شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. borzo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    tannaz9267 نوشته است: یه سوال دیگه واسه کسی که یک تخمدانشو به خاطر کیست برداشتن بارداری دیرتر رخ میده؟!

شرمنده من اینجوری سوال می پرسم بعد از استفاده از روش اوژانسی خونریزی شروع می شود یا خیر.

2. borzo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    tannaz9267 نوشته است: یه سوال دیگه واسه کسی که یک تخمدانشو به خاطر کیست برداشتن بارداری دیرتر رخ میده؟!

بعد از استفاد ه از روش اوزژانسی  خونریزی به موجود میآید یا نه

3. دوست من حدود یک هفته پیش رابطه داشته ولی‌ مطمئن نیست که حامله شده یا نه. از قرص‌هایی‌ که پریود رو جلو میندازه هم استفاده کرده ولی‌ هنوز پریود نشده. این یعنی‌ که حتمن حاملست یا احتمال داره که قرص‌ها اثر نکرده باشه؟ هیچ راهی‌ وجود داره که مطمئن بشه که حاملست یا نه؟ یکم حالت تهوع هم داره ولی‌ میتونه واسه تلقین هم باشه! اگه واقعا حامله شده راه بی‌ خطری هست که قبل از اینکه بچه شکل بگیره کاری کرد؟

4. nabsi نوشته است: دوست من حدود یک هفته پیش رابطه داشته ولی‌ مطمئن نیست که حامله شده یا نه. از قرص‌هایی‌ که پریود رو جلو میندازه هم استفاده کرده ولی‌ هنوز پریود نشده. این یعنی‌ که حتمن حاملست یا احتمال داره که قرص‌ها اثر نکرده باشه؟ هیچ راهی‌ وجود داره که مطمئن بشه که حاملست یا نه؟ یکم حالت تهوع هم داره ولی‌ میتونه واسه تلقین هم باشه! اگه واقعا حامله شده راه بی‌ خطری هست که قبل از اینکه بچه شکل بگیره کاری کرد؟

سلام

دوستتون میتونه بره آزمایشگاه و تست بده
    و یا اگر 3 هفته از نزدیکی مشکوکش گذشته بی بی چک رو از داروخونه تهیه و تست کنه.

5. borzo نوشته است:

شرمنده من اینجوری سوال می پرسم بعد از استفاده از روش اوژانسی خونریزی شروع می شود یا خیر.

سلام

بعد از استفاده ی روش اورژانسی اختلال هورمونی به وجود میاد و ممکنه خونریزی زودتر از موعد رخ بده، ممکنه هم با تاخیر پریود شروع بشه. هر دو احتمال وجود داره.

6. tannaz9267 نوشته است: سلام من توی سایت خوندم که واسه کسایی که تجربه ی جنسی کمی دارن پیش اب ممکنه خیلی با فاصله ی کمی از اب اصلی بیاد و حاوی اسپرم باشه شاید..
    آیا پیش آب کسی که استمنا میکنه و بلافاصله بعدش اب اصلیش نمیاد و قبلش هم ارضا نشده بود تا چند روز میتونه حاوی اسپرم باشه و باردار کنه؟!

سلام

هر چند به لحاظ تئوری ممکنه اسپرمی در اولین خروج پیشاب وجود نداشته باشه اما

یه توصیه ای هست که میگه همه ی اون ملاحضاتی که در مورد منی باید رعایت کرد در مورد پیشاب هم صدق میکنه و باید رعایت کرد. و من هم معتقدم که در مورد بارداری ناخواسته هیچ چیز رو به قضا و قدر و انشالا و ماشالا نباید واگذار کرد.

نقل قول: یه سوال دیگه واسه کسی که یک تخمدانشو به خاطر کیست برداشتن بارداری دیرتر رخ میده؟!

در هر سیکل به طور متناوب یکی از تخمدان ها یه تخمک آزاد میکنه و لزومی نداره بارداری رخ نده یا تاخیر بیفته کما اینکه با وجود یه بیضه هم اسپرم تولید میشه و مشکلی سر راه باروری وجود نداره.

7. samaneeeeeh نوشته است: سلآم
    لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم!
    من هفته پیش با یه اقا پسری به زور نزدیکی داشتم خیلی هم میترسیدم  و مدام گریه میکردم!اما ایشون به کار خودش ادامه میداد به هیچ وجه  دخول انجام نشد اما ایشون منی رو در شرت من ریخت من مجبور شدم چند دقیقه شرتم پام باشه ولی بلفاصله  خودمو شست و شو دادم و شرتم رو تعویض کردم بعدش خیلی استرس بارداری گرفتم با توجه به اینکه با کره هستم اما بعد از یک هفته پرید شدم و زیر دلم خیلی درد میکنه،همچنین قبل از قاعدگی دو سه روز خیلی شدید ترشحات داشتم و از استرس حالت تهوع گرقته بودم و قاعدگیم هم خیلی نامنظمه میخواستم ببینم امکان بارداری وجود داره با اینکه امروز روز اول قعدگبم هست و خیلی خونریزی دارم؟

سلام

دوست من، تفسیر "در شرت" با "روی شرت" فرق میکنه!
    اگه منی در شرت ریخته شده یعنی منی داخل شرت تخلیه شده که اینجوری اسپرم با واژن تماس خواهد داشت و احتمال بارداری وجود داره اما
    اگه منی روی شرت ریخته شده اینجوری امکان بارداری نیست چون اسپرم قدرت عبور از لباس زیر رو نداره.
    خب این از نکته ای که تو کنکور میاد!

اما در مورد شما
    چون پریود شدید فرض بارداری رد میشه و جای نگرانی وجود نداره.

8. milinem نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    milinem نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    milinem نوشته است: سلام  نامزد من عادتشون نمامنظمه الان 20 روز از پایان پریودش میگذره که یه رابطه  داشتیم به این صورت که سری اول ایشون با دست منو ارضا کردن و سری دوم من دستشویی نرفتم و التم خشک بودولی التم رو به  دهانه الت ایشون مالوندم و ممکمه پیشابم بوده به هر حال... ایشون هم باکره هست .. . رفتم داروخانه برای قص ..دکتر داروخانه گفت یا جفتشو باهم یا با فاصله 12 ساعته....یکی دوست بعد از روش ارژانسی دوتا قرصو باهم خوردن.  توی دفترچش نوشته بود باهم تاثیر بهتری داره.... ایا با این اوضا و خوردن قرص جای نگرانی وجود داره؟؟ ممنون از وقتی که میگذارین

سلام

روش اورژانسی با قرص لوونورژسترول (با نام تجاری لونژیل) به هر دو صورت صحیحه بنابراین جای نگرانی وجود نداره.
    اما میلینم جان چند ماه پیش بهت گفتم همسری بنده خدا رو برای سیکل نامنظمش پیش یه متخصص ببر ممکنه کیست تخمدان داشته باشه یا در هورمون ها اختلالی باشه و ... ببرش تا بررسی بشه. حالا من هی میگم هی تو گوش نکن.

اره دکتر قرصش همینه 0.75 میلی گرمی...  پس نگران نباشم
    در رابطه با صحبتتوتن. من بردم ایشونو پیش دکتر .چون حدود 40 روز بود گذشته بود با سونو مشخص شد یه کیسته...کوچیکم بود ..دکتر دوتا امپول داد   گفت بزن میشی..سری های بعدی اگه بازم دیر شد بیا تا قرص ضد بارداری بدم بهت..اما دو سه سری پیش با انکه نامنظمه اما معمولی همون 20-25 روز 30 روز ..دیگه نشد 40.. با ان اوصاف میگید بازم ببریم پیش دکتر؟

سلام دوباره

متخصص زنان همسرتو ویزیت کنه بد نیست اما
    شما که رابطه دارید و قصد بارداری هم ندارید میتونی قرص یاسمین رو از داروخونه تهیه کنی و همسرت از روز 5 ام سیکلش شبی یه دونه مصرف کنه اینجوری هم از بارداری جلوگیری کردین هم سیکل نامزدت منظم میشه.

باشه حرفتو گوش میدم  این هفته یا هفته بعد میبرمش...
    میگم بعد از سه شنبه که قرص خوردن امروز صبح جمعه حالت تهوع داشت صبح البته میگه کسالتم داره.... ربطی که ندارهنگران باشم؟؟
    راستی نحوه عملکرد قرص چجوریه که جلوگیری میکنه؟

سلام

حالت تهوع از عوارض قرصه و جای نگرانی نیست.
    مکانیسم عمل روش اورژانسی به صورت زیره:

- سرکوب تخمک گذاری
    - ایجاد اختلال در لوله های فالوپ
    - ایجاد اختلال در نفوذ اسپرم
    - ایجاد اختلال در محیط داخلی رحم
    - ایجاد اختلال در عمل لقاح
    - و ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. omidesf نوشته است: با تشکر از سایت مفیدتون سوالی داشتم:

من و همسرم روز 12 مهرماه نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم. و چون ازدواجمون موقته بچه دار شدن واسمون مشکل بود. واسه همین همسرم اقدام به اجرای روش اورژانسی کرد. یعنی 24 ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص اوسپیت اچ دی و 13 ساعت بعدش دوباره دوتا و 12 ساعت بعدش باز هم دوتا از این قرص ها مصرف کرد. یعنی جمعا 6 قرص. طی دو هفته علایمی مانند درد زیر شکم ، حساس شدن سینه ها ، احساس تهوع ، دیدن لک قهوه ای وپراشتهایی داشتن.
    دوهفته بعد از رابطه برای محکم کاری یک آمپول <a>پروژسترون</a> 800 میلی تزریق کردن . دو روز بعدش به خونریزی شدید افتادن. به طوری که خون ها به صورت لخته لخته خارج میشد. و بعد از جهار روز خونریزی به شکل عادی دراومد.
    حالا میخواستم ببینم دلیل این که خون یه صورت لخته میومده چی بوده و آیا اصلا نطفه تشکیل شده یا نه؟ با تشکر
    ضمنا پریود خانومم از 2 مهر تا 8 مهر بوده.

سلام

همونطور که آیدا خانم گفتن با استفاده ی روش اورژانسی بارداری منتفیه اما

این خونریزی شدید به خاطر موارد زیره:

1. مصرف قرص اچ دی؛ که نسبت به سایر قرص ها دوز بیشتری رو به بدن تحمیل میکنه و
    2. تزریق آمپول پروژسترون؛ که افزایش این هورمون در بدن به نفع پریود شدن خواهد بود.

10. viva_ نوشته است: سلام ببخشید که من اینقدر سوال میپرسم.شما تو یه سیکل 32 روزه پریودی روزهای تخمک گذاریشو چجوری محاسبه میکنید.از کجا بفهمم؟اخه یکی یه بار بهم گفته روزه 16.یک نفر دیگه گفته روزه 18 .حالا من نمیدونم کدومش درسته؟

سلام

در سیکل منظم روزهای تخمک گذاری اینجوری محاسبه میشه:

3 ± (14 - طول سیکل)

و در مورد شما میشه

21 = 3 + (14 - 32)

15 = 3 - (14 - 32)

یعنی بازه ی تخمک گذاری شما روز های 15 - 21 سیکلتونه و هر دو نفر به شما درست گفتن چون 16 و 18 در این محدوده قرار داره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. payman68

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من یک رابطه ی جنسی با دوست دخترم داشتم حتی شک دارم که دستم به پیشاب م الوده باشه اما دستم خشک بود.....اون وقت دستم رو به دهانه ی رحمش زدم...بعد از 12 ساعت از روش اورژانسی استفاده کردیم .
    رابطمون در دوران خطرناک بوده و اگه پیشابم تماس پیدا کرده باشه با وجود استفاده از روش اورژانسی 12 ساعت بعد از رابطمون ایا احتمال بارداری هست؟

12. payman68 نوشته است: سلام من یک رابطه ی جنسی با دوست دخترم داشتم حتی شک دارم که دستم به پیشاب م الوده باشه اما دستم خشک بود.....اون وقت دستم رو به دهانه ی رحمش زدم...بعد از 12 ساعت از روش اورژانسی استفاده کردیم .
    رابطمون در دوران خطرناک بوده و اگه پیشابم تماس پیدا کرده باشه با وجود استفاده از روش اورژانسی 12 ساعت بعد از رابطمون ایا احتمال بارداری هست؟

سلام

استفاده ی روش اورژانسی به طور صحیح، از بارداری جلوگیری میکنه و جای نگرانی نیست.

13. سلام دکتر
    من حدودا یک ماه پیش بعد از 10 روز از تمام شدن پریودم از طریق مقعد به حالت ایستاده با نامزدم رابطه داشتم و مطمئن نیستم که منی رو داخل یا روی الت تناسلی من نریخته باشد و با توجه به اینکه من باکره هستم امکان بارداری هست؟البته امروز صبح از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود و اینکه من عفونت هم دارم دلیل پریود نشدنم با توجه به اینکه جواب بی بی چک هم منفی بود چی می تونه باشه؟

14. shookolat_ نوشته است: سلام دکتر
    من حدودا یک ماه پیش بعد از 10 روز از تمام شدن پریودم از طریق مقعد به حالت ایستاده با نامزدم رابطه داشتم و مطمئن نیستم که منی رو داخل یا روی الت تناسلی من نریخته باشد و با توجه به اینکه من باکره هستم امکان بارداری هست؟البته امروز صبح از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود و اینکه من عفونت هم دارم دلیل پریود نشدنم با توجه به اینکه جواب بی بی چک هم منفی بود چی می تونه باشه؟

سلام

هر چند که در پوزیشن های Upright خیلی سخته که منی به واژن برسه اما اگه این امر صورت گرفته باشه چون در روز های Safe نبودید میشه برای بارداری احتمالی رو متصور بود و
    باکره بودن هم مانع این داستان نخواهد شد.
    بی بی چک 3 هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده قبل از این 3 هفته ممکنه جوابش کاذب باشه اما بعد این تایم جوابش قابل اطمینانه البته میتونید تست بتا هم بدید تا 100 درصد مطمئن شید که بارداری صورت نگرفته.
    این تاخیر در پریود رو میشه به استرس از بارداری ناخواسته ربط داد اما
    اگه این تاخیر از 10 روز بیشتر شد به پزشک مراجعه کنید تا در مورد احتمالات گوناگون (به جز بارداری) بررسی بیشتری انجام بشه.

15. shookolat_ نوشته است: سلام دکتر
    سلام دوست عزیز استرس و نگرانی شما ممکنه باعث عقب افتادن زمان پریود باشهبا توجه به منفی بودن تست جای نگرانی نیست میتونی چند روز صبر کنی در صورتیکه پریود نشدی آزمایش خون بدی که دقیق تر هست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 70
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید