شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

من واریکوسل دارم یا نه؟

1. 3tar

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

بنده 30 ساله و مرد هستم. با مراجعه به ارولوژیست پزشک مربوطه نظر به واریکوسل درجه 3 دادند و برایم سونوگرافی و آزمایش اسپرم نوشتند. که نتیجه سونوگرافی هیچ چیز غیر عادی را نشان نداد و اعلام نمود که واریکوسل ندارم. از سویی دیگر نتیجه آزمایش اسپرم هم بسیار خوب بود. اما با این حال پزشک من هنوز بر نظرش هست و می گوید من واریکوسل درجه 3 دارم اما چون نتیجه آزمون اسپرم خوب است نیازی به عمل نیست. از سویی دیگر می گویند واریکوسل تا 30 سالگی تاثیراتش را می گذارد و از آن به بعد بعید است تاثیر منفی تری بگذارد. لذا طبق نظر ایشان نیازی به جراحی ندارم. می خواستم نظر شما را جویا شوم و سوال دیگرم این است که آیا می شود در سونوگرافی خطایی آنهم به این آشکاری رخ دهد؟

ممنون از لطف شما

2. 3tar نوشته است: با سلام

بنده 30 ساله و مرد هستم. با مراجعه به ارولوژیست پزشک مربوطه نظر به واریکوسل درجه 3 دادند و برایم سونوگرافی و آزمایش اسپرم نوشتند. که نتیجه سونوگرافی هیچ چیز غیر عادی را نشان نداد و اعلام نمود که واریکوسل ندارم. از سویی دیگر نتیجه آزمایش اسپرم هم بسیار خوب بود. اما با این حال پزشک من هنوز بر نظرش هست و می گوید من واریکوسل درجه 3 دارم اما چون نتیجه آزمون اسپرم خوب است نیازی به عمل نیست. از سویی دیگر می گویند واریکوسل تا 30 سالگی تاثیراتش را می گذارد و از آن به بعد بعید است تاثیر منفی تری بگذارد. لذا طبق نظر ایشان نیازی به جراحی ندارم. می خواستم نظر شما را جویا شوم و سوال دیگرم این است که آیا می شود در سونوگرافی خطایی آنهم به این آشکاری رخ دهد؟

ممنون از لطف شما

سلام

اینکه از 30 سالگی به بعد واریکوسل تاثیر شو نمیذاره رو جدی نگیرید.
    اما دوست من، انجام سونوگرافی بستگی زیادی به مهارت فردی که اونو انجام میده داره اما بعید میدونم همچین اشتباهی رخ بده و اگه در مورد شما واریکوسل گرید 3 تشخیص داده شده و نتایج اسپرموگرام خوبه به طوری که مقادیر فاکتورها از مینیمم نرمال، فاصله ی خوبی داشته باشن (عمرا اگه تونسته باشم منظورمو برسونم!) و درد در ناحیه ی بیضه ها ندارید تشخیص عدم نیاز به عمل جراحی، لزوما تشخیص اشتباهی نیست.

3. 3tar

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    متشکرم
    پیرو پاسخ شما موارد زیر را عرض می کنم:

1-     پارامترهای آزمون اسپرم فاصله ی خوبی از نرمال دارند.
    2-     با این حال آیا ممکن است به مرور زمان واریکوسل باعث کاهش این پارامترها شده و برای من مشکلی ایجاد نماید؟
    3-     پزشک به من گفته به جراحی احتیاج ندارم و اگر هم انجام بدهم صرفا بخاطر دردش خواهد بود. اما من اصلا درد ندارد. حالا سوالم این است که این درد فقط درد است یا نشان از وخیم شدن و بدترشدن واریکوسل دارد؟
    4-     در سن من چنانچه واریکوسل سبب ناباروری شود جراحی می تواند چارا ساز باشد؟

متشکرم

4. 3tar نوشته است: متشکرم
    پیرو پاسخ شما موارد زیر را عرض می کنم:

1-     پارامترهای آزمون اسپرم فاصله ی خوبی از نرمال دارند.
    2-     با این حال آیا ممکن است به مرور زمان واریکوسل باعث کاهش این پارامترها شده و برای من مشکلی ایجاد نماید؟
    3-     پزشک به من گفته به جراحی احتیاج ندارم و اگر هم انجام بدهم صرفا بخاطر دردش خواهد بود. اما من اصلا درد ندارد. حالا سوالم این است که این درد فقط درد است یا نشان از وخیم شدن و بدترشدن واریکوسل دارد؟
    4-     در سن من چنانچه واریکوسل سبب ناباروری شود جراحی می تواند چارا ساز باشد؟

متشکرم

سلام دوباره

1. دقت نکردین از مینیمم نرمال باید فاصله ی مثبت و خوبی داشته.
    اسپرموگرامتون رو اینجا بذارید تا ببینیم اوضاع به چه شکله.
    2. آره.
    3. در صورت وجود واریکوسل درد در ناحیه ی بیضه ها (مخصوصا بیضه ی چپ) از عوارض شایع هست و بدتر شدن واریکوسل از یه نظر به معنای کاهش فاکتورهای اسپرم هست.
    4. با انجام عمل و درمان دارویی هم ممکنه مشکل حل بشه و هم ممکنه نتیجه ی قابل توجهی نداشته باشه. هر دو مورد رو اینجا داشتیم.

5. سلام.اگه سه چهار روز بعد از عمل واریکوسل نزدیکی صورت بگیره می تونه خطری برای مرد در باروری ایجاد کنه؟

6. درود

مدتی (حدودا یک سال) پیش این احساس رو داشتم که اندازه‌ی  بیضه‌ی چپم نسبت به بیضه‌ی سمت راست داره کوچک‌تر می‌شه،
    به دکتر مراجعه کردم و ایشون بعد از دیدن نتایج آزمایش که به وجود علائم واریکوسل درجه1 در هر دو طرف و همینطور و جود یک اسپرماتوسل 5×4 میلی‌متر در سر اپی دیدیم سمت چپ اشاره داشت، و همینطور آزمایش اسپرم اینجانب،

PH................ 8  Normal Range 7-9
    Volume 3  ............ Normal Range 1.0 -8.0
    Liquefaction Time... 40min Normal Range Within 20min
    Viscosity.......... Normal
    Sperm count 160 ....... Normal Range 50-160
    Motility 1 hour 80%
    Motility 2 hour 70%
    Movement Fast
    WBC 2-3 (Unit HPF)
    RBC 1-2 (Unit HPF)
    Morphology  90%

فرمودند که مشکلی نیست و به دید و معاینه‌ی خودشون نیازی به درمان نیست، حالا که چند ماهی گذشته دیگه کار از حدس و گمان گذشته و مطمئن هستم که بیضه سمت چپ نسبت به راست کوچکتر شده، بطوری که کاملا محسوس هست... تا حالا هم برای معاینه مجدد دکتر نرفتم. من با توجه دلایل واریکوسل اهل ورزش و بلند کردن چیزهای سنگین هم نیستم، فقط تنها دلیلی که به ذهنم می‌رسه نشستن پای کامپیوتر به مدت طولانیه که دوست دارم نظر شما رو درباره‌ش بدونم، و اینکه با توجه اینکه من تقریبا 20 سالم هست، آیا امکان بازگشت اندازه‌ی بیضه‌ی چپم به حالت قبلیش وجود داره یا نه؟  با سپاس.

7. kiyana4123 نوشته است: سلام.اگه سه چهار روز بعد از عمل واریکوسل نزدیکی صورت بگیره می تونه خطری برای مرد در باروری ایجاد کنه؟

توصیه شده که تا 7 روز بعد از عمل واریکوسل نزدیکی انجام نشه. یکی از دلایلش ممکنه احتمال عود واریکوسل باشه

8. Harry8 نوشته است: درود

مدتی (حدودا یک سال) پیش این احساس رو داشتم که اندازه‌ی  بیضه‌ی چپم نسبت به بیضه‌ی سمت راست داره کوچک‌تر می‌شه،
    به دکتر مراجعه کردم و ایشون بعد از دیدن نتایج آزمایش که به وجود علائم واریکوسل درجه1 در هر دو طرف و همینطور و جود یک اسپرماتوسل 5×4 میلی‌متر در سر اپی دیدیم سمت چپ اشاره داشت، و همینطور آزمایش اسپرم اینجانب،

Motility 1 hour 80%
    Motility 2 hour 70%
    Movement Fast
    WBC 2-3 (Unit HPF)
    RBC 1-2 (Unit HPF)
    Morphology  90%

فرمودند که مشکلی نیست و به دید و معاینه‌ی خودشون نیازی به درمان نیست، حالا که چند ماهی گذشته دیگه کار از حدس و گمان گذشته و مطمئن هستم که بیضه سمت چپ نسبت به راست کوچکتر شده، بطوری که کاملا محسوس هست... تا حالا هم برای معاینه مجدد دکتر نرفتم. من با توجه دلایل واریکوسل اهل ورزش و بلند کردن چیزهای سنگین هم نیستم، فقط تنها دلیلی که به ذهنم می‌رسه نشستن پای کامپیوتر به مدت طولانیه که دوست دارم نظر شما رو درباره‌ش بدونم، و اینکه با توجه اینکه من تقریبا 20 سالم هست، آیا امکان بازگشت اندازه‌ی بیضه‌ی چپم به حالت قبلیش وجود داره یا نه؟  با سپاس.

اسپرموگرامتون مشکلی رو نشون نمیده و فاکتورهاش طبیعین. اما برای اطمینان میتونید به یه متخصص اورولوژی دیگه مراجعه کنید.

9. Harry8 نوشته است: درود

Motility 1 hour 80%
    Motility 2 hour 70%
    Movement Fast
    WBC 2-3 (Unit HPF)
    RBC 1-2 (Unit HPF)
    Morphology  90%

اسپرموگرامتون مشکلی رو نشون نمیده و همه چیز طبیعیه. اما ممکنه با مرور زمان این فاکتورها تغییرات چشمگیری کنن که در اثر واریکوسل میتونه باشه. پیشنهاد میکنم به یه متخصص اورولوژی دیگه برای اطمینان مراجعه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید