شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغییر در الگوی خونریزی ماهیانه

1. با عرض سلام و خسته نباشید:

من کاربر جدبدم و الان چند وقته میام تا سوال بپرسم اما هیچ جا راهم نمی دن که بنویسم و همش تاریخ یک روزی رو می دهند

که من چون ایران زندگی نمی کنم جا میمونم!خواهش میکنم سوالم رو حذف نکنید خیلی به کمکتون احتیاج دارم.الانم از نگرانی

وتنهایی بغضم گرفته نمی دونم چه کار کنمSad(

شر ایط:

-خانمی 28 ساله ام؛

- 5ساله ازدواج کردم؛

-6،7 ماهه اول ازدواج به توصیه دکترم IUD داشتم.

-بعد شوهرم تصمیم به وازکتومی و انجام شد؛

-2بار فریز بدلیل زخم و عفونت رحمی؛

-یک دوره ی 6،8 ماهه راکوتان برای جوش صورت

-1ساله که ازایران خارج شدیم و خیلی استرس داشتم وتا 1سال قبلش هر 6 ماه یا 1 سال خودم اصرار می کردم و سونوگرافی همه

چی میرفتم

همیشه تا قبل یک سال پیش هم  پریودم راس تاریخ بود تا اینکه کم کم بهم خورد!

الانم مشکلم اینه که پریود نامنظم که مثلا یه ماه 10 روز با تاخیر شدم،این ماهم 6 آگوست یکبار 31 آگوستم دوباره!

توی این 1 سال از 5،6 روز یا گاهی کمترو این ماهم که 1 هفته و نیم پیش خونریزی خفیف به رنگ قهوه ای مایل به

سیاه که بعضی مواقع مثل خون خشک تکه تکه ی ریز ازم خارج می شه که این ماه بیشترم بود!

چیری که بیشتر نگرانم کرد پریدمه که این ماه بسیار تیره مایل به سیاه!تازه ما بطور ارثی موهای زائد داریم و من بارها لیزر کردم

و جواب نداده و تازگی ها خیلی زیاد شده روی گردن و صورتم حتی!همون طور که گفتم استرس خیلی داشتم و دارم و خیلی هم

کم تحمل و زودرنج و عصبی شدم!با این تفاسیر که گفتم حتما خیال می کنید یه هیولام !اما تورو خدا کمکم کنید من تو سوئدم و تا

حالا هر دکتری رفتم گفتم قربون دکترای ایران که اینا هیچی نمی دونن!تعریفای خوبیم نشنیدم و بیشتر می ترسمSad(

می خوام بدونم:

1-مشکل رحمیه؟

2-مشکل تخمدان و کیست؟

3-مشکل هورمونی وتیروئید؟

با تشکر از سایت خوب و واقعا بدرد بخورتون که با خواندن خیلی از مطالبش کلی از مشکلاتمون حل شده جزاین که شبیهش رو

در هیچ جای سایت پیدا نکردم!باز هم پوزش برای پست نابه جاSad

2. با سلام
    دوست عزیز،خب موضوعاتی که پرسیدید کمی تخصصیه و باید متخصصین سایت پاسخ مناسب رو بهتون بدن!اما فکر کنم بیشتر مشکل شما از استرس و دوری از خانواده محترمتون ناشی میشه!از طرفی توصیه میکنم ابزار IUD که استفاده کردید رو هم یه چک بکنید شنیدم گاهاً موجب عفونت رحمی میشه!در هرحال از راه دور نمیشه نسخه مدونی براتون پیچید !حتماً باید تحت نظر متخصص زنان باشید
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. mogli نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید:

من کاربر جدبدم و الان چند وقته میام تا سوال بپرسم اما هیچ جا راهم نمی دن که بنویسم و همش تاریخ یک روزی رو می دهند

که من چون ایران زندگی نمی کنم جا میمونم!خواهش میکنم سوالم رو حذف نکنید خیلی به کمکتون احتیاج دارم.الانم از نگرانی

وتنهایی بغضم گرفته نمی دونم چه کار کنمSad(

شر ایط:

-خانمی 28 ساله ام؛

- 5ساله ازدواج کردم؛

-6،7 ماهه اول ازدواج به توصیه دکترم IUD داشتم.

-بعد شوهرم تصمیم به وازکتومی و انجام شد؛

-2بار فریز بدلیل زخم و عفونت رحمی؛

-یک دوره ی 6،8 ماهه راکوتان برای جوش صورت

-1ساله که ازایران خارج شدیم و خیلی استرس داشتم وتا 1سال قبلش هر 6 ماه یا 1 سال خودم اصرار می کردم و سونوگرافی همه

چی میرفتم

همیشه تا قبل یک سال پیش هم  پریودم راس تاریخ بود تا اینکه کم کم بهم خورد!

الانم مشکلم اینه که پریود نامنظم که مثلا یه ماه 10 روز با تاخیر شدم،این ماهم 6 آگوست یکبار 31 آگوستم دوباره!

توی این 1 سال از 5،6 روز یا گاهی کمترو این ماهم که 1 هفته و نیم پیش خونریزی خفیف به رنگ قهوه ای مایل به

سیاه که بعضی مواقع مثل خون خشک تکه تکه ی ریز ازم خارج می شه که این ماه بیشترم بود!

چیری که بیشتر نگرانم کرد پریدمه که این ماه بسیار تیره مایل به سیاه!تازه ما بطور ارثی موهای زائد داریم و من بارها لیزر کردم

و جواب نداده و تازگی ها خیلی زیاد شده روی گردن و صورتم حتی!همون طور که گفتم استرس خیلی داشتم و دارم و خیلی هم

کم تحمل و زودرنج و عصبی شدم!با این تفاسیر که گفتم حتما خیال می کنید یه هیولام !اما تورو خدا کمکم کنید من تو سوئدم و تا

حالا هر دکتری رفتم گفتم قربون دکترای ایران که اینا هیچی نمی دونن!تعریفای خوبیم نشنیدم و بیشتر می ترسمSad(

می خوام بدونم:

1-مشکل رحمیه؟

2-مشکل تخمدان و کیست؟

3-مشکل هورمونی وتیروئید؟

با تشکر از سایت خوب و واقعا بدرد بخورتون که با خواندن خیلی از مطالبش کلی از مشکلاتمون حل شده جزاین که شبیهش رو

در هیچ جای سایت پیدا نکردم!باز هم پوزش برای پست نابه جاSad

با تفاسیری که کردید مشکل کیست خیلی بالاست و حتی میشه گفت مشکل تیروئید هم میشه احتمال داد یا حتی مشکل هورمونی
    به پزشک متخصص مراجعه کنید جهت درمان و چیز خاصی نیست با یه دوره ی درمانی مشکلتون حل میشه

4. سلام
    این ماه رنگ پریودم تغییر کرده قهوه ای تیره مایل به سیاه و به مقدار کم هست . دلیلش چی میتونه باشه؟
    اینو هم بگم که من تیروئید دارم ولی تحت کنترله ،پرولاکتین بالا داشتم که اونم الان در رنج نرماله ، هورمون fsh , lh هم که 2 ماه پیش آز دادم نرمال بودن  ، 2 ماه قبل هم قرص کلومفین شبی 2 تا مصرف کردم که 1 فولیکول 24 م و 1 کانون اکولوسنت 31 م داشتم ، دکتر واسه ماهه بعدش فقط قرص مدورکسی تجویز کرد و به خاطر عفونت کمی که داشتم قرص و کرم واژینال مصرف کردم، این ماه دوباره واسم قرص کلومفین از روز 3 پریود شبی 1 دونه تجویز کرده که دارم مصرف میکنم و روز 13 پریود باز باید سونو بدم .
    مصرف این داروها در تغییر رنگ پریودم تاثیر داشته ؟ این مسئله توی باردار شدنم تاثیر داره؟

5. با عرض سلام مجدد:

ممنون از دوستان اما بنظر شما اول برم دکتر زنان؟پریدم هم که 31 آگوست  شروع شد با خونریزی

شدید،از دیروز یه هو کم شد خیلیییی!!!!اصلا سابقه نداشت!یه مورد دیگه هم اینکه من قبلنا خیلی

راحت چاق تا لاغر میشدم اما الان 2 ساله که تکون نخوردم!حتی با رژیم و ورزش!!چاق نیستم اما

شکم درآوردم!چرا؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    من از وقتی فهمیدم پریودی چیه تا حالا خیلی خیلی کم پیش اومده که منظم باشه
    البته تفسیر من از نظم اینه که مثلا باید 14 هر ماه پریود بشم در غیر این صورت بی نظمه
    از چند نفر پرسیدم گفتن:تو دخترا این بی نظمی وجود داره نگران نباش
    چیکار کنم منظم بشه؟
    اصلا تخمین نظم پریودیم درسته؟

7. نسیم جوان تا جایی که من میدونم منظم بودن پریود به پریود شدن توی یه تاریخ خاص نیست ، به تعداد روزای بین شروع پریودت تا پریود بعدیت بستگی داره ، مثلا اگه تعداد دوره هات 28 روز باشه، مثلا 14 شهریور پریود بشی ماه بعد باید 10 مهر پریود بشی .
    باید تعداد روزای شروع پریود تا  پریود بعدیت رو حساب کنی ، چند ماه این کارو انجام بدی حدودا دستت میاد پریودهات چند روزه هست . اون وقت میتونی متوجه بشی که پریودت منظمه یا نا منظم.
    ـــــــــــــــــــــــــــــــ

نمیدونم من میتونستم جواب بدم یا نه .

8. mogli نوشته است: با عرض سلام مجدد:

ممنون از دوستان اما بنظر شما اول برم دکتر زنان؟پریدم هم که 31 آگوست  شروع شد با خونریزی

شدید،از دیروز یه هو کم شد خیلیییی!!!!اصلا سابقه نداشت!یه مورد دیگه هم اینکه من قبلنا خیلی

راحت چاق تا لاغر میشدم اما الان 2 ساله که تکون نخوردم!حتی با رژیم و ورزش!!چاق نیستم اما

شکم درآوردم!چرا؟

سلام
    این تغییر در میزان پریودتو ن میتونه به خاطر نحوه فعالیت غدد درون ریز بدنتون باشه که در ایام مختلف بسته به نوع شرایط بدن و نوع شرایط روحی واکنش های مختلفی رو از خودشون نشون میدن و این باعث تغییر در میزان ترشحات هورمونهای مختلف میشه
    و این نحوه ی فعالیت میتونه رو ی چاقی و لاغریتون هم اثر بزاره

9. باسلام. من 32 سالمه و4 ساله که ازدواج کردم .
    تاقبل از ازدواجم پریودهام کاملا منظم وسیکل 28 روزه داشت .اولین نامنظمی قبل از مراسم ازدواجم بود که احتمالا به خاطر استرس بوده که تا یک ماه ونیم یک هفته درمیان پریود میشدم وخونریزی هم کاملا عادی مثل دفعات قبل بود .اوایل ازدواجمون جلوگیری طبیعی داشتیم تا سه ماه بعد ازدواجم که پریودم عقب افتاد تست بارداری دادم وباردار نبودم وبعدش از قرص ضد بارداری یاسمین استفاده کردم تا یک سال ونیم وآن رادیگه مصرف نکردم (تجویز وعدم استفاده طبق نظر پزشک بوده, برای نظم در قاعدگی ورفع احتمالی کیست های ریز)ولی بعد از اون دچار نامنظمی پریود شدم دوباره به دکتر مراجعه کرده و مدروکسی پروژسترون داد (هم آمپول وهم قرص)وگفت بعداز یک دوره مصرف شش ماهه به حالت طبیعی برمیگرده ودوره ها منظم میشه ولی نه تنها منظم نشده بلکه الان روزهایی که باید پریود بشم درد کمر ودل درد و حساس شدن سینه هام ودرد دراونها را دارم ولی حتی یک لکه هم ندارم ماه پیش دقیقا یک لکه قهوه ای تیره مایل سیاه رنگ داشتم واین ماه هیچی . از خوردن قرص خسته شدم هم چاقم میکنه وهم عصبی . در ضمن همون اوایل که به هم ریخت آزمایش هورمونی هم دادم وسالم بود. بچه دارنمیشیم ( مشکل از همسرمه ) ولی این نامنظمی واقعا کلافه ام کرده . پزشکان شهرم روی من آزمون وخطا می کنند وواب قانع کننده ای نمی دن . لطفا شما به من کمک کنید. از یائسگی زودرس ویا مشکلات دیگر میترسم چون گاهی وقتها هم فشارخونم بالا می ره وگر گرفتکی دارم. در ضمن مشکل تیروئید هم ندارم.از شما وسایتتون  سپاسگذارم

10. سلام

من محسن هستم 27 ساله و همسرم 24 سالشه

ما از بهمن 90 عقد کرده ایم و فعلا نامزدیم و در دوران عقد به سر می بریم.

خانم بنده دوران قاعدگی بسیار منظمی داشت و 26م به 26م هر ماه خونریزیش شروع میشد و حدودا 6 روزه هم تمام می شد.

الان 3-4 ماهی است که دروان قاعدگیش مرتب جلو میافته !
    یعنی اول از 26 به 22م ماه منتقل شد بعد شد 20 و بعد هم حدودا 17م ماه.
    البته مدت آن فرقی نکرده و همون 6 روزه است.

نکته دیگه ای که قبلا نبود اینکه در چند ماه اخیر که این تعجیل رخ داده در ابتدا دوسه قطره خون می بینه و بعدش خونریزی اصلی شروع میشه.
    بعنی مثلا ماهی که خونریزی اصلی در روز 22 انجام شده روز 19و 20 یکی دو قطره خون میبینه .

ضمنا از ابتدای عقد هر نوع رابطه ای غیر از دخول داشته ایم و ضمنا مرتبا هفته ای چند نوبت ، از کلیتوریس ( اگه اشتباه نگفته باشم یا همون چوچوله) ارضاء جنسی میشود.
    (ایشان هنوز باکره اند)
    ضمن اینکه که ایشان هیچ قرصی مصرف نمیکنه فقط در این 8-9ماه اخیر 2بار به دلیل ریختن منی من بر روی دستگاه تناسلیشان و ترس از حاملگی، قرص ضدبارداری اورژانسی مصرف کرده است.

دلیل این قاعدگی نامنظمی که مرتب به جلو می افتد چیست؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

ممنون

11. mohsen200339 نوشته است: سلام

من محسن هستم 27 ساله و همسرم 24 سالشه

ما از بهمن 90 عقد کرده ایم و فعلا نامزدیم و در دوران عقد به سر می بریم.

خانم بنده دوران قاعدگی بسیار منظمی داشت و 26م به 26م هر ماه خونریزیش شروع میشد و حدودا 6 روزه هم تمام می شد.

الان 3-4 ماهی است که دروان قاعدگیش مرتب جلو میافته !
    یعنی اول از 26 به 22م ماه منتقل شد بعد شد 20 و بعد هم حدودا 17م ماه.
    البته مدت آن فرقی نکرده و همون 6 روزه است.

نکته دیگه ای که قبلا نبود اینکه در چند ماه اخیر که این تعجیل رخ داده در ابتدا دوسه قطره خون می بینه و بعدش خونریزی اصلی شروع میشه.
    بعنی مثلا ماهی که خونریزی اصلی در روز 22 انجام شده روز 19و 20 یکی دو قطره خون میبینه .

ضمنا از ابتدای عقد هر نوع رابطه ای غیر از دخول داشته ایم و ضمنا مرتبا هفته ای چند نوبت ، از کلیتوریس ( اگه اشتباه نگفته باشم یا همون چوچوله) ارضاء جنسی میشود.
    (ایشان هنوز باکره اند)
    ضمن اینکه که ایشان هیچ قرصی مصرف نمیکنه فقط در این 8-9ماه اخیر 2بار به دلیل ریختن منی من بر روی دستگاه تناسلیشان و ترس از حاملگی، قرص ضدبارداری اورژانسی مصرف کرده است.

دلیل این قاعدگی نامنظمی که مرتب به جلو می افتد چیست؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

ممنون
    با سلام تمام مواردی رو که نام بردید کاملا طبیعیه همسر شما هیچ مشکلی ندارند دوره پریود 30 روزه نیست 28 روزه هست که 3 یا4 روز جلوتر افتادن اون غیر طبیعی نیست در ضمن روز اول خونریزی در اکثر خانم ها در حد چند قطره بوده و از روز دوم کمی بیشتر میشود که اون هم در افراد متفاوت هست در رابطه بدون دخول بارداری صورت نمیگیره پس نیازی به خوردن قرص نیست .

12. سلام

با تشکر از خانم Sety
    من دو نکته رو اصلاح می کنم

1. سیکل قاعدگی فقط 28 روزه نیست! طول سیکل در افراد مختلف، متفاوته و مثلا همسر این دوستمون چند ماه قبل سیکل 31 روزه داشتن.
    2. بارداری بدون دخول و با وجود بکارت هم ممکنه و اگه منی در روزهای پرخطر روی واژن ریخته بشه احتمال بارداری وجود داره و باید از روش اورژانسی استفاده کرد.

اما محسن جان شما به نکات زیر دقت کن

- هیچ موقع با تقویم سیکل همسرت رو مقایسه نکن کاربرای زیادی داشتم که با این قیاس در محاسبه ی طول سیکل به مشکل خوردن. باید تعداد روزهای بین دو سیکل رو بشمری و اگه این عدد در چند دوره فیکس بود یعنی سیکل منظمه. مثلا الان که در نیمه ی دوم سال قرار داریم ماه 30 روزه هست و وقتی شما با تقویم مقایسه می کنی به مشکل میخوری الان 2 ماه 30 روزه رو داریم سپری می کنیم که این خودش با روش شما 2 روز سیکل همسرت رو جا به جا میکنه و جلوتر میندازه! میمونه یکی دو روز اختلاف که اون هم با استرس های روزمره ای که همه داریم قابل توجیه هست.
    - عوارض مصرف قرص اورژانسی تا یکی دو سیکل وجود داره بنابرابن به هم خوردن نظم پریود همسرت (اگه این یکی دو روز اختلاف رو بشه اسمشو گذاشت به هم خوردن!) به این دلیل هم میتونه باشه.
    - روش اورژانسی در سال 5 - 6 مرتبه بیشتر توصیه نمیشه بنابراین سعی کن در روابطت از کاندوم استفاده کنی تا لذت به رابطه ی 10 - 20 دقیقه ای با چند روز استرس بیخودی از بین نره.

13. با سلام.من عضو جدید هستم و آشنایی زیاد به سایت ندارم.یک مشکلی برام پیش اومده که خیلی نگرانم.
    من 27 سالمه و 3 ماهه برای بارداری اقدام کردم.تا حالا زمان پریودم کاملا منظم و 28 روزه بود 2 ماه قبل نیز به همین صورت بود ولی 14 مهر که پریود بودم بعد آن نزدیکی برای بارداری داشتم ولی 20 روز بعد آن(چند روز بعد از تخمکگذاری)یعنی 8 روز مانده به وقت اصلی پریود شدم و تا 15 روز است که ادامه دارد.اول فکر کردم خونریزی به دلیل لانه گزینی است ولی دوبار تست کردم منفی بود.خواهش میکنم راهنمایی کنید تا حالا هیچ قرصی استفاده نکردم و پیشگیری نیز بصورت طبیعی بود.

14. baran_a نوشته است: با سلام.من عضو جدید هستم و آشنایی زیاد به سایت ندارم.یک مشکلی برام پیش اومده که خیلی نگرانم.
    من 27 سالمه و 3 ماهه برای بارداری اقدام کردم.تا حالا زمان پریودم کاملا منظم و 28 روزه بود 2 ماه قبل نیز به همین صورت بود ولی 14 مهر که پریود بودم بعد آن نزدیکی برای بارداری داشتم ولی 20 روز بعد آن(چند روز بعد از تخمکگذاری)یعنی 8 روز مانده به وقت اصلی پریود شدم و تا 15 روز است که ادامه دارد.اول فکر کردم خونریزی به دلیل لانه گزینی است ولی دوبار تست کردم منفی بود.خواهش میکنم راهنمایی کنید تا حالا هیچ قرصی استفاده نکردم و پیشگیری نیز بصورت طبیعی بود.

سلام

این اختلال هورمونی دلایل مختلفی میتونه داشته باشه

- مصرف دارو
    - وجود کیست تخمدان
    - افزایش هورمون پرولاکتین
    - استرس و درگیری های ذهنی
    - اختلال در غده ی تیروئید و منوراژی
    - عدم بالانس هورمونی
    - و ...

همواره توصیه میشه در صورتی که خونریزی ماهیانه دامنه دار و شدید بود و بیش از 10 روز طول کشید به متخصص زنان مراجعه بشه. بنابراین شما هم به این توصیه گوش کنید و برای بررسی بیشتر و تشخیص علت اصلی به متخصص زنان مراجعه کنید.

15. سلام.من 20سالمه.پونزدهمه ماه پیش پریود شدم،این ماه هنوز نشدم.پریود ماه قبلم تا بیستم طول کشید.ماه شهریورم 18ام شدم،اونم حدودا 5روز طول کشید.
    نمیدونم دلیل اینکه پریود نشدم چیه.هیچ نزدیکی هم با کسی نداشتم.فقط میخواستم بدونم ممکنه قبل از من برادرام که به حموم یا دسشویی رفتن ازشون منی خارج شده باشه و منم باهاش تماس پیدا کرده باشم و حامله شده باشم؟
    آخه تاحالا سابقه نداشته انقدر طول بکشه میترسم.هیچکدوم از علایم پریود شدنم نداشتم این ماه.
    ماه قبل بعد از تموم شدن پریودم به آب گرم رفتیم فقط بعدشم حوله ی یکی از فامیلامو پوشیدم.نمیدونم ربطی داره به این پریود نشدنم یا نه.
    گفتم همه چی رو بنویسم راجع به ماه قبلم.نمیدونم چرا استرس الکی گرفتم.Sad لطفا جوابمو بدین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید