شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نبــــــض!!

1. با سلام

به مدت 2 هفته است که گهگاهی زیر دلم مثل نبض میزنه بخصوص زمانی که استرس بهم وارد میشه این حالت هیچ وقت قبلاً نداشته ام کمتر از یه سال پیشم  سنوگرافی از تخمدان رحم مثانه دادم که همه چی نرمال بوده  و همچنین اکو واسه قلب انجام  دادم  که اونم نرمال بوده فکرمیکنیدچه دلیل داشته باشه یه کم نگران شدم ؟ ممنون میشم از راهنمایی هاتون

2. raha_taranom نوشته است: با سلام

به مدت 2 هفته است که گهگاهی زیر دلم مثل نبض میزنه بخصوص زمانی که استرس بهم وارد میشه این حالت هیچ وقت قبلاً نداشته ام کمتر از یه سال پیشم  سنوگرافی از تخمدان رحم مثانه دادم که همه چی نرمال بوده  و همچنین اکو واسه قلب انجام  دادم  که اونم نرمال بوده فکرمیکنیدچه دلیل داشته باشه یه کم نگران شدم ؟ ممنون میشم از راهنمایی هاتون

سلام

منم همینطوریم و بیشتر از یکسال که این حالتو دارم نگران نباش اگه چیزی میبود من الان زنده نبودم

3. [quote="mohammadjoon26"]
    raha_taranom نوشته است: با سلام

سلام

اینگونه رفلکسها در واقع میتونه پاسخ دستگاه عصبی به شرایط محیطی باشه مثل استرس و تنشهای محیطی و .... اگر این حالت فقط در هنگام استرس و عصبانیت و اینگونه شرایط خاص به وجود میاد زیاد جای نگرانی نداره و باید اون عامل استرس زا رو از بین برد و سعی کرد از اون حالت خارج شد.اما اگر این گونه رفلکسها همیشه وجود داره و طولانی شده لطفا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.مورد مشابهی در زیر پلک رو دیدم که بعدها متوجه شدند بیماری ام اس بوده است. یا فرد دیگری که اینگونه نبضها در اثر میگرن بوده است.به هر حال با توجه به سایر علائمی که دارید پزشک متخصص تشخیص نوع مشکل را خواهد داد و اگر فقط در اثر استرس این حالت به وجود میاد جای نگرانی نیست.

4. یه کمی  بیشتر نگران شدم یعنی ممکنه ام اس باشه؟

5. دوست عزیز
    شما از صحبتهای من فقط اون بخشی رو که دوست داشتید برداشت کردید.پاسخم کامل بود.اگر مشکل شما طولانی شد و همیشگی بود (نه صرفا در یک موقعیت استرس زا و ....) و علائم دیگه ای در شما به وجود اومد با توجه به سایر علائم مشکل شما برای پزشک متخصص قابل تشخیصه.

6. raha_taranom نوشته است: یه کمی  بیشتر نگران شدم یعنی ممکنه ام اس باشه؟

منه گفتم هیچ مشکلی نداری اگه ام اس بود اثرش رو نشون میداد

7. سلام
    من هم 2 هفته هست این حرکات رو دارم و بسیار نگرانم
    راستش خیلی وقتا بیشتر از حرکات نبضی هست و شدیده
    و من به طور آشکار تکون خوردنای شکممو رومیبینم
    همیشه هم این حرکتا طرف چپ شکممه!
    و موقع استرس هم نیست
    و هر موقعی این حرکات رو دارم
    واقعا نگرانم هر کس اطلاعی در این زمینه داره کمکم کنه لطفا
    متشکرم

8. کسی واقعا نیست جواب منو بده؟

9. taranome_eshgh نوشته است: سلام
    و موقع استرس هم نیست
    متشکرم

سلام

آیا این حرکات بعد از خوردن غذا زیاد میشود یا ربطی به غذا ندارد

آیا در کل طول روز این نبض را حس میکنید

آیا فشار خون شما نرمال است و بیماری دیگری ندارید

آیا در آن ناحیه احساس درد میکنید در حالت نشسته و خوابیده هم همان نبض را دارید

البته باتوجه به سن شما خیلی بعید است که مشکلتان آنوریسم آئورت شکمی باشد اما این پست را بخوانید

آنوریسم آئورت شکمی

بهترین راه مراجعه حضوری به پزشک  داخلی یا جراح عمومی و ویزیت است

موفق باشید

10. doktor نوشته است:
    taranome_eshgh نوشته است: سلام
    و موقع استرس هم نیست
    متشکرم

سلام

آیا این حرکات بعد از خوردن غذا زیاد میشود یا ربطی به غذا ندارد

آیا در کل طول روز این نبض را حس میکنید

آیا فشار خون شما نرمال است و بیماری دیگری ندارید

آیا در آن ناحیه احساس درد میکنید در حالت نشسته و خوابیده هم همان نبض را دارید

البته باتوجه به سن شما خیلی بعید است که مشکلتان آنوریسم آئورت شکمی باشد اما این پست را بخوانید

آنوریسم آئورت شکمی

بهترین راه مراجعه حضوری به پزشک  داخلی یا جراح عمومی و ویزیت است

موفق باشید

سلام
    نخیر ربطی به غذا نداره تا اونجایی هم که دقت کردم موقع غذا یا بعد از اون حرکتی نیس.
    بله در هر موقع از روز وجود داره.
    بعضی اوقات بیشتر و شدیدتر و بعضی ساعات کمتر.
    بعضی روزها هم بسیار کم و جزئی.
    فشار خون من اکثر اوقات 10 یا 9روی 7 یا 8 است بیماری هم سابقه کیست تخمدان دارم و فکر میکنم هنوز هم هست و سابقه کم کاری تیروئید که خیلی وقته بهبود پیدا کرده.
    نخیر هیچ دردی در اون ناحیه ندارم فقط همین تکان خوردن و حس قلقلک در مواقع شدت.اکثر اوقات رد حالت نشسته اما در حالت خوابیده هم وجود داره اما کم.

ممنون از پاسختون!

11. سلام دوست عزيز

منم مثل شما اين مشكلو دارم و چيزي جالبه كه ديدم اينه كه شما كم كاري تيروئيد داريد  منم همينطور و دائم قرص استفاده ميكنم به نظرم يه آز تيروئيد بدين من از  وقتي قرص ميخورم  واسه تيروئيدم خيلي كم شده  بعد يه مطلب ديگه ميدونيد كه اكثر بيماران تيروئيدي بايد مدام العمر دارو مصرف كنن  حتي اگه از بدين و همه چي نرمال باشه چون  به قول دكتر من  بعد چندين ماه  بعد از قطع قرص هنوز تو از نشون ميده نرمال اما بعد چند وقت دوباره افت ميكنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام
    من خیلی وقت پیش کم کاری تیروئید داشتم و خفیف بود
    پارسال و امسال(دو هفته پیش) هم که آز دادم نرمال بودم
    یعنی بازم اینا سندیت نداره که من تیروئید ندارم؟
    پس چطور باید مطمئن بشم

13. عزيزم به نظرم اگه دكترت صلاح دونست يه اسكن تيروئيد واست بنويسه  تو اون 100%مشخص ميشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید