شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 23 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. elham7672 نوشته است: سلام من دوسه روزی میشه زیر دلم درد میکنه اما درد خفیف که با بلند کردن سنگینی و پوشیدن لباس تنگ افزایش میابه وتاتو کمرم درد میگیره گاهی اوقات هم تیرمیکشه تخمدان چپم یکمی بزرگتر از راسته گاهی هم راست بزرگتر از چپ میشه من قبلا کیست داشتم که با مصرف دارو بهبود یافته این درد نه مثل درد پریودیه نه درد کیست ونه درد عفونت تا حالا بار اولمه این درد روتجربه میکنم میشه بگید علتش چی میتونه باشه راستی دیشب یه لحظه توتخمدان چپم چندتا نبض تند زد وتموم شد به بارداری ربطی نداره ؟

دوست عزیز
    شما باید معاینه بشید یا در صورت لزوم با سونو مشکلتون بررسی بشه
    اگه رابطه مشکوک داشتید بهتره تست بارداری بدید

2. aram92

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان

مایع سفید رنگ که لزج هست از واژنم ترشح میشه و گاهی هم درد زیر شکم شکم دارم علتش چی میتونه باشه؟ میتونه نشونه بارداری باشه؟

ممنون

3. سلام میشه 1 قرص زد بارداری معرفی کنید که قاعدگی را نامنظم نکنه و روی پوست صورت و پرمویی هم اثر منفی نذاره؟اگه میشه 1 توضیحی هم راجع به آمپول های زد بارداری بدید.ممنون

4. sajadd نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sajadd نوشته است: سلام
    روزهای پر خطر  در  یه دوره چه روزهاییه؟

سلام

اگه سیکل قاعدگی منظم باشه برای به دست آوردن بازه ی تخمک گذاری (روزهای پرخطر) باید از فرمول زیر استفاده کنید.

3 ± (14 - طول سیکل)

اما اگه سیکل قاعدگی نامنظم باشه بازه ی تخمک گذاری از رابطه ی زیر به دست میاد.

18 - کوتاهترین زمان سیکل ماهانه (روز)
    11 - طولانی ترین زمان سیکل ماهانه (روز)

ممنون. یعنی پس اگه دوره ها منظم و 28 روزه باشه ، اونوقت روزهای پر خطر میشه از روز 11 تا روز 17 سیکل. درسته؟

بله دوست عزیز

5. aram92 نوشته است: سلام دوستان

مایع سفید رنگ که لزج هست از واژنم ترشح میشه و گاهی هم درد زیر شکم شکم دارم علتش چی میتونه باشه؟ میتونه نشونه بارداری باشه؟

ممنون

سلام

شما رابطه ی مقعدی داشتی و اینو بدون که بارداری از مقعد رخ نداده، نمیده و نخواهد داد.
    این ترشحات (نوع بی رنگش با سفید فرق داره) میتونه مربوط به تحریکات باشه که طبیعی هست.
    اگه اون درد در ناحیه ی شکم که گاهی اتفاق میفته و این گاهی در اواسط سیکل قاعدگیه که مربوط به تخمک گذاری میشه اما اگه در روزهای دیگری از سیکل هم درد وجود داره بایستی به متخصص زنان مراجعه کنید و برای تشخیص وجود عفونت یا کیست تخمدان ویزیت بشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. parniyan215 نوشته است: سلام میشه 1 قرص زد بارداری معرفی کنید که قاعدگی را نامنظم نکنه و روی پوست صورت و پرمویی هم اثر منفی نذاره؟اگه میشه 1 توضیحی هم راجع به آمپول های زد بارداری بدید.ممنون

سلام

قرص ضد بارداری اگه سر وقت مصرف شه سیکل قاعدگی رو منظم میکنه نه نامنظم!
    سیپروترون کامپاند معمولا ضمن اینکه از بارداری جلوگیری می کنه برای درمان آکنه و پرمویی هم تجویز میشه.
    تزریق آمپول هم یه نوع روش جلوگیریه که DMPA به مدت 3 ماه و LUNELLE  به مدت 1 ماه از بارداری جلوگیری میکنه و برای افراد فرموشکار که با مصرف قرص مشکل دارن، بسیار گزینه ی مناسبیه.

7. nedaaaaa نوشته است: یا سلام خواهر من 27 ساله است با پریود منظم  3 ماه است که برای بارداری اقدام کرده است اما باردار نشده است اما هر دفعه یک هفته پریودش جلو افتاده میشه خواهرم قبلاکه به دکتر رفته بود  دکتر  آمادگی رحم برای بارداری و عدم عفونتش را تایید کرده بود میخواستم بپرسم که این جلو افتادن پریودش میتونه دلیل خاصی داشته باشه؟

سلام

اینجا یه خانمی که سیکل 27 روزه داشت میگفت نمیدونم چرا سیکل من هر ماه 3 - 4 روز جلو میفته!! منم براش نوشتم با تقویم مقایسه نکن که اشتباه میکنی و بعد 10 ماه این روند به صفر میل میکنه (هر ماه 3 روز جلو بیفته بعد 10 ماه میشه اول ماه) و میبینی که خونریزی نداری و از روی تقویم یائسگی برات اثبات میشه!!
    حالا شما دوست خوبم
    ببینید خواهرتون سیکلشون رو چه جوری چرتکه میندازن! اگه مثل بالا اشتباه می کنن که بهشون اخطار بدید بعد 4 ماه یائسه میشی!!
    اینجا من مردم از بس گفتم که باید از اولین روز خونریزی تا اولین روز خونریزی بعدی رو بشمرین تایمی که به دست میاد میشه طول سیکل. من حدس میزنم که ایشون مثلا سیکل 30 روزه داشتن حالا شده 23 - 24 روزه و در ماه با تقویم که مقایسه کنی پرواضحه که 6 - 7 روز جلو میفته!
    اگه اشتباه محاسباتی نبود
    استرس از نازایی
    اختلالات تیروئیدی
    مصرف دارو
    و ... دلایل خوبی برای این مشکل میتونه باشه.
    نکته ی آخر اینکه  
    بارداری اگه تا یه سال رخ نداد اون وقت باید ابتدا همسر ایشون و بعد خودشون بررسی بشن. شما فعلا به ایشون بگین که تلاششونو بکنن و اگه اسید فولیک مصرف میکنن که هیچ در غیر اینصورت بگین که استارت بزنن.
    امیدوار باشید.
    به امید خاله شدنتون!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. taraneh2 نوشته است: سلام دوستان من یک ماه قرص ال دی خوردم بعدش پریود شدم از روز 5دوباره بسته دوم ال دی رو خوردم در روز 5ام استفاده از ال دی یک نزدیکی داشتم که داخل واژن نبوده اما تماس با منی ایجاد شده حالا تقریبا اواخر استفاده از بسته 21 عددی قرص ال دی هستم(همون بسته دومی که گفتم)
    بعد چندروزی هستش که مدام دردهای قبل از پریود رو حس میکنم بنظرتون علتش میتونه حاملگی باشه؟یا چون قرص میخوردم بعیده و احتمالا مربوط به نزدیک شدن به پریودم هست؟
    اخه من این دردها رو معمولا دو روز مونده به پریود دارم اما الان یک هفتست که دائم ادامه داره!
    ممنون از راهنماییتون

سلام

با مصرف قرص از بارداری جلوگیری میشه.
    علائم شما مربوط به پریوده با اتمام قرص خونریزی شروع میشه.

9. elham7672 نوشته است: سلام من دوسه روزی میشه زیر دلم درد میکنه اما درد خفیف که با بلند کردن سنگینی و پوشیدن لباس تنگ افزایش میابه وتاتو کمرم درد میگیره گاهی اوقات هم تیرمیکشه تخمدان چپم یکمی بزرگتر از راسته گاهی هم راست بزرگتر از چپ میشه من قبلا کیست داشتم که با مصرف دارو بهبود یافته این درد نه مثل درد پریودیه نه درد کیست ونه درد عفونت تا حالا بار اولمه این درد روتجربه میکنم میشه بگید علتش چی میتونه باشه راستی دیشب یه لحظه توتخمدان چپم چندتا نبض تند زد وتموم شد به بارداری ربطی نداره ؟

سلام

دوست من، استرس که شاخ و دم نداره!
    همین که شما این همه بی قراری داری و مدام پست خلاف قوانین ارسال میکنی خودش نشون دهنده ی اضطراب و درگیری ذهنی شماست.
    بازم میگم اگه رابطه تون مشکوک نبوده این علائم نشونه ی پریوده.
    استرس نداشته باش تا پریود شی.

10. سلام.من مشکل نامنظم بودن پریود دارم.اخرین بار که پریود شدم28شهریور بود.روزهای پریودم پنج روزه است که این بار هفت روز طول کشید با شدت بیشتر.بعد از پری هر بار که نزدیکی داشتم ترشحم بوی بسیار بدی داشت وبه مرور کمتر شد اما ترشحات سبز رنگی دارم هنوز هم پریود نشده ام.دوباره  بعد از نزدیکی همان بو رو حس میکنم.هیچگونه دردی هم ندارم.  با توجه به این توضیحات می خوام بدونم این عفونت ادراره یا عفونت رحم؟اصلا فرقی بین این دو عفونت وجود داره یا نه؟در ضمن من به مدت 5شب از کرم واژینال کلوتریمازول استفاده کردم که تاثیری نداشت.

11. kiyana4123 نوشته است: سلام.من مشکل نامنظم بودن پریود دارم.اخرین بار که پریود شدم28شهریور بود.روزهای پریودم پنج روزه است که این بار هفت روز طول کشید با شدت بیشتر.بعد از پری هر بار که نزدیکی داشتم ترشحم بوی بسیار بدی داشت وبه مرور کمتر شد اما ترشحات سبز رنگی دارم هنوز هم پریود نشده ام.دوباره  بعد از نزدیکی همان بو رو حس میکنم.هیچگونه دردی هم ندارم.  با توجه به این توضیحات می خوام بدونم این عفونت ادراره یا عفونت رحم؟اصلا فرقی بین این دو عفونت وجود داره یا نه؟در ضمن من به مدت 5شب از کرم واژینال <a>کلوتریمازول</a> استفاده کردم که تاثیری نداشت.

سلام

عفونت ادراری با عفونت رحمی فرق میکنه و توضیحات شما نشونه های خوبی برای عفونت رحمی هستن. اگه قصد بارداری دارید فعلا نزدیکی انجام ندید و به متخصص زنان مراجعه کنید. کلوتریمازول برای عفونت قارچی تجویز میشه و اینکه شما خودسرانه هر چیزی دم دستتون هست رو به واژن می زنید اصلا چیز خوبی نیست.

12. sajadd

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

بسته هاي قرص 21 روزه و 28 روزه چه فرقی با هم دارن؟ و معمولا کدوم استفاده میشه؟
    آیا از نظر دوز با هم متفاوتن؟
    و سوال دوم هم اینکه طرز صحیح استفاده از لوونورجسترول در روش اورژانسی کدومه؟ اینکه هر دو قرص لوونورجسترول با هم خورده شه یا اینکه اول یکیش خورده شه در اولین فرصت و 12 ساعت بعد هم اون یکی؟

13. sajadd

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    راستی کسی از تفاوت قیمت قرص های روکین و مارولون و ال دی و یاز، اطلاعی داره؟

14. sajadd نوشته است: سلام

بسته هاي قرص 21 روزه و 28 روزه چه فرقی با هم دارن؟ و معمولا کدوم استفاده میشه؟
    آیا از نظر دوز با هم متفاوتن؟
    و سوال دوم هم اینکه طرز صحیح استفاده از لوونورجسترول در روش اورژانسی کدومه؟ اینکه هر دو قرص لوونورجسترول با هم خورده شه یا اینکه اول یکیش خورده شه در اولین فرصت و 12 ساعت بعد هم اون یکی؟

اونایی که بیشترن معمولا قرص های اضافی شامل ویتامین ها و آهن و چیزای دیگه هستن
    لوونورجسترول هم به هر رو روشی که گفتین مصرف میشه ولی بهتره دوتاش با هم خورده بشه

15. سلام
    اگر مایع منی روی لباس زیر زن بریزد و او مدتی در این حالت بماند در صورتی که 3 یا 4 روز از پایان قاعدگی اش گذشته و با وجود پرده ی بکارت احتمال بارداری تا چه حد است؟ آیا احساس گرسنگی مداوم و بزرگ و حساس شدن سینه ها 10 روز پس از این رویداد با توجه با این که سابقه هم داشته چنین علائمی در این زمان روی دهند می توانند از علائم بارداری باشند؟
    با سپاس

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 23 از 70
رفتن به صفحه :    ... 23 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید