شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 25 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. باسلام من ماه قبل در تاریخ 22/7/91 پریود شدم البته از تاریخ 20/7/91 ترشحات قهوه ای وگاهاً خون داشتم این ماه هم که خیلی امیدوار بودم حامله شدم در تاریخ 18/8/91 ساعت 1 شب چند لخته کوچک خون دیدم و روز 19/8/91 ترشحات قهوه ای  البته کم هستش کمی درد در دل دارم - اعصابم کمی بهم ریخته آیا علائم بارداری میتونه باشه آزمایش خون بدم یا بازهم پریود میشم ؟ من فکر کنم دوره هام 28 روزه باشه درسته ؟

تاریخ پریود مرداد2/5/91-31/5/91 در مرداد ماه چون تقریباً 51 روز بود سقط کردم پریود شدم که دکتر با سونو گفت پریودم و در 31/5/91 هم پریود شدم - شهریور 26/6/91 - مهر 22/7/91

2. با سلام
    من 27 ساله و 2 سال از ازدواجم میگذره.همسرم واریکوسل داشته و پس از جراح نتایج آزمایش روند صعودی داشته .آخرین آزمایش   fast motile 24%. normal morphology 65% . motilty 48%  بوده.من هم  بدلیل pco و پرولاکتین بالا( 48 ) اخیرا پریو های نامنظم داشتم.به تشخیص پزشک تیر ماه درمان راشروع کردیم. پس از مصرف لتروزول و 4 عدد فوستیمون 3 فولیکول 16 و 17  و14راست و 3 تا 12و10 و10در تخمدان چپ.تست pco منفی بود.14 روز پس از تزریق hcg لکه بینی داشتم و پس از 4 روز لکه بینی پریود شدم .ماه بعد بدون مصرف دارو 30روزه پریود شدم و علایم تخمکگذاری نیز داشتم.به تشخیص پزشک این ماه iui شدم.قبل از تزریق hcg  سه فولیکول 18.17.17 سمت چپ و 15.10 سمت راست داشتم . تست همسرم روز آزمایش به گفته پزشک خوب بوده.روز 16 پس از iui تست بتا خون دادم 1.3 بود الان که روز 18 هستم هنوز پریود نشدم.در ضمن از پایین نافم یک خط تیره به سمت پایین بوجود آمده.آیا باردارم؟یا به علت دیگری  پریود نشدم؟

3. bahareh1828 نوشته است: سلام آقای دکترهمونطورکه گفتم من توماه اول بارداری هستم فقط یکمی زیردلم میسوزه ودردخفیف داره آیاجنین درمعرض خطره؟

سلام

درد در ناحیه ی شکم در بارداری وجود داره و طبیعیه.
    با توجه به پست قبلی تون احساس می کنم زیر نظر پزشک نیستین!
    توصیه می کنم تایم بارداری رو تحت نظر پزشک باشید و در مورد تغذیه هم به حرف مامان بزرگای اطرافتون گوش ندید! و هر چی هر چی رو مصرف نکنید اینجوری به هر سه نفرتون لطف بزرگی رو می کنید.

4. sudsabet نوشته است: از پاسختون ممنون
    این کیست در داخل تخمدان نیست و در اطراف آن میباشد و دکترو معتقد است تا قبل از تصمیم به بارداری بهتر است دست نخورد با توجه به اینکه سایز آن ثابت است

سلام دوباره

به هر حال به نظر من سایز کیست خیلی بزرگه و امکان پاره شدن اون وجود داره.
    من جای شما بودم به یه متخصص دیگه مراجعه می کردم و نظر اون رو هم می خواستم.

5. azxcv نوشته است: باسلام من ماه قبل در تاریخ 22/7/91 پریود شدم البته از تاریخ 20/7/91 ترشحات قهوه ای وگاهاً خون داشتم این ماه هم که خیلی امیدوار بودم حامله شدم در تاریخ 18/8/91 ساعت 1 شب چند لخته کوچک خون دیدم و روز 19/8/91 ترشحات قهوه ای  البته کم هستش کمی درد در دل دارم - اعصابم کمی بهم ریخته آیا علائم بارداری میتونه باشه آزمایش خون بدم یا بازهم پریود میشم ؟ من فکر کنم دوره هام 28 روزه باشه درسته ؟

تاریخ پریود مرداد2/5/91-31/5/91 در مرداد ماه چون تقریباً 51 روز بود سقط کردم پریود شدم که دکتر با سونو گفت پریودم و در 31/5/91 هم پریود شدم - شهریور 26/6/91 - مهر 22/7/91

سلام

برای بارداری تست خون بدید تا مطمئن شید.
    سیکل شما 26 - 27 روزه س.

6. z_med نوشته است: با سلام
    من 27 ساله و 2 سال از ازدواجم میگذره.همسرم واریکوسل داشته و پس از جراح نتایج آزمایش روند صعودی داشته .آخرین آزمایش   fast motile 24%. normal morphology 65% . motilty 48%  بوده.من هم  بدلیل pco و پرولاکتین بالا( 48 ) اخیرا پریو های نامنظم داشتم.به تشخیص پزشک تیر ماه درمان راشروع کردیم. پس از مصرف <a>لتروزول</a> و 4 عدد فوستیمون 3 فولیکول 16 و 17  و14راست و 3 تا 12و10 و10در تخمدان چپ.تست pco منفی بود.14 روز پس از تزریق hcg لکه بینی داشتم و پس از 4 روز لکه بینی پریود شدم .ماه بعد بدون مصرف دارو 30روزه پریود شدم و علایم تخمکگذاری نیز داشتم.به تشخیص پزشک این ماه iui شدم.قبل از تزریق hcg  سه فولیکول 18.17.17 سمت چپ و 15.10 سمت راست داشتم . تست همسرم روز آزمایش به گفته پزشک خوب بوده.روز 16 پس از iui تست بتا خون دادم 1.3 بود الان که روز 18 هستم هنوز پریود نشدم.در ضمن از پایین نافم یک خط تیره به سمت پایین بوجود آمده.آیا باردارم؟یا به علت دیگری  پریود نشدم؟

سلام

فاکتور تحرک اسپرم همسرتون تقریبا حداقل نرمال رو داره اما مورفولوژی خوبه. تعداد اسپرم ها رو ننوشتین؟
    سایز فولیکول های شما برای بارداری تقریبا مناسبه.
    هم شما و هم همسرتون شرایط حداقل نرمال رو دارین.
    بنابراین احتمال بارداری وجود داره و چند روز دیگه تست بتا رو تکرار کنید تا وضعیت مشخص شه.

7. سلام من طبق نظر پزشکم مدتی هست که اسیدفولیک و ویتامین ای مصرف می کنم و از آنجاییی که پریودم همیشه 28 روز هست در روزهای10- 12-14-16 نزدیکی داشتم بعد از چند روز زیر دلم دردهای شدیدی گرفت روز بیستم آزمایش خون بارداری دادم بتا 2 بود هنوز چند روز مونده به پریودم احتمال دارد حامله باشم؟ من و همسرم خیلی علاقمندیم به بارداری- دو سال و نیم هست که ازدواج کردیم لطفا راهنمایی ام کنید ممکن هست باردار باشم؟؟

8. nazan58 نوشته است: سلام من طبق نظر پزشکم مدتی هست که اسیدفولیک و ویتامین ای مصرف می کنم و از آنجاییی که پریودم همیشه 28 روز هست در روزهای10- 12-14-16 نزدیکی داشتم بعد از چند روز زیر دلم دردهای شدیدی گرفت روز بیستم آزمایش خون بارداری دادم بتا 2 بود هنوز چند روز مونده به پریودم احتمال دارد حامله باشم؟ من و همسرم خیلی علاقمندیم به بارداری- دو سال و نیم هست که ازدواج کردیم لطفا راهنمایی ام کنید ممکن هست باردار باشم؟؟

با توجه به جواب از بتاتون که بارداری منتفی هستش
    در ماه های آینده اقدام کنید ایشالا که نتیجه می گیرید

9. با سلام.آيا ترشحات سفيد پنيري شكل از واژن ربطي به پرولاكتين دارد در ضمن پرولاكتين من 350 است اندازه طبيعي آن چقدر بايد باشد ترشحات طبيعي واژن چه رنگي و چه جوري است .لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكر.

10. ttdfur نوشته است: با سلام.آيا ترشحات سفيد پنيري شكل از واژن ربطي به پرولاكتين دارد در ضمن پرولاكتين من 350 است اندازه طبيعي آن چقدر بايد باشد ترشحات طبيعي واژن چه رنگي و چه جوري است .لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكر.

سلام

دوست عزیز بهتر بود سوالتون رو در پست های مرتبط تر میپرسیدین ، ترشحات پنیری شکل عفونت قارچی هستند و ترشحات طبیعی واژن که مربوط به عملیات تخمک گذاری میباشد ، بی رنگ یا سفید رنگ هستند وکمی هم غلیظ و کشدار و بوی نامطبوع نظیر بوی ماهی ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. ttdfur نوشته است: با سلام.آيا ترشحات سفيد پنيري شكل از واژن ربطي به پرولاكتين دارد در ضمن پرولاكتين من 350 است اندازه طبيعي آن چقدر بايد باشد ترشحات طبيعي واژن چه رنگي و چه جوري است .لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكر.

سلام

شما بالاخره تست پرولاکتین دادین! چرا اینقدر دیر!؟
    اما پاسخ:
    ترشحات پنیری شکل از واژن با پرولاکتین بالا ارتباط معناداری نداره.
    رنج نرمال پرولاکتین 2 - 29 ng/ml هست. به واحدش دقت کنید چون در برخی از آزمایشگاه ها واحد اندازه گیری متفاوته.
    اگه واحد درست باشه همین پرولاکتین بالا علت خوبی برای نازایی شماست.
    در مورد عفونت و ترشحات واژن هم که دوستمون اشاره کردن و شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. سلام، ببخشیید سوالی داشتم: میخواستم بدونم پرولاکتین خانمی از چه اندازه بیشتر بودنی احتمال بارداری کمتر میشه.
    ممنون از پاسخگوییتون

13. morijun نوشته است: سلام، ببخشیید سوالی داشتم: میخواستم بدونم پرولاکتین خانمی از چه اندازه بیشتر بودنی احتمال بارداری کمتر میشه.
    ممنون از پاسخگوییتون

سلام

در تستی که می دین مقادیر نرمال ذکر میشه هر چه که میزان هورمون از اون مقدار بیشتر باشه یعنی غیر نرمال تر (لغتو!) محسوب میشه.
    مقادیر بالای پرولاکتین مانع تخمک گذاری میشه و نازایی رو نتیجه میده.

14. سلام آز اسپرم همسرم فرستادم براتون .دکترم گفت ما یه لوله رو عمل نمیکنیم. با همون لوله راست که سالمه ادامه می دیم گفت همسرم ضعیفه و حالا جفتمون مشکل داریم به اون که همون قرصا رو داد و به من هم : از روز 1 تا 10 قایدگی 1عدد استرادیول + از 4 قایدگی صبح ظهر شب تا 9 قایدگی لتروفم +14 قایدگی آمپول داد گفت تا 2ماه تکرار کن اگه حامله نشدی باز بیا پیشم .به نظرتون مشکل ما خیلی حاده و با این تجویز جوابگو هست یا باید دارو های قویتریو امتحان کنیم؟کاش از همینجا بریم سر داروی آخر(موثر برای وضعیت من) از انتظار خسته شدم از عید امسال دنبال مقدمات و آزمایشات و دندان پزشکی . رژیم غذایی و فولیک اسید و ویتامین آ و........ بودم

15. shayna24 نوشته است: سلام آز اسپرم همسرم فرستادم براتون .دکترم گفت ما یه لوله رو عمل نمیکنیم. با همون لوله راست که سالمه ادامه می دیم گفت همسرم ضعیفه و حالا جفتمون مشکل داریم به اون که همون قرصا رو داد و به من هم : از روز 1 تا 10 قایدگی 1عدد استرادیول + از 4 قایدگی صبح ظهر شب تا 9 قایدگی لتروفم +14 قایدگی آمپول داد گفت تا 2ماه تکرار کن اگه حامله نشدی باز بیا پیشم .به نظرتون مشکل ما خیلی حاده و با این تجویز جوابگو هست یا باید دارو های قویتریو امتحان کنیم؟کاش از همینجا بریم سر داروی آخر(موثر برای وضعیت من) از انتظار خسته شدم از عید امسال دنبال مقدمات و آزمایشات و دندان پزشکی . رژیم غذایی و فولیک اسید و ویتامین آ و........ بودم

سلام

اینکه می گید "به اون همونا رو داد" به من چیز جالب و خوبی رو نمیگه!  
    ببینید دوست من، هم شما و هم همسرتون در باروری مشکل دارید بنابراین شما باید صبور باشید و مراحل رو به ترتیب طی کنید.
    درمان دارویی شما خوبه و برای تحریک تخمک گذاری تجویز شده فقط اگه روز 11 - 12 سیکلتون بتونید یه سونو بدید که سایز فولیکول ها رو بشه ارزیابی کرد خیلی بهتره.
    بازم میگم آرامشتون رو حفظ کنید و با همسرتون همراه بشید تا نتیجه حاصل بشه. هر چه که استرستون کم تر باشه به خودتون لطف بیشتری می کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 25 از 58
رفتن به صفحه :    ... 25 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید