدید تا از بارداری یا عدم اون مطمئن بشید.
    درد در ناحیه ی شکم بعد از تزریق آمپول HCG و رهاسازی تخمک تقریبا طبیعیه.
    همه ی موارد فوق رو شرح بدید و منتظر پاسخ دکتر بمونید.

10. morijun نوشته است: ببخشید من میخوام سوالمو کاملتر کنم. من 4 ماه پیش آزمایش قبل از بارداری دادم، پرولاکتینم 32.5 نوشته شده بود. دکتر میگفت اگه باردار بشی احتمال سقط وجود داره ولی احتمالش کمه. آیا واقعا  موقع باردار شدن امکان داره سقط اتفاق بیفته؟؟؟!!!!!!!!! به نظرتون این اندازه خیلی بیشتر از  حد نرمالشه یا نه؟
    دکتر قرص <a>کابرگولین</a> تجویز کرد. 2 ماه مصرف کردم ولی بعدش دیگه آزمایش ندادم و تصمیم به بارداری دارم. تا حدودی پریودمم منظم شده آیا آزمایش مجدد احتیاجه؟

سلام

بالا بودن هورمون پرولاکتین باعث نازایی میشه.
    واحد مقدار اندازه گیری شده رو ذکر نکردید؟
    اگه واحد تست پرولاکتین شما ng/ml باشه تیتر هورمون زیاد بالا نیست با مصرف داستینکس هورمون متعادل میشه و
    شما باید تست رو تکرار کنید.

11. azxcv نوشته است: باسلام من باید 22/8/91 پریود میشدم که روز 21/8/91 آزمایش خون دادم وعدد BHCG 1.4 بود و منفی ولی من هنوزم 23/8/91 پریود نشدم وفقط ترشحات قهوه ای دارم علت تاخیر پریود چی میتونه باشه من گفتم شاید به خاطر مصرف قرص تیروئید باشه؟ آیا احتمالش هست حامله باشم وآزمایش نشون نداده باشه؟

سلام

اگه اشتباه نکنم یه هفته بعد از آخرین نزدیکی تست دادید و جواب تست منفی بوده بنابراین فرض بارداری رد میشه.

نقل قول: آیا احتمالش هست به خاطر مصرف 20 عدد قرص کلومیفن پریودم عقب افتاده باشه ؟

شما کم کاری تیروئید دارید و این اختلال قاعدگی به این داستان بی ارتباط نیست. مصرف لووتیروکسین هم باعث اختلال در قاعدگی میشه.

12. سلام برای بارداری اقدام کردم ودکتر ماما برایم سونودرروزچهاردهم سیکلم نوشت تاازتخمک گذاریم مطلع شود جواب آن:
    رحم باابعاد40/52/115بزرگترازحدنرمال وبااکوی میومتریال نرمال مشاهده شد وضخامت دولایه آندومتر5/4میباشدوتخمدان راست 16/37تخمدان چپ19/36رویت شدندوحاوی فولیکولهای ریزونارسمتعدد میباشندوفولیکول فعال دیده نشد ماما به من گفت که فکربارداری نباش وبایدکورتاژتشخیصی انجام بدهی لطفا من را راهنمایی کنید

13. [quote="nazan58"]
    nazan58 نوشته است: سلام من طبق نظر پزشکم مدتی هست که اسیدفولیک و ویتامین ای مصرف می کنم و از آنجاییی که پریودم همیشه 28 روز هست در روزهای10- 12-14-16 نزدیکی داشتم بعد از چند روز زیر دلم دردهای شدیدی گرفت روز بیستم آزمایش خون بارداری دادم بتا 2 بود ]الان هم حدود چهار روز از پریودم می گذره ولی هنوز پریود نشدم کمر و زید دلم خیلی درد می گیره؟لطفا راهنمایی ام کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرسی

با توجه به جواب آزمایشتون بارداری منتفیه
    منتظر پریودی باشین
    اگه بیشتر از یه هفته شد و سابقه نداشتین به پزشکتون مراجعه کنید

14. azar56 نوشته است: سلام برای بارداری اقدام کردم ودکتر ماما برایم سونودرروزچهاردهم سیکلم نوشت تاازتخمک گذاریم مطلع شود جواب آن:
    رحم باابعاد40/52/115بزرگترازحدنرمال وبااکوی میومتریال نرمال مشاهده شد وضخامت دولایه آندومتر5/4میباشدوتخمدان راست 16/37تخمدان چپ19/36رویت شدندوحاوی فولیکولهای ریزونارسمتعدد میباشندوفولیکول فعال دیده نشد ماما به من گفت که فکربارداری نباش وبایدکورتاژتشخیصی انجام بدهی لطفا من را راهنمایی کنید

سلام

در سونوی شما هم ضخامت آندومتر برای بارداری مناسب نیست و
    هم سایز فولیکول ها در روز 14 ام سیکلتون برای بارداری مقدار حداقل رو داره.
    برای تشخیص علت، باید کورتاژ و نمونه گیری انجام بشه.

15. azar56 نوشته است: سلام برای بارداری اقدام کردم ودکتر ماما برایم سونودرروزچهاردهم سیکلم نوشت تاازتخمک گذاریم مطلع شود جواب آن:

سلام

در سونوی شما هم ضخامت آندومتر برای بارداری مناسب نیست و
    هم سایز فولیکول ها در روز 14 ام سیکلتون برای بارداری مقدار حداقل رو داره.
    برای تشخیص علت، باید کورتاژ و نمونه گیری انجام بشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 26 از 58
رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید