شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. Ida_ نوشته است: با سلام قصد بارداری دارم.خون من AB+ هست و خون همسرم O-  مردم میگن خونتون نمیگیره باهم.آیا این درسته؟

سلام

گروه خونی و RH خون فاکتور مهمی در بارداری و سلامت جنینه.
    در مورد شما که RH مثبت هستید و همسرتون RH منفی ریسکی وجود نداره اما
    در صورتی که این داستان بر عکس باشه یعنی مرد RH مثبت و زن RH منفی اونوقت در صورتی که آمپول روگام تزریق نشه 16 درصد ریسک برای ابتلای به بیماری های RH وجود داره. در صورت وجود این مشکل اقدامات لازم انجام میشه و ریسک کاهش خواهد یافت.
    تصویر زیر که مربوط به انستیتوی مامایی آمریکاست رو ببینید خالی از لطف نخواهد بود.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

حوصله داشتید سایت این انستیتو رو هم بخونید.

Midwifery Institute of America

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. m1989 نوشته است:
    Ida_ نوشته است: با سلام قصد بارداری دارم.خون من AB+ هست و خون همسرم O-  مردم میگن خونتون نمیگیره باهم.آیا این درسته؟

سلام

در صورتی که این داستان بر عکس باشه یعنی مرد RH مثبت و زن RH منفی اونوقت در صورتی که آمپول روگام تزریق نشه 16 درصد ریسک برای ابتلای به بیماری های RH وجود داره. در صورت وجود این مشکل اقدامات لازم انجام میشه و ریسک کاهش خواهد یافت.
    تصویر زیر که مربوط به انستیتوی مامایی آمریکاست رو ببینید خالی از لطف نخواهد بود.

سایت رو اگر خوب مطالعه کنید نوشته 72 ساعت بعد زایمان اول آمپول رگام رو تزریق میکنند که برای بارداری های بعدی مشکلی نباشه  
    در بارداری اولیه مشکلی پیدا نمیشه مگر درصد ناچیز و واسه بارداریهای بعدی باید 72 ساعت بعد زایمان اول رگام تزریق شه

3. Clooney نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    Ida_ نوشته است: با سلام قصد بارداری دارم.خون من AB+ هست و خون همسرم O-  مردم میگن خونتون نمیگیره باهم.آیا این درسته؟

سلام

سایت رو اگر خوب مطالعه کنید نوشته 72 ساعت بعد زایمان اول آمپول رگام رو تزریق میکنند که برای بارداری های بعدی مشکلی نباشه  
    در بارداری اولیه مشکلی پیدا نمیشه مگر درصد ناچیز و واسه بارداریهای بعدی باید 72 ساعت بعد زایمان اول رگام تزریق شه

سلام

اینجا رو بخون.

همه چی واضحه، تو پست قبلیت یه جوری گفتی که انگار اصلا مشکل گروه خونی مشکلی نیست!!

4. سلام اگه تو ماه های اول بارداری باشی و ندونی که یارداری از قرص اورژانسی استفاده کنی باعث سقط جنین میشه یا ضررهای دیگه ای براش داره ممنوم میشم جوابمو بدید.

5. elham7672 نوشته است: سلام اگه تو ماه های اول بارداری باشی و ندونی که یارداری از قرص اورژانسی استفاده کنی باعث سقط جنین میشه یا ضررهای دیگه ای براش داره ممنوم میشم جوابمو بدید.

سلام

دوست من، قرص ضدبارداری در دوران بارداری ممنوعیت مصرف داره!
    اگه شک به بارداری دارید حتما تست بتا بدید.

6. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من 2روزه که پریودم عقب افتاده و پریود منظمی دارم . روزهای 11 تا 14 پریودم نزدیکی داشتم الانم فقط درد سینه دارم و کمی ترشح که گاهی لباسم خیس میشه گاهی هم مثل کپک سفید می مونه و گه گداری زیر شکمم درد می کنه چند وقت پیشم احساس خستگی کردم احساس کوفتگی و الانم همش احساس گرما می کنم فکر کنم دمای بدنم بالاست و هیچ علایم دیگری ندارم ممکنه حامله باشم؟و اگه الان از بی بی چک استفاده کنم نشون میده؟
    ممنونم

7. fereshteh6257 نوشته است: با سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من 2روزه که پریودم عقب افتاده و پریود منظمی دارم . روزهای 11 تا 14 پریودم نزدیکی داشتم الانم فقط درد سینه دارم و کمی ترشح که گاهی لباسم خیس میشه گاهی هم مثل کپک سفید می مونه و گه گداری زیر شکمم درد می کنه چند وقت پیشم احساس خستگی کردم احساس کوفتگی و الانم همش احساس گرما می کنم فکر کنم دمای بدنم بالاست و هیچ علایم دیگری ندارم ممکنه حامله باشم؟و اگه الان از بی بی چک استفاده کنم نشون میده؟
    ممنونم

سلام
    برای اینکه بی بی چک جواب دقیق تری به ما بدهد باید 21 روز از رابطه گذشته باشه ، البته برای تست بارداری آزمایش بتا جواب دقیق تری میده و نتیجه اش نسبت به بی بی چک قابل اعتمادتره.

8. با سلامی دوباره میخواستم بدونم می تونم امیدوار بشم که حامله هستم؟؟؟
    امروزم وقتی با دستمال خودم رو پاک می کردم لکه قهوه ایی رو دستمال دیدم آیا اینم میتونه نشانه حاملگی باشه؟

9. fereshteh6257 نوشته است: با سلامی دوباره میخواستم بدونم می تونم امیدوار بشم که حامله هستم؟؟؟
    امروزم وقتی با دستمال خودم رو پاک می کردم لکه قهوه ایی رو دستمال دیدم آیا اینم میتونه نشانه حاملگی باشه؟

سلام

مجموع صحبت های شما وجود احتمال بارداری رو تایید مکینه اما به نشونه ها اکتفا نکنید و من میگم اگه طی 2 - 3 روز آینده پریود نشدید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدبد.
    اون ترشحات سفید رنگ هم نشونه ی خوبی برای شک به عفونت قارچیه پس مراجعه ای به متخصص زنان هم داشته باشید تا بررسی بیشتری انجام بشه.

10. سلام من 1/5 ساله ازدواج کردم 33 سالمه و6ماهه جلوگیری نداشتم اما حامله نشدم از قرصهای لتروزول و کلومیفن استفاده کردم پریودهای من 27و28 و29 روزه است در چه روزهایی باید اقدام کنم؟

11. tarane00 نوشته است: سلام
    تو رو خدا سوالم  رو زود جواب بدید.فوریه
    من چند روز پیش رابطه داشتم.البته دخول صورت نگرفت.همسرم فقط التش رو بعد از انزال به التم کشید.قبلش با دستمال تمیز کرد.اما مطمئن نیستم که تمیز شده باشه.ایا احتمال حاملگی هست؟؟؟؟؟؟؟

سلام

بنظر نمیاد که شما باردار باشید چون توی همین تاپیک خوندم که اگه مایع منی رو با دستمال پاک کنی ،اسپرم ها هم از بین میرن. نمونه های مشابه سوال شما در بین سوالات دوستان دیگمون زیاده میتونید سرچ کنید.

موفق باشید.

12. سلام با تشکر از جوابتون .شوهرم آزمایش داد این ماه هیچ مشکلی نداشت خدارو شکر همه چیز خوب بود دکتر هم گفت دیگه کلومفین وپروژسترون نخور. ببینیم چی میشه نظر شما چی خیلی نگران شدم ؟

13. با سلام
    من 4 روزه پریودم عقب افتاده امروز از بی بی چک استفاده کردم اولیش اصلا نشون نداد دومیشم منفی نشون داد البته با همون ادرار ممکنه بی بی چک درست نشون نداده باشه چون اولیشم نشون نداد؟یا هنوز زود بوده?سوال بعدیم اینه که من خارش هم دارم ممکنه مثلا عفونت داشته باشم علت عدم بارداریم باشه؟یا باعث شده که پریود نشم؟

14. setayesh266 نوشته است: با سلام
    من 4 روزه پریودم عقب افتاده امروز از بی بی چک استفاده کردم اولیش اصلا نشون نداد دومیشم منفی نشون داد البته با همون ادرار ممکنه بی بی چک درست نشون نداده باشه چون اولیشم نشون نداد؟یا هنوز زود بوده?سوال بعدیم اینه که من خارش هم دارم ممکنه مثلا عفونت داشته باشم علت عدم بارداریم باشه؟یا باعث شده که پریود نشم؟

اگه درست انجام داده باشید احتمال اینکه باردار باشید کمه
    اگه خارش دارید احتمال عفونت زیاده که برای درمان بهتره سریعتر به پزشک مراجعه کنید

15. با سلام آیا با مصرف ده شب کلومیفن از تاریخ 26/7/91 لی 5/8/91 نزدیکی در روزهای 28/7/91

- 2/8/91- 5/8/91-7/8/91-10/8/91-13/8/91 احتمال بارداری هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 22 از 58
رفتن به صفحه :    ... 22 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید