شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 24 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. rion نوشته است: من پریود منظمی دارم دوره ام 28 روزه هست این ماه چند بار نزدیکی پر خطر داشتم(در روز های تخمک گذاری) 20 آبان باید پریود بشم چند روزه تهوع و سرگیجه دارم زیر دلم دردهایی رو احساس میکنم ممکنه باردار باشم؟ یعنی امکان داره علایمش به همین زودی ظاهر بشه؟

ممکنه
    برای اطمینان تست خون بارداری بدید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام . بلاخره دکترم عکس رنگی برام نوشت . منتظرم تا جوابشو با آز اسپرم که آماده شد ببرم فقط میشه تا 2هفته دیگه که دکتر جواب عکس رنگیمو ببینه منو از ناراحتی نجات بدین انگار خبرای بدیه
    هیسترو سالپنگوگرافی :
    در فلورسکوپی و رادیوگرافی از رحم ماده حاجب وارد کاویته رحم شده .
    علایم تورم در مخاط کانال سرویکس مشهود است . ناحیه ایسم طبیعی است.
    اندازه کاویته رحم طبیعی .بدنه رحم باریک . کورنها کشیده و فرورفتگی در ناحیه فوندوس رحم همانند ARCUAT مشهود است .
    ماده حاجب از رحم وارد لوله رحم طرف راست شده . ماده حاجب از لوله راست وارد فضای آزاد پریتوان شده و باز است .
    با وجود به کار بردن تدابیر لازم ماده حاجب وارد لوله رحم چپ نشد و در ناحیه بین جداری به علت اسپاسم شدیدو یا INFECTION لوله بسته می باشد.
    در کلیشه کنترل بعد از نیم ساعت لوله طرف راست باز است.
    یعنی درمان انسداد لوله رحمی من فقط با جراحی ؟ درمان دارویی نداره؟دارم از فکر و حیال خل می شم.حالا باید چهکار کنم؟ Sad
    میتونه علت پریودای نامنظمم باشه؟با یه لوله رحم نمیشه حامله شد؟
    در ضمن 2کیلو تابحال کم کردم.

3. shayna24 نوشته است: سلام . بلاخره دکترم عکس رنگی برام نوشت . منتظرم تا جوابشو با آز اسپرم که آماده شد ببرم فقط میشه تا 2هفته دیگه که دکتر جواب عکس رنگیمو ببینه منو از ناراحتی نجات بدین انگار خبرای بدیه
    هیسترو سالپنگوگرافی :
    در فلورسکوپی و رادیوگرافی از رحم ماده حاجب وارد کاویته رحم شده .
    علایم تورم در مخاط کانال سرویکس مشهود است . ناحیه ایسم طبیعی است.
    اندازه کاویته رحم طبیعی .بدنه رحم باریک . کورنها کشیده و فرورفتگی در ناحیه فوندوس رحم همانند ARCUAT مشهود است .
    ماده حاجب از رحم وارد لوله رحم طرف راست شده . ماده حاجب از لوله راست وارد فضای آزاد پریتوان شده و باز است .
    با وجود به کار بردن تدابیر لازم ماده حاجب وارد لوله رحم چپ نشد و در ناحیه بین جداری به علت اسپاسم شدیدو یا INFECTION لوله بسته می باشد.
    در کلیشه کنترل بعد از نیم ساعت لوله طرف راست باز است.
    یعنی درمان انسداد لوله رحمی من فقط با جراحی ؟ درمان دارویی نداره؟دارم از فکر و حیال خل می شم.حالا باید چهکار کنم؟ Sad
    میتونه علت پریودای نامنظمم باشه؟با یه لوله رحم نمیشه حامله شد؟
    در ضمن 2کیلو تابحال کم کردم.

سلام

در هر سیکل تخمدان ها به طور متناوب یه دونه تخمک آزاد میکنن و با توجه به اینکه لوله ی چپ مسدوده عملا احتمال بارداری شما به نصف کاهش پیدا میکنه.
    اضافه وزن شما و تخمک گذاری نامطلوب رو هم به این مجموعه اضافه کنیم بارداری آسون نخواهد بود.
    اسپرموگرام همسرتون رو هم اینجا بذارید تا اون رو هم ببینیم. اگه اونم نرمال نباشه احتمال بارداری کمتر هم میشه.
    اما با صبر و حوصله و پیگیری برای درمان، مشکل تا حد خوبی مرتفع میشه.

4. سلام آقای دکترمن توماه اول بارداری هستم میتونیدیکمی راهنماییم کنیدکه چه غذاهایی باعث سقط جنین میشه وچه غذاهایی براش مفیده ؟ گوشت کبوترهم براش مفیده یامضر؟

5. bahareh1828 نوشته است: سلام آقای دکترمن توماه اول بارداری هستم میتونیدیکمی راهنماییم کنیدکه چه غذاهایی باعث سقط جنین میشه وچه غذاهایی براش مفیده ؟ گوشت کبوترهم براش مفیده یامضر؟

سلام

مصرف اسید فولیک در اوایل دوران بارداری فراموش نشه.
    دو لینک زیر رو مطالعه کنید.

سلامتي كودكان آينده با تغذيه صحيح مادران باردار

تغدیه در دوران بارداری

بعد در ادامه مطلب زیر رو بخونید.

مامان شدنتون رو هم تبریک می گم   

در ادامه ...

تغذیه در دوران بارداری (2)

عوارض مرتبط با رژیم غذایی در دوران بارداری
    1) حالت تهوع

سه ماه اول بارداری، حالت تهوع واستفراغ بخصوص درهنگام صبح شایع تر است . استفراغ و تهوع شدید اوایل بارداری با كمبود حاد انرژی و پروتئین همراه می شود . راهكارهای مناسب برای برطرف كردن آن به قرار زیراست : تازه بودن هوای اتاق ، جلوگیری از هر نوع بو ، خوردن غذاهای سرد، آهسته بلند شدن از رختخواب ، گذاشتن كمی بیسكویت خشك د ردهان قبل از بر خواستن از رختخواب ، مصرف نمودن شش وعده غذا بجای سه وعده ، پرهیز از غذاهای پر چربی و ادویه دار و نفاخ و غذاهای برطرف كننده تهوع؛ آب میوه ، نوشابه گاز دار ، دوغ ، لواشك ، آلو یا آلبالو ، نان خشك و آبلیمو هستند. شما باید دراین مدت از گرسنگی اجتناب كنید و از مصرف آشامیدنی ها با غذا و غذاهای سرخ كرده پرهیز كنید.

2) ترش كردن یا سوزش معده

این حالت درماههای آخر پس از صرف غذا ایجاد می شود و راه حل آن افزایش تعداد وعده های غذا ، پوشیدن لباسهای گشاد و آهسته جویدن غذاست . زنان باردار درماههای آخرپس از صرف غذا نباید دراز بكشند.

3) یبوست

مشكلات دفعی دراواخر دوره بارداری مشاهده می شود و بیشتر به علت كاهش فعالیت فیزیكی و بزرگ شدن رحم وجنین است . از این رو مصرف مایعات زیاد ، غذاهای غنی از فیبر مثل سبزیجات خام ، میوه های خام و نانها ی سبوس دار (سنگك و جو) و همچنین مصرف آلو ، انجیر و دیگر خشكبار خیس خورده مفید است. همچنین پیاده روی برای برطرف كردن این حالت مؤثر است.

بیماری هایی مانند بیماری قند دوران بارداری و فشار خون دوران بارداری امكان دارد بوجود آید كه باید تحت نظر پزشك و متخصص درمان شوند.

برنامه غذایی یك مادر باردار

یك مادر باردار باید از كلیه مواد غذایی به میزان مورد نیازش مصرف كند تاهم جنین رشد مناسبی داشته باشد و هم ذخائر بدن مادر تخلیه نشود. اگر مادر بیش از اندازه غذا مصرف كند، چربی های موجود در بدنش زیاد شده و زایمان او سخت تر خواهد بود. پس از زایمان نیز خیلی مشكل تر به وزن پیش از بارداری باز خواهد گشت ویا هیچ گاه به وزن قبل از بارداری باز نخواهد گشت.

نمونه برنامه غذایی مناسب یك مادر باردار:

صبحانهنان سنگك یا جو ( سبوس دار) 3 برش + پنیر 30 گرم + عسل یا مربا 2 قاشق مرباخوری + خامه 3 قاشق سو پخوری + شیر كم چربی 1 لیوان     
    ساعت 102 عدد میوه مثل یك سیب ترجیحاً با پوست و یا یك عدد گلابی ، انار، یا یك برش طالبی یا هندوانه و ... + 4 قاشق سوپخوری مخلوط بادام ، بادام زمینی ، فندق ، گردو و ...     
    ناهارعدس پلو: گوشت 120 گرم + كته 10 قاشق غذا خوری + عدس پخته یك سوم لیوان + كشمش 1 قاشق غذاخوری + سبزی خوردن یك پیش دستی + ماست كم چربی یك دوم لیوان و مجاز به استفاده از 2 قاشق غذا خوری روغن مایع د رغذا هستید
    عصرانه2 عدد میوه تازه یا یك پنجم لیوان آب میوه تازه
    شامكوكو سیب زمینی : تخم مرغ 1 عدد ( برای مادر باردار) + سیب زمینی 1 عدد متوسط + نان سبوس دار 2 برش+ روغن مایع یك و نیم قاشق غذا خوری برای پخت + ماست كم چربی 1 لیوان + سالاد فصل 1 كاسه (حاوی اسفناج و گوجه و فلفل سبز)
    قبل از خوابشیركم چربی 1 لیوان + عسل 4 قاشق مرباخوری

اگر در برنامه ی زیر دقت كنید متوجه می شوید كه كل مواد غذایی كه مادر باردار باید درطول روز مصرف كند چه میزان است. این یك برنامه ی كلی جهت تعیین مقدار دریافت مواد غذایی یك مادر باردار در طی یك روز است.

3 تا 4 لیوانشیر كم چربی
    120 تا 180 گرمگوشت ( لخم) ، ماكیان و ماهی
    1 عددتخم مرغ
    3 تا 5 لیوان بصورت خام (سبزیجات)سبزی های دارای برگ سبز یا زرد تیره ، پخته یا خام ، سبزیجات نشاسته ای شامل سیب زمینی
    1 لیوان پختهلوبیا ، عدس و حبوبات دیگر
    3 تا 4 عددمیوه تازه یا كمپوت با رنگ نارنجی تیره شامل زرد آلو، هلو، طالبی
    210 تا 320 گرم درطول روزغلات كامل ، نانهای غنی شده ، غلات صبحانه ، شیرینی های خشك و بیسكویت های سبوس دار

این برنامه برای اكثر افراد كافی است ، فقط مادران قد بلند ( بلندتر از 163 سانتیمتر ) نیازشان كمی بیشتر از مقدار ذكر شده است.

آنچه مادر بادار نباید مصرف كند:

1) كافئین : نوشیدنی های كافئین دار مانند چای ، قهوه ونوشابه های كوكا با ید به 2 لیوان درروز محدود شوند. زیرا می توانند موجب تولد نوزاد كم وزن تا نوزاد با عوارض عصبی شوند. دم كرده های گیاهی ( مانند چای نعناع و یا گل گاو زبان ) كه اغلب جانشین نوشیدنی های كافئین دار می شوند، گاهی اثرات جانبی مانند حالت تهوع و استفراغ بوجود می آورند كه درزنان باردار باید با احتیاط مصرف شوند.

2) الكل : مصرف الكل درهنگام با رداری با افزایش خطر تولد نوازد كم وزن و یا بروز سندرم الكلی جنین همراه است.

3) شكلات : شكلات علاوه بر اینكه مقداری كمی كافئین دارد ، حاوی تئوبرومید نیز می باشد كه شبیه كافئین است . بنابراین مصرف شكلات باید محدود شود.

4) تركیبات حاوی قند ساده : مواد قندی ساده دراین دوران در حد اعتدال مصرف شوند .

منبع

6. سلام مرسی از پاسخگوییتون.میشه بگید 1. مسدود بودن لوله میتونه علت پریود نامنظم بشه؟
    2 . فقط با جراحی مشکلم رفع میشه؟یا دارویی هم میشه؟
    3 . تو جواب عکس مشکله دیگه ام چیه بجز بسته بودن لوله؟

7. با سلام
    من 29 سال دارم و حدود 6 سال است که دارای یک کیست 5 سانتی متری در تخمدان راست می باشم و تا به حال دکترم پیشنهاد برداشتن کیست را نداده اند و کیست از نوع آبکی است. سونوگرافی واژینال نیز انجام گرفته است. آیا ممکن است این کیست در باروری آینده اختلال ایجاد کند و دیگر اینکه این کیست در طول این مدت هیچ تغییر نکرده ممکن است منشا آن اصلا تخمک نبوده و یک کیست شکمی باشد؟

8. shayna24 نوشته است: سلام مرسی از پاسخگوییتون.میشه بگید 1. مسدود بودن لوله میتونه علت پریود نامنظم بشه؟
    2 . فقط با جراحی مشکلم رفع میشه؟یا دارویی هم میشه؟
    3 . تو جواب عکس مشکله دیگه ام چیه بجز بسته بودن لوله؟

سلام

1. انسداد لوله های رحمی معمولا به خاطر وجود عفونته و این عفونت خودش دلایل مختلفی داره مثلا آندومتریوز که از عوارضش اختلال در قاعدگیه.
    2. درمان شما بستگی به علت وجود انسداد داره اگه علت عفونت باشه شاید با آنتی بیوتیک رفع شه در غیر اینصورت با لاپاراسکوپی یا هیستروسکوپی مشکل مرتفع میشه.
    3. در HSG شما به دو احتمال اسپاسم شدید و عفونت اشاره شده که میتونه انسداد لوله ی سمت چپ به خاطر اون باشه و ظاهرا مشکل همینه.

9. sudsabet نوشته است: با سلام
    من 29 سال دارم و حدود 6 سال است که دارای یک کیست 5 سانتی متری در تخمدان راست می باشم و تا به حال دکترم پیشنهاد برداشتن کیست را نداده اند و کیست از نوع آبکی است. سونوگرافی واژینال نیز انجام گرفته است. آیا ممکن است این کیست در باروری آینده اختلال ایجاد کند و دیگر اینکه این کیست در طول این مدت هیچ تغییر نکرده ممکن است منشا آن اصلا تخمک نبوده و یک کیست شکمی باشد؟

سلام

کیست 5 سانتی متری واقعا سایزش بزرگه و میتونه در باروری مشکل ایجاد کنه.
    به نظر من به یه متخصص زنان دیگه مراجعه کنید و نظر ایشون رو در مورد خارج کردن کیست جویا بشید بهتره.

10. با سلام
    پریودم 28-29 هر ماه اتفاق می افته.ولی این ماه 15ام پریود شدم که 2روز طول کشید و شدید بود.یک هفته پیش راطه داشتم که منی روی پشتم ریخته شد و تا مقعد رسید که سریع پاک کردم با دستمال.ایا احتمال بارداری هست؟

11. سلام آقای دکترهمونطورکه گفتم من توماه اول بارداری هستم فقط یکمی زیردلم میسوزه ودردخفیف داره آیاجنین درمعرض خطره؟

12. از پاسختون ممنون
    این کیست در داخل تخمدان نیست و در اطراف آن میباشد و دکترو معتقد است تا قبل از تصمیم به بارداری بهتر است دست نخورد با توجه به اینکه سایز آن ثابت است

13. aram92

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

اگه دست آلوده به اسپرم شده باشه بعد یک ساعت دست رو با آب و صابون بشوریم دیگه اسپرمی وجود نداره؟ آخه شما گفتید 4 ساعت زنده میمونه

ممنون

14. baharak07 نوشته است: با سلام
    پریودم 28-29 هر ماه اتفاق می افته.ولی این ماه 15ام پریود شدم که 2روز طول کشید و شدید بود.یک هفته پیش راطه داشتم که منی روی پشتم ریخته شد و تا مقعد رسید که سریع پاک کردم با دستمال.ایا احتمال بارداری هست؟

سلام

خیر احتمتل بارداری وجود نداره به 2 دلیل :

1. منی به واژن نرسیده

2.خودتون میگید که سریع پاکش کردید.

اینکه میگید نظم پریودیتون به هم ریخته شاید به دلیل استرس بوده یا اینکه رژیم غذایی یا آب وهواتون تغییر کرده.

15. aram92 نوشته است: سلام

اگه دست آلوده به اسپرم شده باشه بعد یک ساعت دست رو با آب و صابون بشوریم دیگه اسپرمی وجود نداره؟ آخه شما گفتید 4 ساعت زنده میمونه

ممنون

سلام

بعد از شستشو اسپرم ها ازبین میرن. تا 4ساعت در صورتی که بدون تغییر باقی بمونن و نشوریمش.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 24 از 58
رفتن به صفحه :    ... 24 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید