شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

پرسش و پاسخ درباره احتمال حاملگی و بارداری (+راهنمای جامع قدم به قدم)

1. با تشکر از سایت مفیدتون سوالی داشتم:

من و همسرم روز 12 مهرماه نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم. و چون ازدواجمون موقته بچه دار شدن واسمون مشکل بود. واسه همین همسرم اقدام به اجرای روش اورژانسی کرد. یعنی 24 ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص اوسپیت اچ دی و 13 ساعت بعدش دوباره دوتا و 12 ساعت بعدش باز هم دوتا از این قرص ها مصرف کرد. یعنی جمعا 6 قرص. طی دو هفته علایمی مانند درد زیر شکم ، حساس شدن سینه ها ، احساس تهوع ، دیدن لک قهوه ای وپراشتهایی داشتن.
    دوهفته بعد از رابطه برای محکم کاری یک آمپول پروژسترون 800 میلی تزریق کردن . دو روز بعدش به خونریزی شدید افتادن. به طوری که خون ها به صورت لخته لخته خارج میشد. و بعد از جهار روز خونریزی به شکل عادی دراومد.
    حالا میخواستم ببینم دلیل این که خون یه صورت لخته میومده چی بوده و آیا اصلا نطفه تشکیل شده یا نه؟ با تشکر
    ضمنا پریود خانومم از 2 مهر تا 8 مهر بوده.

2. omidesf نوشته است: با تشکر از سایت مفیدتون سوالی داشتم:

من و همسرم روز 12 مهرماه نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم. و چون ازدواجمون موقته بچه دار شدن واسمون مشکل بود. واسه همین همسرم اقدام به اجرای روش اورژانسی کرد. یعنی 24 ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص اوسپیت اچ دی و 13 ساعت بعدش دوباره دوتا و 12 ساعت بعدش باز هم دوتا از این قرص ها مصرف کرد. یعنی جمعا 6 قرص. طی دو هفته علایمی مانند درد زیر شکم ، حساس شدن سینه ها ، احساس تهوع ، دیدن لک قهوه ای وپراشتهایی داشتن.
    دوهفته بعد از رابطه برای محکم کاری یک آمپول <a>پروژسترون</a> 800 میلی تزریق کردن . دو روز بعدش به خونریزی شدید افتادن. به طوری که خون ها به صورت لخته لخته خارج میشد. و بعد از جهار روز خونریزی به شکل عادی دراومد.
    حالا میخواستم ببینم دلیل این که خون یه صورت لخته میومده چی بوده و آیا اصلا نطفه تشکیل شده یا نه؟ با تشکر
    ضمنا پریود خانومم از 2 مهر تا 8 مهر بوده.

سلام.دوست عزیز بارداری در اولین خونریزی منتفیه.ایشون باردار نیستند و 2 تا قرص روش اورژانسی رو هم بی خودی مصرف کردن.4 تا قرص اچ دی کافی بود 6 تا برای چیه؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام اولا از سایت جامع و خوبتون تشکر میکنم
    من و نامزدم روز 26 مهر رابطه غیر محافظت شده داشتیم البته در همین روز نامزدم پرده بکارتشو از دست داد و تقریبا روز 10 پریودش بود ولی من منی رو داخل به هیچ عنوان نریختم و احتمال کم میدم به غیر یکی دو قطره اونم بصورت پیشاب داخل واژن ریخته شده باشه اخه هر لحظه چک میکردم و از قرص تاخیری هم استفاده کرده بودم و در هر 5 دقیقه نامزدم بدلیل خونریزی ناشی از پاره شدن میرفت دستشویی حدود 5 یا 6بار  و بعد رابطه بلافاصله از روش اورژانسی استفاده کرد(تا اون لحظه قرص ال دی نخورده بود) 4تا بعد 1 ساعت ولی چون 12 ساعت بعد میشد ساعت 2 صبح و بدلیل اینکه 10 ساعت بعد از مصرف قرص بالا اورد بجا ساعت 2 صبح 4تای بعدی رو 7 صبح خوردن حالا که 7روز گذشته 2بار حالت تهوع بهش دست داده میخواستم بدونم احتمال بارداری چقدرهو در صورت منفی بودن علائمش چیه یعنی زودتر پریود میشه یا نمیشه!

4. ramyar99 نوشته است: سلام اولا از سایت جامع و خوبتون تشکر میکنم
    من و نامزدم روز 26 مهر رابطه غیر محافظت شده داشتیم البته در همین روز نامزدم پرده بکارتشو از دست داد و تقریبا روز 10 پریودش بود ولی من منی رو داخل به هیچ عنوان نریختم و احتمال کم میدم به غیر یکی دو قطره اونم بصورت پیشاب داخل واژن ریخته شده باشه اخه هر لحظه چک میکردم و از قرص تاخیری هم استفاده کرده بودم و در هر 5 دقیقه نامزدم بدلیل خونریزی ناشی از پاره شدن میرفت دستشویی حدود 5 یا 6بار  و بعد رابطه بلافاصله از روش اورژانسی استفاده کرد(تا اون لحظه قرص ال دی نخورده بود) 4تا بعد 1 ساعت ولی چون 12 ساعت بعد میشد ساعت 2 صبح و بدلیل اینکه 10 ساعت بعد از مصرف قرص بالا اورد بجا ساعت 2 صبح 4تای بعدی رو 7 صبح خوردن حالا که 7روز گذشته 2بار حالت تهوع بهش دست داده میخواستم بدونم احتمال بارداری چقدرهو در صورت منفی بودن علائمش چیه یعنی زودتر پریود میشه یا نمیشه!

احتمال بارداری نیست
    نگران نباشید
    در رابطه بعدی از کاندوم استفاده کنید

5. سلام ببخشید که من اینقدر سوال میپرسم.شما تو یه سیکل 32 روزه پریودی روزهای تخمک گذاریشو چجوری محاسبه میکنید.از کجا بفهمم؟اخه یکی یه بار بهم گفته روزه 16.یک نفر دیگه گفته روزه 18 .حالا من نمیدونم کدومش درسته؟

6. nima_r

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعد از 14 روز نزدیکی آزمایش بتا همسرم به شرح زیر است:
    beta_hcg: test               result: 0.1 IU//L   reference(on based on s.#.e.#.x/age):non_pregnant:<5.0 and postmenopausal:<9.0

احتمال بارداری دیگر وجود ندارد؟
    معنی postmenopausal چیست؟
    با تشکر از شما دوستان عزیز

7. nima_r نوشته است: بعد از 14 روز نزدیکی آزمایش بتا همسرم به شرح زیر است:
    beta_hcg: test               result: 0.1 IU//L   reference(on based on s.#.e.#.x/age):non_pregnant:<5.0 and postmenopausal:<9.0

احتمال بارداری دیگر وجود ندارد؟
    معنی postmenopausal چیست؟
    با تشکر از شما دوستان عزیز

با سلام جواب ازمایش همسر شما منفی است .اما سوال دومتون به معنی بعد از یائسگی هست که میزان این هورمون رو در ان زمان می سنجند.اون هم بنا به دلایلی که پزشکی....

8. m1989 نوشته است:
    milinem نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    milinem نوشته است: سلام  نامزد من عادتشون نمامنظمه الان 20 روز از پایان پریودش میگذره که یه رابطه  داشتیم به این صورت که سری اول ایشون با دست منو ارضا کردن و سری دوم من دستشویی نرفتم و التم خشک بودولی التم رو به  دهانه الت ایشون مالوندم و ممکمه پیشابم بوده به هر حال... ایشون هم باکره هست .. . رفتم داروخانه برای قص ..دکتر داروخانه گفت یا جفتشو باهم یا با فاصله 12 ساعته....یکی دوست بعد از روش ارژانسی دوتا قرصو باهم خوردن.  توی دفترچش نوشته بود باهم تاثیر بهتری داره.... ایا با این اوضا و خوردن قرص جای نگرانی وجود داره؟؟ ممنون از وقتی که میگذارین

سلام

روش اورژانسی با قرص لوونورژسترول (با نام تجاری لونژیل) به هر دو صورت صحیحه بنابراین جای نگرانی وجود نداره.
    اما میلینم جان چند ماه پیش بهت گفتم همسری بنده خدا رو برای سیکل نامنظمش پیش یه متخصص ببر ممکنه کیست تخمدان داشته باشه یا در هورمون ها اختلالی باشه و ... ببرش تا بررسی بشه. حالا من هی میگم هی تو گوش نکن.

اره دکتر قرصش همینه 0.75 میلی گرمی...  پس نگران نباشم
    در رابطه با صحبتتوتن. من بردم ایشونو پیش دکتر .چون حدود 40 روز بود گذشته بود با سونو مشخص شد یه کیسته...کوچیکم بود ..دکتر دوتا امپول داد   گفت بزن میشی..سری های بعدی اگه بازم دیر شد بیا تا قرص ضد بارداری بدم بهت..اما دو سه سری پیش با انکه نامنظمه اما معمولی همون 20-25 روز 30 روز ..دیگه نشد 40.. با ان اوصاف میگید بازم ببریم پیش دکتر؟

سلام دوباره

متخصص زنان همسرتو ویزیت کنه بد نیست اما
    شما که رابطه دارید و قصد بارداری هم ندارید میتونی قرص یاسمین رو از داروخونه تهیه کنی و همسرت از روز 5 ام سیکلش شبی یه دونه مصرف کنه اینجوری هم از بارداری جلوگیری کردین هم سیکل نامزدت منظم میشه.

باشه حرفتو گوش میدم  این هفته یا هفته بعد میبرمش...
    میگم بعد از سه شنبه که قرص خوردن امروز صبح جمعه حالت تهوع داشت صبح البته میگه کسالتم داره.... ربطی که ندارهنگران باشم؟؟
    راستی نحوه عملکرد قرص چجوریه که جلوگیری میکنه؟

9. سلام من قبلا این سوال رو تو این انجمن کردم اما دیگه پریودی خیلی دیر شده

از استرس دیگه خواب و خوراک ندارم .

با نامزدم تو شهریورماه نزدیکی داشتم اما به هیچ عنوان آلتم داخل نرفت و حتی آبم رو نریختم داخل یا رو واژنش و آب رو روی بالاتنش تخلیه کردم

امکان بارداری با پیش آب لاپایی وجود دارد حتی در روزهای پرخطر ؟آخه باید 4 5 مهر پریود مد اما الان آبانم شده نشده !

نامنظمی پریودی داشته اما نه دیگه تا این حد !حدود 35 40 روز بعد از رابطه بی بی چک هم استفاده کرد منفی بود با یه بار بی بی چک و بعد از 35 40 روز جواب قابل اطمینانه؟

هیچ علایمی مثل حساس شدن سینه بزرگ شدن شکم حال تهوع .. هم نداره فقط زیاد میخوابه که از قبل این عادت رو داشته !

اگ خدا نکرده باردار باشه بعد از این همه مدت باید  علایم تهوع حساس شدن سینه... داشته باشه درسته ؟

وقتی ارضا شدن و آبم رو روی بالا تنه تخلیه کردم به هر حال میدونید نوک آلت یکمی خیس میمونه که اونم با دست پاک کردم  اگه بعد از بیست یا نیم ساعت که دوباره اون آب خشک شده با آب دهان آلت رو خیس کرده و نزدیکی لاپایی رو دوباره انجام داده باشم چی بازم امکان بارداری نیست با آب قبلی که کم بوده و خشک شده ؟

10. ahmad_ahvazii نوشته است: سلام من قبلا این سوال رو تو این انجمن کردم اما دیگه پریودی خیلی دیر شده

از استرس دیگه خواب و خوراک ندارم .

با نامزدم تو شهریورماه نزدیکی داشتم اما به هیچ عنوان آلتم داخل نرفت و حتی آبم رو نریختم داخل یا رو واژنش و آب رو روی بالاتنش تخلیه کردم

امکان بارداری با پیش آب لاپایی وجود دارد حتی در روزهای پرخطر ؟آخه باید 4 5 مهر پریود مد اما الان آبانم شده نشده !

نامنظمی پریودی داشته اما نه دیگه تا این حد !حدود 35 40 روز بعد از رابطه بی بی چک هم استفاده کرد منفی بود با یه بار بی بی چک و بعد از 35 40 روز جواب قابل اطمینانه؟

هیچ علایمی مثل حساس شدن سینه بزرگ شدن شکم حال تهوع .. هم نداره فقط زیاد میخوابه که از قبل این عادت رو داشته !

اگ خدا نکرده باردار باشه بعد از این همه مدت باید  علایم تهوع حساس شدن سینه... داشته باشه درسته ؟

وقتی ارضا شدن و آبم رو روی بالا تنه تخلیه کردم به هر حال میدونید نوک آلت یکمی خیس میمونه که اونم با دست پاک کردم  اگه بعد از بیست یا نیم ساعت که دوباره اون آب خشک شده با آب دهان آلت رو خیس کرده و نزدیکی لاپایی رو دوباره انجام داده باشم چی بازم امکان بارداری نیست با آب قبلی که کم بوده و خشک شده ؟

دوست عزیز
    وقتی بی بی چک منفی شده و شما مطمئنی که منی ریخته نشده دیگه نگرانی چرا
    راه حلش استرس نیست،بهتره به متخصص مراجعه تا ایشون رو معاینه و با بررسی تخمدان هاشون و....از علت بی نظمی پریود درمان رو شروع کنند

11. سلآم
    لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم!
    من هفته پیش با یه اقا پسری به زور نزدیکی داشتم خیلی هم میترسیدم  و مدام گریه میکردم!اما ایشون به کار خودش ادامه میداد به هیچ وجه  دخول انجام نشد اما ایشون منی رو در شرت من ریخت من مجبور شدم چند دقیقه شرتم پام باشه ولی بلفاصله  خودمو شست و شو دادم و شرتم رو تعویض کردم بعدش خیلی استرس بارداری گرفتم با توجه به اینکه با کره هستم اما بعد از یک هفته پرید شدم و زیر دلم خیلی درد میکنه،همچنین قبل از قاعدگی دو سه روز خیلی شدید ترشحات داشتم و از استرس حالت تهوع گرقته بودم و قاعدگیم هم خیلی نامنظمه میخواستم ببینم امکان بارداری وجود داره با اینکه امروز روز اول قعدگبم هست و خیلی خونریزی دارم؟

12. samaneeeeeh نوشته است: سلآم
    لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم!
    من هفته پیش با یه اقا پسری به زور نزدیکی داشتم خیلی هم میترسیدم  و مدام گریه میکردم!اما ایشون به کار خودش ادامه میداد به هیچ وجه  دخول انجام نشد اما ایشون منی رو در شرت من ریخت من مجبور شدم چند دقیقه شرتم پام باشه ولی بلفاصله  خودمو شست و شو دادم و شرتم رو تعویض کردم بعدش خیلی استرس بارداری گرفتم با توجه به اینکه با کره هستم اما بعد از یک هفته پرید شدم و زیر دلم خیلی درد میکنه،همچنین قبل از قاعدگی دو سه روز خیلی شدید ترشحات داشتم و از استرس حالت تهوع گرقته بودم و قاعدگیم هم خیلی نامنظمه میخواستم ببینم امکان بارداری وجود داره با اینکه امروز روز اول قعدگبم هست و خیلی خونریزی دارم؟

سلام.
    با توجه به توضیحاتی ک دادید و دخول صورت نگرفته گمون نمیکنم امکان بار دار شدن میسر باشه ومنی رو لباس قابل انتقال ب بدن نخواهد بود

13. سلام من توی سایت خوندم که واسه کسایی که تجربه ی جنسی کمی دارن پیش اب ممکنه خیلی با فاصله ی کمی از اب اصلی بیاد و حاوی اسپرم باشه شاید..
    آیا پیش آب کسی که استمنا میکنه و بلافاصله بعدش اب اصلیش نمیاد و قبلش هم ارضا نشده بود تا چند روز میتونه حاوی اسپرم باشه و باردار کنه؟!

14. یه سوال دیگه واسه کسی که یک تخمدانشو به خاطر کیست برداشتن بارداری دیرتر رخ میده؟!

15. borzo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    tannaz9267 نوشته است: یه سوال دیگه واسه کسی که یک تخمدانشو به خاطر کیست برداشتن بارداری دیرتر رخ میده؟!

شرمنده من اینجوری سوال می پرسم بعد از استفاده از روش اوژانسی خونریزی شروع می شود یا خیر.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 70
رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید