شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. m1989 نوشته است:
    lmojganl نوشته است: سلام  به جواب بي بي چك از نوع كه كاغذي هست  ميشه  بعد از 66 روز از رابطه اطمينان كرد ؟

سلام

بی بی چک "3 هفته = 21 روز" بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

پس از بعد از 66 روز ميشه  100% اطمينان  كرد ديگه ؟ 3 تا تست   استفاده كردم اما هنوز پريود نشدم چرا؟

2. lmojganl نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    lmojganl نوشته است: سلام  به جواب بي بي چك از نوع كه كاغذي هست  ميشه  بعد از 66 روز از رابطه اطمينان كرد ؟

سلام

بی بی چک "3 هفته = 21 روز" بعد از نزدیکی قابل اعتماده.

پس از بعد از 66 روز ميشه  100% اطمينان  كرد ديگه ؟ 3 تا تست   استفاده كردم اما هنوز پريود نشدم چرا؟

سلام دوباره

1. بی بی چک قابل اعتماده. خیلی حساسید تست بتا بدید هر چند اون هم منفی خواهد بود.
    2. در تیروئید شما اختلال وجود داره و مستعد آمنوره ی ثانویه (بی نظمی و قطع قاعدگی) هستید.

3. با سلام و خسته نباشید به شما کاربر محترم(m1989)                                                         
    من سوالم را به این صورت بیان میکنم  به عنوان مثال خانمی در زمان مناسب که برای تخمک گذاری مناسب است نزدیکی داشته و باردار شده پس از همان ماه دیگر پریود نمیشود حالا همین نزدیکی در روز سوم پریود انجام شود و مدت پریود این خانم 7 روز باشد شما میگویید که در زمان پریود بارداری ممکن نیست ولی حالا  از شانس بد این خانم بارداری صورت بگیرد  (طبق همان موارد خاص وکم که خودتان هم گفتید ) آیا به خاطر باردار شدن آن خانم خونریزی پریود از همان روزی که نزدیکی (لقاح) انجام شده  متوقف میشود یا تا اخر 7 روز ادامه می یابد البته من این سوال را قبلا هم پرسیده بودم و کاربر دیگری به اسم (badoomak) جواب دادند که خونریزی قطع میشود ولی در بعضی از خانمها تا اخرین روز ادامه مییابد حالا اگر فرض دوم را برای این خانم در نظر بگیریم و در همین خانم  خون ریزی تا آخر 7 روز پریودش ادامه یابد آیا به خاطر باردار بودنش مقدار خونریزی( کمی-زیادی) تغییر میکند یا به همان صورت قبل است ر ( این سوال را برای تحقیق دانشگاهی میخواهم لطفا دقیق پاسخ بدهید خیلی خیلی ممنون از شما چون هر چقدر در اینترنت گشتم جوابی پیدا نکردم امیدوارم توانسته باشم منظورم را بفهمانم اگر هم دوباره متوجه نشدید آن را بنا بر ضعف من در بیان منظور بگیرید خودتان را اذیت نکنید با تشکر)

4. nedaaaaa نوشته است: با سلام و خسته نباشید به شما کاربر محترم(m1989)                                                         
    من سوالم را به این صورت بیان میکنم  به عنوان مثال خانمی در زمان مناسب که برای تخمک گذاری مناسب است نزدیکی داشته و باردار شده پس از همان ماه دیگر پریود نمیشود حالا همین نزدیکی در روز سوم پریود انجام شود و مدت پریود این خانم 7 روز باشد شما میگویید که در زمان پریود بارداری ممکن نیست ولی حالا  از شانس بد این خانم بارداری صورت بگیرد  (طبق همان موارد خاص وکم که خودتان هم گفتید ) آیا به خاطر باردار شدن آن خانم خونریزی پریود از همان روزی که نزدیکی (لقاح) انجام شده  متوقف میشود یا تا اخر 7 روز ادامه می یابد البته من این سوال را قبلا هم پرسیده بودم و کاربر دیگری به اسم (badoomak) جواب دادند که خونریزی قطع میشود ولی در بعضی از خانمها تا اخرین روز ادامه مییابد حالا اگر فرض دوم را برای این خانم در نظر بگیریم و در همین خانم  خون ریزی تا آخر 7 روز پریودش ادامه یابد آیا به خاطر باردار بودنش مقدار خونریزی( کمی-زیادی) تغییر میکند یا به همان صورت قبل است ر ( این سوال را برای تحقیق دانشگاهی میخواهم لطفا دقیق پاسخ بدهید خیلی خیلی ممنون از شما چون هر چقدر در اینترنت گشتم جوابی پیدا نکردم امیدوارم توانسته باشم منظورم را بفهمانم اگر هم دوباره متوجه نشدید آن را بنا بر ضعف من در بیان منظور بگیرید خودتان را اذیت نکنید با تشکر)

سلام دوباره

دوست من،
    اگه این موضوع، پژوهش دانشگاهیه (که من بعید می دونم همچین پروپوزالی اصلا تصویب بشه) بایستی یه نمونه ی تصادفی از چند زوج انتخاب بشه و به اون ها گفته بشه در تایم پریود نزدیکی کنید بعد شما زمان سنجی انجام بدی و .... در آخر نتیجه ی کارتونو گزارش کنید که آره مثلا در 15 درصد این نمونه نزدیکی در روز 3 انجام شده و مثلا از روز 5 ام خونریزی قطع شده و بعد اگه تونستید با تحلیل های آماری این نمونه رو به جامعه تعمیمش می دین. این میشه یه تحقیق آکادمیک که انجامش هم خیلی سخته چون این افراد بیمار نیستن که به بیمارستان مراجعه کنن و رزومه ای از اون ها در دست نیست بنابراین باید وارد زندگی شخصی ملت شد و با مصاحبه یا پرسشنامه تحقیق کرد. پس پرواضحه که با گشت زدن در اینترنت در مورد همچین موضوعی نمیشه پژوهش آکادمیک انجام داد!

حالا من نظر خودمو میگم
    اگه بارداری صورت بگیره (فرض کنیم همون سوم سیکل باشه) اونوقت سلول تخم در آندومتر (البته اگه آندومتری باشه چون در تایم پریود آندومتر تخریب میشه) لانه گزینی میکنه و از همون لحظه شروع میکنه به تولید پروژسترون. با افزایش پروژسترون رحم پایدار میشه و خونریزی به لحاظ تئوری و روی کاغذ بایستی کاهش پیدا کنه حالا من میگم اگه از اون لحظه ای که پروژسترون تولید میشه، این مقدار تولید، بتونه اون کاهش پروژسترونی که در 3 روز قبل اتفاق افتاده رو جبران کنه، خونریزی قطع میشه و اگه جبران نکنه ممکنه خونریزی و لکه بینی در ادامه ی همون پریود وجود داشته یاشه.

خلاصه
    با وجود تمام این فرضیات و در صورت بارداری در ایام پریود (که بسیار بسیار نادر هست)، خونریزی در همون سیکل کاهش پیدا میکنه (ممکنه قطع بشه یا نشه)
    و در سیکل های بعدی قطع خواهد شد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. nedaaaaa نوشته است: با سلام و خسته نباشید به شما کاربر محترم(m1989)                                                         

با سلام یه خانم تو سیکل پریودیش دو تا فاز و داره یکی فازفولیکولار دیگری فازلوتئال .فاز فولیکولار از شروع خونریزی تا قبل از تخمک گذاری هست وفاز لوتئال که همیشه تو همه خانم ها ثابته 14 روزه واز تخمک گذاری تا قبل از شروع پریود بعدی هست برای اینکه تخمک گذاری صورت بگیره تغییرات هورمونی تو بدن شکل میگیره وموقع تخمک گذاری به اوج خودش میرسه وهمزمان فولیکول های انترال سیر تکاملیشو طی میکنه وفولیکول غالب میشه وتخمک ازاد میشه تو پریودی بارداری اتفاق نمی افته به فرض محال اگر تخمکی هم ازاد بشه همراه خون قاعدگی خارج میشه.وتخمک گذاری تو یه خانم همرا با یه سری علایم خاص هست که اونم به خاطر اوج هورمون تو اون زمان هستش .از کجا معلوم شاید این خونریزی که این فرد داشته خونریزی پریود نبوده وخونریزی ناشی از لانه گزینی جنین تو رحم باشه که اکثر خانم ها اونو با پریودی اشتباه میگیرن.کسی که باردار میشود دیگه پریود نمیشه ممکنه لکه بینی هایی به خاطر لانه گزینی جنین تو رحم داشته باشه که اون بازم بحثش جداست برای بهتر متوجه شدن میتونی کتاب بارداری وزایمان ویلیامز رو بخونی که البته کتاب پزشکی کمی خوندنش سخته

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. sadi110

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من در روز 20 مهر ماه با همسر رابطه مقعدی با کاندوم داشتم . اما به خاطر اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم که خیلی کامل  ودرست انجامش ندادم . خلاصه در روز 6 آبان پریود شدم و مثل همیشه بود و تا یک هفته خونریزی داشتم . از حدود یک هفته پیش قرص چای سبز استفاده میکنم واسه کاهش وزن . از زمانی که از این قرصا استفاده میکنم صبحا تهوع دارم . البته روزه پنج شنبه که میشد18 آبان من از تست بیبیچک استفاده کردم که دوبار شب انجام دادم و یه بار صبح ناشتا .که هر سه بار جوابش منفی بود .
    حالا با این وجود میترسم و استرس دارم که تهوع های صبه علائئم باردری باشه ..
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین

7. sadi110 نوشته است: با سلام
    من در روز 20 مهر ماه با همسر رابطه مقعدی با کاندوم داشتم . اما به خاطر اطمینان از روش اورژانسی استفاده کردم که خیلی کامل  ودرست انجامش ندادم . خلاصه در روز 6 آبان پریود شدم و مثل همیشه بود و تا یک هفته خونریزی داشتم . از حدود یک هفته پیش قرص چای سبز استفاده میکنم واسه کاهش وزن . از زمانی که از این قرصا استفاده میکنم صبحا تهوع دارم . البته روزه پنج شنبه که میشد18 آبان من از تست بیبیچک استفاده کردم که دوبار شب انجام دادم و یه بار صبح ناشتا .که هر سه بار جوابش منفی بود .
    حالا با این وجود میترسم و استرس دارم که تهوع های صبه علائئم باردری باشه ..
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین

سلام

خیر جای نگرانی نیست ، اگه با دقت سوالتون رو توی سایت سرچ کنید جواب خودتون رو دریافت میکنید. آخه کیو دیدین از رابطه مقعدی اونم با کاندوم ...

8. سلام من کل پیج شما رو مطالعه کردم دکتر اما یه سوال دارم
    من 23 سال دارم و پریود نامنظمی دارم ماه پیش یه رابطه ی جنسی داشتم که در حد آمیزش آلت ها و یه کم از پشت بود یعنی 4 روز پس از پریودم
    من قرص دیان به همراه پرژسترون مصرف می کنم و طی سونو گرافی که داشتم کیست های ریز زیادی دارم
    فکر میکنم در حین رابطی کمی از پیش آب به آلت تناسلی من مالیده شد الان 7 روز است که از اتمام قرص ها میگذره اما من پریود نشدم میخواستم ببینم احتمال بارداری هست یا خیر خیلی اضطراب دارم در صورتیکه پزشک معالجم گفته ممکنه با خوردن قرص ها پریود نشم. در ضمن نافم درد میکنه و یبوست هم دارم و مشکل معده زخم اثنی عشر و دستگاه گوارش هم دارم آیا دلیل ناف درد من میتونه به خاطر رابطه از عقب بوده باشه یا یبوست؟ من خیلی نگرانم

9. سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص لتروزول از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

لطفا راهنمایی کنید ، خیلی میترسم.

10. ادامه پست قبلی

با توجه به اینکه دکترم واسم آزمایش خون مجدد ننوشته ، من میتونم خودم آزمایش تیتراژ بدون نسخه بدم ؟

چند روز بعد از عقب افتادن پریود طول میکشه که درد زیر شکم در حاملگی خارج رحمی شروع بشه ؟ درد شدیده یا درد خفیف هم مسئله داره ؟ تو سایت خوندم که حاملگی خارج رحم خطرناکه ، و ممکنه لوله رحمی رو از بین ببره   و باید زودتر تشخیص داده بشه ، واسه همین خیلی دلشوره پیدا کردم   ، یه حسی توی کشاله ران سمت راست دارم که درد نیست !!! مثه گرفتگی یا نمیدونم چی!!! ، علتش میتونه به همین خاطر باشه؟
    چرا دکترم حتی آزمایش مجدد تیتراژ واسم تجویز نکرده فقط گفته که درد زیر شکم یا خونریزی داشتی بیا ، یعنی دکترم رو عوض کنم ؟

11. palangsurati نوشته است: سلام من کل پیج شما رو مطالعه کردم دکتر اما یه سوال دارم
    من 23 سال دارم و پریود نامنظمی دارم ماه پیش یه رابطه ی جنسی داشتم که در حد آمیزش آلت ها و یه کم از پشت بود یعنی 4 روز پس از پریودم
    من قرص دیان به همراه پرژسترون مصرف می کنم و طی سونو گرافی که داشتم کیست های ریز زیادی دارم
    فکر میکنم در حین رابطی کمی از پیش آب به آلت تناسلی من مالیده شد الان 7 روز است که از اتمام قرص ها میگذره اما من پریود نشدم میخواستم ببینم احتمال بارداری هست یا خیر خیلی اضطراب دارم در صورتیکه پزشک معالجم گفته ممکنه با خوردن قرص ها پریود نشم. در ضمن نافم درد میکنه و یبوست هم دارم و مشکل معده زخم اثنی عشر و دستگاه گوارش هم دارم آیا دلیل ناف درد من میتونه به خاطر رابطه از عقب بوده باشه یا یبوست؟ من خیلی نگرانم

سلام

سیپروترون کامپاند (با نام تجاری دیان) یه نوع قرص ضد بارداریه و اگه سر وقت مصرف کردین از بارداری جلوگیری میکنه.
    اون درد در ناحیه ی شکم ممکنه مربوط به یبوست و مشکل معده باشه.
    سیکل شما نامنظمه و تاخیر در پریود جای تعجبی نداره.
    بنابراین منتظر پریود بمونید و اگه این تاخیر از 10 روز بیشتر شد به پزشک مراجعه کنید.

12. l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a>لتروزول</a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .
    چند روزی هم هست که قسمت زیر شکم یه حسی دارم ولی دردناک نیست ، لکه بینی یا خونریزی هم تا امروز نداشتم .سینه هام دردناک شدن ، کمی هم کمردرد دارم ،حالا با این علائم و با توجه به نتیجه آزمایش، حاملگیم میتونه طبیعی باشه ؟ امکان داره حاملگی پوچ یا خارج رحمی باشه؟ اگه باشه چه جوری درمان میشه ؟ باید جراحی بشه؟

سلام

اگه از اولین روز آخرین پریود (LMP) بخوایم تیتر HCG رو بسنجیم با توجه به اینکه در هفته ی 4 - 5 بارداری هستین مقدار تست شما آنچنان هم کم نیست. بنابراین فعلا بارداری خارج رحمی و بارداری پوچ رو از ذهنتون بیرون کنید تا زمان سونو فرا برسه.  

نقل قول: ادامه پست قبلی

با توجه به اینکه دکترم واسم آزمایش خون مجدد ننوشته ، من میتونم خودم آزمایش تیتراژ بدون نسخه بدم ؟

چند روز بعد از عقب افتادن پریود طول میکشه که درد زیر شکم در حاملگی خارج رحمی شروع بشه ؟ درد شدیده یا درد خفیف هم مسئله داره ؟ تو سایت خوندم که حاملگی خارج رحم خطرناکه ، و ممکنه لوله رحمی رو از بین ببره   و باید زودتر تشخیص داده بشه ، واسه همین خیلی دلشوره پیدا کردم   ، یه حسی توی کشاله ران سمت راست دارم که درد نیست !!! مثه گرفتگی یا نمیدونم چی!!! ، علتش میتونه به همین خاطر باشه؟
    چرا دکترم حتی آزمایش مجدد تیتراژ واسم تجویز نکرده فقط گفته که درد زیر شکم یا خونریزی داشتی بیا ، یعنی دکترم رو عوض کنم ؟

آره میتونید آخر همین هفته تست بدید.
    نیازی به تعویض پزشک هم نیست.
    مجددا تاکید میکنم به پیشواز نگرانی و استرس بی خودی نرید! و تا سونو منتظر بمونید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a>لتروزول</a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .

سلام

اگه از اولین روز آخرین پریود (LMP) بخوایم تیتر HCG رو بسنجیم با توجه به اینکه در هفته ی 4 - 5 بارداری هستین مقدار تست شما آنچنان هم کم نیست. بنابراین فعلا بارداری خارج رحمی و بارداری پوچ رو از ذهنتون بیرون کنید تا زمان سونو فرا برسه.  

چند روز بعد از عقب افتادن پریود طول میکشه که درد زیر شکم در حاملگی خارج رحمی شروع بشه ؟ درد شدیده یا درد خفیف هم مسئله داره ؟ تو سایت خوندم که حاملگی خارج رحم خطرناکه ، و ممکنه لوله رحمی رو از بین ببره   و باید زودتر تشخیص داده بشه ، واسه همین خیلی دلشوره پیدا کردم   ، یه حسی توی کشاله ران سمت راست دارم که درد نیست !!! مثه گرفتگی یا نمیدونم چی!!! ، علتش میتونه به همین خاطر باشه؟

مجددا تاکید میکنم به پیشواز نگرانی و استرس بی خودی نرید! و تا سونو منتظر بمونید.

ممنون  از  جواب ،  یه کمی از استرسم کم شد، امیدوار شدم .  

ولی اگه تا 6 آذر صبر کنم و اگه در حالت بدبینانه حاملگی خارج رحم باشه ، واسه درمان دیر نمیشه ؟

14. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام ، من بعد اینکه 7 روز پریودم عقب افتاد ، بیبی چک استفاده کردم که مثبت شد ولی یه خط کمرنگ و یه خط پر رنگ . آخرین پریودم 13 مهر بود ، دوره های پریود من از 30 روز بیشتره و تقریبا منظم هم نیست . این ماه قرص <a><a><a>لتروزول</a></a></a> از روز 3 پریود شبی 2 عدد  مصرف کرده بودم . 20 آبان به دکتر مراجعه کردم واسم آزمایش BHCG Titer نوشت که نتیجه 412 IU/L شد . دکتر بهم گفت که اگه لکه بینی یا خونریزی یا درد زیر شکم داشتی دوباره مراجعه کن ، گفت که احتمال داره لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشه بخاطر همین عدد پایینه . 6 آذر هم واسم سونو گرافی شکمی نوشت .

سلام

ممنون  از  جواب ،  یه کمی از استرسم کم شد، امیدوار شدم .  

ولی اگه تا 6 آذر صبر کنم و اگه در حالت بدبینانه حاملگی خارج رحم باشه ، واسه درمان دیر نمیشه ؟

نه دیر نمیشه.
    برای بررسی بارداری خارج رحمی و رشد جنین در بارداری پوچ حداقل 5 - 6 هفته باید بگذره برای همین 6 آذر درخواست سونو انجام شده.
    نگران نباشید به سلامتی صدای قلب جنین سمع میشه.

فعلا شب بخیر

15. سلام.چند روز بعد از عمل واریکوسل نباید نزدیکی صورت بگیره؟اگر مرد نزریکی داشته باشه ایا میتونه باعث ناباروری یا تشدید ناباروری ویا ضعف اسپرم در طول زمان بشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 26 از 70
رفتن به صفحه :    ... 26 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید