شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 21 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. sepideh_1712 نوشته است: سلام من 20 سالمه دردوران عقدبه سرمیبرم وباکره نیستم و یک سال ونیمه که دخول صورت میگیره بدون هیچ وسیله ی جلوگیری چون یکمی تپلم ازقرص استفاده نمیکنم شوهرمم به هیچ وجه ازکاندوم استفاده نمیکنه رابطه ی پرخطری نداشتم همیشه آخرین لحظه ی نزدیکی منی وارد مقعدمیشه 14 آبان موقع پریودیمه امایکمی تهوع صبحگاهی دارم به بوی بعضی غذاها حساسم و تکرر ادرار دارم و بعضی مواقع زیردلم دردخفیفی داره خواهش میکنم کمکم کنیداگه باردارباشم چی جواب مردم روچی بدم پاک آبروم میره شوهرم که براش بی اهمیته میگه اگرهم باشه عیب نداره حروم که نیست.

سلام

اگر که رابطه ی واژینال انجام شده و شما هم در زمان پرخطر (تخمک گذاری) بودید، و ازونجایی که پیشاب (PreSemen) در حین دخول خارج میشه احتمال بارداری وجود داره و شما بایستی تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید تا از بارداری یا عدم بارداری مطمئن بشید.

اما دوست من،
    شمایی که نگران جواب مردم! و آبروتون هستین بالاخره باید از یه روش جلوگیری ثابت استفاده کنید اینکه همسرتون بی خیاله و در استفاده از کاندوم هم سرباز میزنه و به شما و استرس های شما فکر نمیکنه اصلا چیز جالبی نیست و اینو بدونید همیشه شانس نمیارید. افزایش وزن ناشی از مصرف قرص زیاد نیست و در حد 2 - 3 کیلو هست و شما میتونی با ورزش و تحرک بیشتر از این مورد جلوگیری کنی به هر حال همین تپل بودن و اضافه وزن هم چیز خوبی نیست و شما رو مستعد تنبلی تخمدان میکنه. آمپول های تزریقی سه ماهه (DMPA) و یک ماهه (LUNELLE) هم روش دیگه ای هست که می تونید استفاده کنید.

2. با عرض سلام و خسته نباشید
    یه سوال داشتم
    من و نامزدم دیروز با هم رابطه داشتیم
    منتهی اصلا الت من و واژن اون هیچ گونه تماسی نداشتند و فقط موضوع اینجاست که ممکنه روی دست من مقدار کمی پیش اب بوده باشد و آیا ممکنه بعد از تماس دست من با واژن حامله گی رخ بده؟
    البته دست من هم فقط روی واژن کشیده شد و اصلا وارد اون نشد
    با تشکر

3. samane_2532sama نوشته است: سلام من بیست سالمه دردوران عقدبه سرمیبرم ولی باکره نیستم و یک سال ونیمه که دخول صورت میگیره البته بدون هیچ وسیله ی پیشگیری چون تپلم ازقرص استفاده نمیکنم شوهرمم ازکاندوم استفاده نمیکنه 14 آبان وقت پریودیمه اماچندروزیه تکرر ادرار دارم وتهوع صبحگاهی وبه بوی بعضی غذاها حساس وگاهی زیر دلم یه درد خفیفی رابطه ی مشکوک نداشتم همیشه آخرین لحظه که میخواد انزال صورت بگیره وارد مقعد میشه خواهش میکنم کمکم کنید اگه باردار باشم چی آبروم میره.
    دوست عزیز با توجه به علائمی که گفتید احتمال بارداری هست هر چه سریعتر برید تست بدید میتونید اول از بیبی چک استفاده کنید.

4. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
    ببخشید من 2 تا سوال داشتم که خیلی اضطراریه
    من  تا چند ماه قبل پریود منظمی نداشتم به خاطر اضطراب درسی که داشتم ولی الان چند ماه پریود منظمی دارم و دوره هام حدودا 30 روزست من آخرین بار در تاریخ 15 مهر تا 22 مهر پریود شدم و 16 روز بعد از روز آخر پریود یعنی 8 آبان که حدود 13 -14 روز به پریود بعدیم مونده با نامزدم رابطه محافظت نشده از پشت داشتم و حین رابطه آلتشون بیرون اومد و به یک جای دیگه برخورد کرد و من درد خیلی شدیدی احساس کردم و بعد از اتمام رابطه متوجه شدم از وازنم خون میاد و تا چند دقیقه که با دستمال به وازنم میزدم دستمال خونی میشد ولی از مقعدم خونریزی نداشتم .آیا من واقعا پرده بکارتم و از دست دادم؟
    و سوال دوم اینکه نامزد من اصلا نمیدونه آب منیشو کجا ریخته و من احساس کردم در وسط رابطه اصلا دیگه رابطه مقعدی نداشتیم چون دردش فرق داشت و رابطه از وازن بود و  آب منی همونجا ریخت و نامزدمم که کلا نمیدونه رابطه از کجا بوده
    آیا اگر آب منی در وازن ریخته باشه چند درصد احتمال بارداری هست و من چند روز دیگه میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟
    توروخدا زودتر بگین دارم سکته میکنم

5. sajadd

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    m1989 نوشته است:
    sajadd نوشته است: سلام
    روش استفاده از قرص ضدبارداری که خوندم اینه که اولین بار که قراره شروع به خوردن قرص بشه، روز 5 قاعدگی شروع به خوردن قرص کرده و روزی یه عدد قرص باید خورد تا 21 روز بعدش ،سپس باید یک هفته خوردن قرص رو متوقف کرد و بعد از یک هفته 21 قرص بعدی رو روزی یک عدد استفاده میشه.دوباره به هفته وقفه و بعد بسته 21 تایی بعدی و به همین منوال
    حالا سوالی که دارم اینه که اون هفته ای که هربار بین مصرف بسته  قرصها باید فاصله انداخت واسه اینه که توی اون یه هفته پریودی شکل میگیره؟ یعنی ریتم طبیعی پریود شدن در دوران مصرف قرص بصورت منظم حفظ میشه؟

سلام

آره، در اون 7 روز استراحت معمولا پریود رخ میده و
    سیکل قاعدگی که در بعضی خانما نامنظمه، به معنای واقعی قاعده مند میشه!

ممنون. پس کلا در صورت استفاده از روش قرص، در هیچ کدوم از روزها احتیاط خاصی لازم نیست؟ یعنی مثلا اگه بعد از مصرف 21 عدد قرص فورا پریود اتفاق نیفتاد و فرضا دو روز بعد از اتمام قرص پریود اتفاق افتاد،دیگه توی اون یکی دو روزی که قرص خورده نشده و پریودی هم هنوز اتفاق نیفتاده احتیاط لازم نیست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. aylar72 نوشته است: سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
    ببخشید من 2 تا سوال داشتم که خیلی اضطراریه
    من  تا چند ماه قبل پریود منظمی نداشتم به خاطر اضطراب درسی که داشتم ولی الان چند ماه پریود منظمی دارم و دوره هام حدودا 30 روزست من آخرین بار در تاریخ 15 مهر تا 22 مهر پریود شدم و 16 روز بعد از روز آخر پریود یعنی 8 آبان که حدود 13 -14 روز به پریود بعدیم مونده با نامزدم رابطه محافظت نشده از پشت داشتم و حین رابطه آلتشون بیرون اومد و به یک جای دیگه برخورد کرد و من درد خیلی شدیدی احساس کردم و بعد از اتمام رابطه متوجه شدم از وازنم خون میاد و تا چند دقیقه که با دستمال به وازنم میزدم دستمال خونی میشد ولی از مقعدم خونریزی نداشتم .آیا من واقعا پرده بکارتم و از دست دادم؟
    و سوال دوم اینکه نامزد من اصلا نمیدونه آب منیشو کجا ریخته و من احساس کردم در وسط رابطه اصلا دیگه رابطه مقعدی نداشتیم چون دردش فرق داشت و رابطه از وازن بود و  آب منی همونجا ریخت و نامزدمم که کلا نمیدونه رابطه از کجا بوده
    آیا اگر آب منی در وازن ریخته باشه چند درصد احتمال بارداری هست و من چند روز دیگه میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟
    توروخدا زودتر بگین دارم سکته میکنم

سلام

با توجه به این تفاسیری که شما میگید احتمال پارگی بکارت وجود داره.برای تشخیص بهتر به پزشک مراجعه کنید واین نکته رو هم فراموش نکنید که وجود بکارت مانع بارداری نمیشه.

برای استفاده از بی بی چک باید حداقل 10روز از رابطه گذشته باشه و من شنیدم که برای اینکه بی بی چک بهتر جواب بده باید 21 روز از زمان رابطه گذشته باشه ، اما بی بی چک خیلی قابل اعتماد نیست و احتمال خطا در آن وجود دارد ، بهترین روش برای تست بارداری همان آزمایش بتا است.
    لطفا خونسرد باشید و در صورتی که اگر بازهم برایتان سوال پیش اومد کافیه که سوالتون رو با کلمات مورد نظر در همین سایت سرچ کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام ببخشیدیه سوال داشتم زمان استفاده از بی بی چک چه موقع است حتما باید صبح ناشتا باشیم؟

8. elham7363 نوشته است: سلام ببخشیدیه سوال داشتم زمان استفاده از بی بی چک چه موقع است حتما باید صبح ناشتا باشیم؟

اگه اول صبح باشه جواب دقیق تری داره و غلظت ادرار بالاتره

9. sajadd نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    sajadd نوشته است: سلام
    روش استفاده از قرص ضدبارداری که خوندم اینه که اولین بار که قراره شروع به خوردن قرص بشه، روز 5 قاعدگی شروع به خوردن قرص کرده و روزی یه عدد قرص باید خورد تا 21 روز بعدش ،سپس باید یک هفته خوردن قرص رو متوقف کرد و بعد از یک هفته 21 قرص بعدی رو روزی یک عدد استفاده میشه.دوباره به هفته وقفه و بعد بسته 21 تایی بعدی و به همین منوال
    حالا سوالی که دارم اینه که اون هفته ای که هربار بین مصرف بسته  قرصها باید فاصله انداخت واسه اینه که توی اون یه هفته پریودی شکل میگیره؟ یعنی ریتم طبیعی پریود شدن در دوران مصرف قرص بصورت منظم حفظ میشه؟

سلام

آره، در اون 7 روز استراحت معمولا پریود رخ میده و
    سیکل قاعدگی که در بعضی خانما نامنظمه، به معنای واقعی قاعده مند میشه!

ممنون. پس کلا در صورت استفاده از روش قرص، در هیچ کدوم از روزها احتیاط خاصی لازم نیست؟ یعنی مثلا اگه بعد از مصرف 21 عدد قرص فورا پریود اتفاق نیفتاد و فرضا دو روز بعد از اتمام قرص پریود اتفاق افتاد،دیگه توی اون یکی دو روزی که قرص خورده نشده و پریودی هم هنوز اتفاق نیفتاده احتیاط لازم نیست؟

سلام دوباره

شما اگه همسرتون قرص ضد بارداری رو سر وقت مصرف کنن اونوقت صد کیلو! منی هم که در واژن در هر روزی تخلیه بشه با ضریب اطمینان 98 درصد از بارداری جلو گیری میکنه.

10. masoud_ma2 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    یه سوال داشتم
    من و نامزدم دیروز با هم رابطه داشتیم
    منتهی اصلا الت من و واژن اون هیچ گونه تماسی نداشتند و فقط موضوع اینجاست که ممکنه روی دست من مقدار کمی پیش اب بوده باشد و آیا ممکنه بعد از تماس دست من با واژن حامله گی رخ بده؟
    البته دست من هم فقط روی واژن کشیده شد و اصلا وارد اون نشد
    با تشکر

سلام

متاسفانه من چون اونجا نبودم! نمیدونم که دست شما به پیشاب آلوده شده یا نشده!
    با توضیحات شما احتمال بارداری بسیار ضعیفه و اگه در روز پرخطر رابطه نداشتید این احتمال ضعیف تر هم میشه.

11. با سلام
    من یوزر samira222 هستم نمیدونم چرا اون یوزر دیگه کار نمیکنه
    میخواستم بدونم بعد از اینکه 2 ماه از رابطه گذشت من این هفته5 بار بی بی چک زدم اگر 5تا بی بی چک منفی باشه امکان داره که تست ها اشتباه باشه؟
    و نیازی به تست بتا هست؟
    من 10 روز بعد از رابطه پریود شدم ولی این ماه نشدم باید 20 مهر میشدم هنوز نشدم

12. من عقد هستم اما چون توی دوران عقد هستیم و محدودیت داریم اکثرا با دست همدیگه رو ارضا میکنیم یا رابطه جنسی مقعدی داریم.... امروز صبح شوهرم وقتی به مرحله انزال رسید قسمتی از مایعش روی بالای الت تناسلی من ریخت اما خودش با اطمینان میگه روی قسمت بالای التم بود و اصلا به واژن نرسیده من چون 3روز از پاک شدن دوره پریودیم میگذره خیلی نگرانم که نکنه به پایینترم رفته باشه و احتمال باردار شدنم وجود داشته باشه ضمن اینکه من قرص های ضد بارداری اصلا بهم نمیسازه .... میشه لطفا کمکم کنید و منو از نگرانی در بیارین و اینکه آیا لزومی به خوردن قرص هست؟ ممنون و مرسی

13. samira_ نوشته است: با سلام
    من یوزر samira222 هستم نمیدونم چرا اون یوزر دیگه کار نمیکنه
    میخواستم بدونم بعد از اینکه 2 ماه از رابطه گذشت من این هفته5 بار بی بی چک زدم اگر 5تا بی بی چک منفی باشه امکان داره که تست ها اشتباه باشه؟
    و نیازی به تست بتا هست؟
    من 10 روز بعد از رابطه پریود شدم ولی این ماه نشدم باید 20 مهر میشدم هنوز نشدم

سلام

اون اکانت تون احتمالا به این خاطر مسدود شده که شما با ایمیل غیر معتیر و غیر فعال در سایت عضو شدید یا اینکه پیام خصوصی به کسی دادید و سوال پزشکی مطرح کردید!

اما دوست من،
    شما پریود شدید و بارداری منتفیه.
    به جواب بی بی چک اعتماد کنید چون 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اطمینانه.
    همین استرس شما باعث تاخیر در پریود میشه.

اگه خیلی اصرار دارید برید آزمایشگاه و تست بدید هر چند که جواب اون هم منفی خواهد بود.

14. mzamani نوشته است: من عقد هستم اما چون توی دوران عقد هستیم و محدودیت داریم اکثرا با دست همدیگه رو ارضا میکنیم یا رابطه جنسی مقعدی داریم.... امروز صبح شوهرم وقتی به مرحله انزال رسید قسمتی از مایعش روی بالای الت تناسلی من ریخت اما خودش با اطمینان میگه روی قسمت بالای التم بود و اصلا به واژن نرسیده من چون 3روز از پاک شدن دوره پریودیم میگذره خیلی نگرانم که نکنه به پایینترم رفته باشه و احتمال باردار شدنم وجود داشته باشه ضمن اینکه من قرص های ضد بارداری اصلا بهم نمیسازه .... میشه لطفا کمکم کنید و منو از نگرانی در بیارین و اینکه آیا لزومی به خوردن قرص هست؟ ممنون و مرسی

سلام

اگه اطمینان دارید که منی به واژن نرسیده بارداری ممکن نیست در غیر اینصورت
    اگه منی تماس داشته و سیکل نامنظمی دارید از روش اورژانسی استفاده کنید.

15. با سلام میخواستم بپرسم که  پیش آب را که روی آلت تناسلی مرد است اگر با دستمال کاغذی پاک کنیم اسپرم ها از بین میروند یا حتما باید آن را با آب بشوریم با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 21 از 70
رفتن به صفحه :    ... 21 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید